Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 06.08.2018 12:47

dominikzw napisał(a):Ja kupiłem i sprawdziłem sobie z licznikiem na stronie mastercarda i wyszło jeszcze taniej w pekao.


Nie sprawdzam na stronie licznika ale jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się płacąc kartą (a płace już lata), żeby po jakimś czasie kwota się zmieniała bądź dochodziły jakieś prowizje. I to nie ma znaczenia czy w euro, dolarach, kunach, forintach czy jeszcze innych walutach kupowałem.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 06.08.2018 21:36

ApropoDefacto napisał(a):
dominikzw napisał(a):Ja kupiłem i sprawdziłem sobie z licznikiem na stronie mastercarda i wyszło jeszcze taniej w pekao.


Nie sprawdzam na stronie licznika ale jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się płacąc kartą (a płace już lata), żeby po jakimś czasie kwota się zmieniała bądź dochodziły jakieś prowizje. I to nie ma znaczenia czy w euro, dolarach, kunach, forintach czy jeszcze innych walutach kupowałem.


Witam kolegę. Dzięki za życzenia. Z wzajemnością.
Co do kwoty zdjętej z konta - nic się nie zmieniło. To była kwota zdjęta z konta, a nie suma w blokadzie. Tylko niektórych może przestraszyć kurs wyświetlany w bankomacie Zaba - bo pokazuje prawie 62 grosze. Wtedy tylko push wypłata w HRK i będzie dobrze.
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 01.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 07.08.2018 09:24

dominikzw napisał(a):Mam pytanie do posiadaczy konta Pekao. Płaciłem dzisiaj kartą za e-winietę węgierską. Wszystko poszło oczywiście sprawnie.
Tylko zastanawia mnie czy kwota którą została zdjęta już z konta to kwota ostateczna ? czy może jeszcze ulec zmianie np. w przeciągu 1/2 dni roboczych?


Kupiłem 05.08.2018 - LINK - jest dobrze , a nawet bardzo dobrze :)
lukjach
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 10.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukjach » 10.08.2018 23:06

A mnie nurtuje jeszcze jedna rzecz. Wiem, że temat dotyczy Chorwacji ale może ktoś wie, jak bank liczy kursy walut. Otóż w Austrii uzyłem parę razy kartę pekao, za usługi np. paliwo kurs był naliczony euro po 4,25pln, a przy wypłacie w bankomacie z grupy Unictedit 4,52 zł, więc niekorzystnie. Wszyscy tak zachwalają pekao w chorwacji, a w innych krajach jak to się ma? Sprzed wyjazdu w moim miescie kurs kantorowy to 4,38
jedrula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 22.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jedrula » 11.08.2018 01:03

lukjach napisał(a):A mnie nurtuje jeszcze jedna rzecz. Wiem, że temat dotyczy Chorwacji ale może ktoś wie, jak bank liczy kursy walut. Otóż w Austrii uzyłem parę razy kartę pekao, za usługi np. paliwo kurs był naliczony euro po 4,25pln, a przy wypłacie w bankomacie z grupy Unictedit 4,52 zł, więc niekorzystnie. Wszyscy tak zachwalają pekao w chorwacji, a w innych krajach jak to się ma? Sprzed wyjazdu w moim miescie kurs kantorowy to 4,38


Sa TYLKO dwie mozliwosci takiej roznicy:
1. Wyplaciles z bankomatu wybierajac bledny sposob przeliczenia (nalezy wybierac zawsze walute kraju w jakim dokonujesz wyplaty)

2. Kurs mastercarda zmienil sie pomiedzy Twoja platnoscia karta a wyplata z bankomatu

Nalezy pamietac ze kurs mastercarda pln/kuna , pln/eur i zreszta wszystkie inne waluty jest calkowicie plynny i zalezny od miedzynarodowych kursow bankowych on sie moze zmieniac z minuty na minute. Nie ma czegos takiego jak staly kurs, aktualizacja kursu przy placeniu karta nastepuje elektronicznie non stop, aktualizacja kursu w kantorze nastepuje wtedy jak wlasciciel wydrukuja nowa kartke lub wklepie cyferki na swojej tablicy.

Zaden mastercard ani tym bardziej taka popierdolka jak Unicredit z peako wlacznie nie wplywaja na ten kurs. Zapewniam was ze pekaosa nie pragnie was orznac na kursie walut... Z checia wydyma nas na czym innym ale na kursie walut nie moga.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 11.08.2018 14:18

lukjach napisał(a):A mnie nurtuje jeszcze jedna rzecz. Wiem, że temat dotyczy Chorwacji ale może ktoś wie, jak bank liczy kursy walut. Otóż w Austrii uzyłem parę razy kartę pekao, za usługi np. paliwo kurs był naliczony euro po 4,25pln, a przy wypłacie w bankomacie z grupy Unictedit 4,52 zł, więc niekorzystnie. Wszyscy tak zachwalają pekao w chorwacji, a w innych krajach jak to się ma? Sprzed wyjazdu w moim miescie kurs kantorowy to 4,38


Kurs który pokazuje ci bankomat nie jest adekwatny do tego co schodzi z konta. Przykład z wczoraj: Płatność kartą po kursie 0.5733 PLN za HRK. Gotówka wyciągana z bankomatu zdjęta z konta po identycznym kursie, chociaż bankomat pokazywał kurs 0,6147
lukjach
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 10.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukjach » 11.08.2018 20:59

Faktycznie musialem zle wybrac przeliczenie, dzis kontrolnie wyjalem 10 euro po 4,28
jedrula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 22.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jedrula » 11.08.2018 23:48

lukjach napisał(a):Faktycznie musialem zle wybrac przeliczenie, dzis kontrolnie wyjalem 10 euro po 4,28


:-P

I tak byc powinno, kurs pln/kuna przez ostatnie 3 dni pomiedzy 0.575-0.572 zl
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 14.08.2018 09:22

Płacę tylko gotówką, ale na bramkach w Lucko postanowiłem zapłacić kartą z Credit Agricole (w czwartek kolejka do gotówki to zaledwie 10 aut, do kart 2 auta).
Za 256 kun policzyło mi 147,98 zł, ale w osobnej pozycji na wyciągu pojawiła się 3% prowizja za przewalutowanie czyli 4,44. Zdziwiłem się bo to przecież płatność, a nie wypłata z bankomatu. A jednak :( I znowu potwierdziło się, że (przynajmniej w moim przypadku) gotówką taniej.
fammoni
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 06.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) fammoni » 14.08.2018 13:34

widziałam dyskusję kilka stron wstecz, że w knajpach nie można płacić kartą...
potwierdzam
w Breli, w większości restauracji w centrum płatność tylko gotówką
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 14.08.2018 14:49

SingSing74 napisał(a):Płacę tylko gotówką, ale na bramkach w Lucko postanowiłem zapłacić kartą z Credit Agricole (w czwartek kolejka do gotówki to zaledwie 10 aut, do kart 2 auta).
Za 256 kun policzyło mi 147,98 zł, ale w osobnej pozycji na wyciągu pojawiła się 3% prowizja za przewalutowanie czyli 4,44. Zdziwiłem się bo to przecież płatność, a nie wypłata z bankomatu. A jednak :( I znowu potwierdziło się, że (przynajmniej w moim przypadku) gotówką taniej.

Zlodziejska praktyka banku, ja właściwie wszedzie place karta: Wegry, Slowacja, Cro a teraz przez tydzień na Ukrainie i nigdy nie mialem dodatkowej prowizji a kurs lepszy niz kantory i komfort sprawdzania czy w kantorze mnie w rogi nie walneli wymienajac np. 100 dolarow na 27500 hrywien.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 15.08.2018 09:17

SingSing74 napisał(a):Płacę tylko gotówką, ale na bramkach w Lucko postanowiłem zapłacić kartą z Credit Agricole (w czwartek kolejka do gotówki to zaledwie 10 aut, do kart 2 auta).
Za 256 kun policzyło mi 147,98 zł, ale w osobnej pozycji na wyciągu pojawiła się 3% prowizja za przewalutowanie czyli 4,44. Zdziwiłem się bo to przecież płatność, a nie wypłata z bankomatu. A jednak :( I znowu potwierdziło się, że (przynajmniej w moim przypadku) gotówką taniej.


U żabojadów z CA tak jest. Przed wyjazdem do Chorwacji kartą do konta opłacałem bilety na pociągi w Austrii i na Węgrzech i autobusy w Chorwacji. Od każdej transakcji naliczyli prowizję. Podatek bankowy sobie w ten sposób odbierają. Za namową forumowiczów otworzyłem ponownie konto w Pekao SA i teraz przy płatnościach kartą i wyciąganiu gotówki z bankomatów sieci Unicredit kursik jak ta lala i zero kosztów
AniaPK
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaPK » 19.08.2018 11:24

Cześć,

Mam kartę Pekao która nigdy prowizji nie naliczała. Mam jednak eurokonto mobilne, a nie "przekorzystne" czy w takim wypadku od tego roku będę miała prowizje z zagrabacka banku?

Pozdrawiam
dareksi
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareksi » 19.08.2018 12:36

AniaPK napisał(a):Cześć,

Mam kartę Pekao która nigdy prowizji nie naliczała. Mam jednak eurokonto mobilne, a nie "przekorzystne" czy w takim wypadku od tego roku będę miała prowizje z zagrabacka banku?

Pozdrawiam

Mam Eurokonto Standard, nie ma i nie było nigdy żadnych prowizji.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.08.2018 22:58

AniaPK napisał(a):Cześć,

Mam kartę Pekao która nigdy prowizji nie naliczała. Mam jednak eurokonto mobilne, a nie "przekorzystne" czy w takim wypadku od tego roku będę miała prowizje z zagrabacka banku?

Pozdrawiam

Mam też "Eurokonto Mobilne" nie płaciłem żadnej prowizji. :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 132
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone