Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 24.07.2018 23:00

piotrulex napisał(a):PKO Inteligo

Wypłacając z bankomatu Euronet 600kn doliczyło 22 kn prowizji. Była info podczas i po transakcji. Rok temu nie a podobno nic się nie zmieniło. Brałem rozliczenie w lokalnej walucie. Ktoś coś podpowie?

Kurs przy płatnościach
0,6086 więc słabo


Zapoznaj się z nową tabelą opłat i prowizji w inteligo ;)
Wybranie z bankomatu 3,5% prowizji nie mniej niż 10zł
Do tego przewalutowanie 3,5% dorzuć do tego kijowy kurs banku i klops. Też mam to konto i jest ono dla mnie nie używalne za granicą ;)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 25.07.2018 08:38

Marcinusik napisał(a):
piotrulex napisał(a):PKO Inteligo

Wypłacając z bankomatu Euronet 600kn doliczyło 22 kn prowizji. Była info podczas i po transakcji. Rok temu nie a podobno nic się nie zmieniło. Brałem rozliczenie w lokalnej walucie. Ktoś coś podpowie?

Kurs przy płatnościach
0,6086 więc słabo


Zapoznaj się z nową tabelą opłat i prowizji w inteligo ;)
Wybranie z bankomatu 3,5% prowizji nie mniej niż 10zł
Do tego przewalutowanie 3,5% dorzuć do tego kijowy kurs banku i klops. Też mam to konto i jest ono dla mnie nie używalne za granicą ;)


Rok temu było bardzo "używalne". Teraz nie czytałem. Kobieta na infolinii powiedziała, że od zeszłego roku nic się nie zmieniło. No nic, zamkniemy, za rok poczytamy i coś nowego się otworzy :)
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 25.07.2018 17:46

piotrulex napisał(a):Rok temu było bardzo "używalne". Teraz nie czytałem. Kobieta na infolinii powiedziała, że od zeszłego roku nic się nie zmieniło. No nic, zamkniemy, za rok poczytamy i coś nowego się otworzy :)

Nie wierz nigdy kobiecie (na infolinii) :lol:
TRAWQ
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 05.03.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) TRAWQ » 25.07.2018 19:23

A ja mam pytanie do osób posiadających konto w ING. Jak wygląda wypłata gotówki z bankomatów za granicą? Bank ma ofertę darmowych wypłat z bankomatów za 15 zł (czyli brak prowizji 3%), ale czy zostaje doliczone przy takiej operacji 3% za przewalutowanie np. z PLN na Kuny jak przy zwykłych transakcjach bezgotówkowych? Z góry dziękuje za rozjaśnienie :)
talgo
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 06.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) talgo » 27.07.2018 20:24

słuchajcie jak z płaceniem za bramki w chorwacji
kartą pekao SA wielowariantową jest pobierana jakaś prowizja czy cuś
bo mam na tej karcie i złotówki i konto walutowe na której jest euro
jak to wygląda?
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 27.07.2018 21:26

Płaciłem tylko kartą. Wprawdzie nie wielowalutową tylko Visa Pekao SA i żadnych prowizji nie ma. Tak już od lat.
W dodatku kurs bardzo przyzwoity - 0,58 - 0,59 zł za kunę.
talgo
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 06.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) talgo » 27.07.2018 21:37

rozumiem
zastanawia mnie jeszcze jeden fakt
jeżeli na takiej karcie wielowalutowej mam i euro i złotówki
jak zachowa się karta w bankomacie czy przeliczy ze złotówek na kuny czy weźmie euro na kuny

i przy okazji w restauracjach można płacić kartą zbliżeniowo czy mają wogóle czytniki kart
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 27.07.2018 21:53

talgo napisał(a):jak zachowa się karta w bankomacie czy przeliczy ze złotówek na kuny czy weźmie euro na kuny

Nie wiem. Zapytaj w banku lub na infolinii.
talgo napisał(a):i przy okazji w restauracjach można płacić kartą zbliżeniowo czy mają wogóle czytniki kart

W większości restauracji mają terminale, jednak w małych konobach, gdzieś na zadupiu (polecam) może być z tym problem :wink:
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 27.07.2018 22:11

talgo napisał(a):rozumiem
zastanawia mnie jeszcze jeden fakt
jeżeli na takiej karcie wielowalutowej mam i euro i złotówki
jak zachowa się karta w bankomacie czy przeliczy ze złotówek na kuny czy weźmie euro na kuny

Pobierze Ci z konta złotówkowego.
Bez żadnej prowizji czy dodatkowych opłat.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 27.07.2018 22:13

greenrs napisał(a): ... W większości restauracji mają terminale, jednak w małych konobach, gdzieś na zadupiu (polecam) może być z tym problem :wink:


Jedliśmy w dobrej knajpie przy głównej promenadzie Baški. Rachunek kilkaset kun. Płatności tylko gotówką w kunach lub euro. Też byłem lekko zdziwiony
pawel496
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 24.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel496 » 27.07.2018 22:15

piotrulex napisał(a):Jedliśmy w dobrej knajpie przy głównej promenadzie Baški. Rachunek kilkaset kun. Płatności tylko gotówką w kunach lub euro. Też byłem lekko zdziwiony

a co w tym dziwnego:D większość restauracji w Chorwacji nie płaci podatków od zamówień po 16:00 i nie dostajesz paragonu fiskalnego tylko kelnerski :)
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 28.07.2018 00:53

piotrulex napisał(a): Płatności tylko gotówką w kunach lub euro. Też byłem lekko zdziwiony


We Wrocławiu jedna z lepszych knajp w której jadam od czasu do czasu - tylko gotówka i czasem jak tam bywam to uśmiecham się jak podjeżdża rodzinka fajnym autem i odbija się od ściany bo nie ma gotówki, a najbliższy bankomat jest raczej dość daleko.

Nawiązując do Chorwacji, kraju który od prawie 20 lat przewija się w moich wakacjach nie wyobrażam sobie wyjazdu tylko z kartą i liczenia na płatności kartą i bankomaty co wioskę.

Lekkość plastiku i jego wygoda pewnie nie ulega żadnym wątpliwościom ale ja osobiście bez kilku zł w kieszeni nawet śmieci nie wyrzucam :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 28.07.2018 08:03

pawel496 napisał(a):
piotrulex napisał(a):Jedliśmy w dobrej knajpie przy głównej promenadzie Baški. Rachunek kilkaset kun. Płatności tylko gotówką w kunach lub euro. Też byłem lekko zdziwiony

a co w tym dziwnego:D większość restauracji w Chorwacji nie płaci podatków od zamówień po 16:00 i nie dostajesz paragonu fiskalnego tylko kelnerski :)


Nie rozmawiamy tu o paragonach a ten był jak najbardziej fiskalny
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 28.07.2018 19:03

pawel496 napisał(a):... większość restauracji w Chorwacji nie płaci podatków od zamówień po 16:00 i nie dostajesz paragonu fiskalnego tylko kelnerski :)

Czyżby fiskus chorwacki pracował tylko do 16:00?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.07.2018 22:27

Kelnerski rachunek... Jakaś chorwacka miejska legenda albo sposób na nie płacenie 25% VAT. A wielu miejscach wiszą nalepki, żeby brać rachunek fiskalny.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 129
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone