Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PAG-bez strachu nie ma odwagi... Sezon 2 str.35

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012
Re: PAG-bez strachu nie ma odwagi...

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 01.04.2020 23:36

anakin napisał(a):Sv.Duh?
Byłem tam raz i już nigdy nie wróciłem. :wink:

Ponad Sv. Duh przechodziłem - jak we Władysławowie na pikniku plażowym z darmowym piwem... 8O
Masakra jakaś.
Mogę powiedzieć ,że nie byłem i......
....nie będę... :D

To Prnjica (śladami Pitera M )
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012
Re: PAG-bez strachu nie ma odwagi...

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 01.04.2020 23:46

Katerina napisał(a):Mi bardzo podobało się w tym gaju, gdyż trafiłam na senne, rozgrzane słońcem popołudnie.

Żałowałam, że nie przywieźliśmy kosza piknikowego z winem, żeby tak zalec pod oliwką, a dodam,że nie było tam żywej duszy....

Dobrze , nawet bardzo dobrze trafiłaś 8)
Piknik w takim miejscu , wydaje się niezłym pomysłem :)
Tym bardziej ,że na końcu można dać nura w morze.

Katerina napisał(a):A z tą starością... :roll: Ja w obliczu majestatu tysiącletnich oliwek czułam się rewelacyjnie, jak niemowlę wręcz :lol:

Bardzo dobre nastawienie :lol:
Podsunełaś mi Katerino pomysł :
W albumie pod zdjęciem dopiszę - młodszy o jakieś 1550 lat :oczko_usmiech:
A może i więcej... :oczko_usmiech:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012
Re: PAG-bez strachu nie ma odwagi...

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 01.04.2020 23:54

Epepa napisał(a):Piękny gaj oliwny. :hearts: To kolejna (oprócz tajemniczego skalnego pustkowia :mrgreen: ) zachęta, żeby kiedyś odwiedzić Pag. :D

Uwierz ,że tych zachęt jest więcej... 8)
Ja, to taki świerzynek na tej wyspie .
Dużo zachęt jest w innych relacjach, po które nie zdążyłem sięgnąć.
Jeszcze ze dwa odkrywcze tygodnie mnie czekają... 8)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: PAG-bez strachu nie ma odwagi...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 02.04.2020 00:01

Lunjska Maslinada...
Byłam tam w 2013, gdy jeszcze żadnych ticketów nie sprzedawali, i w 2016, kiedy wejście było już bardziej sformalizowane i... skomercjalizowane. Za pierwszym razem podobało mi się zdecydowanie bardziej. :oczko_usmiech:
Ale gaj mimo wszystko ma swój urok, no i ktoś może zaczął o niego trochę bardziej dbać.

Widzę na zdjęciach stateczek w oddali... Czyżby wyjce z Zrce? :mrgreen:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: PAG-bez strachu nie ma odwagi...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 02.04.2020 00:21

CROberto
Podsunełaś mi Katerino pomysł :
W albumie pod zdjęciem dopiszę - młodszy o jakieś 1550 lat

:lol: Bo tak jest :D Najważniejszy punkt odniesienia, ale też materiał zarejestrowany o tym świadczy :)

Mam takie wewnętrzne przeczucie, że ktokolwiek (plus jego rodzina i przyjaciele) wyjdzie bez większego szwanku z tej obecnej dekadencji, ten nagle odmłodnieje duchem i ciałem, niezależnie od wieku - wierzę w to :D

Lun - jako taki, bardzo mi przypadł do gustu - jako miejscowość z atmosferą - choć zabawiłam tam jakieś dwie godziny.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: PAG-bez strachu nie ma odwagi...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 02.04.2020 09:36

Piękny gaj, piękne drzewa :D
Brak słońca - czasem lubię takie dni na Adriatyku - one daja wytchnienie od spiekoty - człowiek docenia brak słońca gdy cały dzień nie ma się przed nim jak schować :smo:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: PAG-bez strachu nie ma odwagi...

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 02.04.2020 09:58

W lipcu 2016 na Pagu była okropna bura (jakoś w dniach 12-14 lipca). W ostatni dzień tejże bury chcieliśmy chociaż zwiedzić gaj oliwny.
A że chłodno, że nie da się opalać, kąpać.
Ok, już około 11:00 zaczęło się robić ciepło aby w południe już był gorąc jak jasna cholera. W słońcu normalna Chorwacja ponad 30`C
WP_20160714_11_09_06_Rich_LI (1280x720).jpg

Więc szybko po upalnym zwiedzaniu gaju, zebraliśmy się jeszcze na plażę. Była nią Prnjica i to był genialny pomysł bo ludzie nadal jakoś nie ogarnęli chyba, że już po burze i można się opalać.
Co prawda woda była zimniejsza niż zazwyczaj (okolice 22-24`C) ale lampa była nieziemska.
Na plaży pustki.
YDXJ1490 (2) (1280x720).jpg

YDXJ1477 (2) (1280x720).jpg
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: PAG-bez strachu nie ma odwagi...

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 02.04.2020 10:37

Maslinada w Lun - piękne miejsce. Dwa lata temu, we wrześniu chodziliśmy między tymi oliwkami prawie sami. :)

Lun we wrześniu, wyglądało już na trochę zapomniane miejsce. To ma swoje plusy i minusy. Minusem było to, że nie popłynęliśmy na Rab. :?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: PAG-bez strachu nie ma odwagi...

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 02.04.2020 13:49

CROberto napisał(a):
anakin napisał(a):Sv.Duh?
Byłem tam raz i już nigdy nie wróciłem. :wink:

Ponad Sv. Duh przechodziłem - jak we Władysławowie na pikniku plażowym z darmowym piwem... 8O
Masakra jakaś.
Mogę powiedzieć ,że nie byłem i......
....nie będę... :D ...
Mimo, że mieszkaliśmy na Sv. Duhu to tylko 1x plażowaliśmy tam ale jak porównuję z bieżącymi fotkami w necie to MASAKRA :?

Katerina napisał(a):CROberto
Jednak....... brak promieni słonecznych skradł zachwyty....

Mi bardzo podobało się w tym gaju, gdyż trafiłam na senne, rozgrzane słońcem popołudnie...
My gaj zwiedzaliśmy w promieniach zachodzącego słońca, więc jeszcze inaczej ;)
Niestety tak trochę po łebkach, tylko przeszliśmy alejkami bez schodzenia nad morze. Byliśmy padnięci po całodziennym pobycie w Rabie, więc czułam się trochę jak te masliny - zmęczona życiem :mrgreen: ale skoro gaj był po drodze to wstąpiliśmy. Ponadto
Mikromir napisał(a): ... jeszcze żadnych ticketów nie sprzedawali ...
:D
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: PAG-bez strachu nie ma odwagi...

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 02.04.2020 14:15

gusia-s napisał(a):[My gaj zwiedzaliśmy w promieniach zachodzącego słońca, więc jeszcze inaczej ;)
Niestety tak trochę po łebkach, tylko przeszliśmy alejkami bez schodzenia nad morze. Byliśmy padnięci po całodziennym pobycie w Rabie, więc czułam się trochę jak te masliny - zmęczona życiem :mrgreen: ale skoro gaj był po drodze to wstąpiliśmy.

Taki również miałem plan na gaj. Przechadzka po wycieczce z Rabu.
"Na szczęście" Rab się nie udał bo wiała bura i wszystkie wycieczki odwołane.
Gaj jest na tyle rozległy, że warto iść do niego wypoczętym....i warto zejść do morza bo widoki są piękne na Cres i Mali Losinj (na zdjęciu powyżej moje dzieci na ławeczce).

A Rab zrobiliśmy następnego roku :) - na cały dzień. I potwierdzam to było wspaniałe ale wyczerpujące więc żadnego gaju by nam się nie chciało.
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 29.10.2017
Re: PAG-bez strachu nie ma odwagi...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 02.04.2020 16:07

Mikromir napisał(a):Byłam tam w 2013, gdy jeszcze żadnych ticketów nie sprzedawali, i w 2016, kiedy wejście było już bardziej sformalizowane i... skomercjalizowane.

Czyli teraz jest to już oficjalna turystyczna atrakcja. :( Szkoda.
Kapitańska Baba napisał(a):Brak słońca - czasem lubię takie dni na Adriatyku- one daja wytchnienie od spiekoty - człowiek docenia brak słońca gdy cały dzień nie ma się przed nim jak schować :smo:

Ja też doceniam takie dni. Wykorzystuję je na robienie zdjęć i spacery po miasteczkach. :mrgreen:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012
Re: PAG-bez strachu nie ma odwagi...

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 02.04.2020 21:52

Mikromir napisał(a):Lunjska Maslinada...
Ale gaj mimo wszystko ma swój urok, no i ktoś może zaczął o niego trochę bardziej dbać.

Widzę na zdjęciach stateczek w oddali... Czyżby wyjce z Zrce? :mrgreen:


Niewątpliwie swój urok ma 8)
Miałem w pamięci obrazy z Waszych relacji klubowicze - dlatego przy niepogodzie czułem niedosyt...

Ano wyjce... :roll:
Uwierzysz , że byłem jedyny w ekipie którego wkurzali... 8O Szok z kim ja się zadałem... 8O :mrgreen:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012
Re: PAG-bez strachu nie ma odwagi...

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 02.04.2020 21:59

Kapitańska Baba napisał(a):Piękny gaj, piękne drzewa :D
Brak słońca - czasem lubię takie dni na Adriatyku - one daja wytchnienie od spiekoty - człowiek docenia brak słońca gdy cały dzień nie ma się przed nim jak schować :smo:

8)
No tak - skazani na pokład :oczko_usmiech:
Rozumiem to jak najbardziej , ale ja jako szczur lądowy mając możliwość schronienia pod drzewami- oczekuję słońca od świtu do nocy... :lol:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012
Re: PAG-bez strachu nie ma odwagi...

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 02.04.2020 22:04

kaeres napisał(a): ...

Ładne fotki 8)
Mam też taką przy tej ławeczce , ale ledwo co morze widać :x
Jeszcze się doczekam.... :D
Ostatnio edytowano 02.04.2020 22:35 przez CROberto, łącznie edytowano 3 razy
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012
Re: PAG-bez strachu nie ma odwagi...

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 02.04.2020 22:15

gusia-s napisał(a): Mimo, że mieszkaliśmy na Sv. Duhu to tylko 1x plażowaliśmy tam ale jak porównuję z bieżącymi fotkami w necie to MASAKRA :?

Wiem że są na Pagu cztery plaże ,których nie zobaczę... :D
Ale tu, w zatoce nie spodziewałem się takich tłumów .
Plaża słaba - duże kamienie przemieszane z materiałem piasko-pochodnym,chyba dla tej knajpy tam się schodzą. :?
Ostatnio edytowano 02.04.2020 22:37 przez CROberto, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
PAG-bez strachu nie ma odwagi... Sezon 2 str.35 - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone