Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.03.2008 21:25

Badi napisał(a):...Dzięki za szybka odpowiedź. Na którejś z węgierskich stron widziałem mapę, na której był zaznaczony fragment autostrady do Letenye i stąd mój niepokój ;)

I dobrze widziałeś bo ok 10 km. przed Letenye jest już prawie gotowy odcinek i można nim dojechac do samej granicy ale póki co nie płaci się za niego. Pewnie będzie płatny jak zamkną odcinek Balaton-Letenye ale w tym roku na to się nie zanosi
Pozdrav
Tomcroek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 06.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomcroek » 30.03.2008 22:35

Piotrek_B napisał(a):
Badi napisał(a):...Dzięki za szybka odpowiedź. Na którejś z węgierskich stron widziałem mapę, na której był zaznaczony fragment autostrady do Letenye i stąd mój niepokój ;)

I dobrze widziałeś bo ok 10 km. przed Letenye jest już prawie gotowy odcinek i można nim dojechac do samej granicy ale póki co nie płaci się za niego. Pewnie będzie płatny jak zamkną odcinek Balaton-Letenye ale w tym roku na to się nie zanosi
Pozdrav


Witam
Dotąd jeździłem "86" do Redics, ale po zakusach Słoweńców, planuję ominąć SLO jadąc przez Letenye.
Mam te same obawy co Badi bo tu zaznaczone są bezpłatne odcinki, a ten przed Letenye to płatna autostrada.
Czy na pewno od 2007r nic się ostatnio nie zmieniło ?
Nie chciałbym wpaść z deszczu pod rynnę, ale gdyby coś, to można chyba przejechać ten odcinek równoległą - bezpłatną drogą 7/E71 ?
Proszę o rozwianie moich wątpliwości :roll:
kokos0
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 332
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokos0 » 30.03.2008 22:51

Tomcroek napisał(a):
Piotrek_B napisał(a):
Badi napisał(a):...Dzięki za szybka odpowiedź. Na którejś z węgierskich stron widziałem mapę, na której był zaznaczony fragment autostrady do Letenye i stąd mój niepokój ;)

I dobrze widziałeś bo ok 10 km. przed Letenye jest już prawie gotowy odcinek i można nim dojechac do samej granicy ale póki co nie płaci się za niego. Pewnie będzie płatny jak zamkną odcinek Balaton-Letenye ale w tym roku na to się nie zanosi
Pozdrav


Witam
Dotąd jeździłem "86" do Redics, ale po zakusach Słoweńców, planuję ominąć SLO jadąc przez Letenye.
Mam te same obawy co Badi bo tu zaznaczone są bezpłatne odcinki, a ten przed Letenye to płatna autostrada.
Czy na pewno od 2007r nic się ostatnio nie zmieniło ?
Nie chciałbym wpaść z deszczu pod rynnę, ale gdyby coś, to można chyba przejechać ten odcinek równoległą - bezpłatną drogą 7/E71 ?
Proszę o rozwianie moich wątpliwości :roll:


Zobacz sobie legendę, droga nie płatna dla kategorii D1 czyli dla samochodów do 3,5T :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.03.2008 22:51

Tomcroek napisał(a):....Mam te same obawy co Badi bo tu zaznaczone są bezpłatne odcinki, a ten przed Letenye to płatna autostrada.
Czy na pewno od 2007r nic się ostatnio nie zmieniło ?...

Właśnie o tych odcinkach pisałem post wyżej, że wprawdzie są już częściowo zakończone ale nie pobiera się na nich opłat, z małymi wyjątkami.
Nitka budowanej autostrady z kierunku Lenti i Nagykanizsa do Letetnye jest już ukończona ale opłaty pobiera się tylko dla kategorii pojazdów D2, D3 i D4.
Ty zapewne jedziesz osobówką, więc jesteś kategora D1 a ta jest za free.
W linku, który załączyłeś masz to dokładnie wyszczególnione (tabelka po prawej stronie mapki)
Tak, że szerokiej drogi :wink:
Pozdrav
korfu01
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 01.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) korfu01 » 31.03.2008 15:31

Czy dorga od Szekesfehervar na AutoMapie okreslona jako E 66 do Kormend jest bezpłatna dla osobowych. Bo niby na mapie autostradowej widac że dla aut osobowych tak , ale pod czerwonym kolorem widze jeszcze filolet na pewnych odcinkach i juz sam nie wiem jak to na tej trasie jest. Prosze o pomoc i wyjasnienie
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.03.2008 18:35

korfu01 napisał(a):Czy dorga od Szekesfehervar na AutoMapie okreslona jako E 66 do Kormend jest bezpłatna dla osobowych. Bo niby na mapie autostradowej widac że dla aut osobowych tak , ale pod czerwonym kolorem widze jeszcze filolet na pewnych odcinkach i juz sam nie wiem jak to na tej trasie jest. Prosze o pomoc i wyjasnienie

Zaczynasz powoli utrudniać sobie życie i kombinować jak koń pod górkę :lol: Za chwile jak Ci sie zleje fiolet z czerwienią to nic nie bedziesz wiedział.
Nie kombinuj z automapami itp. bzdetami tylko pamiętaj, że jak jedziesz samochodem osobowym to płaci się za TYLKO ZA AUTOSTRADY oznaczone symbolem D i to też nie za wszystkie tylko za te, które na mapie w powyższym poście zaznaczone są na FIOLETOWO :!: :idea: :!:
Jak bedziesz każdą droge i drózkę rozważał osobno a pod czerwonym widział fiolet to wylądujesz nie w HR a w krzakach :lol:
Pozdrav :wink:
Tomcroek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 06.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomcroek » 31.03.2008 19:04

Piotrek_B napisał(a):
Tomcroek napisał(a):....Mam te same obawy co Badi bo tu zaznaczone są bezpłatne odcinki, a ten przed Letenye to płatna autostrada.
Czy na pewno od 2007r nic się ostatnio nie zmieniło ?...

Właśnie o tych odcinkach pisałem post wyżej, że wprawdzie są już częściowo zakończone ale nie pobiera się na nich opłat, z małymi wyjątkami.
Nitka budowanej autostrady z kierunku Lenti i Nagykanizsa do Letetnye jest już ukończona ale opłaty pobiera się tylko dla kategorii pojazdów D2, D3 i D4.
Ty zapewne jedziesz osobówką, więc jesteś kategora D1 a ta jest za free.
W linku, który załączyłeś masz to dokładnie wyszczególnione (tabelka po prawej stronie mapki)
Tak, że szerokiej drogi :wink:
Pozdrav


Dzięki za odpowiedź i wyjaśnienie, bo z tabelki którą cytowałem to akurat nie wynika.
Zauważcie, że M7 jest autostradą w kolorze fioletowym a więc płatną dla D1, D2, D3 i D4.
Wyjątki na M7 - bezpłatny przejazd dla D1, to tylko dwa odcinki :
1. od węzła/km 16 (szosa M0) do węzła/km 18 (Érd)
2. od węzła/km 56 (droga gł. nr 7) do węzła/km 64 (droga gł. nr 63), jest to na wysokości Szekesfehervar
Bezpłatny przejazd dla D1 jest również na całej M70.
Mnie najbardziej interesuje odcinek M7 od Nagykanizsa do Letetnye, a tego w tabeli nie ma, ale bardziej wierze doświadczonym cromaniakom.
Pozdrawiam :D
Miniu
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 18.07.2003
Dojazd do Puli.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miniu » 25.04.2008 15:40

Poniewaz nie znalazłem odpowiedzi ( a może żle szukałem) mam pytanie :
czy do Puli jest lepiej jechać od Mariboru przez Słowenję czu też przez Chorowację ? Dotyczy to też kosztów dojazdu ? Możę ktoś to liczył. Jadę dziś w nocy.
ZUL
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZUL » 25.04.2008 20:53

koszty zbliżone,ale szybciej przez Słowenię
lokis01
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 18.02.2008
Re: Dojazd do Puli.

Nieprzeczytany postnapisał(a) lokis01 » 27.04.2008 19:08

Miniu napisał(a):Poniewaz nie znalazłem odpowiedzi ( a może żle szukałem) mam pytanie :
czy do Puli jest lepiej jechać od Mariboru przez Słowenję czu też przez Chorowację ? Dotyczy to też kosztów dojazdu ? Możę ktoś to liczył. Jadę dziś w nocy.


Lepiej przez Słowenię.
Ja za trzy dnie będę w Puli. Jak masz jak to się odezwij na gg 208998 lub pod nr tel 661 975 760.

Zrobimy na miejscu jakieę %% ;P

pozdrav.
espeso
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 524
Dołączył(a): 30.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) espeso » 28.04.2008 09:51

Witam

a jak przejazd przez Bośnie?? czy ktoś z was jechał w ubiegłym sezonie? Chodzi mi o trasę Bosnanski Samac, Sarajewo, Mostar... czy tam są już jakieś odcinki autostrad?
SoftRM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 239
Dołączył(a): 08.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SoftRM » 03.05.2008 10:07

Czy jadąc przez Austrie można kupić 2 winiety dziesiąciodniwe przy wjeżdzie jedną nalepiamy odrazu a drugą przy powrocie po 14 dniach jest to możliwe - jak to jest z datowaniem winiet?
jacusd
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 218
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacusd » 03.05.2008 10:41

Oczywiście, że tak. Winiety datują przez dziurkowanie na odpowiednich datach, które są na nich wydrukowane
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.05.2008 10:43

SoftRM napisał(a):Czy jadąc przez Austrie można kupić 2 winiety dziesiąciodniwe przy wjeżdzie jedną nalepiamy odrazu a drugą przy powrocie po 14 dniach jest to możliwe....

Nie dość, że możliwe to dodatkowo tańsze niż jedna winieta 2 miesięczna
SoftRM napisał(a):...jak to jest z datowaniem winiet?....

normalnie - kupując podajesz datę od której ma ona obowiązywać

Tylko nie kupuj na zasadzie "świętego spokoju" winiet w PZMOT - winiety są dostępne w Austrii bez problemów.
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 03.05.2008 14:32

Czy kupując, sprzedający nie dziurkuje ważności winiety z dniem zakupu?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone