Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
stalowy.mis
Odkrywca
Posty: 94
Dołączył(a): 24.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) stalowy.mis » 20.02.2014 00:35

dzieki Janusz.

czyli 68 Koszyce-Sena-granica bez oplat :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.02.2014 01:07

Tak jest - "stara droga" bez opłat :idea:
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 20.02.2014 12:11

Troszkę nie ten temat ale nie chcę nowego zakładać. Mam pytanie. 2 lata temu gdy jechaliśmy do Chrowacji autostradą A4 Wrocław - Gliwice - Rybnik - Ostrava zaraz za granicą czeską automapa nie wiedzieć czemu zepchnęła mnie z autostrady a potem wjechać nazad ciężko było. Czy jeżdżący w późniejszym czasie mieli też takie problemy z tym programem nawigacyjnym?
Ponadto jak teraz pojadę tą samą drogą to gdzie kupię winietkę czeską? tak aby bracia kretiki mi pamiątki z podróży po Czechach nie dali ;) Jest zaraz przed granicą albo zaraz za granicą stacja z winietami? i jeszcze jedno - cena winiety na stacji benzynowej jest taka sama jak w pzm-ocie czy niższa?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 20.02.2014 12:21

sviva napisał(a):... i jeszcze jedno - cena winiety na stacji benzynowej jest taka sama jak w pzm-ocie czy niższa?


Na stacji zawsze niższa. PZMot bierze prowizję.

Na stacji za 10. dniową zapłacisz 46 zł.
W PZM za taką samą zapłacisz tylko 64 zł.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.02.2014 14:46

sviva napisał(a):Troszkę nie ten temat ale nie chcę nowego zakładać. Mam pytanie. 2 lata temu gdy jechaliśmy do Chrowacji autostradą A4 Wrocław - Gliwice - Rybnik - Ostrava zaraz za granicą czeską automapa nie wiedzieć czemu zepchnęła mnie z autostrady a potem wjechać nazad ciężko było. Czy jeżdżący w późniejszym czasie mieli też takie problemy z tym programem nawigacyjnym?
Ponadto jak teraz pojadę tą samą drogą to gdzie kupię winietkę czeską? tak aby bracia kretiki mi pamiątki z podróży po Czechach nie dali ;) Jest zaraz przed granicą albo zaraz za granicą stacja z winietami? i jeszcze jedno - cena winiety na stacji benzynowej jest taka sama jak w pzm-ocie czy niższa?


Mogłeś mieć "starą" automapę. Czesi odcinek D1 za Ostrawą Hladké Životice - Bělotín owarli pod koniec 2009 roku.
Bez winiety możesz jechać D1 aż do zjazdu Ostrava Rudna, czyli tu:
http://goo.gl/maps/juDBt
Winietę możesz spokojnie kupić wcześniej na Shellu w okolicach Bohumina, tutaj:
http://goo.gl/maps/DfglW

Ceny winiet od poprzedniego rok się nie zmieniły
- 10 dniowa 310koron - ok 50zł
- miesięczna 440 koron - ok 70zł
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 20.02.2014 17:36

Dzięki chłopaki za podpowiedź. Właśnie automapę miałem zakutalizowaną bo z końca maja a jechaliśmy w lipcu i mi cholera zaraz za granicą kazała zjechać z autostrady i trzeba było błądzić ;) ale najgorsze było to że miałem przygotowaną trasę w targeo i już jej potem ni cholery nie chciało wczytać i wyznaczyć takiej samej trasy.
misiudg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 22.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiudg » 20.02.2014 18:44

taki urok tych urządzeń, moja ostatnio jak jechałem do Wrocławia koniecznie chciała abym odwiedził centrum Opola i zjechał z A4 - ale wiadomo kierowca ma ostatnie zdanie :)
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 20.02.2014 18:50

sviva napisał(a):Dzięki chłopaki za podpowiedź. Właśnie automapę miałem zakutalizowaną bo z końca maja a jechaliśmy w lipcu i mi cholera zaraz za granicą kazała zjechać z autostrady i trzeba było błądzić ;) ale najgorsze było to że miałem przygotowaną trasę w targeo i już jej potem ni cholery nie chciało wczytać i wyznaczyć takiej samej trasy.



Było już o tym kilka razy: Targeo i Automapa nie są kompatybilne.

Jeśli ktoś chce przygotować sobie trasę w kompie i wgrać gotową na GPS, to trzeba zainstalowac na kompie Automapę - w takiej samej wersji i z identycznymi ustawieniami jak w GPS-ie!
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 20.02.2014 19:04

Raul73 napisał(a):
sviva napisał(a):Dzięki chłopaki za podpowiedź. Właśnie automapę miałem zakutalizowaną bo z końca maja a jechaliśmy w lipcu i mi cholera zaraz za granicą kazała zjechać z autostrady i trzeba było błądzić ;) ale najgorsze było to że miałem przygotowaną trasę w targeo i już jej potem ni cholery nie chciało wczytać i wyznaczyć takiej samej trasy.



Było już o tym kilka razy: Targeo i Automapa nie są kompatybilne.

Jeśli ktoś chce przygotować sobie trasę w kompie i wgrać gotową na GPS, to trzeba zainstalowac na kompie Automapę - w takiej samej wersji i z identycznymi ustawieniami jak w GPS-ie!


a to tego to to nie wiedziałem. Spróbuję przetestować i ocenię. Dzięki za poradę.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 20.02.2014 19:23

sviva napisał(a):
a to tego to to nie wiedziałem. Spróbuję przetestować i ocenię. Dzięki za poradę.



Ja to testuję od 4 lat - działa niezawodnie :D :D
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 20.02.2014 19:23

sviva napisał(a):Dzięki chłopaki za podpowiedź. Właśnie automapę miałem zakutalizowaną bo z końca maja a jechaliśmy w lipcu i mi cholera zaraz za granicą kazała zjechać z autostrady i trzeba było błądzić ;) ale najgorsze było to że miałem przygotowaną trasę w targeo i już jej potem ni cholery nie chciało wczytać i wyznaczyć takiej samej trasy.

ale nie pamiętasz już czy automapa nie widziała autostrady od pewnego momentu, czy po prostu jej posłuchałeś, mimo że autostrada była przed tobą i na mapie również?
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 21.02.2014 23:21

Sol-Wagon napisał(a):
sviva napisał(a):Dzięki chłopaki za podpowiedź. Właśnie automapę miałem zakutalizowaną bo z końca maja a jechaliśmy w lipcu i mi cholera zaraz za granicą kazała zjechać z autostrady i trzeba było błądzić ;) ale najgorsze było to że miałem przygotowaną trasę w targeo i już jej potem ni cholery nie chciało wczytać i wyznaczyć takiej samej trasy.

ale nie pamiętasz już czy automapa nie widziała autostrady od pewnego momentu, czy po prostu jej posłuchałeś, mimo że autostrada była przed tobą i na mapie również?


Z tego co mi się wydaje to chyba nie miała tego kawałka autostrady, gdy wjechałem na nią ponownie to już nie chciała wczytać przygotowanej trasy i trzeba było kombinować.
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 19.03.2014 14:05

Witam
mam pytanie bo szukam i nie mogę znaleźć,wybieramy się w tym roku do Italii i oczywiście Cro będziemy jechać z Grado do Fazany czy ten odcinek drogi przez Słowenię jest płatny a jeżeli tak to gdzie najlepiej kopić winietkę chyba ze jest możliwość objazdu proszę o pomoc :)
Załączniki:
trasa G-F.jpg
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 19.03.2014 14:41

jacek73 napisał(a):czy ten odcinek drogi przez Słowenię jest płatny a jeżeli tak to gdzie najlepiej kopić winietkę chyba ze jest możliwość objazdu proszę o pomoc :)

Niestety odcinek drogi H7 od granicy do Koper jest płatny. Można objechać przez Muggię, potem do Koper, i dalej w Słowenii drogą nr 111. Wszystko zależy od tego, czy zależy mocno na czasie (wtedy jedyna opcja to autostrady), czy możecie sobie pozwolić na wolniejszą jazdę ze zwiedzaniem. Jadąc wspomnianym odcinkiem - Piran obowiązkowo. :wink:
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 19.03.2014 15:26

dzięki za odpowiedz i ciekawe podpowiedzi zwiedzania po drodze,wyprzedziłeś moje następne pytanie co do zwiedzania- z relacji ,,Wzdłuż słoweńskiego wybrzeża drogą nr 111" ciekawie to wygląda i widzę ze warto tą trasą pojechać:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 92
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone