Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Pakula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pakula » 11.04.2021 12:03

Takie cuś
Załączniki:
image.jpg
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.04.2021 13:52

Pakula napisał(a):Takie cuś


I tak trzymać :) Taka dziobowa osłona podczas płynięcia pod wiatr i szybką, krótką falę Jadranu ładnie osłania przed chlapaniem
osobę płynącą na dziobie. Chroni też Ciebie przed mokrym wałkiem do ciasta małżonki. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Jak już nabędziesz taką osłonkę postaraj się ją tak zamontować by w piękną słoneczną, bezwietrzną pogodę ładnie ją zwinąć nie zdejmując z łodzi. Małżonka na pewno doceni opalanie na łódce podczas płynięcia. A w powrotnej popołudniowej drodze rozłożona osłona pewnie będzie przydatna. :hut:


Dzisiaj u mnie nareszcie jest piękna pogoda. Mogłem odkurzyć i umyć po zimie łódkę. :boss:

Pozdro.
Pakula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pakula » 13.04.2021 16:25

Chcę zarejestrować gumiaka nie jeżdżąc do Starostwa,próbuje przez Reja24 i za cholere nie moge....

Jeżeli ten ponton był już wcześniej zarejestrowany (posiada numery na balonie) to czy trzeba to załatwić jakoś inaczej?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.04.2021 17:38

Pakula napisał(a):Chcę zarejestrować gumiaka nie jeżdżąc do Starostwa,próbuje przez Reja24 i za cholere nie moge....

Jeżeli ten ponton był już wcześniej zarejestrowany (posiada numery na balonie) to czy trzeba to załatwić jakoś inaczej?


Epopeja, Reja24 Państwo z kartonu i papieru. Nie tylko ty masz olbrzymie kłopoty z tym czymś. Za dużo pisania by to opisać. TU masz wszystko opisane. Pytaj tam chłopaków. :wink:

Pozdrawiam.
Pakula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pakula » 14.04.2021 16:05

Pojechałem dziś do Starostwa w Poznaniu,a tam się dowiedziałem że Starostwo nie posiada specjalnie stworzonego stanowiska do rejestracji sprzętu pływającego...(Pandemia) Brak słów
doportu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 08.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) doportu » 17.04.2021 01:26

Czy ktoś o tym słyszał: Zgodnie z nową decyzją i porozumieniem między Chorwacką Narodową Wspólnotą Turystyczną a Ministerstwem Morskim, Transportu i Infrastruktury, płacenie morskiego podatku turystycznego jest teraz możliwe tylko i wyłącznie za pośrednictwem portalu internetowego nautika.evisitor.hr.

W związku z tym właściciele łodzi nie mogą już dokonywać zakupów na terenie władz portowych i oddziałów.
Ja na tej stronie nie widzę możliwości kupienia winiety na ponton...???
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 17.04.2021 01:28

doportu napisał(a):Czy ktoś o tym słyszał: Zgodnie z nową decyzją i porozumieniem między Chorwacką Narodową Wspólnotą Turystyczną a Ministerstwem Morskim, Transportu i Infrastruktury, płacenie morskiego podatku turystycznego jest teraz możliwe tylko i wyłącznie za pośrednictwem portalu internetowego nautika.evisitor.hr.

W związku z tym właściciele łodzi nie mogą już dokonywać zakupów na terenie władz portowych i oddziałów.
Ja na tej stronie nie widzę możliwości kupienia winiety na ponton...???

Ciebie to na tę chwilę nie dotyczy.
Tu nie jest mowa o winiecie a o tzw opłacie klimatycznej ( TAX turystyczny , jeśli nie wyrzuciłem starych dokumentów, to sprawdzę dokładną nazwę).
Winietę kupisz w kapitanacie.
W innym wątku o tym pisałem:
wyjazd-z-wlasna-lodka-pontonem-przeniesione-z-faq-t17857-480.html
ventus
Croentuzjasta
Posty: 174
Dołączył(a): 08.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ventus » 18.04.2021 19:30

Witam wszystkich.
Niebawem będę szukał nowego właściciela na fajny, kompletny zestaw na wyprawy do Cro. Ponton Zodiac Futura Mark II 420 Alu, plus Yamaha 2T 25KM, zestaw ze starówką, koziołkiem, bakiem, bimini, pałąkiem, kotwicą i pokrowcem. Wszystko sprawne i szczelne. Aktualnie zimuje napompowany w szopie, ale niebawem trzeba go wypucować, dla nowego właściciela. Więcej informacji - priv
Załączniki:
Screenshot_20210418-195147_Gallery.jpg
Screenshot_20210418-195136_Gallery.jpg
Screenshot_20210418-195142_Gallery.jpg
Jagprev
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 18.12.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jagprev » 25.04.2021 13:46

Pakula napisał(a):Pojechałem dziś do Starostwa w Poznaniu,a tam się dowiedziałem że Starostwo nie posiada specjalnie stworzonego stanowiska do rejestracji sprzętu pływającego...(Pandemia) Brak słów


Witam wszystkich Cromianiaków!
W zeszłym roku w sierpniu zakupiłem Ponton Kolibri KM-330D z aluminiową podłogą plus silnik elektryczny Rhino BLX70 lbs. Pływałem nim z żonką po Zatoce Puckiej -trasy max 20 parę kilometrów przy małej prędkości ok. 5km/h ,ponieważ przy większej zdecydowanie zasięg się zmniejszał. Z tego względu poczułem niedosyt i w tym roku kierując się opiniami na Cro.pl -Pływanie pontonem w Chorwacji zakupiłem nowy silnik Mercury 10KM z przeróbką na 15KM( bez utraty gwarancji). Do Chorwacji wybieramy się w sierpniu, ale już złożyłem dokumenty do rejestracji na Reja24 U.M.Poznania.

Pakula nowy system rejestracji jest od sierpnia 2020r. i wygląda jakby był jeszcze testowany. Największym problemem jest brak wiedzy w urzędach lub sprzeczne informacje. Dzwoniłem do Starostwa i U.M.Poznania i stwierdziłem ,że skontaktuję się ze źródłem - z Urzędem Morskim w Szczecinie. Znajdziesz tam najlepszą pomoc , jedyny minus kontakt jest wyłącznie e-mail'owy- adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl . Na odpowiedzi czekałem ok 2godz.
Dobrze by było żebyś miał deklarację zgodności pontonu w języku polskim lub angielskim.
Pozdrawiam :papa:
Timi
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 20.04.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Timi » 25.04.2021 21:09

Witam, ostatnio zakupiłem ponton Mariner 4 Intexu (328 cm długości) i do tego silniczek spalinowy 4T 3KM. Jako, że ponton został kupiony jako używany, mam kilka pytań dla znawców tematu. Dodam że próbowałem przebrnąć przez ten temat ale 700 stron mnie zabiło 8)
Ponton został zakupiony jako używany już zarejestrowany. Chcąc go przerejestrować dzwoniłem do starostwa gdzie poinformowano mnie że zmieniły się w tamtym roku przepisy i już nie mogę go przerejestrować i nie muszę go od nowa rejestrować (mówili coś o Reja 24).
W tym roku planuje po raz kolejny jechać do Cro, tym razem jednak z nowym pontonem i silnikiem. Wcześniej byłem z Marinerem 3 i małym silniczkiem elektrycznym - nigdy go nie rejestrowałem i nie wykupywałem winiety. Pyrkałem sobie tylko wzdłuż lądu przy brzegu na Hvarze i Korculi szukając małych dzikich plażyczek. Nie widziałem nigdy policji ale tez nie sądziłem że mnie ktoś z taką zabawką zatrzyma. Teraz silnik będę miał też malutki ale jednak spalinowy (poważniejszy :oczko_usmiech: ). Czy myślicie że muszę na niego wykupywać winietę... na taką zabawkę ??? Jadę na Brać, czy zdarzają się Wam kontrole na wodzie w takich śmiesznych pontonikach, ktoś się czepia ??
A jeśli mam wykupić winietę to czy musze od nowa rejestrować ten ponton ??? Mam kwit rejestracyjny poprzedniego właściciela i umowę kupna sprzedaży, czy to wystarczy ? Ponton jest już opisany starymi numerami i nie bardzo mi się widzi to zamalowywać... i kombinować z nowymi numerami. A może jeśli u nas się zmieniły przepisy co do rejestracji małych pontonów i łódek (brak takiego obowiązku) to i na Chorwacji też one obowiązują (UE i w ogóle). Dodam, że patent motorowodny sobie przed wyjazdem zrobię w PL ale to tak dla siebie bo może pokuszę się o wypożyczenie na miejscu czegoś większego.
Trochę się rozpisałem, przepraszam ale jeśli ktoś ma wiedzę w tym temacie i może mi cos doradzić to z góry dziękuje za pomoc.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.04.2021 08:45

Timi napisał(a):Witam, ostatnio zakupiłem ponton Mariner 4 Intexu (328 cm długości) i do tego silniczek spalinowy 4T 3KM. Jako, że ponton został kupiony jako używany, mam kilka pytań dla znawców tematu. Dodam że próbowałem przebrnąć przez ten temat ale 700 stron mnie zabiło 8)
Ponton został zakupiony jako używany już zarejestrowany. Chcąc go przerejestrować dzwoniłem do starostwa gdzie poinformowano mnie że zmieniły się w tamtym roku przepisy i już nie mogę go przerejestrować i nie muszę go od nowa rejestrować (mówili coś o Reja 24).
W tym roku planuje po raz kolejny jechać do Cro, tym razem jednak z nowym pontonem i silnikiem. Wcześniej byłem z Marinerem 3 i małym silniczkiem elektrycznym - nigdy go nie rejestrowałem i nie wykupywałem winiety. Pyrkałem sobie tylko wzdłuż lądu przy brzegu na Hvarze i Korculi szukając małych dzikich plażyczek. Nie widziałem nigdy policji ale tez nie sądziłem że mnie ktoś z taką zabawką zatrzyma. Teraz silnik będę miał też malutki ale jednak spalinowy (poważniejszy :oczko_usmiech: ). Czy myślicie że muszę na niego wykupywać winietę... na taką zabawkę ??? Jadę na Brać, czy zdarzają się Wam kontrole na wodzie w takich śmiesznych pontonikach, ktoś się czepia ??
A jeśli mam wykupić winietę to czy musze od nowa rejestrować ten ponton ??? Mam kwit rejestracyjny poprzedniego właściciela i umowę kupna sprzedaży, czy to wystarczy ? Ponton jest już opisany starymi numerami i nie bardzo mi się widzi to zamalowywać... i kombinować z nowymi numerami. A może jeśli u nas się zmieniły przepisy co do rejestracji małych pontonów i łódek (brak takiego obowiązku) to i na Chorwacji też one obowiązują (UE i w ogóle). Dodam, że patent motorowodny sobie przed wyjazdem zrobię w PL ale to tak dla siebie bo może pokuszę się o wypożyczenie na miejscu czegoś większego.
Trochę się rozpisałem, przepraszam ale jeśli ktoś ma wiedzę w tym temacie i może mi cos doradzić to z góry dziękuje za pomoc.


Nie jestem w 100% pewny jednak chyba łapiesz się swoim pontonem i silnikiem na Chorwacką winietę, co za tym idzie na rejestracje pontonu i silnika w Polsce. Ponieważ bez dowodu rejestracyjnego nie kupisz winiety.
Były na forum "Chorwacji z własną łódką, pontonem -przepisy" w dziale FAQ ale pewnie jest w remoncie, bądź zostało usunięte. A te "małe" wymiary Chorwaci zmieniają dość często. Nie mam teraz czasu aby sprawdzić, więc możesz zajrzeć TU:

https://mmpi.gov.hr/
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 26.04.2021 08:57

Wczorajsze testy nowego silnika na mojej zabawce..
Max prędkość 62km/h, śruba 10 1/4 x 4 płaty x 14 cali skok.
Max temp. silnika 123F, nawet full przelot nie powoduje wzrostu temp..
Przy 6250 na full manetce odcinał obroty, przydała by się śruba o skoku 15 do testu.
Spalanie i tu pełne zaskoczenie bo ponad 5 km/l paliwa..
Ogólnie komputerek pokazywał przy przelotowej 34-38 km/h 6.6 l/h.
Mało wody jeszcze na Jeziorsku, ale po testować się da..
Timi
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 20.04.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Timi » 26.04.2021 10:06

abovo napisał(a):Nie jestem w 100% pewny jednak chyba łapiesz się swoim pontonem i silnikiem na Chorwacką winietę, co za tym idzie na rejestracje pontonu i silnika w Polsce. Ponieważ bez dowodu rejestracyjnego nie kupisz winiety.
Były na forum "Chorwacji z własną łódką, pontonem -przepisy" w dziale FAQ ale pewnie jest w remoncie, bądź zostało usunięte. A te "małe" wymiary Chorwaci zmieniają dość często.


Rejestracja silnika też ??? Żeby kupić winietę musze posiadać również zarejestrowany silnik :? masakra takie gówienko, przecież to jest popychadło a nie silnik. A nie orientujesz się czy musze przerejestrowywać ten ponton.. czy mogę zostawić starą rejestrację ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.04.2021 10:17

Timi napisał(a):
abovo napisał(a):Nie jestem w 100% pewny jednak chyba łapiesz się swoim pontonem i silnikiem na Chorwacką winietę, co za tym idzie na rejestracje pontonu i silnika w Polsce. Ponieważ bez dowodu rejestracyjnego nie kupisz winiety.
Były na forum "Chorwacji z własną łódką, pontonem -przepisy" w dziale FAQ ale pewnie jest w remoncie, bądź zostało usunięte. A te "małe" wymiary Chorwaci zmieniają dość często.


Rejestracja silnika też ??? Żeby kupić winietę musze posiadać również zarejestrowany silnik :? masakra takie gówienko, przecież to jest popychadło a nie silnik. A nie orientujesz się czy musze przerejestrowywać ten ponton.. czy mogę zostawić starą rejestrację ?



Jeśli ponton masz powyżej 2,5m i przy nim silnik musisz mieć dowód. Jeśli masz aktualne dane pontonu i silnika na dowodzie, nie musisz go zmieniać na nowy. Jeśli dane są inne, zmieniłeś silnik... musisz zaktualizować.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.04.2021 10:29

pabbllo_ldz napisał(a):Wczorajsze testy nowego silnika na mojej zabawce..
.........................


Nieźle po tych wszystkich "turbulencjach" :wink: Rób filmiki telefonem w poziomie lub konwertuj.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 705
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone