Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
chrom6
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 11.04.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) chrom6 » 17.06.2022 10:01

tak, możesz jako przedsiębiorca. Tu chodzi tylko jedynie o prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość przysługujące konsumentom.
MrOwA
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 06.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) MrOwA » 17.06.2022 10:02

chrom6 napisał(a):tak, możesz jako przedsiębiorca. Tu chodzi tylko jedynie o prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość przysługujące konsumentom.


Uff to super. Dzięki za info.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 17.06.2022 10:09

MrOwA napisał(a):Dobra wyjeżdżam 04.07 kierunek Stanici.
Oglądam właśnie winiety i pytanko czy faktycznie na Austrię mogę nabyć jako przedsiębiorca (bo jak nie to niestety już nie załapię się w tych 18dniach na odstąpienie).
Czy polecicie jakieś miejsce do parkowania w Wiedniu bo chcielibyśmy zrobić tam przystanek i trochę pozwiedzać?
Nocleg mam u Jozefa :)


Było kilka postów wyżej o tym.

Co do parkowania w Wiedniu tu masz wątek (mały bo mały ale coś jest) parkowanie-w-wiedniu-t8276.html
MrOwA
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 06.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) MrOwA » 17.06.2022 10:50

mchrob napisał(a):
MrOwA napisał(a):Dobra wyjeżdżam 04.07 kierunek Stanici.
Oglądam właśnie winiety i pytanko czy faktycznie na Austrię mogę nabyć jako przedsiębiorca (bo jak nie to niestety już nie załapię się w tych 18dniach na odstąpienie).
Czy polecicie jakieś miejsce do parkowania w Wiedniu bo chcielibyśmy zrobić tam przystanek i trochę pozwiedzać?
Nocleg mam u Jozefa :)


Było kilka postów wyżej o tym.

Co do parkowania w Wiedniu tu masz wątek (mały bo mały ale coś jest) parkowanie-w-wiedniu-t8276.html


DZięki. Zatem znalazłem P+R Erdberg i metro U3 na "rynek" :)
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 17.06.2022 13:48

MrOwA napisał(a):Czy polecicie jakieś miejsce do parkowania w Wiedniu bo chcielibyśmy zrobić tam przystanek i trochę pozwiedzać?


Parking P+R Erdberg - najlepsza opcja w Wiedniu
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 21.06.2022 12:32

stachan napisał(a):Czechy tak, a przynajmniej była w ubiegłym roku (potrzebny kod kontrolny, który otrzymujesz mailem). Odnośnie austriackiej, to nie wiem.

a jak to zrobić ? na stronie edalnice.cz są tylko dane dot. winiety ale nie mogę znaleźć opcji zrezygnuj lub zwróć lub jak tam zwał.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 21.06.2022 12:43

Tutaj procedura:

Przez pomyłkę kupiłem winietę na autostrady i muszę ją zwrócić

Jeśli przez pomyłkę kupiłeś winietę na autostrady:
na nieistniejącej tablicy rejestracyjnej
lub dla pojazdu powyżej 3,5 tony
lub na pojazd zwolniony z konieczności zakupu stempla autostradowego (np. samochód elektryczny)
lub dla pojazdu z mniej niż czterema kołami (np. motocykl)
lub dla tej samej tablicy rejestracyjnej dwa razy w tym samym okresie
możesz zażądać zwrotu pieniędzy. Wypełnij formularz Wniosek o zwrot uiszczonej opłaty za czas, który znajdziesz na stronie edalnice.cz w dziale Download . Informacje o tym, jak można złożyć wniosek, można znaleźć w Warunkach płatności w sekcji Wymagania dotyczące przesyłania i zwrotu opłat za uiszczony czas.


Tutaj pobierzesz wniosek :idea:

Tutaj masz regulamin zwrotów :idea:
Krzycho111
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 10.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzycho111 » 24.06.2022 10:20

Dzień dobry ponownie.

6 lipca wyjeżdżam do Cro, ale...

Planuję zatrzymać się 1 dzień w Wiedniu, potem przez Słowenię na Istrię, a potem jeszcze na 2 dni do Wenecji.

Jadę samochodem służbowym, normalny, skoda Superb, ale ma homologację na ciężarowy (N1). Wyczytałem właśnie, że muszę mieć naklejkę ekologiczną na wjazd do Wiednia.

W związku z tym mam kilka pytań:
* Gdzie najlepiej kupić taką naklejkę (ogólnie jak to się robi, bo do tej pory jeździłem tylko osobówką);
* Czy oprócz tej naklejki ekologicznej powinienem mieć winiety na Czechy, Austrię, Słowenię na auto osobowe, czy jakieś inne - na ciężarowe? Dopuszczalna masa całkowita mojego auta to jak dla normalnych osobówek - poniżej 3,5 tony)
* Na co jeszcze oprócz powyższego powinienem zwrócić uwagę jadąc teoretycznie samochodem ciężarowym? (może coś muszę jeszcze dokupić, dopuszczalna prędkość jak dla ciężarówek itp.)? Nie chciałbym jednak płacić jakichś mandatów, kar itp....

Kurczę, został trochę ponad tydzień więc już mało czasu na ogarnięcie wszystkiego...

Bardzo proszę o pomoc, z góry dziękuję
banditoss
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 22.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) banditoss » 25.06.2022 12:13

Witam,

Czy ktoś korzystał ze strony do zakupu winety na Węgry https://pl.autovignet.hu/ ? Kupiłem tam winetę bo dziś jedziemy do Cro a na oficjalnej stronie nie mogłem się od wczoraj zarejestrować żeby kupić. Ta strona to chyba nie jakaś lipa ?
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 25.06.2022 12:47

banditoss napisał(a):Witam,

Czy ktoś korzystał ze strony do zakupu winety na Węgry https://pl.autovignet.hu/ ? Kupiłem tam winetę bo dziś jedziemy do Cro a na oficjalnej stronie nie mogłem się od wczoraj zarejestrować żeby kupić. Ta strona to chyba nie jakaś lipa ?


Tutaj wszyscy raczej mają głowę na karku i kupują na oficjalnych, a nie u jakich pseudopośredników....

Spróbuj się zarejestrować z innego maila na https://ematrica.nemzetiutdij.hu
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 25.06.2022 15:39

takie pytanie mam odnośnie rejestracji na węgierskiej stronie z winietami. Co wybieracie w polu Type of registration jak macie auto w leasingu na firme?
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9102
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 25.06.2022 16:43

marekkowalak napisał(a):
banditoss napisał(a):Witam,

Czy ktoś korzystał ze strony do zakupu winety na Węgry https://pl.autovignet.hu/ ? Kupiłem tam winetę bo dziś jedziemy do Cro a na oficjalnej stronie nie mogłem się od wczoraj zarejestrować żeby kupić. Ta strona to chyba nie jakaś lipa ?


Tutaj wszyscy raczej mają głowę na karku i kupują na oficjalnych, a nie u jakich pseudopośredników....

Spróbuj się zarejestrować z innego maila na https://ematrica.nemzetiutdij.hu

Kolega pisze, że już kupił, tak że, uważam, że zbędna następna rejestracja.
banditoss
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 22.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) banditoss » 25.06.2022 19:22

elka21 napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
banditoss napisał(a):Witam,

Czy ktoś korzystał ze strony do zakupu winety na Węgry https://pl.autovignet.hu/ ? Kupiłem tam winetę bo dziś jedziemy do Cro a na oficjalnej stronie nie mogłem się od wczoraj zarejestrować żeby kupić. Ta strona to chyba nie jakaś lipa ?


Tutaj wszyscy raczej mają głowę na karku i kupują na oficjalnych, a nie u jakich pseudopośredników....

Spróbuj się zarejestrować z innego maila na https://ematrica.nemzetiutdij.hu

Kolega pisze, że już kupił, tak że, uważam, że zbędna następna rejestracja.

dokładnie tak, nie miałem czasu na motanie się jak im strona kuleje, kupiłem na tej stronie wyszło 0.99e więcej, tak że majątku nie straciłem. Czyli rozumiem że ta strona jest okej i zakupiona wineta będzie w bazie danych.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 25.06.2022 20:35

banditoss napisał(a):
elka21 napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
banditoss napisał(a):Witam,

Czy ktoś korzystał ze strony do zakupu winety na Węgry https://pl.autovignet.hu/ ? Kupiłem tam winetę bo dziś jedziemy do Cro a na oficjalnej stronie nie mogłem się od wczoraj zarejestrować żeby kupić. Ta strona to chyba nie jakaś lipa ?


Tutaj wszyscy raczej mają głowę na karku i kupują na oficjalnych, a nie u jakich pseudopośredników....

Spróbuj się zarejestrować z innego maila na https://ematrica.nemzetiutdij.hu

Kolega pisze, że już kupił, tak że, uważam, że zbędna następna rejestracja.

dokładnie tak, nie miałem czasu na motanie się jak im strona kuleje, kupiłem na tej stronie wyszło 0.99e więcej, tak że majątku nie straciłem. Czyli rozumiem że ta strona jest okej i zakupiona wineta będzie w bazie danych.

Jeśli chciałbym mieć pewność, że winieta faktycznie jest zarejestrowana, napisałbym na adres firmy zajmującej się bezpośrednio winietami, adres mailowy jest nawet wskazany na stronie Twojego pośrednika - mnie osobiście zaniepokoiłby brak jakiegokolwiek potwierdzenia, a Węgrzy raczej się nie patyczkują w przypadku braku winiety, tylko potem musisz się tłumaczyć.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 29.06.2022 20:38

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 205
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone