Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 29.04.2021 20:12

fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 29.04.2021 20:15

:D ,
dokładnie, ten sedesowy.
Dzięki raz jeszcze.
arek123
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 07.04.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek123 » 29.04.2021 21:34

fly napisał(a)::D ,
dokładnie, ten [i]sedesowy

jest jeszcze tutaj https://allegro.pl/oferta/fotel-do-pont ... _zEALw_wcB
arek123
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 07.04.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek123 » 29.04.2021 21:39

Jagprev napisał(a):Zamierzam kupić fotel/krzesło do pontonu 330x160. Wiem ,że boboo używa wygodne i praktyczne fotele , ale one nadają się raczej do większego gumiaka. Czy ktoś z Cromaniaków może używa takiego fotela do pontonu. Czy jest wygodny, stabilny ? Używać można tylko na dziobie pontonu ? Czy może również w innym miejscu?
Pozdrawiam :papa:

Czy ktoś wie jak to się spisuje na pontonie?
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 29.04.2021 22:55

latem będę w Krakowie to se kupię
https://www.boatpoland.com/pl/tovar/fot ... u-zielony/
Jagprev
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 18.12.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jagprev » 30.04.2021 10:25

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Niestety jestem ograniczony powierzchnią pokładu. Wielkość pontonu to 330 x 160 , ale wymiary pokładu to już niestety tylko 233 X 76.
Temat siedzenia muszę przemyśleć , ponieważ komfort pływania jest niezwykle ważny. Wiem to z własnego doświadczenia. W zeszłym roku pływałem ze żonką po Zatoce Puckiej po 5-6godzin dziennie , co prawda z silnikiem elektrycznym, ale nasze kręgosłupy odczuwały to mocno. Mimo wszystko moja żonka zaskoczyła i tęskni za pływaniem. W poprzednich latach co roku była poszkodowana , ponieważ siedziała na brzegu , a ja pływałem na windsurfingu. Czytając Wasze posty i oglądając filmiki już teraz zachorowałem na pływanie pontonem w Cro i myślę że załoga też się zarazi :)
Jagprev
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 18.12.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jagprev » 30.04.2021 10:29

Widzę fly że już podjąłeś decyzję. Kupujesz w ciemno czy z polecenia?
Jagprev
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 18.12.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jagprev » 30.04.2021 10:39

Ogórek ta kanapa to chyba za duża do naszego pontonu ,ale jestem zainteresowany fotelami dmuchanymi do kajaków.
Jeżeli jesteś z nich zadowolony to prosiłbym o jakieś namiary :) .
Jagprev
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 18.12.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jagprev » 30.04.2021 10:59

W zeszłym roku używałem krzesełka składanego z obrotnicą cena 399. W miarę wygodne i praktyczne tyle, że po paru dniach pływania spaw puścił na łączeniu siedziska. Jedyny plus to , że można było to szybko naprawić.( Zdjęcia poglądowe)
Załączniki:
Screenshot_20210429-225047_Allegro.jpg
Screenshot_20210429-225100_Allegro.jpg
Screenshot_20210429-225133_Allegro.jpg
Jagprev
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 18.12.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jagprev » 30.04.2021 11:51

W Juli oglądałem coś takiego i nawet na tym usiadłem. Oparcie w stosunku do siedziska pod kątem prostym. Niezbyt wygodne siedzenie na "baczność" :(
Szukam fotela z oparciem lekko pochylonym.
Załączniki:
Screenshot_20210430-110434_Samsung Internet.jpg
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.04.2021 11:59

Jagprev napisał(a):W Juli oglądałem coś takiego i nawet na tym usiadłem. Oparcie w stosunku do siedziska pod kątem prostym. Niezbyt wygodne siedzenie na "baczność" :(
Szukam fotela z oparciem lekko pochylonym.


Nie zgadzam się z Tobą
. Pływałem na tych fotelach kilka sezonów. Bardzo wygodne, mają jednak drobną wadę. Zatrzask na plecach oparcia. Przy odpinaniu trzeba zapicie trzymać jedną ręką, drugą odpinać pasek. Jeśli tego nie zrobimy bardzo mocno trzymające klipsy rozrywają materiał.

Pozdro.
Jagprev
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 18.12.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jagprev » 30.04.2021 12:52

abovo napisał(a):
Jagprev napisał(a):W Juli oglądałem coś takiego i nawet na tym usiadłem. Oparcie w stosunku do siedziska pod kątem prostym. Niezbyt wygodne siedzenie na "baczność" :(
Szukam fotela z oparciem lekko pochylonym.


Nie zgadzam się z Tobą
. Pływałem na tych fotelach kilka sezonów. Bardzo wygodne, mają jednak drobną wadę. Zatrzask na plecach oparcia. Przy odpinaniu trzeba zapicie trzymać jedną ręką, drugą odpinać pasek. Jeśli tego nie zrobimy bardzo mocno trzymające klipsy rozrywają materiał.

Pozdro.

Czy do tego fotela z Juli montowałeś obrotnicę ?
Sprawdzę jeszcze raz ten fotel gdy tam będę . Może zrobiłem błąd ,że sprawdzając jego wygodę usiadłem z poziomu podłogi . Następnym razem muszę postawić go na jakieś podwyższeniu :)

Jeszcze myślę o czymś takim z wyższym oparciem + obrotnica .Cena wyższa ale może lepsza jakość.
Załączniki:
Screenshot_20210430-121603_Samsung Internet.jpg
Screenshot_20210430-121249_Samsung Internet.jpg
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.04.2021 14:28

Fotel miałem zamontowany na podobnej hermetycznej skrzyni.

https://www.netgun.pl/wojskowy-kontener ... m-4758136/

Bez problemu zamontujesz na niej obrotnicę i fotel. Skrzynia służyła dodatkowo, jako szczelna bakista. Ja nie miałem zamontowanej obrotnicy nie miałem potrzeby. Skrzynia była od balona do balona w miejscu ławeczki.
Jagprev
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 18.12.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jagprev » 30.04.2021 15:18

@ abovo W zeszłym roku , gdy pływałem jeszcze na" elektryku"używałem wygodnych foteli plażowych. W tym roku będę pływać spalinowym 15 kucy. Zupełnie inne przyspieszenia.
W związku z tym mam pytanie czy skrzynia z tym fotelem jest stabilna? Czy może jakoś mocujesz ją do balonów lub podłogi pontonu.
Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4321
Dołączył(a): 12.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 30.04.2021 17:31

baunty napisał(a):Kurcze... Krzysztof, czyżbyś dalej nie potrafił odpuścić dyskusji, która została zamknięta?
Przeczytaj może jeszcze raz co tam pisaliśmy, zanim będziesz coś mi wmawiał. Bo to już robi się niesmaczne.

Chyba ty nie potrafisz zakończyć. Miałem nie odpowiadać, ale skoro wywlekasz mój post z połowy marca i znów piszesz nieprawdę na mój temat, muszę sprostować.

baunty napisał(a):Dlaczego wyciąłeś niemiecką banderę ze zdjęcia z łódki na której sobie je zrobiłeś i dałeś jako profilowe?
Ta łódka dalej stoi w Tišno?

Nie wycinałem żadnej bandery, a zwłaszcza niemieckiej, bo ta łódka jest zarejestrowana w Chorwacji. Poza tym nigdy nie byłem w Tišno i ta łódka też nie była, choć za to drugie nie mogę ręczyć, bo nie śledzę jej właściciela.

Odnoszę wrażenie, ze mylisz mnie z kimś innym i skaczesz po mnie za jakieś krzywdy, które ktoś inny ci wyrządził.

W jednym masz rację. Zrobiło się niesmacznie.

Żegnam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 707
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone