Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacisz kartą czy gotówką

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
M@rlon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) M@rlon » 29.07.2014 12:39

VONPLES napisał(a):przeraża mnie ten wątęk......jakie tutaj "miliony" oszczędzane są......20 - 50 PLN przy wydatkach 4000 - 5000 złotych....ale, wiem, że fajnie jest coś zaoszczędzić!!

Ja tez podchodzę bezstresowo :)
Dzisiaj rozmawiałemz doradca z Aliorbanku w innych sprawach. Przy okazji zapytałem jak jest u nich z płatnościami kartą i jaki na dzisiaj będę miał przelicznik kuny. Powiedziła, że przeliczają najpierw kuny na dolary po kursie Mastercarda, a potem dolary na PLN. Po przeliczeniu okazało się, że ostateczny przelicznik kuna na złotówki to ..... 0, 56 PLN.
Chyba może być ? :lol:
A dla tych co spokojnie podchodzą do tematu link do aplikacji z chorwackimi bankomatami (Android).

https://play.google.com/store/apps/deta ... S5tYWluIl0
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 29.07.2014 13:52

0,56 pewnie ze spoko bo ja na droge kupilem 500 kun by bylo w razie co to placilem 0,575 :)

Co do cen i placenia w marketach... rok temu nie bylo problemu nigdzie z karta placeniem :) Nie wiem po kiego grzyba chcesz kolego akurat w jeziorach i Krka placic euro a gdzie indziej kunami :)

Ceny spozywcze np najlepiej sobie porownac http://www.lidl.hr/ :D
krzyspvfr
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzyspvfr » 01.08.2014 14:02

Tydzień temu wróciłem z Chorwacji, koszty kun przy płatnościach kartą:
- Alior Sync USD: 1 HRK = 0.537 PLN
- Multibank: 1 HRK = 0.570 PLN

Różnica niby nieduża, ale w sumie wydałem ponad 5000 HRK, co daje 165 zł zaoszczędzone.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 01.08.2014 14:06

Nie duża ?
Połowa drogi do domu w postaci paliwa :)
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 01.08.2014 15:32

Kurs aliora bardzo fajny :) ja ruszam w niedziele :)
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2528
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 01.08.2014 15:42

a jak m-bank ?
fala69
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 05.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fala69 » 01.08.2014 16:48

Zdecydowanie preferuję płatność kartą. Trochę gotówki zawsze jednak trzeba mieć, bo np. za lody na ulicy nie zapłacę kartą :wink: Niestety nie wszystkie konoby dają możliwość płatności kartą i dobrze jest spytać na wstępie, bo później może się okazać, że po kolacji trzeba jechać do bankomatu, a rodzina siedzi i czeka w lokalu (skąd ja to znam) :|
M@rlon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) M@rlon » 01.08.2014 17:11

pawelli napisał(a):a jak m-bank ?

mbank, to Multibank.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.08.2014 18:01

pawelli napisał(a):a jak m-bank ?


Przejrzałem ubiegłoroczne wydatki w HR.

Mbank przy wypłacie z bankomatu jak i przy płatności kartą /typu Visa/ pobiera stałą prowizję 6%.

Te 6% zgadza się porównując nasze transakcje ze średnią archiwalną ceną walut /w tym przypadku HUF i HRK/.

Tak więc płacimy swego rodzaju podatek za wakacje:)

Kupując Euro w PL i sprzedając w HR w dobrym kantorze możemy "podatek" obniżyć do m/w 2%. Ale to moje amatorskie wyliczenia i nie biorę za nie odpowiedzialności ;)

I tak z wyjątkiem Euro za apartamenty będę używał karty.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 03.08.2014 23:01

ołowiany napisał(a):
pawelli napisał(a):a jak m-bank ?


Mbank przy wypłacie z bankomatu jak i przy płatności kartą /typu Visa/ pobiera stałą prowizję 6%.

Nie do końca. Dokładnie to 3% minimum 9 zł. I to zarówno dotyczy Visa jak i Mastercard.
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 04.08.2014 12:47

nie do końca. w mbanku dużo zależny od rodzaju konta i usług dodatkowych. są również konta, dla których mbank w ogóle nie pobiera prowizji od wypłat. dlatego najlepiej się zorientować przed wyjazdem na jakich warunkach ma się konto w banku niż rozczarować się a trakcie.
mijagi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mijagi » 04.08.2014 13:07

A czy ktoś używał visa z bzwbk? Jak to wychodzi?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.08.2014 13:10

KrisM napisał(a):nie do końca. w mbanku dużo zależny od rodzaju konta i usług dodatkowych. są również konta, dla których mbank w ogóle nie pobiera prowizji od wypłat. dlatego najlepiej się zorientować przed wyjazdem na jakich warunkach ma się konto w banku niż rozczarować się a trakcie.


Tylko teoretycznie nie pobiera. Faktycznie przewalutowanie kosztuje 6 %. Mowie tu o karcie Visa, konto aquarius, darmowe bankomaty na calym świecie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.08.2014 13:12

Aldonka napisał(a):
ołowiany napisał(a):
pawelli napisał(a):a jak m-bank ?


Mbank przy wypłacie z bankomatu jak i przy płatności kartą /typu Visa/ pobiera stałą prowizję 6%.

Nie do końca. Dokładnie to 3% minimum 9 zł. I to zarówno dotyczy Visa jak i Mastercard.


Piszę o faktach, a nie o deklaracjach banku. Typ konta opisałem wyżej.
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 04.08.2014 13:18

bo masz kartę, której walutą rozliczeniową jest PLN. dla karty, której walutą rozliczeniową jest euro prowizja za przewalutowanie wynosi 3% i zero opłat za wypłatę
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacisz kartą czy gotówką - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone