Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 23.01.2008 13:54

zmrol napisał(a):Mam nadzieję że mnie nie zlinczujecie. Mam pytanie czy jadąc autostradą A1 od Zagrzebia do Splitu są jakieś płatne tunele po drodze?


Płaci się za autostradę wg cen za poszczególne odcinki między kolejnymi zjazdami - na wjeździe przy bramce bierzesz kwitek, przy zjeździe płacisz w zależności jaką trasę przejedziesz. Nie ma osobnych opłat za tunele, które się na tej trasie znajdują :)
dg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 07.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) dg » 23.01.2008 14:25

doczytałem na www.hac.hr że autocesta juz prowadzi za Split i cała kosztuje 194 kuny do 3,5 tony,
Dobiega do Sestanovac a na jadrance wylatuje się obok Breli
zmrol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 485
Dołączył(a): 08.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmrol » 23.01.2008 14:47

Oki dzięki za odpowiedz. A pewnie z korkami w tych wrażliwych miejscach już nie jest tak różowo. Ale o tym to już sie sama przekonam dopiero w sierpniowy poniedziałek.
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 23.01.2008 14:50

wg mojej wiedzy z lat poprzednich nie ma :D
Pozdrawiam
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 23.01.2008 15:48

zmrol napisał(a):Oki dzięki za odpowiedz. A pewnie z korkami w tych wrażliwych miejscach już nie jest tak różowo. Ale o tym to już sie sama przekonam dopiero w sierpniowy poniedziałek.


W poniedziałek będzie luz, gorzej bywa (jest!) w soboty :cry:

pozdrav
shrek4x4
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 20.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek4x4 » 24.01.2008 13:29

dg napisał(a):doczytałem na www.hac.hr że autocesta juz prowadzi za Split i cała kosztuje 194 kuny do 3,5 tony,
Dobiega do Sestanovac a na jadrance wylatuje się obok Breli

Tak, autostrada dobiega do Sestanowca, jechalem tamtedy.
mich
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 249
Dołączył(a): 20.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mich » 19.02.2008 23:06

tydzien temu jechałem autostradą przez węgry i powiem wam ze zmienili cos w ich systemie bo płaci sie za winetkę, wklepują numer rej. do ichniej maszynki i nie dają już winetki na okno auta. na pytanie: "a gdzie winetka?" pan odpowiedział: "nowa systiema" 8O
MKB
Croentuzjasta
Posty: 241
Dołączył(a): 22.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) MKB » 21.02.2008 13:00

Słyszałam ze w 2008 ma być oddana druga nitka tunelu Kapela
Czy ktoś umie potwierdzić / zdementować tą informację?
jeśli to prawda to ciekawe czy jadąc kończem czerwca 2008 już się nań załapię?
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 21.02.2008 13:15

MKB napisał(a):Słyszałam ze w 2008 ma być oddana druga nitka tunelu Kapela
Czy ktoś umie potwierdzić / zdementować tą informację?
jeśli to prawda to ciekawe czy jadąc kończem czerwca 2008 już się nań załapię?

2009
Lechu67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechu67 » 21.02.2008 13:30

Mich, czy to dotyczy już wszystkich odcinków w H. Jakieś potwierdzenie opłacenia tego ci pewnie dali. Czy to była stacja paliw?
mich
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 249
Dołączył(a): 20.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mich » 24.02.2008 17:37

Lechu67 napisał(a):Mich, czy to dotyczy już wszystkich odcinków w H. Jakieś potwierdzenie opłacenia tego ci pewnie dali. Czy to była stacja paliw?

nie wiem czy dotyczy wszystkich odcinków na węgrzech, potwierdzenie oczywiscie dali, było to na stacji paliw chyba OMV na trasie koszyce - miszkolc. wegrzy juz dawno mieli jakis sposób do video kontroli posiadania winietek widocznie rozwinęli go jescze do tego stopnia ze winietki na szybie miec nie trzeba. oczywiscie jak dawniej wpisują nr rej. auta do systemu komp.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.02.2008 18:35

Z dniem 1 stycznia 2008 r. Węgrzy wprowadzili nowy system płatności za autostrady.
Teraz obowiązują tzw. E-WINIETY - nic już na szybe się nie przykleja. Wymagany jest dowód zakupu.
Więcej informacji, w tym formy zakupu winiet, można znaleźć na wegierskiej stronie www na szczęście jest też link w jezyku polskim (info w pdf-ie)
Pozdrav
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 24.02.2008 20:31

Piotrek_B napisał(a):Z dniem 1 stycznia 2008 r. Węgrzy wprowadzili nowy system płatności za autostrady.
Teraz obowiązują tzw. E-WINIETY - nic już na szybe się nie przykleja. Wymagany jest dowód zakupu.
Więcej informacji, w tym formy zakupu winiet, można znaleźć na wegierskiej stronie www na szczęście jest też link w jezyku polskim (info w pdf-ie)
Pozdrav


Całe szczęście że 86 - stka to nie autostrada :D
GALILEUSZ
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 21.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) GALILEUSZ » 24.02.2008 23:28

Nie pamiętam zeszłoroczych cen. Czy ktoś sprawdzał, czy te opłaty są wyższe niż poprzednio ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.02.2008 19:17

GALILEUSZ napisał(a):Nie pamiętam zeszłoroczych cen. Czy ktoś sprawdzał, czy te opłaty są wyższe niż poprzednio ?

Jeżeli chodzi o te krótkie 4-dniowe to cena stoi w miejscu (i chwała im za to :idea: )
Ty dłuzszych nigdy nie kupowałem bo nie ma sensu (przede wszystkim cenowo) ale jak mnie pamięć nie myli to chyba też stoją w miejscu
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone