Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mchrob
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 06.07.2022 07:24

Freddie napisał(a):Przeedytuj ten pierwszy link, bo teraz już wszyscy wiedzą jakie masz blachy i na jaki okres wykupioną winetę :D

A Ty skopiowałeś jego linki i uwieczniłeś w swoim poście :oczko_usmiech:
cooking
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooking » 07.07.2022 16:58

Kojarzy ktoś jak wygląda w praktyce sprawdzanie klasy auta jeżeli chodzi o autostrady Słoweńskie, czy patrzą tylko na modele z ich listy? Jedziemy busem Toyota ProAce Verso, więc nie ma tego modelu na liście aut z klasy 2B (ze strony DARS ->lista zmierzonych pojazdow), ale to auto z wypożyczalni i obecnie nie mam jak go zmierzyć czy łapie się na te 1,3 metra... Całe auto nie jest tak wysokie, ma 1,92m wysokości według sieci.
karus
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 10.07.2022 15:08

Hej, przeczytałem chyba z 6 stron tego wątku do tyłu i jest dużo dziwnych dywagacji, ale nie ma podstawowej dla mnie informacji mianowicie jak obejść 30 dniowy okres karencji winiety słoweńskiej zakupionej online??
W przypadku austriackiej jest to zaznaczenie, że jest się przedsiębiorcą a słoweńskiej? Jest jakieś obejście czy może nie ma i jedynym wyjściem jest zakup winiety 30 dni przed wjazdem do Słowenii?

Pozdrawiam
Damian_80
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian_80 » 10.07.2022 15:35

A możesz napisać skąd informacja o 30-dniowym prawie do zwrotu? Ja widzę tylko możliwość "odroczenia" terminu początku obowiązywania winiety o maksymalnie 30 dni. Przejrzałem warunki i nie zauważyłem nic o terminach karencji jak w przypadku austriackiej winiety.
Slavko1974
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 10.07.2022 15:47

Winiety można kupić online nawet w dniu wyjazdu. Nie ma żadnej karencji w przypadku winiet słoweńskich.
Ja w tym roku robiłem to po raz pierwszy i kupno winiet na SK, A, SLO zajęło mi mniej niż pół godziny. Po kilku minutach od płatności winiety masz na emailu.
Damian_80
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian_80 » 10.07.2022 15:50

Można kupić online w dniu wyjazdu pod warunkiem płatności Online. Jak przelewem tradycyjnym - zrób to kilka dni wcześniej (wiem, 99% płaci kartą od razu, tylko tak na marginesie piszę).
karus
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 10.07.2022 16:51

Damian_80 napisał(a):A możesz napisać skąd informacja o 30-dniowym prawie do zwrotu? Ja widzę tylko możliwość "odroczenia" terminu początku obowiązywania winiety o maksymalnie 30 dni. Przejrzałem warunki i nie zauważyłem nic o terminach karencji jak w przypadku austriackiej winiety.

Możliwe, że masz rację i ja błędnie zinterpretowałem ten 30 dniowy okres na tej stronce:
https://www.gov.pl/web/slowenia/sloweni ... -motocykli

Poza słowenią to wcześniej już wszystkie winiety kupowałem online.

Dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam
Jarek_Lodz
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek_Lodz » 27.07.2022 14:29

Heja, faktycznie na Czechy nie ma żadnego problemu, natomiast na Austrię mogę dziś (27.07) zakupić winietę najwcześniej od 14.08. Jest jakaś możliwość zakupu natychmiastowego ? Gdzie można kupić w standardowej cenie winietę na Austrię ?

Z góry dzięki za pomoc.
Jarek
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 27.07.2022 14:37

Jarek_Lodz napisał(a):Heja, faktycznie na Czechy nie ma żadnego problemu, natomiast na Austrię mogę dziś (27.07) zakupić winietę najwcześniej od 14.08. Jest jakaś możliwość zakupu natychmiastowego ? Gdzie można kupić w standardowej cenie winietę na Austrię ?

Z góry dzięki za pomoc.
Jarek

Możesz zakupić natychmiastowo, tylko musisz podać że jesteś przedsiębiorcą.
ventus
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) ventus » 27.07.2022 14:46

Albo bez stresu gdzieś na terenie Słowenii - lub 1 stacja paliw w AU. Każda z ww opcji działa.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 207
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2022