Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jacusd
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 218
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacusd » 03.05.2008 14:00

bonar napisał(a):Czy kupując, sprzedający nie dziurkuje ważności winiety z dniem zakupu?


Nie, Ty określasz z jaką datą ma być ważna winieta
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 03.05.2008 19:38

jacusd napisał(a):
bonar napisał(a):Czy kupując, sprzedający nie dziurkuje ważności winiety z dniem zakupu?


Nie, Ty określasz z jaką datą ma być ważna winieta


No właśnie, (ja wiem) trzeba pamiętać by podać datę powrotu :!:

pozdrav :papa: :hut:
SoftRM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 239
Dołączył(a): 08.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SoftRM » 03.05.2008 19:53

Czyli kupuje dwie winietki sam określam daty i obie trafiją na szybke :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.05.2008 20:10

SoftRM napisał(a):....i obie trafiją na szybke :D

kiedyś tak :lol:
wlodek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 298
Dołączył(a): 03.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wlodek » 20.05.2008 22:41

Mam pytanie? Czy ktoś już wie jak autostrada A2 w Słowenii. Czy odcinek budowany intensywnie od Jasienicy do Vodic już zrobili. Bo co roku tam spotykałem duże korki. I gdzieś na jakimś forum przeczytałem że Słoweńcy likwidują bramki w wprowadzaja Vinetki tylko no właśnie półroczne po 35 euro. Jeżeli ktos cos wie to napisze. :(
jacusd
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 218
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacusd » 20.05.2008 22:58

wlodek napisał(a):Mam pytanie? Czy ktoś już wie jak autostrada A2 w Słowenii. Czy odcinek budowany intensywnie od Jasienicy do Vodic już zrobili. Bo co roku tam spotykałem duże korki. I gdzieś na jakimś forum przeczytałem że Słoweńcy likwidują bramki w wprowadzaja Vinetki tylko no właśnie półroczne po 35 euro. Jeżeli ktos cos wie to napisze. :(

forum/viewtopic.php?t=18549&highlight=
wlodek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 298
Dołączył(a): 03.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wlodek » 20.05.2008 23:15

Wielkie dzieki jacusd poczytałem trocę żal bo jazdy po Słowenii niewiele a kasa spora :(
Zibuś
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 02.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zibuś » 21.05.2008 07:51

wlodek napisał(a):Wielkie dzieki jacusd poczytałem trocę żal bo jazdy po Słowenii niewiele a kasa spora :(

To pomykaj lokalnymi dróżkami nadłożysz 16 km a zaoszczędzisz 35 E.
wlodek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 298
Dołączył(a): 03.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wlodek » 21.05.2008 13:08

Zibuś napisał(a):
wlodek napisał(a):Wielkie dzieki jacusd poczytałem trocę żal bo jazdy po Słowenii niewiele a kasa spora :(

To pomykaj lokalnymi dróżkami nadłożysz 16 km a zaoszczędzisz 35 E.


Dzięki pomyślę ale od Viilach do Vrsar trudno będzie ominąć autostrady i jechać mało znanymi drogami. Ale dzięki za propozycję 8)
MKB
Croentuzjasta
Posty: 241
Dołączył(a): 22.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) MKB » 21.05.2008 13:23

http://www.panoramio.com/photos/original/7788127.jpg
- zjazd z Autocesty w Sestanovac

odc. Dugopolie - Sestanowac
hurrrra
czyli do Breli dojeżdżamy już Autostradką :)
Ostatnio edytowano 23.05.2008 12:51 przez MKB, łącznie edytowano 1 raz
meo14
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 10.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) meo14 » 22.05.2008 10:56

wyczytałem tu sporo ,ale chciałem zapytać ,jadę na wyspę ciovo w lipcu pewnie wielu z was tam było, podpowiedzcie jak tam dojechać aby koszt za przejazd był jak najmniejszy ,pewnie macie jakieś swoje wytyczone i sprawdzone trasy.Ceny winiet wiem z tego tematu ale konkretnie w samej Chorwacji może da sie jakoś ominąć płatne odcinki autostrad lub chociaż ich część.
jacusd
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 218
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacusd » 22.05.2008 11:36

meo14 napisał(a):wyczytałem tu sporo ,ale chciałem zapytać ,jadę na wyspę ciovo w lipcu pewnie wielu z was tam było, podpowiedzcie jak tam dojechać aby koszt za przejazd był jak najmniejszy ,pewnie macie jakieś swoje wytyczone i sprawdzone trasy.Ceny winiet wiem z tego tematu ale konkretnie w samej Chorwacji może da sie jakoś ominąć płatne odcinki autostrad lub chociaż ich część.

Jeśli nie chcesz jechać autostradą, to spokojnie możesz ją ominąć. nie wiem od której granicy będziesz jechał, ale kiedyś jak nie było autostrady jeździło się drogą nr 1 prowadzącą od Karlovaca, a później piękną magistralą jardańską.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.05.2008 11:37

meo14 napisał(a):.... może da sie jakoś ominąć płatne odcinki autostrad lub chociaż ich część.

Możesz ominąć i całą autostradę jak i jej poszczególne odcinki - przymusu nie ma, wybór należy do Ciebie.
Zobacz na mapie - wdłuż autostrady zawsze idzie równoległa nitka bezpłatna.
W dziale FAQ znajdziesz opis równoległej trasy do autostrady, tzw. "stara droga" od Karlovaca na południe.
Pamietaj tylko, że czasami ta pozorna oszczędność może Cię kosztować bardzo dużo czasu + dodatkowe paliwo (choć w weekendy przy tunelach Sv. Rok i Mala Kapela w szczycie sezonu może byc odwrotnie)
meo14
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 10.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) meo14 » 22.05.2008 11:46

mam zamiar jechać przez wągry ,chyba ze sytuacja winiet na Słowenii się wyjaśni.
ttlmos
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 03.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ttlmos » 29.05.2008 06:16

Zapytam
http://www.pzmtravel.com.pl/pzmsklep/sl ... ,1,15.html

I stwierdzenie:
Winietki obowiązują na drogach nr D1, D2, R1, 2, 1

8, 50, 59, 61, 63, 68 , 69 i 73

to jadac tymi drogami autkiem do 3,5 tony musze placic?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone