Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Peljesac planowany i Brela przypadkiem

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piamir
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piamir » 01.05.2013 11:16

EithelAmarth napisał(a):45 stopni... O_O

Teraz za 20 stopni człowiek by się dał pokroić...

Witam. Tam jak jest taki upał i jest sucho, to da się przeżyć. Raz byliśmy w Medjugore i był taki upał plus tropikalna wilgotność, cały czas straszyło burzą, która nas dopadła dopiero w Metkowicu. to była masakra. Pozdrawiam.
Henryk
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 05.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Henryk » 03.05.2013 15:19

W Mostarze i w Medjugorju w tym czasie tj.28 do 30 kwietnia było tylko 28 do 30 st.(w cieniu oczywiście w słońcu nie mierzę :) ). Proponuję przyjechać w lipcu lub sierpniu wówczas jest 35 do 40 st.co skutkuje wzmożonym apetytem na złocisty, chmielowy napój.Na Kravicach jest wtedy do 10 st. mniej.
Załączniki:
IMG_0658.JPG
Kravice z 29 kwietnia.
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2021
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 11.05.2013 12:22

I znowu relacja nam stanęła :(. A niedługo nowe wakacje.
Krzysztof i Lidia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3282
Dołączył(a): 23.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof i Lidia » 27.05.2013 22:49

Zaczynamy poszukiwania naszych apartmanów :D Lokalizacja to Stomarica 8. Ulicę odnajdujemy szybciutko, zjeżdżamy więc w dół, już nie szybciutko a mimo to Lidka siedząca po stronie pasażera, dwiema nogami hamowała :twisted: Jak już znaleźliśmy się na dole, zweryfikowała nasze plany co do Breli – żadnych wycieczek samochodowych nie będzie :roll: – oznajmiła. Parkujemy pod wskazanym adresem i… jakoś to dziwnie inaczej wygląda niż na stronie internetowej 8O :roll: Wychodzi Pani, mówię że mamy tu rezerwację, ona zaprzecza, reszcie ekipy tętno wzrasta, ja nadal trzymam się swojej wersji i tłumaczę, że wprawdzie budynek nieco inny, ale Stomarica 8 to Stomarica 8. Ona znowu zaprzecza :evil: Pytam więc czy to jest Villa Cleopatra. I słyszę kolejną odpowiedź przeczącą. Moje ciśnienie nieco też się podniosło, jeszcze załoga dorzuca swoje pięć groszy, że mnie pewnie oszukali, na zaliczkę naciągnęli a teraz będziemy szukać niewiadomo czego i gdzie :evil: Początkowo sprawę ratuje nieco moja dotychczasowa rozmówczyni. Mówi, że nie wie jaki numer ma „nasza” willa ale pokaże mi gdzie jest :D Prowadzi mnie do swojego pokoju, wychodzimy na taras i pokazuje mi gdzieś jeszcze niżej dach z solarami, twierdząc że to ten budynek. Patrząc z perspektywy wysokości n.p.m. na której się wówczas znajdowałem a położeniem Cleopatry ucieszył mnie ten widok :mrgreen: No tak, tylko jak tam dojechać :?: Ano niestety tylko piechotką po schodkach. Dziękując za przywrócenie nadziei na udany ciąg dalszy urlopu, żegnam się z miłą Chorwatką i ruszam na poszukiwania… dachu z solarami. Niesiony entuzjazmem zbiegam w niższe partie Breli i… nie widzę dachów nie wspominając o kolektorach :evil: Wracam szybciutko… na górę i nadal nie widzę 8O No to jeszcze wyżej, już troszkę wolniej…. jest :D I znów na dół w kierunku naszego przyszłego lokum. Nie ma :evil: Tak se polatałem jednymi schodkami w dół, drugimi w górę co kilka bądź kilkanaście minut zdając relację z poszukiwań pozostałej ekipie, że…. szukam nadal. Podczas kolejnej rundki próbowałem skorzystać z pomocy turystów, ale niestety bezskutecznie :x Wracając ponownie w górę, zboczyłem z tras schodowych, które to po godzinie pobytu w Breli miałem obcykane jak swoje :wink: i zacząłem szwendać się po posesjach pokonując kolejne kamienne ogrodzenia :roll: Liczyłem na to, że może ktoś z miejscowych będzie może miał ochotę mnie opieprzyć i przy okazji wskaże mi... moje miejsce :wink: Nie wiem czy to upał, czy inny powód jakiś był, ale kompletnie nikogo nie zainteresowało, że mu po płocie łażę :roll: Nawet jak wdrapując się na kolejne ogrodzenie, natknąłem się właścicielkę tegoż muru i całej posesji oczywiście, ta spojrzała tylko nieco zdziwiona i…. nic 8O spokojnie podlewa sobie swoje roślinki :? Wykorzystując jej pokojowe nastawienie, wymieniam dobar dany, po czym pytam o „swoją” willę. Początkowo lekko zdziwiona, po chwili z promiennym uśmiechem odpowiada – to je Villa Cleopatra :!: Widząc szczerą radość na jej twarzy, wszelaki nerw mi prysnął :D Zorica przedstawia się jako… Zorica :wink: ja jako… Krzysztof. Mówię, że rezerwacja, że apartmany, Zorica wszystko potwierdza, prowadzi na drugą stronę budynku a tam widok zapamiętany ze strony internetowej 8)


Obrazek

zupełnie nie widoczny ani z ulicy, ani ze schodków ułatwiających poruszanie się po Breli :roll: :wink:

Właścicielka przedstawia swojego męża i razem idziemy po resztę mojej ekipy. Żeby nie było za lekko, od budynku do parkingu trzeba najpierw zejść nieco w dół i dopiero w górę :twisted: Przy samochodach dalszy ciąg powitań, po czym kilka kursików po kolejne bagaże :evil: i jesteśmy w Breli. Wprawdzie perspektywa codziennego łażenia po schodach nie wywołała jakiegoś entuzjazmu, ale cóż, takie życie, raz jest z górki, raz pod górkę :lol:
lisek1
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 10.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) lisek1 » 28.05.2013 11:44

Może i późno, ale się dołączam :)
Wspaniała relacja.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 28.05.2013 12:15

Wszelki duch...dojechaliśmy do Breli i nawet apartament znaleźliśmy :D
Tylko za długo nie noście tych bagaży :D
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 28.05.2013 19:18

Ludzie, zlitujta się !
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4910
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 28.05.2013 22:21

Aldonka napisał(a):
Iwona75 napisał(a):Wszelki duch...dojechaliśmy do Breli i nawet apartament znaleźliśmy :D
Tylko za długo nie noście tych bagaży :D
Ludzie zlitujta się


Krzysiek dawaj zdjęcia tych schodów - tam i z powrotem...... :oczko_usmiech:
Ostatnio edytowano 28.05.2013 22:22 przez CROberto, łącznie edytowano 1 raz
Krzysztof i Lidia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3282
Dołączył(a): 23.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof i Lidia » 28.05.2013 22:22

lisek1 napisał(a):Może i późno, ale się dołączam :)
Wspaniała relacja.

Może i późno ale jeszcze trochę do końca brakuje :oops: :wink:

Aldonka napisał(a):Wszelki duch...dojechaliśmy do Breli i nawet apartament znaleźliśmy :D
Tylko za długo nie noście tych bagaży :D

Bagaże już rozpakowane, później degustacja nalewek nastąpiła :mrgreen:


Iwona75 napisał(a):Ludzie, zlitujta się !

Toć przeca się.... liujem 8)
Krzysztof i Lidia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3282
Dołączył(a): 23.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof i Lidia » 28.05.2013 22:29

CROberto napisał(a):
Krzysiek dawaj zdjęcia tych schodów - tam i z powrotem...... :oczko_usmiech:


Schodów poszukam, najpierw zrobimy spacerek w poszukiwaniu knajpki :D
Krzysztof i Lidia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3282
Dołączył(a): 23.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof i Lidia » 28.05.2013 23:01

Po rozlokowaniu się, szybciutki prysznic, euraski w dłoń i udajemy się do gospodarzy celem rozliczenia za pobyt. Niestety jak zwykle nie poszło to łatwo :roll: Zorica poinformowała, że zapłacimy za tydzień przy wyjeździe. Tłumaczę więc, że przez tydzień banknoty które teraz mam, mogą się jakby... rozpłynąć :wink: Gospodyni stwierdziła, że w takiej sytuacji możemy zapłacić przelewem jak wrócimy do domu 8O To jakby zamknęło temat zapłaty na tą chwilę. Po osiągnięciu kompromisu w tej materii, przeszliśmy do kolejnego trudnego etapu a mianowicie.... degustacja różnorakich nalewek :mrgreen: produkowanych przez gospodarza. Trunkowanie i sympatyczne rozmowy trwały do późnego popołudnia. Gospodarze to miejscowa Chorwatka i Egipcjanin, opowiedzieli nam dużo o sobie, o swojej młodości, o swoich pasjach i nieco o Breli.

Skoro mowa o Breli to czas wyruszyć na mały rekonesans. Schodzimy więc sto sześćdziesiąt kilka stopni na szczęście w dół i trafiamy podobnie jak w Trpanj na setaliste krajem mora :D Kierujemy się w stronę przeciwną niż centrum. Po kilkunastu metrach już wiedzieliśmy, że Brela i gospodarze do których trafiliśmy zupełnie przypadkiem, tak na zasadzie z braku laku czyli z braku miejsc w Tučepi, to..... dar od losu 8)

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2021
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 29.05.2013 21:06

No nareszcie. Ruszyło :D
I wygląda interesująco.
Bylebyśmy dojechali do końca do wakacji, bo został już tylko miesiąc :mrgreen: :papa:
Krzysztof i Lidia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3282
Dołączył(a): 23.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof i Lidia » 29.05.2013 22:24

rysiek_r74 napisał(a):Bylebyśmy dojechali do końca do wakacji, bo został już tylko miesiąc

Do końca wakacji miesiąc 8O, dwa miesiące to one trwają, a nawet jeszcze się nie zaczęły :wink:
Krzysztof i Lidia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3282
Dołączył(a): 23.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof i Lidia » 29.05.2013 22:27

Po znalezieniu knajpki i posileniu się, wróciliśmy na deptak, zasiedliśmy na ławeczce i pooglądaliśmy sobie jak słonko w Breli zachodzi :D

Obrazek


Obrazek


Obrazek
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 29.05.2013 22:29

Zaraz, zaraz........przyspieszyło :roll: :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Peljesac planowany i Brela przypadkiem - strona 33
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone