Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wzdłuż słoweńskiego wybrzeża drogą nr 111

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008
Wzdłuż słoweńskiego wybrzeża drogą nr 111

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 05.06.2013 22:34

W drodze z Chorwacji do Włoch, przejeżdżając przez Słowenię, chcemy pojechać drogą nr 111. Ktoś polecił mi koniecznie odwiedzić klifowe wybrzeże. Czy chodzi o Płw. Strunjan otoczony przez klify Przylądka Ronek z Zatoką Księżycową :?:
Czy ktoś z Was odwiedził to miejsce :?:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.06.2013 07:55

Odwiedziłem.
Chodzi o ten półwysep między Izolą a Piranem, bardzo ładnie tam jest. :D
Trasa na linku jest dość dziwnie narysowana.

Piran jest cudowny, tam koniecznie trzeba być :!:

Jakie macie pytania :?:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 06.06.2013 09:01

A co jest dziwnego :?: Bo na tym etapie chciałem przedstawić, jak mamy zamiar przejechać przez Słowenię, bez wnikania w szczegóły, które przy pomocy tego wątku, mam zamiar dopracować.
Szymuś
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 13.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szymuś » 06.06.2013 09:32

Ja się nie zatrzymywałem, choć trasą przejeżdżałem. Jest niezła, ale szału raczej nie robi, jeżeli ktoś zna nadmorskie drogi Dalmacji, choćby nawet północnej. Z pewnością jednak ciekawsza niż przejazd przez Koper. Ale też niemniej zatłoczona była gdy nią jechałem (koniec sierpnia).

Polecam zajrzeć do ostatniego włoskiego miasteczka - Muggia. Bardzo przyjemne, z dobrymi i tanimi dość knajpkami, z widokiem na Triest.

[edit]
poprawka: przez Koper i tak się jedzie, ale miałem na myśli drogę nr 11 :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 06.06.2013 09:43

Szymuś napisał(a):Ja się nie zatrzymywałem, choć trasą przejeżdżałem. Jest niezła, ale szału raczej nie robi, jeżeli ktoś zna nadmorskie drogi Dalmacji, choćby nawet północnej.

No jeśli szału nie robi, to ... na pewno pojadę. :oczko_usmiech:
Jeżeli chodzi o ten przejazd, to miałem przede wszystkim na uwadze odwiedzić miejsce, w którym jest najwyższy klif nad Jadranem. :wink:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 06.06.2013 10:20

Jeśli chodzi o klify to w mojej opinii o wiele ciekawsza jest trasa starą nadmorską drogą pod Triestem (Monfalcone- Triest SS14 z tym, że tam można pojechać jak w Monte Carlo- drogą niższą i wyższą, z tej wyższej extra widoki), wykuta miejscami w skałach w klifie, z której widać ze sporej wysokości i Jadran i Triest i kawał okolicy. To o czym wyżej była mowa faktycznie nie jest aż takie wyjątkowe- tu zdecydowanie Piran jest najciekawszy i nie bez powodu.
Niestety następne klify naprawdę robiące wrażenie to dopiero chyba na Hvarze i pod Cavtatem.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 06.06.2013 10:26

Mieszkałem kilka dni w Koperze, co prawda dawno, ale coś tam jeszcze pamiętam.
Koper - ładne miasto, pospacerować chwilę można
Izola - mi się podobała, może dlatego, że to tam po raz pierwszy zanurzyłem się w innym morzu niż Bałtyk :wink: . Ale nie, brzydka nie jest
Piran - bardzo ładne miasteczko, wg mnie na wybrzeżu Istrii tylko Rovinj jest ładniejszy.

Sama trasa z linka nie powala, tereny zabudowane. Przejechać się rzecz jasna warto, ładny widok jest na Koper z tego nadmorskiego odcinka tuż za nim. Jakichś ogromnych klifów to nie kojarzę :? , jak próbowaliśmy się zapuścić gdzieś w boczne dróżki to kończyły się one w zatoczkach przy hotelach :roll: .
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 06.06.2013 10:30

Fatamorgana napisał(a):...

Dzięki i za te informacje. :)
Piran oczywiście biorę pod uwagę, co zresztą na mapce zaznaczyłem.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 06.06.2013 10:34

Ja jechałem w jedną stronę drogą 111 przez Izolę (również bez zatrzymania), a z powrotem przez Koper główną, czyli 11-ką.

Zdecydowanie wybieram tą pierwszą opcję - droga ładniejsza (piękny przejazd między drzewami i brzegiem morza w Izoli) i do tego luźniejsza.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 06.06.2013 10:39

kulka53 napisał(a):Mieszkałem kilka dni w Koperze, co prawda dawno, ale coś tam jeszcze pamiętam.
Koper - ładne miasto, pospacerować chwilę można
Izola - mi się podobała, może dlatego, że to tam po raz pierwszy zanurzyłem się w innym morzu niż Bałtyk :wink: . Ale nie, brzydka nie jest
Piran - bardzo ładne miasteczko, wg mnie na wybrzeżu Istrii tylko Rovinj jest ładniejszy.

Dzięki za wskazówki. :wink:
kulka53 napisał(a):Sama trasa z linka nie powala, tereny zabudowane. Przejechać się rzecz jasna warto, ładny widok jest na Koper z tego nadmorskiego odcinka tuż za nim.

Ona nie ma powalać, ma mnie doprowadzić do tego klifu. Poza tym, zamiast jechać drogą nr 11, wolę zbliżyć się do wybrzeża i trzymać się mniej więcej drogi 111, odwiedzając kilka ciekawych miejsc po drodze.
kulka53 napisał(a):Jakichś ogromnych klifów to nie kojarzę :? , jak próbowaliśmy się zapuścić gdzieś w boczne dróżki to kończyły się one w zatoczkach przy hotelach :roll: .

Czyli dalej nie wiem, gdzie ten klif :? Tzn. wiem, że na Płw. Strujan. Pierwsza wskazówka była, że między Izolą a Piranem. To tylko ok. 10 km. Znajdę go. :oczko_usmiech:
Ostatnio edytowano 06.06.2013 10:45 przez walp, łącznie edytowano 1 raz
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 06.06.2013 10:42

Raul73 napisał(a):Ja jechałem w jedną stronę drogą 111 przez Izolę (również bez zatrzymania), a z powrotem przez Koper główną, czyli 11-ką.

Zdecydowanie wybieram tą pierwszą opcję - droga ładniejsza (piękny przejazd między drzewami i brzegiem morza w Izoli) i do tego luźniejsza.

No i właśnie, jednego nie powala, innego przeciwnie. Dzięki, też tak pojadę, tylko jeszcze ten ... klif :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.06.2013 10:48

Wiem, jak zobaczyć klif :wink:

Trzeba zatrzymać się na parkingu koło hotelu Belvedere w Izoli.
Następnie schodami zejść 5 minut do morza. :!: :!:
Po zejściu patrzymy się w lewo i widzimy superklif, rewelacja :!:
Obrazek

Następnie zdejmujemy spodnie i w kąpielówkach idziemy wzdłuż wybrzeża podziwiając dziką naturę. :roll:
Potem wracamy

Co do szału i "nieszału", jak widać: ilu ludzi tyle różnych opinii :wink:

Moim zdaniem Muggia to pomyłka, jeden wielki korek, więcej aut niż ludzi, zero atmosfery.
Koper to słoweńskie "okno na świat", stare miasto jest ładne.
Izola bardzo sympatyczna, Piran - szał :!: :!: :!:
Portoroż bardzo elegancki kurort

Szałowa jest droga z Izoli do Portoroż, długa aleja wśród drzew
Obrazek
Ostatnio edytowano 06.06.2013 15:48 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 06.06.2013 10:50

Lednice napisał(a):
Szałowa jest droga z Izoli do Portoroż, długa aleja wśród drzew



Widzę, że nie tylko mnie się ten odcinek spodobał :D :D
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 06.06.2013 11:06

Lednice napisał(a):Wiem, jak zobaczyć klif :wink:

Trzeba zatrzymać się na parkingu koło hotelu Belvedere w Izoli.
Następnie schodami zejść 5 minut do morza. :!: :!:
Po zejściu patrzymy się w lewo i widzimy superklif, rewelacja :!:

No i o to chodziło. :!: Dziękuję. :) Gdyby tak precyzyjne odpowiedzi padały, zaoszczędzilibyśmy miejsca na serwerze. :smo:
Lednice napisał(a):Następnie zdejmujemy spodnie i w kąpielówkach idziemy wzdłuż wybrzeża podziwiając dziką naturę. :roll:

Czy można klif oglądać juz bez spodni, tzn w kąpielówkach :oczko_usmiech:
Lednice napisał(a):Co do szału i "nieszału", jak widać: ilu ludzi tyle różnych opinii :wink:

Dlatego nie pytałem, czy się tam komuś podobało, tylko czy tam był. 8)
Bo z szałem to tak już jest, że jeden się mu poddaje, a inny opiera. :wink:

Bardzo wszystkim dziękuję za powyższe wskazówki. :)
Szymuś
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 13.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szymuś » 06.06.2013 13:06

@Lednice - nie wiem kiedy byłeś w Muggi, akurat korków nie miałem. Może dlatego, że była siesta. No mnie tam się podobało. Ale jak to już w kilku miejscach napisano: różne są opinie.

A tak w ogóle to zdecydowanie przejazd drogą 111 jest stokrotnie ciekawszy niż 11. A i przejście w Plovaniji było mniej zatłoczone niż w Kastel. Choćby dlatego warto ją jechać
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wzdłuż słoweńskiego wybrzeża drogą nr 111
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone