Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 06.04.2021 06:41

Pakula , na początek przygody z pontonem, to może zastanów się nad zmianą rejonu.
Serio.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 06.04.2021 08:24

baunty napisał(a):Pakula , na początek przygody z pontonem, to może zastanów się nad zmianą rejonu.
Serio.
@Pakula,
Tak jeszcze raz przeczytałem wszystkie Twoje posty w tym wątku.
Faktycznie wychodzi na to, że to początek przygody ( :?: ).
Jeśli tak jest, to zastanów się nad radą baunty'ego.
Osobiście, na pierwsze sezony (2-3) polecam Zalew Paski.
Ale na pewno też jest wiele innych, podobnie spokojnych i bezpiecznych miejsc.
Chodzi o to aby się nie zrazić, lecz powoli dotrzeć :wink:
Dziś Twoje oczy powiedzą, że fala "X" Cię zaleje, przewróci i adieu.
Po kilku sezonach taka sama fala wywoła uśmiech i chęć pobujania się.
:wink: :hut:
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 06.04.2021 13:13

@Pakula
My pierwszy raz z pływadłem byliśmy chyba 8 lat temu w Borku (prawie co rok tam jeździmy). Dość podobne do twojego. Stary strażacki ponton 3,5m polskiej firmy z hypalonu + 30KM.
Pierwsze nasze przejażdżki były właśnie w okolice Żuljany i dalej wzdłuż półwyspu, gdzie jest kilka dzikich małych plaż i nawet na Mljecie i Korculi dobrych kilka razy byliśmy. Wtedy pierwszy raz na morzu w mini skorupce, a czułem się jak stary wilk morski - im większe fale tym bardziej się cieszyłem, moja to co drugi popołudniowy powrót modliła się żebyśmy cało dotarli, a ja z michałem na ustach krzyczałem: ahoj przygodo. Z perspektywy czasu śmieje się teraz ale ze swojej lekkomyślności bo kilka razy o wiele większe jednostki nie pływały ze względu na warunki. Cóż, po kilku latach werwę i odwagę zastąpiły racjonalność i bezpieczeństwo. W zeszłym roku przez 9 dni pobytu praktycznie było 7 dni flauty w tej okolicy i idealne warunki na latanie małym RIBem tak żeby mojej opalającej się niewieście nie poodbijać nerek przy lataniu w ślizgu.
Dla mnie ta okolica jest super bo mimo popołudniowych częstych zafalowań nie ma tłoku i jest bardziej spokojnie niż w innych częściach Cro.
Pakula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pakula » 06.04.2021 14:19

boboo napisał(a):
baunty napisał(a):Pakula , na początek przygody z pontonem, to może zastanów się nad zmianą rejonu.
Serio.
@Pakula,
Tak jeszcze raz przeczytałem wszystkie Twoje posty w tym wątku.
Faktycznie wychodzi na to, że to początek przygody ( :?: ).
Jeśli tak jest, to zastanów się nad radą baunty'ego.
Osobiście, na pierwsze sezony (2-3) polecam Zalew Paski.
Ale na pewno też jest wiele innych, podobnie spokojnych i bezpiecznych miejsc.
Chodzi o to aby się nie zrazić, lecz powoli dotrzeć :wink:
Dziś Twoje oczy powiedzą, że fala "X" Cię zaleje, przewróci i adieu.
Po kilku sezonach taka sama fala wywoła uśmiech i chęć pobujania się.
:wink: :hut:


Może i masz racje że wody w okolicach Pagu są spokojne i do nauki lepsze/bezpieczne,ale to nie moje klimaty na wakacje.Musimy mieć góry w zasięgu wzroku:) widok na Biokovo lub podobny.

Myślę że dam sobie rade tym pontonikiem w tych rejonach,ale dzięki za troske:)
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 06.04.2021 17:20

To akurat Paski Zalew u stóp Velebitu jest idealny dla lubiących patrzeć na morze i góry.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 06.04.2021 17:55

Pakula napisał(a):Musimy mieć góry w zasięgu wzroku:)
Paskie Vrata - widok na Velebit
urlaub_cro_2015_060.jpg
Pakula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pakula » 06.04.2021 18:56

Oraz pustynny krajobraz:)
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 06.04.2021 19:31

Według mnie, na początek bardzo dobre są okolice Murteru, ale każdy ma inny gust.
Pojedziesz gdzie chcesz i sam ocenisz.
arek123
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 07.04.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek123 » 07.04.2021 08:31

Witam, po wielu miesiącach czytania i obserwacji tego forum, przyszła pora na uaktywnienie się, ponieważ skompletowałem sprzęt (prawie w całości, chociaż żona twierdzi, że już dawno z ilością przesadziłem) i zbliża się pora wypróbowania go. W doborze sprzętu bardzo mi pomogły Wasze wpisy, za co dziękuję :-) Na pływanie po wodach Chorwacji pewnie przyjdzie czas, ale początkowo będę raczej pływał po Bugu i z tego względu zdecydowałem się na ponton. Pływać pewnie będziemy głównie w dwie osoby, ale zależało mi, żeby 4 dorosłe osoby na pokładzie czuły się równie komfortowo. Szukałem więc pontonu o szerokości ławki około metra i długości około 4m. Tokarex polecił mi ponton Gala 390 (nie spotkałem na tym forum opinii na temat tych pontonów i to mnie trochę niepokoiło, no ale zaryzykowałem) i kupiłem go. Do tego silnik Honda 20KM. Ponieważ nigdy wcześniej nie pływałem pontonem, mam lekką tremę przed debiutem. Mój pierwszy raz planuję na Zalewie Zegrzyńskim. Może któryś z doświadczonych Kolegów miałby czas i ochotę towarzyszyć mi w tym wydarzeniu? Pozdrawiam wszystkich.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.04.2021 16:26

baunty napisał(a):Według mnie, na początek bardzo dobre są okolice Murteru, ale każdy ma inny gust.
Pojedziesz gdzie chcesz i sam ocenisz.


Cześć. Jeden z trafniejszych pomysłów na zaczęcie pływania po wodach Jadranu. Dobra infrastruktura motorowodna, turystyczna. Bezpieczniejsze wody na zapoznanie się ze swoim sprzętem i umiejętnościami. Sporo miejsc do podpatrzenia "jak to robią tubylcy".
Przy popołudniowej zmianie wiatru wody w tych okolicach są dużo spokojniejsze niż koło Korćuli czy Pagu. Akweny wodne udostępnione do pływania, przeważnie osłonięte od otwartego morza z kilku stron.



arek123 napisał(a):...............kupiłem go. Do tego silnik Honda 20KM. Ponieważ nigdy wcześniej nie pływałem pontonem, mam lekką tremę przed debiutem. Mój pierwszy raz planuję na Zalewie Zegrzyńskim. Może któryś z doświadczonych Kolegów miałby czas i ochotę towarzyszyć mi w tym wydarzeniu? Pozdrawiam wszystkich.


Sądząc z Twojego postu jesteś z okolic Warszawy. Zastanów się czy nie lepszym pomysłem była by pierwsza próba na Zalewie Domaniowskim. Akwen co prawda mniejszy od Zegrzyńskiego lecz nie mały, a wiele spokojniejszy.
Oczywiście gratulacje z powodu dołączenia do bractwa pływającego.
Zago
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 886
Dołączył(a): 22.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zago » 07.04.2021 17:09

Moje początki były ciężkie. Myślałem, że patent wystarczy i szybko się przekonałem. Łupinką z silnikiem tohatsu 5KM chciałem (po południu- to istotne) przepłynąć z Bol na Brač na Hvar. Horror dla małżonki, mi się podobało. A Chorwat co nam tą łódkę wypożyczył już organizował akcję ratunkową. Na Pag jeżdżę 5 lat i tam też jest ciekawie. Jak Mario mówi" nie płyń "to odpuszczam.
Pakula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pakula » 07.04.2021 18:14

baunty napisał(a):Według mnie, na początek bardzo dobre są okolice Murteru, ale każdy ma inny gust.
Pojedziesz gdzie chcesz i sam ocenisz.



No to zrobię tak tydzień na Murter jako trening i tydzień Peljesac/Korcula,tutaj już jako wilk morski:))

Pytanko mam, znacie/byliście na campie Slanica na Murter?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.04.2021 18:55

Zago napisał(a):Moje początki były ciężkie. Myślałem, że patent wystarczy i szybko się przekonałem. Łupinką z silnikiem tohatsu 5KM chciałem (po południu- to istotne) przepłynąć z Bol na Brač na Hvar. Horror dla małżonki, mi się podobało. A Chorwat co nam tą łódkę wypożyczył już organizował akcję ratunkową. Na Pag jeżdżę 5 lat i tam też jest ciekawie. Jak Mario mówi" nie płyń "to odpuszczam.


I tak trzymać, słuchać "Tubylców" . :)


Pakula napisał(a):................ tydzień Peljesac/Korcula,..........?


Po południu unikaj jak ognia przesmyku między Plejesac, a Korćula od wysokości Kućiśte w stronę Hvaru. Ponieważ najpierw rozbiją ciebie w czasie pływania podczas wietrznej pogody "Latające smoki", następnie przy bardzo wysokim zafalowaniu (jak na warunki Chorwackie) rzuci was na skały. :P



Pakula napisał(a):....................... campie Slanica na Murter?


Kemping Jazina Tisno. Dolna część z figowcami. ;)
arek123
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 07.04.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek123 » 07.04.2021 20:45

abovo napisał(a):


arek123 napisał(a):...............kupiłem go. Do tego silnik Honda 20KM. Ponieważ nigdy wcześniej nie pływałem pontonem, mam lekką tremę przed debiutem. Mój pierwszy raz planuję na Zalewie Zegrzyńskim. Może któryś z doświadczonych Kolegów miałby czas i ochotę towarzyszyć mi w tym wydarzeniu? Pozdrawiam wszystkich.


Sądząc z Twojego postu jesteś z okolic Warszawy. Zastanów się czy nie lepszym pomysłem była by pierwsza próba na Zalewie Domaniowskim. Akwen co prawda mniejszy od Zegrzyńskiego lecz nie mały, a wiele spokojniejszy.
Oczywiście gratulacje z powodu dołączenia do bractwa pływającego.

Dziękuję za podpowiedź, ale skoro kiedyś mam pływać w Chorwacji, to chyba nie mogę się bać Zalewu Zegrzyńskiego?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.04.2021 21:08

arek123 napisał(a):
abovo napisał(a):


arek123 napisał(a):...............kupiłem go. Do tego silnik Honda 20KM. Ponieważ nigdy wcześniej nie pływałem pontonem, mam lekką tremę przed debiutem. Mój pierwszy raz planuję na Zalewie Zegrzyńskim. Może któryś z doświadczonych Kolegów miałby czas i ochotę towarzyszyć mi w tym wydarzeniu? Pozdrawiam wszystkich.


Sądząc z Twojego postu jesteś z okolic Warszawy. Zastanów się czy nie lepszym pomysłem była by pierwsza próba na Zalewie Domaniowskim. Akwen co prawda mniejszy od Zegrzyńskiego lecz nie mały, a wiele spokojniejszy.
Oczywiście gratulacje z powodu dołączenia do bractwa pływającego.

Dziękuję za podpowiedź, ale skoro kiedyś mam pływać w Chorwacji, to chyba nie mogę się bać Zalewu Zegrzyńskiego?



Spokojniej, znaczy mniej ludzi, nikt ci nie skacze po głowie, bez rozpraszania dokładnie złożysz zestaw ....... Porządnie :oczko_usmiech: No chyba, że masz własną, prywatną miejscówkę nad Zegrzyńskim. Wtedy nie było tematu. :P
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 703
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone