Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Grochiczko
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 11.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grochiczko » 06.02.2014 08:44

Winietę będę miał bo wjazd planuje przez A4 (bramka Gorican)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 06.02.2014 09:38

Grochiczko napisał(a):Winietę będę miał bo wjazd planuje przez A4 (bramka Gorican)

Mówisz o węgierskiej e-matricy w schowku :?: :oczko_usmiech:
Grochiczko
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 11.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grochiczko » 06.02.2014 11:18

Nie :), na Węgrzech poza wjazdem autostradą ze Słowacji nie będę korzystał z tego typu dróg. Przejazd będzie drogą nr 86 aż do Kormend potem kawałek 76 do Zalaegerszek , następnie mały kawałek 74 do Nagykanisza. Stamtąd 7 do granicy (Letenye) i w Chorwacji wskakuję na A4, bramka Gorican :) tak do Zagrzebia. Dalej na A1 i na Szybenik :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 06.02.2014 11:23

Grochiczko napisał(a):Nie :), na Węgrzech poza wjazdem autostradą ze Słowacji nie będę korzystał z tego typu dróg. Przejazd będzie drogą nr 86 aż do Kormend potem kawałek 76 do Zalaegerszek , następnie mały kawałek 74 do Nagykanisza. Stamtąd 7 do granicy (Letenye) i w Chorwacji wskakuję na A4, bramka Gorican :) tak do Zagrzebia. Dalej na A1 i na Szybenik :)

Oczywiście, wiem, że tak można, ale ...
Grochiczko napisał(a):Winietę będę miał bo wjazd planuje przez A4 (bramka Gorican)

to już tylko z czystej ciekawości zapytam, o jaką winietę chodzi. 8O
Grochiczko
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 11.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grochiczko » 06.02.2014 11:39

chorwacką :) chyba ze coś mówię źle Walp ? :) to popraw mnie proszę :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 06.02.2014 11:47

Grochiczko napisał(a):chorwacką :)

Aha, rozumiem, chodzi o bilecik, który dostaniesz na bramce w Goričan. :D

No bo chyba wiesz, że w Cro nie ma winiet. :wink:
fiechu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 901
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) fiechu » 06.02.2014 11:53

Raul73 napisał(a):
fiechu napisał(a):Jak masz winiete to nic nie placisz.



A gdzie się te chorwackie winiety przykleja? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Mam nadzieję, że to przejęzyczenie i miałeś na myśli ENC. Bo w innym wypadku..... ręce opadają :D :D


Sorki pomyłka :D :D :D :D
Nie o to mi chodziło - wiem, że w Chorwacji nie ma winiet.
Grochiczko
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 11.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grochiczko » 06.02.2014 11:55

Mój błąd chodziło i bilecik :) dobrze, że czuwacie Panowie :)
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 06.02.2014 21:49

Można z bileciekiem, ale można i z ENC (taki ichni Viatoll).

W końcu... kto nam, burżujom z Poski, zabroni? :mrgreen: :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.02.2014 22:25

Grochiczko napisał(a):Nie :), na Węgrzech poza wjazdem autostradą ze Słowacji nie będę korzystał z tego typu dróg. Przejazd będzie drogą nr 86 aż do Kormend potem kawałek 76 do Zalaegerszek , następnie mały kawałek 74 do Nagykanisza. Stamtąd 7 do granicy (Letenye) i w Chorwacji wskakuję na A4, bramka Gorican :) tak do Zagrzebia. Dalej na A1 i na Szybenik :)

Witam
Proponuje jechać przez Redics, Dolga vas i Cacovec. Droga krótsza i łatwiejsza. Kwestia objazdu autostrady słoweńskiej była już nie raz poruszana na tym forum więc wystarczy poszukać albo w Google Street View sobie przejechać.
Daje pod rozwagę :-)
Pozdrawiam
stalowy.mis
Odkrywca
Posty: 94
Dołączył(a): 24.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) stalowy.mis » 16.02.2014 23:32

jak w tym roku wyglada sytuacja na slowacji jadac od Barwinka do granicy wegierskiej ? da sie ominac calkowicie platne drogi na Slowacji jak to jest z ta R4 obwodnicą ??
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 17.02.2014 21:25

bez problemu omijasz płatny odcinek pomiędzy Preszowem a Koszycami...po prostu kieruj się na Koszyce-tablice chyba koloru zielonego z nr drogi 68...
obwodnica Świdnika (R4) jest bezpłatna...z resztą, żaden problem przejechać przez to miasto...
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 18.02.2014 19:30

stalowy.mis napisał(a):jak w tym roku wyglada sytuacja na slowacji jadac od Barwinka do granicy wegierskiej ? ... jak to jest z ta R4 obwodnicą ??


Jest tak:
http://www.dialnicnenalepky.sk/spoplatnene-useky
stalowy.mis
Odkrywca
Posty: 94
Dołączył(a): 24.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) stalowy.mis » 19.02.2014 11:39

Sol-Wagon napisał(a):bez problemu omijasz płatny odcinek pomiędzy Preszowem a Koszycami...po prostu kieruj się na Koszyce-tablice chyba koloru zielonego z nr drogi 68...
obwodnica Świdnika (R4) jest bezpłatna...z resztą, żaden problem przejechać przez to miasto...



nie o ten odcinek chodziło. pytałem o Koszyce-Milhosť czy da sieę go bezpłatnie ominąć jakoś

co do mapki to ją widziałem ale średnio mi to coś mówi o bezpłatnej alternatywie
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.02.2014 13:16

stalowy.mis napisał(a):jak w tym roku wyglada sytuacja na slowacji jadac od Barwinka do granicy wegierskiej ? da sie ominac calkowicie platne drogi na Slowacji jak to jest z ta R4 obwodnicą ??

Po wybudowaniu R4 "stara" droga nr 68 Koszyce - Sena - "granica" została :oczko_usmiech:

https://maps.google.pl/maps?oe=utf-8&cl ... CH4QtgMwCg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 91
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone