Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Odpoczynek i relaks po Italii - Kreta 2014

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 19.11.2014 23:02

Pączków z lodami to w Grecji nie jadłem . 8O
Heh ....nie wiedziałem że coś takiego jest i ciekawe jak to smakuje.....

Jutro se kupię 2 pączki u Mielnika i Calipsiaka........ocenię. :oczko_usmiech: :lool:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 19.11.2014 23:03

W następnym odcinku....
31.10 - hotel > plaża > basen > hotel > plaża > żarełko

Ale.... 1.08... ELAFONISSI!!
Obrazek

Obrazek

Obrazek
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 19.11.2014 23:07

Tony , wybacz że spytam , ale te 2 zdjątka wyżej to twoje czy z neta? :mrgreen:
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 19.11.2014 23:39

Ech, Elafonisi... Ludzi tam sporo, ale teren laguny jest tak rozległy, że bez problemu można znaleźć trochę spokoju. Czekam :)
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 19.11.2014 23:57

maniust napisał(a):Tony , wybacz że spytam , ale te 2 zdjątka wyżej to twoje czy z neta? :mrgreen:


:lol: :lool: :lool: dobre ;)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 20.11.2014 09:14

tony montana napisał(a):
mysza73 napisał(a):Też zwróciłam uwagę na ten kolor 8O 8O 8O ,
to normalne, czy coś "majstrowałeś" :?:

Bo tu już jest "normalne" :mrgreen: .

A ty "jak zwykle" się "czepiasz" ;)P
Niebo się zeźliło, bo dawno relacji żadnej nie pisałaś

:la: :coool: :mg:

Muszę się "czepiać" :evil: ,
żeby wiedzieć, czy mam TAM jechać :wink: ,
ale jak już pojadę, KIEDYŚ, i takiego nieba nie będzie, że o lazurach nie wspomnę, to będzie na Ciebie i się już bój :evil: :smo:.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 20.11.2014 09:40

mysza73 napisał(a):Muszę się "czepiać" :evil: ,
żeby wiedzieć, czy mam TAM jechać :wink: ,
ale jak już pojadę, KIEDYŚ, i takiego nieba nie będzie, że o lazurach nie wspomnę, to będzie na Ciebie i się już bój :evil: :smo:.

Lazur w Grecji znajdziesz Agnieszko na mur beton i piękne piaszczyste plaże. :)
Z tym niebem to trochę było majstrowane..... :lol:
Jak tylko odzyskam swojego laptopa z serwisu to się zabiorę i pokażę ten lazur. :mrgreen:
Mnie jedynie zastanawia syf w Grecji przy ulicach i domach , pełno śmieci rozpindolonych , złomu i różnego innego badziewia.
Nie wiem jak na innych wyspach i jak na lądzie , ale taki syf jest bynajmniej na Zakintosie.
Jednak same hotele czyste i zadbane . :)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 20.11.2014 09:45

maniust napisał(a):
mysza73 napisał(a):Muszę się "czepiać" :evil: ,
żeby wiedzieć, czy mam TAM jechać :wink: ,
ale jak już pojadę, KIEDYŚ, i takiego nieba nie będzie, że o lazurach nie wspomnę, to będzie na Ciebie i się już bój :evil: :smo:.

Lazur w Grecji znajdziesz Agnieszko na mur beton i piękne piaszczyste plaże. :)
Z tym niebem to trochę było majstrowane..... :lol:
Jak tylko odzyskam swojego laptopa z serwisu to się zabiorę i pokażę ten lazur. :mrgreen:
Mnie jedynie zastanawia syf w Grecji przy ulicach i domach , pełno śmieci rozpindolonych , złomu i różnego innego badziewia.
Nie wiem jak na innych wyspach i jak na lądzie , ale taki syf jest bynajmniej na Zakintosie.
Jednak same hotele czyste i zadbane . :)


Czyli mam się szykować :roll: :wink: ,

a że z niebem "majstrował" to się domyśliłam, Tony lubi majstrować :mrgreen: :devil: :oczko_usmiech: .
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 20.11.2014 10:01

maniust napisał(a): Mnie jedynie zastanawia syf w Grecji przy ulicach i domach , pełno śmieci rozpindolonych , złomu i różnego innego badziewia.
Nie wiem jak na innych wyspach i jak na lądzie , ale taki syf jest bynajmniej na Zakintosie.


Z tym syfem na Krecie 2010 było różnie, w zależności od miejsca. Na Peloponezie 2012 odczucia takie same... Na Milosie 2014 zaskoczenie POZYTYWNE 8) , chyba tylko w jednym miejscu było zaśmiecone (ale i tak niezbyt mocno).
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 20.11.2014 10:30

maniust napisał(a):Pączków z lodami to w Grecji nie jadłem . 8O
Heh ....nie wiedziałem że coś takiego jest i ciekawe jak to smakuje.....

Jutro se kupię 2 pączki u Mielnika i Calipsiaka........ocenię. :oczko_usmiech: :lool:


To były takie małe pączuszki robione chyba w tej restauracji na free desery dla klientów - obok na talerzu były ze dwie, na oko, gałki loda :)

maniust napisał(a):Tony , wybacz że spytam , ale te 2 zdjątka wyżej to twoje czy z neta? :mrgreen:


Najprawdiwsze MOJE, bez ściemniania, ani "zjaśniania" !:)

NA Ela po prostu tak jest :0

Krzychooo napisał(a):Ech, Elafonisi... Ludzi tam sporo, ale teren laguny jest tak rozległy, że bez problemu można znaleźć trochę spokoju. Czekam :)


Krzysiu, potwierdz prosze te kolory na Ela :)
Tak, super tam jest to, że nawet w największym natężeniu tłumu (a sporo było luda 1 sierpnia) znajdziesz dla siebie takie miejsce (już kolo wyspy raczej), że 200 metrów kwadratowych masz dla siebie, ja tam poszedłem na godzinny spacer wokół laguny - pokaże sporo zdjęć, pewnie podobnych do siebie mocno :)


maniust napisał(a):Tony , wybacz że spytam , ale te 2 zdjątka wyżej to twoje czy z neta? :mrgreen:


Eunike1984 napisał(a)::lol: :lool: :lool: dobre ;)


:hearts: :hearts: :hearts: :hearts:

mysza73 napisał(a):Muszę się "czepiać" :evil: ,
żeby wiedzieć, czy mam TAM jechać :wink: ,
ale jak już pojadę, KIEDYŚ, i takiego nieba nie będzie, że o lazurach nie wspomnę, to będzie na Ciebie i się już bój :evil: :smo:.


Kurde, teraz to już nie wiem, parę zdjęć, których nie chciałem wyrzucać a wrzucić do relacji poprawiłem w sensie jak były ZA JASNE, POD SŁOŃCE robione, ale to nie było pod słońce, wydaje mi się, że nic w nim w xn view nie robiłem, zreszta ja tylko korzystam z dwóch funkcji : "jasność" oraz "kontrast"

:smo: :smo:

maniust napisał(a):Lazur w Grecji znajdziesz Agnieszko na mur beton i piękne piaszczyste plaże. :)
Z tym niebem to trochę było majstrowane..... :lol:
Jak tylko odzyskam swojego laptopa z serwisu to się zabiorę i pokażę ten lazur. :mrgreen:
Mnie jedynie zastanawia syf w Grecji przy ulicach i domach , pełno śmieci rozpindolonych , złomu i różnego innego badziewia.
Nie wiem jak na innych wyspach i jak na lądzie , ale taki syf jest bynajmniej na Zakintosie.
Jednak same hotele czyste i zadbane . :)


No to pokazuj Maniek! :)
No, przecież pisze w relacji, że jakby "bomba p....lła...;)

mysza73 napisał(a):Tony lubi majstrować :mrgreen: :devil: :oczko_usmiech: .


Chyba w TWOICH SNACH :P :P :lool: :lool: :lool: :lool: :lool:


dangol napisał(a):Z tym syfem na Krecie 2010 było różnie, w zależności od miejsca. Na Peloponezie 2012 odczucia takie same... Na Milosie 2014 zaskoczenie POZYTYWNE 8) , chyba tylko w jednym miejscu było zaśmiecone (ale i tak niezbyt mocno).


NA Rodos i na Krecie trochę trollowni było, najgorzej z niezabudowanymi działkami, na nie wrzuca się WSZYSTKO
I nieważne jest to, że są przy samej głównej ulicy ;)

Za to, jak pisałem, Grecja ma zupełnie INNE WALORY
Po kilku dniach przestaję zwracać uwagi na druty, papiery i platik w rowach ;)
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 20.11.2014 10:36

tony montana napisał(a):Najprawdiwsze MOJE, bez ściemniania, ani "zjaśniania" !:)

No to przepraszam Tony że spytałem , bo coś mi zajeżdzało Leonem i coś mnie nie pasiło , jakieś takie inne niż wcześniejsze. :)

No to podziw , przepiękne strzały. :D :D :D :D

tony montana napisał(a):Po kilku dniach przestaję zwracać uwagi na druty, papiery i platik w rowach ;)

Miałem podobne odczucia , po 2 dniach nawet ten bajzel miał swój urok. 8O :)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 20.11.2014 10:44

tony montana napisał(a):
mysza73 napisał(a):Tony lubi majstrować :mrgreen: :devil: :oczko_usmiech: .


Chyba w TWOICH SNACH :P :P :lool: :lool: :lool: :lool: :lool:


Nie dał byś rady tym "zjaśnianiem" i "ściemnianiem" :lool: :lool: :lool: :oczko_usmiech: :smo: .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 20.11.2014 10:57

ELAFONISSI czyli Drzwi do Raju

Z okolic Heraklionu jednak trzeba się tam najechać - ponad 3 godziny trwała nasza podróż autem, o którego szczegółach wynajęcia opowiem wkrótce - w każdym razie była to żółta Panda z silnikiem 1.0 bodajże

O trasie w nieco wiekszych szczegółach opowiem też przy innej okazji, natomiast kilka zdjęć z tego miejsca, a konkretnie z nasady półwyspu Gramvousa, gdy badałem temat wyprawy na Balos
Obrazek

Jak widać mamy do wyboru trzy rejsy: 10.20, 10.40 i 12.30
Obrazek

Przystan jachtowa
Obrazek

DSC00220.JPG


Obrazek

Nawet kościółek zmieścił się przy przystani
Obrazek

Półwysep Gramvousa wygląda imponująco
DSC00223.JPG


DSC00225.JPG


DSC00224.JPG


My jednak jedziemy z tego miejsca NA POŁUDNIE
Obrazek

Zanim jednak MY dojedziemy na ELA - pokażę kilka fotek z folderów turystycznych :)
Tam mogli kombinować z KOLORAMI :smo:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wyspa Elafonissi na guglarzu
Obrazek

Za stroną minoa.info
Obrazek

Obrazek

Pierwsze, co widzimy MY, po dojechaniu na miejsce po zaparkowaniu auta na ogromnym darmowym parkingu to:
Obrazek

Obrazek

EFCHA
Tonitopolis
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 20.11.2014 10:59

maniust napisał(a):No to przepraszam Tony że spytałem , bo coś mi zajeżdzało Leonem i coś mnie nie pasiło , jakieś takie inne niż wcześniejsze. :)

No to podziw , przepiękne strzały. :D :D :D :D


Nie ma za co, TAM nie da się zrobić za dużo brzydkich zdjęć, zobaczysz sam jak pokażę z 50 fotek :)


mysza73 napisał(a):
tony montana napisał(a):
mysza73 napisał(a):Nie dał byś rady tym "zjaśnianiem" i "ściemnianiem" :lool: :lool: :lool: :oczko_usmiech: :smo: .

Jassneee
Mouse :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 20.11.2014 13:05

Elafonissi vol.1

Pierwsze wrażenie na Elafonissi, a właściwie na lagunie otaczającej wyspę o tej nazwie jest RAJSKIE.
Tylko czy aż tyle ludzi musi pukać do tego RAJU? :)

Pierwsza kąpiel w rajskiej lagunie między Kretą a Ealofonissi wynagradza nam wszelkie "tyle ludzi, ile we Władku" ;)
Obrazek

Woda jest MEGA CIEPŁA
Obrazek

Przy brzegu piasek ma różowy kolor, zawdzięcza to pokruszonym różowym mautkim muszelkom :)
Obrazek

Obrazek

Woda ma niesamowity kolor
Obrazek

Można znaleźć tez, tak ze 100 metrów od brzegu ciszę i spokój
Obrazek

"Człowieki" co sto metrów
Obrazek

Przy brzegu i na brzegu kilku ich jest
Obrazek

Ale niektórzy boją się wejść do wody ;)
Obrazek

Niedaleko brzegu woda ma głębokość 30-50 cm, idealna dla niemowlaków
Obrazek

Obrazek

Odchodzę z aparatem trochę dalej - nie ma jednak obawy że mi się zmoczy ;)
Obrazek

Obrazek

Za plecami zaczyna mi się wyspa Elafonissi
Obrazek

Ja jednak uparcie fotografuję Kretę ;)
Obrazek

Lagunę zostawiam daleko za sobą - nadal PŁYTKO!
Obrazek

Tutaj już zaczynają się jako takie fale, tam, gdzie bawi się kitesurfer jest weselej :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na naszej "nowej" wyspie Elafonissi całkiem sporo ludzi, ale zachowują odstępy ;)
Obrazek

Siadam spokojnie na wyspie i kontempluję ;)
Obrazek

CDN
TONYIDODOTIS
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Odpoczynek i relaks po Italii - Kreta 2014 - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone