Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 01.08.2018 13:11

endryu napisał(a):Płacąc kartą czy gotówką żądać paragonu. :idea: W marketach kasjerki po skasowaniu osobiście podawały paragon.


Naprawdę masz w planie porównywać market z knajpą?

Nie widzisz różnicy???
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 02.08.2018 17:21

kaeres napisał(a):Bzdura, czyli kłamię ?
Nie rozumiem.
Zapytaj Konrada, był przy mnie gdy chciałem płacić kartą w Pagu i sam się dziwił bo kilka dni wcześniej była możliwość w tym samym miejscu.
W Vrbniku tylko i wyłącznie w konobie Luce można płacić kartą. Próbowałem w Gospoja etterem, Gospoja Pizzeria i PLACA.
W żadnej nie dało się zapłacić kartą. Kilka lat temu bez problemu.
W Krk, kawiarnia Katarina również w tym roku nie mogłem zapłacić kartą.

Pechowo trafiliście, ja w Slano i Orebic nigdzie nie miałem problemu z płatnością kartą - inna sprawa, że nie było tego dużo, bo 95% transakcji gotówką i nie żałuję bo wyszło najlepiej.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 03.08.2018 12:42

0,5952 z wtorku

PKO Inteligo
blatko
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) blatko » 03.08.2018 14:08

piotrulex napisał(a):0,5952 z wtorku

PKO Inteligo


wg regulaminu inteligo dolicza 3,5% do płatności zagranicznych, czyli w momencie płatności blokują na twoim koncie kwotę po kursie visa/mc (i to jest to twoje 0,5952 z wtorku) a za kilka dni (nieraz po tygodniu i dłużej) doliczą swoje 3,5% do tej transakcji, czyli kuna wyjdzie wtedy po 0,6160. Sprawdź konto i tą płatność za tydzień lub dwa ;-)
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 03.08.2018 14:14

Wiadomo, że chcą zarobić, mają na to kilka miesięcy.
Ceny w menu są podane, chce zapłacić tyle ile tam widnieje. Obojętnie czy kartą czy gotówką. Czy konobista wystawi paragon czy nie, mnie to bokiem bo i tak nie zabieram
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 03.08.2018 15:40

blatko napisał(a):
piotrulex napisał(a):0,5952 z wtorku

PKO Inteligo


wg regulaminu inteligo dolicza 3,5% do płatności zagranicznych, czyli w momencie płatności blokują na twoim koncie kwotę po kursie visa/mc (i to jest to twoje 0,5952 z wtorku) a za kilka dni (nieraz po tygodniu i dłużej) doliczą swoje 3,5% do tej transakcji, czyli kuna wyjdzie wtedy po 0,6160. Sprawdź konto i tą płatność za tydzień lub dwa ;-)


Nie

W blokadach była niższa kwota. Ta już jest w rozliczonych ;)
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 05.08.2018 22:40

Tak jak wcześniej pisałem, ponownie założyłem konto w Pekao SA, tym razem nazwane Przekorzystnym. Do konta przypisana zwykła karta debetowa MasterCard, bez opcji wielowalutowej. Dzisiaj dwukrotnie wybierana gotówka z bankomatów Zagrebacka Banka w Makarskiej. Kwoty już zaksięgowane na koncie po kursie 0,5765 PLN za HRK. Myślę że to chyba dobry kursik :D . Jutro sprawdzę bezpośrednie płatności kartą np. w Konzumie.
Kolego Łukaszu ApropoDefacto zgodnie z zapowiedziami , głowę mam całą w popiole :lol:
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 05.08.2018 23:28

Bravik napisał(a):Kolego Łukaszu ApropoDefacto zgodnie z zapowiedziami , głowę mam całą w popiole :lol:

Brawo, osoba inteligentna korzysta z rad innych i jest w stanie przyznać się do błędu. Nie jest to zjawisko powszechne.
Na prawdę podziwiam i życzę z całego serca udanych wakacji. :papa:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 06.08.2018 00:08

krutom napisał(a):
Bravik napisał(a):Kolego Łukaszu ApropoDefacto zgodnie z zapowiedziami , głowę mam całą w popiole :lol:

Brawo, osoba inteligentna korzysta z rad innych i jest w stanie przyznać się do błędu. Nie jest to zjawisko powszechne.
Na prawdę podziwiam i życzę z całego serca udanych wakacji. :papa:


Aż się cały spłoniłem :oops: :wink: . Chyba się będę musiał Ożuja napić :lol:
A tak na serio - dzięki za życzenia. Jak zrealizuję to co zaplanowaliśmy, to na pewno będą udane.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 06.08.2018 00:28

Bravik napisał(a):
krutom napisał(a):
Bravik napisał(a):Kolego Łukaszu ApropoDefacto zgodnie z zapowiedziami , głowę mam całą w popiole :lol:

Brawo, osoba inteligentna korzysta z rad innych i jest w stanie przyznać się do błędu. Nie jest to zjawisko powszechne.
Na prawdę podziwiam i życzę z całego serca udanych wakacji. :papa:


Aż się cały spłoniłem :oops: :wink: . Chyba się będę musiał Ożuja napić :lol:
A tak na serio - dzięki za życzenia. Jak zrealizuję to co zaplanowaliśmy, to na pewno będą udane.

A zatem 110 % realizacji :!: :papa:
To dodatkowe 10% to dla rodziny i znajomych w postaci udanych prezentowych "pamiątek".

Ja wyruszam za dwa tygodnie i nie mogę się doczekać.
Ciekawe jak długo PeKaO z żubrówką :wink: będzie miłe dla cromaniaków.
Oby jak najdłużej. :!:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 06.08.2018 11:57

piotrulex napisał(a):0,5952 z wtorku

PKO Inteligo MasterCard


Kilka sekund później u tej samej kasjerki za jeden produkt zapłaciliśmy

kartą z BOŚ mastercard

kurs 0,6322

Na samych płatnościach za 13 nocek na campingach bylibyśmy w plecy około 185zł płacąc BOSiem

Inteligo w tym roku też było bez szału, za rok będzie zmiana
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 06.08.2018 12:15

Bravik napisał(a):Tak jak wcześniej pisałem, ponownie założyłem konto w Pekao SA, tym razem nazwane Przekorzystnym. Do konta przypisana zwykła karta debetowa MasterCard, bez opcji wielowalutowej. Dzisiaj dwukrotnie wybierana gotówka z bankomatów Zagrebacka Banka w Makarskiej. Kwoty już zaksięgowane na koncie po kursie 0,5765 PLN za HRK. Myślę że to chyba dobry kursik :D . Jutro sprawdzę bezpośrednie płatności kartą np. w Konzumie.
Kolego Łukaszu ApropoDefacto zgodnie z zapowiedziami , głowę mam całą w popiole :lol:


O widzisz :lol: no to się cieszę, że ponownie skusiłeś się na pekao i możesz cieszyć się fajnym kursikiem na wczasach :wink: Ja ruszam za tydzień do Makarskiej i przyznam szczerze, że kuna po 0,57 brzmi świetnie :wink: udanych wakacji i pozdrawiam :papa:
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 06.08.2018 12:27

Mam pytanie do posiadaczy konta Pekao. Płaciłem dzisiaj kartą za e-winietę węgierską. Wszystko poszło oczywiście sprawnie.
Tylko zastanawia mnie czy kwota którą została zdjęta już z konta to kwota ostateczna ? czy może jeszcze ulec zmianie np. w przeciągu 1/2 dni roboczych?
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 06.08.2018 12:37

dominikzw napisał(a):Mam pytanie do posiadaczy konta Pekao. Płaciłem dzisiaj kartą za e-winietę węgierską. Wszystko poszło oczywiście sprawnie.
Tylko zastanawia mnie czy kwota którą została zdjęta już z konta to kwota ostateczna ? czy może jeszcze ulec zmianie np. w przeciągu 1/2 dni roboczych?


W tym roku co prawda jeszcze nie kupowałem winiet (pod koniec tygodnia będę kupował) ale w tamtym roku płaciłem normalnie kartą pekao i kwota, którą mi pobrało z konta było kwotą jedyną i ostateczną :wink:
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 06.08.2018 12:40

Ja kupiłem i sprawdziłem sobie z licznikiem na stronie mastercarda i wyszło jeszcze taniej w pekao.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 131
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone