Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Peljesac planowany i Brela przypadkiem

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Krzysztof i Lidia
Cromaniak
Peljesac planowany i Brela przypadkiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof i Lidia » 04.09.2012 21:22

Nie wiem czy to będzie bardziej relacja czy foto relacja, w ogóle czy coś będzie :? , bo ani zdolności epickich, ani tym bardziej lirycznych nie posiadłem :roll: . Fotografia też bardziej na zasadzie… pstryk i już :mrgreen: . Wobec powyższego nie będę pisał za wiele… chyba :?: :roll: , zdjęć troszkę wstawię, albo nieco więcej niż troszkę :D , aczkolwiek dla wielu osób nie będzie to nic… nowego. Wszak wybór odwiedzanych miejsc wynikał z relacji forumowych a nie z odkryć jakowychś. Czego jeszcze można się spodziewać :?: Ano tego, że relacja czy też foto relacja, będzie powstawała raczej… długo :twisted: . Absolutnie nie znaczy to, że będzie długa. Bardziej chodzi o tak zwane „delta t” miedzy tą chwilą a zakończeniem, ale obiecałem w KMPP, więc…

Z Peljesca pewnie będzie Trpanj, Divna i Duba, będzie też Orebic i Sv.Ilija, Korcula choć to chyba nie Peljesac :roll: :wink: później Borak, Podobuce, troszkę Bośni, z Breli będzie przede wszystkim... Brela :lol: międzyczasie Imostki i Tucepi, ot tak w telejakimś tam skrócie. :)
CROberto
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 04.09.2012 21:23

TU MUSZĘ BYĆ....... :papa:

Łapki zacieram i pozdrawiam....
Sylwetka...
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 04.09.2012 21:25

To stawiam "krzesełko" w pierwszym rzędzie ( udało mi się) :wink: :lol: i czekam na cd.... :papa:
loverosa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 04.09.2012 21:36

Ja również się przyłączę :D
haweja
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) haweja » 04.09.2012 21:44

Ja też zasiadam do czytelni na peljesacu za 4 dni
ojtus
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) ojtus » 04.09.2012 21:44

To ja też popatrzę. Jeśli można oczywiście :D . Tym bardziej, że w tym roku byłem w Borku na Peljescu, a w poprzednim w Breli. Ciekaw jestem zdania innych na temat tych miejsc.
mysza73
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 04.09.2012 21:51

Ja szczególnie na Ilija czekam :hearts:
-Katka-
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Katka- » 04.09.2012 22:42

I ja zasiadam. Szczególnie Peljesac mnie ciekawi :)
Krzysztof i Lidia
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof i Lidia » 04.09.2012 22:48

CROberto napisał(a):TU MUSZĘ BYĆ....... :papa:

Łapki zacieram i pozdrawiam....

Z tymi łapkami to... spokojnie :wink: Biorąc pod uwagę to, że relacja będzie powstawała dość... długo :roll: to można je... zatrzeć :wink:
Również pozdrawiam

Sylwetka napisał(a):To stawiam "krzesełko" w pierwszym rzędzie ( udało mi się) :wink: :lol: i czekam na cd.... :papa:

Cześć Sylwia :D
W pierwszym rzędzie są... fotele wygodne :oczko_usmiech:

loverosa napisał(a):Ja również się przyłączę :D

Również zapraszam :D

haweja napisał(a):na peljesacu za 4 dni

To nie było miłe :? biorąc pod uwagę moje... trzysta parę dni :wink:

ojtus napisał(a):To ja też popatrzę. Jeśli można oczywiście :D

Można, można... oczywiście :)

mysza73 napisał(a):Ja szczególnie na Ilija czekam :hearts:

Ilija będzie... :roll: akurat niedługo 8)

-Katka- napisał(a):I ja zasiadam. Szczególnie Peljesac mnie ciekawi :)

W takiej właśnie sytuacji byłem w ubiegłym roku :)
ASIULA HK
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 04.09.2012 22:57

No to przycupnę z boczku :D
Krzysztof i Lidia
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof i Lidia » 04.09.2012 23:00

O losie, od czego tu zacząć :roll: . Może jakoś od początku. Zatem na początku był…. chaos. Później…. tu każdy wstawia swoją teorię. W każdym razie nastał rok 2012. Sylwester był ciepły, tak dla przypomnienia. Nadszedł zatem czas na doprecyzowanie planów wakacyjnych. Zawsze było… Tucepi :) . Zawsze :?: bardziej precyzyjnie będzie, że trzy lata było Tucepi :!: . Teraz ma być inaczej, czyli tydzień Peljesac i tydzień… Tucepi :lol: . Peljesac to zasługa jak już gdzieś wcześniej pisałem przede wszystkim: Aldonki, myszy73, Bociana, maslinki i Ines. Tucepi natomiast zawdzięczam właścicielom „naszych” apartamentów… ot taki sentyment. Data wyjazdu jak zwykle znana z rocznym wyprzedzeniem… 20 lipiec, może 19 jak się Lidka… wyrobi. Taki przywilej… księgowych :roll: . Jako, że z początkowej listy wyjazdowej, kolejni chętni szybko się eliminowali… a bo to za wcześnie, a bo to nie wie kiedy urlop, a to inne duperszmity :roll: , tak do wyjazdu zostało nas… troje: ja. Lidka i Dawid, nasz potomek oczywiście.
Później jeszcze ktoś szukał chętnych na wspólny wyjazd. Pyta gdzie jedziemy. Odpowiadam: - do Chorwacji
On wyraźnie zdziwiony:
- Znowu?
Więc pytam:
- A wy?
- Nad morze – i dalej uprzedzając moje pytanie – wiesz bałtyckie wybrzeże jest długie.
- No tak, chorwackie się nad mojego teścia stawem mieści :twisted:

Koniec stycznia. Jedziemy sami… w ciemno :!: . I tak mija styczeń, luty, marzec, kwiecień… Kwiecień, kwiecień, co z tym kwietniem było nie tak :roll: ….. coś tam kwiecień plecień no i… poplątał nam nieco plany. Znajoma rodzinka zakomunikowała, że… jedzie z nami. Ale zaraz, zaraz… gdzie… przecież nigdzie nie mam zamiaru jechać 8O …. aaaaaaaaaaa, wakacje, chodzi o urlop, Chorwacja i te sprawy. No dobra, byliśmy i w dwadzieścia parę osób, więc jak będziemy w siedem, to się raczej też nie pogryziemy. Tylko wtedy, tak mniej więcej w lutym mieliśmy rezerwację a teraz jest… kwiecień i siedem osób to nie trzy :? . Z informacji formowych wynika, że na Peljesac już… za późno :evil: . Kuźwa a ja się już tak nastawiłem. Rozsyłam więc maile po wszystkich Trstenikach, Zuljanach, Borkach, Podobucach i… wszyscy odpisują, że oczywiście wolne apartamenty mają, tyle że w… czerwcu :roll: :evil: . Jeszcze koło ratunkowe, mail do Sarki i…. to samo :? . Krótka narada w domu, choć słowo narada jest tu bardzo dużym nadużyciem, bardziej pytanie – może pojedziemy 20 czerwca? - Nie !!! Twardo nie ustępuję i negocjuję dalej – dlaczego? -Bo jeszcze jest rok szkolny! -Jesssuniu, jaki tam rok szkolny, świadectwo można później odebrać – ale to już sam do siebie mówię :roll: . Zatem czas na dalsze poszukiwania kwatery. Z założenia miało być, że nie Orebic, bo za duży, bo coś tam. Jednak z upływającym czasem, przeglądając kolejne relacje i pozytywne odpowiedzi właścicieli apartamentów z… Orebica, przekonuję sam siebie, że ów Orebic nie jest wcale taki… duży :) i w ogóle ładny i ludzi mało :) . Ba, skoro są wolne apartamenty, to pewnie nawet mniej niż w tych wszystkich Borkach i innych Podobucach :lol: :wink: . Zatem jest decyzja, jedziemy do Orebica, tylko teraz gdzie lepiej, na początek, na koniec a może gdzieś po środku. Czemu ten Orebic jest taki… wielki :?: :roll: .

Trochę się rozpisałem – nie wiem po co – przecież nic nie miałem pisać :roll: . Czas chyba na konkrety :!: .

Apartamenty na Peljescu znalezione w… Trpanj. A wysłałem tam zapytań… jedno. Widok z tarasu na morze, do morza metrów…. 5.

Obrazek

Jakieś pięć minut po otrzymaniu pozytywnej odpowiedzi od Pani Steli, wysłałem jej zaliczkę i informację o tym „zajściu”. Resztę urlopowiczów o zdanie… nie pytałem, to znaczy zapytałem ale już… po fakcie :lol: . Aczkolwiek Trpanj przedstawiłem w takim świetle, że aż mi wydał się najlepszym miejscem na Peljescu :D . Zatem pierwszy tydzień urlopu jest, jeszcze tylko informacja o dodatkowych czterech osobach do zaprzyjaźnionych Chorwatów w Tucepi i… znowu pod górkę :roll: . Nasze trzy miejsca są ale jeszcze cztery. Odpowiedź brzmi – nemamo. Na domiar złego z innych apartamentów odpowiedzi były podobne albo tych odpowiedzi w ogóle nie było :evil: . Co z tym Tucepi, wprawdzie ludzi nigdy tam nie brakowało ale i tabliczek z informacją o wolnych apartamentach też a teraz… nic. Desperackie poszukiwania rozszerzyły się na inne miejscowości i wreszcie jest odpowiedź z… Breli :!: . Brela, Brela, niech będzie Brela, przynajmniej do domu będzie... bliżej :mrgreen: . I znów jak poprzednio, najpierw przelew, później informacja dla pozostałych i… można się wpisywać do kalendarza. Międzyczasie krótka korespondencja z „naszymi” Chorwatami z Tucepi, że udało się, że Brela a i że ta Brela to całkiem blisko od nich, że z zaproszenia na rakiję skorzystamy :D .

Formalności dobiegły więc końca. Ileś tam dni minęło i… w drogę :papa: 8) .
piamir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piamir » 04.09.2012 23:32

Witam. Uff. Załapałem się na sam początek, więc nic nie stracę. O Peljesacu pochłaniam wszystko. Pozdrawiam i czekam na cd.
ruwado
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 05.09.2012 00:05

Przysiadam i czekam na cd. Właśnie wróciłem z objazdu Peljesaca i okolic :papa:
mysza73
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 05.09.2012 08:41

Krzysztof i Lidia napisał(a):
mysza73 napisał(a):Ja szczególnie na Ilija czekam :hearts:

Ilija będzie... :roll: akurat niedługo 8)

No to super :D

Widzę, że u Ciebie też do "księgowej" trzeba się dostosować i tych wszystkich podatków, zusów, srusów :roll: :wink:
Krzysztof i Lidia
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof i Lidia » 05.09.2012 09:59

Ze względu na kolejnych czytelników, ceremonii powitalnej ciąg dalszy :wink:

Miecia napisał(a):No to przycupnę z boczku :D

Można na wprost, lepsza widoczność będzie :wink:

piamir napisał(a):Witam

Witam, witam :)

ruwado napisał(a):Przysiadam i czekam na cd.

A to chyba niedługo :wink:

mysza73 napisał(a):
Widzę, że u Ciebie też do "księgowej" trzeba się dostosować i tych wszystkich podatków, zusów, srusów :roll: :wink:

Jakiś dziwny... nałóg :roll: :wink:
Następna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży