Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Odpoczynek i relaks po Italii - Kreta 2014

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.11.2014 01:40

Lednice napisał(a):Znajoma była w Tunezjowie, w czerwcu tego roku i sama oceniła to jako wielki niewypał. Tam nic ciekawego nie ma, można z nudów się tylko opić i obżerać... :roll:
To samo mówią wszyscy znajomi, którzy byli u Turasów...
I siedzieli cały czas w hotelu...
Katastrofa :roll:

Byłem w Turcji i się nie nudziłem :idea: - pływałem, siedziałem na słoneczku, spacerowałem i kraj zwiedzałem. :lol:

W Turcji nie można się nudzić - chyba, ktoś tak lubi :mrgreen:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 18.11.2014 09:31

wiola3131 napisał(a):Grecja jest tak cudna,że wciąż nie możemy się zdecydować. Co nowa relacja, to nowy pomysł na miejsce wakacji. Debata w toku. :D


Rodos albo Kreta na początek będą dobre :)

Lednice napisał(a):Bardzo ładna ta Kreta :D
No i ładny hotelik :D

Jak na razie Grecja jest dla mnie abstrakcją, nigdy tam nie byłem i jakoś mnie tam nie ciągnie, nie ma chemii :wink:
Ale może się przekonam 8)


Też tak miałem kiedyś z jednym krajem, ale przekonałem się, że uprzedzenia to głupia rzecz :)

Krystof napisał(a):biorąc pod uwagę imponujący dorobek autora, będzie to zacna relacja!

me gusta i zasiadam :oczko_usmiech:

-------

eccoholiday?


Dziekuję Krzysztofie! :)

SAN END FAN ;)

Roland90 napisał(a):Ja tak miałem , znajomi jeździli to na Kretę , Korfu itd. a mnie odpychało od tego. Teraz zaczynam rozumieć ,że niepotrzebnie. I zaczynam się zastanawiać czy takiego pięknego morza doświadczę w Chorwacji. Bo w kolejnej relacji zachwycam się jego kolorem.
Zasiadam i pozdrawiam .


No właśnie, wystarczy raz pojechać... :)
To, czy kolor morza bardziej lazutowy tam czy tam nie ma znaczenia w sumie
Ponieważ i w Cro znajdziesz takie miejsca, że lazur jak nie z tej ziemi (Zlatni Rat, plaże na północnym Braczu), w Italii - Apulia, w Grecji - tam, gdzie byłem czyli Rodos i Kreta oraz w wielu relacjach Cromaniaków widzałem w wielu miejscach
:papa:

MarDomi napisał(a):Chwila mojej nieuwagi, a tu trzy strony tematu Kreta 2014...
Oczywiście będę śledził :D


Treści zdjęć jeszcze nie za wiele ale .... GRZEJĘ SIĘ :oczko_usmiech:

Lednice napisał(a):Mnie nie odpycha, mnie tam nie ciągnie :wink:
Odpycha mnie od Egiptowa, Tunezjowa czy Turasowa, gdyby pobyt miał wyglądać tam na spędzeniu czasu w hotelu i nudzeniu się :roll:
Dla mnie to byłby absurd i wyrzucanie forsy w piasek :roll:


Dla mnie też, natomiast to jest pewien stereotyp o Turcji - po prostu tam rzeczywiście za mniejszą kasę niż np w Hiszpanii otrzymujesz wypasiony hotel z 7 basenami i innymi atrakcjami - niektórym wtedy nie chce jechać się nad morze, zwiedzać zabytki

Lednice napisał(a):To samo mówią wszyscy znajomi, którzy byli u Turasów...
I siedzieli cały czas w hotelu...
Katastrofa :roll:


W sumie to nie wiem, gdzie oni mogli być, bo gdzie nie pojechałbyś do Turcji to "OBOK" są piękne rzeczy do zwiedzania, pod tym względem Turcja jest równie bogata jak Grecja i Italia (tylko w Italii moc pięknych miast i dzieł sztuki na dokładkę)

Najpopularniejsze destynacje z Polski do Turcji to Bodrum (byłem), Marmaris, okolice Alanyi, ANtalyi, Side

Wszędzie tam w zasięgu ręki masz świetnie zachowane staryżytne miasta, amfiteatry, kolumnady i tętniące życiem małe miasteczka z meczetami zobacz moją RELACJĘ z BODRUM (Efez, Selcuk, Milet, Didym etc)

W mojej opinii jeśli ktoś siedział w hotelu, to był to jego wybór, bądź nieprzygotowania teoretycznego "co tutaj jest do zobaczenia" :)

CROberto napisał(a):
tony montana napisał(a):"Odpoczynek i relaks po Italii"

Takich lazurów w włoskiej relacji, to ja u Ciebie nie widziałem ... 8) + ta miejscówka....
Można się od takiego relaksu uzależnić :D a uzależnienia to podobno choroba czy cuś... :oczko_usmiech:


Oj tam, w Apulii widziałeś :)

Janusz Bajcer napisał(a):Byłem w Turcji i się nie nudziłem :idea: - pływałem, siedziałem na słoneczku, spacerowałem i kraj zwiedzałem. :lol:

W Turcji nie można się nudzić - chyba, ktoś tak lubi :mrgreen:


To też moja opinia.
Natomiast oczywiście jako człowiek wychowany na francuską modłę ;) i głęboko tolerancyjny jestem w stanie sobie wyobrazić sytuację, w której ktoś spędza ŚWIETNE wakacje o super sie bawi, wyluzowuje od dnia codziennego w super hotelu nie wyściubiając nosa oprócz np wieczornych spacerów po okolicy

Ja to rozumiem. Każdy ma inne potrzeby i każdy z czym innym dobre się czuje

Ale nie jest tak, że w Turcji nie ma co robić i czego zwiedzać, zaprawdę :)
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21046
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 18.11.2014 09:39

tony montana napisał(a):
Ja to rozumiem. Każdy ma inne potrzeby i każdy z czym innym dobre się czuje

Ale nie jest tak, że w Turcji nie ma co robić i czego zwiedzać, zaprawdę :)



Zgadzam się w 100 %

Pozdrawiam
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 18.11.2014 10:45

AMMOUDARA - PORAŻKA czy MOŻE BYĆ?

Ammoudara jako miejsce odpoczynku na wszelkich forach jest wyszydzana jako "sypialnia" Heraklionu, "miejsce bez smaku i gustu" oraz posiadające negatywny atut w postaci;) elektrowni na końcu miejscowości :)

Wszystko to prawda - miasteczko nie jest przepiękne, ale oprócz położenia W CENTRALNEJ CZĘŚCI WYSPY (co ma niebagatelne znaczenie, gdy na Krecie chcesz pojechać zarówno na zachód jak i na wschód), ma prawie wszystko (oprócz klimatu takiego Lindos na Rodos) co potrzebne:

- knajpki serwujące zarówno greckie jak i "turystyczne bardziej jedzenie", z atrakcjami typu: KROKODYL!!!
Obrazek

- widok na bezludną wyspę (DIA)
Obrazek

- lodziarnie i inne tego typu przybytki

- duży wybór wypożyczalni samochodów na miejscu - "mowimy po polsku" "my gawarim pa ruski"

- lokalne atrakcje jak np. rzeczkę z żółwiami, dużo zieleni
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

- supermarkety na każdym kroku z niedrogim Mythosem

- sklepy "wszystko za 1,50 Euro" - heh, zwróćcie uwagę na "klasyczne greckie pięterko" ;)
Ech, ile rzeczy tam kupiliśmy, koszulki, mydełka, magnesiki, ręczniki plażowe za 3 Euro 8O 8O
Obrazek

- wielokilometrowy pas plaży piaszczystej (piasek inny, niż u mnie nad Bałtykiem, ale żadne morze nie ma takiego piasku jak Bałtyk długimi kilometrami!)
Obrazek

- lazurowy kolor wody - nie tak lazurowy jak na Elafonissi ALE zawsze... ;)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

- bliskość stolicy - autobusem KTEL 15 minut
Obrazek

- bliskość atrakcyjnych wzgórz (bo góry to jeszcze nie są) z charakterystycznym "peakiem" - PIRAMIDĄ
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ammoudara o zmierzchu
Obrazek

Obrazek

Spacery brzegiem ciepłego morza były bardzo sympatyczne, zimny Mythos na leżaczkach wieczorem także
Obrazek

GDYBY tylko nie ta elektrownia....
Obrazek

Obrazek

Austriak z Wiednia, który pracuje tam w barze przez kilka miesięcy w roku, a potem wraca do siebie na pytania związane z naszymi obawami co do elektrowni i ewentualnej
czystości wody powiedział, że wszystko poprowadzone jest pod dnem morskim, woda jest, jak widać, idealnie czysta, za dużo kasy władze straciłyby, gdyby pozwoliłyby sobie na
zanieczyszczenie tej części wybrzeża (jak i każdej innej)

Na Krecie jak to na Krecie - co krok można napotkać się na śladu "KOZŁOŻERCÓW"
Obrazek

Efcharisto za uwagę
tony
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 18.11.2014 10:58

tony montana napisał(a):Obrazek


Aż mi monitor zaczął falować od tych lazurów :roll: 8O :oczko_usmiech:.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 18.11.2014 11:33

tony montana napisał(a):Obrazek


Co mi po tabliczce jak i tak nie wiem o co chodzi? Też tak masz?
Jakby po ludzku nie mogli napisać. :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 18.11.2014 11:55

Na trohoforach nie można wjeżdżać, czyli wstęp wzbroniony pojazdom kołowym. :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 18.11.2014 12:19

mysza73 napisał(a):Aż mi monitor zaczął falować od tych lazurów :roll: 8O :oczko_usmiech:.


Ale jakieś takie NAJMNIEJ lazurowe wybrałaś ;)

Vjetar napisał(a):Co mi po tabliczce jak i tak nie wiem o co chodzi? Też tak masz?
Jakby po ludzku nie mogli napisać. :)


EISODOS-a nie znasz? a EXODOSA? ;)

walp napisał(a):Na trohoforach nie można wjeżdżać, czyli wstęp wzbroniony pojazdom kołowym. :)


Te trohofory to brzmią jak łaziki z Marsa ;)

:papa: :papa: :papa: ALL
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.11.2014 13:04

tony montana napisał(a):



Najpopularniejsze destynacje z Polski do Turcji to Bodrum (byłem), Marmaris, okolice Alanyi, ANtalyi, Side

Wszędzie tam w zasięgu ręki masz świetnie zachowane staryżytne miasta, amfiteatry, kolumnady i tętniące życiem małe miasteczka z meczetami zobacz moją RELACJĘ z BODRUM (Efez, Selcuk, Milet, Didym etc)

W mojej opinii jeśli ktoś siedział w hotelu, to był to jego wybór, bądź nieprzygotowania teoretycznego "co tutaj jest do zobaczenia" :)




Janusz Bajcer napisał(a):Byłem w Turcji i się nie nudziłem :idea: - pływałem, siedziałem na słoneczku, spacerowałem i kraj zwiedzałem. :lol:

W Turcji nie można się nudzić - chyba, ktoś tak lubi :mrgreen:




Sporo ludzi nie interesuje się tym, gdzie jedzie. Równie dobrze mogliby pojechać do każdego kraju, żeby tylko było all inclusive w umiarkowanej cenie :wink:
Wierzą w to, co im naopowiadają w biurze podróży. :roll:
Wybierają hotel i liczą, że na miejscu będzie promenada, ładna plaża i sklepy.
Na miejscu okazuje się, że hotel jest kilka kilometrów od najbliższej miejscowości,
a wycieczki fakultatywne kosztują sporo i wiążą się z utratą zapłaconych już posiłków i drinków.
Czyli ich zdaniem się nie kalkuluje, bo koszt wycieczki by znacznie się podniósł :wink:
No to siedzą na miejscu, a po powrocie narzekają :wink:

Cromaniacy to raczej inny typ turystów 8) :wink:
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 18.11.2014 13:09

tony montana napisał(a):
maxredaktor napisał(a):I ja popatrzę oraz poczytam, bo Kretę bardzo lubię. Do dziś sprowadzam stamtąd oliwę ;)


I jak to wychodzi cenowo? (bo o jakość nie PYTAM nawet) 8)


Znacznie taniej niż za włoską, tak od 90 do 115 zł w zależności od rodzaju oliwy (producent, kwasowość, itd.). Za trzy litry.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.11.2014 13:52

Lednice napisał(a):No to siedzą na miejscu, a po powrocie narzekają :wink:

Cromaniacy to raczej inny typ turystów 8) :wink:


Ja nie narzekałem po powrocie z Turcji lub z innej destynacji :D
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 18.11.2014 14:18

Lednice napisał(a):
Sporo ludzi nie interesuje się tym, gdzie jedzie. Równie dobrze mogliby pojechać do każdego kraju, żeby tylko było all inclusive w umiarkowanej cenie :wink:
Wierzą w to, co im naopowiadają w biurze podróży. :roll:
Wybierają hotel i liczą, że na miejscu będzie promenada, ładna plaża i sklepy.
Na miejscu okazuje się, że hotel jest kilka kilometrów od najbliższej miejscowości,
a wycieczki fakultatywne kosztują sporo i wiążą się z utratą zapłaconych już posiłków i drinków.
Czyli ich zdaniem się nie kalkuluje, bo koszt wycieczki by znacznie się podniósł :wink:
No to siedzą na miejscu, a po powrocie narzekają :wink:

Cromaniacy to raczej inny typ turystów 8) :wink:


Mi chodziło o to, abys nie wierzył "wszystkim znajomym", o których pisałeś, którzy mówili Ci, że w Turcji "nic nie ma" - Turcja jest równie bogata w atrakcje jak Grecja

maxredaktor napisał(a):Znacznie taniej niż za włoską, tak od 90 do 115 zł w zależności od rodzaju oliwy (producent, kwasowość, itd.). Za trzy litry.


To bardzo przyzwoita cena jak za super jakość, pozdrowienia :boss:

Janusz Bajcer napisał(a):
Lednice napisał(a):
tony montana napisał(a):No to siedzą na miejscu, a po powrocie narzekają :wink:

Cromaniacy to raczej inny typ turystów 8) :wink:


Ja nie narzekałem po powrocie z Turcji lub z innej destynacji :D


Januszu, ale to nie ja to napisałem, tylko Lednice - coś Ci się źle "squote'owało" :boss:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.11.2014 14:28

Poprawilem cytowanie.
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1613
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 18.11.2014 14:36

Lednice napisał(a):
Znajoma była w Tunezjowie, w czerwcu tego roku i sama oceniła to jako wielki niewypał. Tam nic ciekawego nie ma, można z nudów się tylko opić i obżerać... :roll:
To samo mówią wszyscy znajomi, którzy byli u Turasów...
I siedzieli cały czas w hotelu...
Katastrofa :roll:
Egipt jest inny, jak ktoś lubi nurkować i zwiedzać 8)



Jak ktoś się z hotelu boi tyłek wystawić to prawie każde miejsce będzie uważał za takie gdzie nic nie ma i z nudów umrzeć można.

Byłam w Tunezji i może wakacje mojego życia to nie były ale trochę żeśmy zobaczyli (i akurat nie na absurdalnie drogich wycieczkach kupowanych u rezydenta). Pewnie kiedyś chętnie jeszcze bym się wybrała ale już nie trybem hotelowym tylko raczej na własną rękę. Na Turcję plany podobne do zrealizowania w niedalekiej (mam nadzieję) przyszłości.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 18.11.2014 14:40

tony montana napisał(a):... zimny Mythos na leżaczkach wieczorem także...


A u nas na Lipsi, a to Mythosik, a to winko, co wieczór moczyło się w morzu aby nabrać temperatury konsumpcyjnej. :P

pzdr :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Odpoczynek i relaks po Italii - Kreta 2014 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone