Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Perfekcyjna .... klapa czyli Brela 2014

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10903
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 11.05.2014 08:30

krk napisał(a):Wstaje dzień . Nad Brelą pada deszcz . Normalne ? Chyba nie normalne ale deszcz pada

mam w telu ustawioną aktualną prog. pogody na różne miejsca na Bałkanach, w tym Brelę i patrząc na majówce, faktycznie pogoda nie napawała optymizmem, a oglądając na kamerce wszystko się potwierdzało...
dlatego żalu nie było; trochę współczuję, wlec się tyle i zastać deszcz... żona byłaby mocno rozczarowana :roll:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 11.05.2014 12:22

Póki co największą klapą jaką tu widzę są komentarze niektórych z Was. Sorry, ale jeśli Wy macie w zanadrzu sporo wolnego czasu nie znaczy to, że i inni tyle go mają. Relacja rozpoczęta 6 maja, a już 7 najeżdżacie na autora.....dla mnie to lekko żenujące. Nic a nic nie dziwi mnie reakcja autora, a w zasadzie jej brak na Wasze posty.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 11.05.2014 12:37

Aldonka napisał(a):Póki co największą klapą jaką tu widzę są komentarze niektórych z Was. Sorry, ale jeśli Wy macie w zanadrzu sporo wolnego czasu nie znaczy to, że i inni tyle go mają. Relacja rozpoczęta 6 maja, a już 7 najeżdżacie na autora.....dla mnie to lekko żenujące. Nic a nic nie dziwi mnie reakcja autora, a w zasadzie jej brak na Wasze posty.

Dokładnie. Każdy pisze jak chce i co chce i kiedy chce. Dla mnie oprócz tego, że są wstawione dwa takie same zdjęcia z Makarskiej, spoko relacja.
z_byszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1887
Dołączył(a): 23.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 11.05.2014 13:55

Ja bym tam nie doszukiwał się złośliwości w tych komentarzach. Od czasu
do czasu trzeba pożartować.
szrek27
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 761
Dołączył(a): 19.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) szrek27 » 11.05.2014 19:32

krk napisał(a):2014 ....................2014

Czyli tegoroczny , a z czego wynika ta wątpliwość



sorki - niedopatrzenie ;)
Jedrek7
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 30.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jedrek7 » 11.05.2014 20:24

Oj będzie się działo czekam na na klapę
krasiu666
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 08.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krasiu666 » 11.05.2014 20:28

Jedrek7 napisał(a):Oj będzie się działo czekam na na klapę
Też mam taką nadzieje, że będzie się działo będzie zabawa. Tylko wychodzi na to, że potrzebna jest nam cierpliwość.
Jedrek7
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 30.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jedrek7 » 11.05.2014 20:53

Oby nienagrodzona tak jak po Eurowizji :D
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 11.05.2014 21:08

Aldonka napisał(a):...dla mnie to lekko żenujące. Nic a nic nie dziwi mnie reakcja autora, a w zasadzie jej brak na Wasze posty.

Aldonko daj na luz ,trochę poczucia humoru :wink:
krk
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 06.05.2007
DO BRELI

Nieprzeczytany postnapisał(a) krk » 11.05.2014 21:12

Podróż do Breli

Jedziemy przez Słowację

Ja w zasadzie śpię . Żona pędzi autostradą . Pedzi , pedzi ….....a tu 10 km do Bratysławy .

I Korek na 3 pasach ruchu . Coś jest nie tak , budzę się …...... jedziemy 20 -30 km/h .
Jedziemy …. jedziemy …... jedziemy . Ani wypadku ,ani robót drogowych ani nic .

Okazuje się że Słowacy mają taki piękny przepis . Autostrada na obszarze zabudowanym !!!

ma ograniczenie prędkości do 90 km Taki przepis plus duża ilość samochodów daję że tworzą się 20 km korki ( 10 do Bratysławy +10 w Bratysławie) pochłonęło to prawie godzinę czasu .


Węgry - słynna droga 86 . W zasadzie nic szczególnego ale …
W rejonie Szombathely powstało kilka kilometrów nowych dwupasmowych dróg , szybciej wygodniej
No i dojeżdżamy do Körmend .

Węgrzy dostali dotację na przebudowę drogi 86 na kikudziesięciu kilometrach (z 50 km) i postanowili to robić naraz . 50 km drogi w remoncie i dobudowywaniu dwóch pasów

Pracowników może z 50 na 50 km drogi , ale ciągły ruch wahadłowy na 50 km
Światła , skok …...światła skok …....światła skok .

No i dojeżdżamy i przejażdżamy przez Lendawę i Słowenię .

Wszyscy znudzeni po Węgrzech i śpią .

25 stopni celscjusza - gorąco


Podjeżdżamy pod granicę z Chorwacją (Mursko Sredisce) .

Jestem ciekawy czy nas jeszcze ktoś będzie kontrolował . Ale Sloweńcy są na posterunku !!!??

I tu niespodzianka celniczka , policjantka .

„Dzień dobry , będzie mandat 600 Euro „

- (kie lich za co mandat) - wydobyłem tylko z siebie tylko Dzień Dobry po polsku i udaje że nie rozumie słoweńskiego , chociaż trochę rozumiem
Źle zapięte pasy , córki nie siedzą tylko leżą - 600 euro

Idę w zaparte udaję że nic nie rozumiem i jestem słodki jak aniołek . Pokazuje 4 osoby , 4 paszporty i mówię tylko po polsku że wszystko się zgadza . Robi się mała kolejka , dalej nic „nie rozumie po słoweńsku „ . Policjantka widzi że jakiś tępy polak, nic nie rozumie i z mandatu nici . Po paru minutach rozmowy w stylu „gadał dziad do obrazu” oddaje paszporty .

Udało się .

Przejeżdżamy na stronę chorwacką , wszystkie posterunki zamknięte . Chorwaci puszczają wszystkich .

Chorwacja

Autostrady puste . Niebo ….......

no właśnie wszędzie chmury burzowy , z prawej ,lewej …........

Zagrzeb , Karlovac , Bolisewo ….. wszędzie chmury , grzmi i już ma lunąć

Gospić – leje , totalnie leje , płynie z góry , płynie autostradą . 10 stopni

to my chyba jedziemy nad Bałtyk !!

Na szczęście tunel Zimno – Ciepło

Błyski słońca - 19 – 20 stopni

ale dalej ŚNIEG na szczytach - no to na narty !!!

Dojeżdżamy do Breli godzina 19

14 godzin jazdy , 7 godzin później niż założyłem

No to idziemy szukać lokalu , Ale świeci słońca 20 stopni , nie jest źle
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012
Re: DO BRELI

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 11.05.2014 21:29

krk napisał(a):Źle zapięte pasy , córki nie siedzą tylko leżą - 600 euro


...orzesz Ty .....ledwo ślinę przełknąłem ....jednak czasami lepiej udawać , że nic się nie wie :roll:
...a swoją drogą ,nic dziwnego że tych Słoweńców nie za bardzo się lubi :wink:
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 11.05.2014 21:31

No to faktycznie nie mieliście lekko w pierwszą stronę, ale domyślam się że budujesz napięcie... czekamy na ciąg dalszy!
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010
Re: DO BRELI

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 11.05.2014 23:10

mervik napisał(a):
krk napisał(a):Źle zapięte pasy , córki nie siedzą tylko leżą - 600 euro


...orzesz Ty .....ledwo ślinę przełknąłem ....jednak czasami lepiej udawać , że nic się nie wie :roll:


Dokładnie, nam też zdarzyło się "nic nie zrozumieć" na granicy chorwacko-węgierskiej jak przewoziliśmy 10 litrów rakiji do domu - uznali nas za tępych Polaków i kazali jechać na drugie przejście gdzie nie ma kamer :mrgreen:

Z zaciekawieniem czekam na c.d.
Użytkownik usunięty
Re: DO BRELI

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.05.2014 23:38

mervik napisał(a):
krk napisał(a):Źle zapięte pasy , córki nie siedzą tylko leżą - 600 euro


...orzesz Ty .....ledwo ślinę przełknąłem ....jednak czasami lepiej udawać , że nic się nie wie :roll:
...a swoją drogą ,nic dziwnego że tych Słoweńców nie za bardzo się lubi :wink:


Słoweńcy to bardzo mili ludzie, tak jak Chorwaci,


Za brak zapiętych pasów jest maksymalnie mandat 120 euro.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.05.2014 08:28

Ja na wszelki zawsze budzę wszystkich i karzę mi siedzieć, w ostateczności prostuję młodego w foteliku :D
W tym roku bez fotelika tylko już na podstawce - jak ja go wyprostuję o północy :?: :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Perfekcyjna .... klapa czyli Brela 2014 - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone