Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Odpoczynek i relaks po Italii - Kreta 2014

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 20.11.2014 13:12

tony montana napisał(a):
Obrazek

Tony, co to za kolor nieba 8O :roll: ,
znowu "majstrowałeś" :smo: .
tony montana napisał(a):Woda ma niesamowity kolor
Obrazek

Ale o lazurek już ładnie zadbałeś :oczko_usmiech: :smo: .
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 20.11.2014 15:18

Piękne miejsce.
Ja je odwiedziłem przy drugiej wizycie na Krecie. Przy pierwszej szkoda by mi było czasu na tyle godzin jazdy - tam i z powrotem.

Pozdrawiam,
Wojtek
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 20.11.2014 17:30

Jakaś chmurzasta ta Grecja , ja przez tydzień nie miałem żadnej , nawet takiej tici tici ....... :D
Wrześniowa Grecja wynagrodziła nam pogodą czerwcową Crolandię.

......ale kolory wody cudne , takowe właśnie widziałem. :D
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 20.11.2014 21:06

mysza73 napisał(a):Tony, co to za kolor nieba 8O :roll: ,
znowu "majstrowałeś" :smo: .


Jeszcze słowo o majstrowaniu.... :roll:
A się ... zdenerwuję ;)

mysza73 napisał(a):Ale o lazurek już ładnie zadbałeś :oczko_usmiech: :smo: .


Ja o nic nie dbałem, ja tylko robiłem foty, to co mi na obiektyw trafiło :P

Franz napisał(a):Piękne miejsce.
Ja je odwiedziłem przy drugiej wizycie na Krecie. Przy pierwszej szkoda by mi było czasu na tyle godzin jazdy - tam i z powrotem.



Odległości na Krecie jednak robią...
Ja się cieszę, że udało nam się zobaczyć to miejsce za pierwszym razem

Ale wielu rzeczy nie widzieliśmy, Balos, Falasarny, całej wschodniej Krety, żadnych gór ....


maniust napisał(a):Jakaś chmurzasta ta Grecja , ja przez tydzień nie miałem żadnej , nawet takiej tici tici ....... :D
Wrześniowa Grecja wynagrodziła nam pogodą czerwcową Crolandię.

......ale kolory wody cudne , takowe właśnie widziałem. :D


;)

Widzę, że KOLEGA tez się wyszałał w tym roku.... czerwiec, wrzesień....
Pozazdrościć, pozazdrości ;)
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12742
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 20.11.2014 22:05

tony montana napisał(a): wielu rzeczy nie widzieliśmy, Balos, Falasarny, całej wschodniej Krety


Kreta jest tak rozległa, że :roll: nie ma szans na zobaczenie wszystkiego za pierwszym razem, nawet jeśli są to dwa tygodnie. Nam się zresztą nie udało tego dokonać nawet na maleńkiej Milos :wink: … A Kretę cztery lata temu ledwie liznęliśmy, w zasadzie tylko część zachodnią i troszkę południowo-zachodniej.

Jeśli wypali plan na następny wrzesień :) , to zapewne również wiele nie uda nam się zobaczyć, bo polecimy tylko na tydzień :( . Z racji wyboru lotu Wrocław-Chania, znów będzie to tylko zachodnia część wyspy… Być może :idea: powtórzymy Elafonissos, bo za pierwszym razem też nas urzekła :D 8) . Chociaż... Balos chyba bardziej 8) , a przecież byliśmy tam tylko wycieczkowcem z Kissamos, więc ominął nas widok całej laguny z góry, z zejścia od parkingu. Marzy mi się powtórna wizyta na Balos :idea: właśnie po przejeździe autem przez półwysep Gramvousa. Myślę że dla realizacji tego marzenia, wypożyczymy auto 4*4, nawet jeśli ze względu na cięcie kosztów, będziemy mieć przez to dyspozycji środek transportu tylko przez 2 lub 3 dni. No a potem oczywiście KTEL, z którym mamy pozytywne doświadczenia na trasie Stavros–Chania.

tony montana napisał(a): Krzysiu, potwierdz prosze te kolory na Ela


Krzysiek milczy, ale ja potwierdzam :!: Nie tylko kolor wody, ale i nieba :) .
Miałam podać linka do mojej starej relacji, ale… :? fotek tam nie zobaczycie, bo były wstawiane z „żaby”, a ta jakiś czas temu zbuntowała się, że nie chcę zapłacić za korzystanie z serwera.
Mam nadzieję, że :idea: nie pogniewasz się za wstawienie kilku zdjęć do Twojej relacji? W razie protestów - skasuję.

Robiłam je idiot-kamerą, ingerencji w kolory (poza kontrastem i "ciemno-jasno") brak.

Obrazek

Obrazek

Poniżej fotki kolegi, który wówczas był razem z nami. Kolory ciut inne :wink: , bo miał lustrzankę z jakimś filtrem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
piotrmks
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 352
Dołączył(a): 02.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrmks » 20.11.2014 22:23

Filtr najwyraźniej polaryzacyjny. Jeżeli już dojedziemy na Elafonisis polecam udac się kilka kilometrow na wschod. samochdem lub wzdłuż brzegu wtedy będzie z 2 km na plaże Kedrodasos. Na szczęście niewiele osob zna to miejsce i raczej turyści z AI tu nie zagladaja. Mogliby się zmeczyc :-)))).
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 20.11.2014 22:28

dangol napisał(a):
tony montana napisał(a): Krzysiu, potwierdz prosze te kolory na Ela


Krzysiek milczy, ale ja potwierdzam :!: Nie tylko kolor wody, ale i nieba :) .


Jestem, jestem :). Potwierdzam! Zdjęcia zrobiłem kilka dni wcześniej niż Tony. Kolory wody oszałamiające, serio. Elafonisi spodobała mi się tak, że w ciągu zaledwie 8-dniowego pobytu byłem tam dwa razy!

A piasek faktycznie jest lekko różowy.
DSCF0249.JPG


dangol napisał(a):Marzy mi się powtórna wizyta na Balos :idea: właśnie po przejeździe autem przez półwysep Gramvousa. Myślę że dla realizacji tego marzenia, wypożyczymy auto 4*4, nawet jeśli ze względu na cięcie kosztów, będziemy mieć przez to dyspozycji środek transportu tylko przez 2 lub 3 dni. No a potem oczywiście KTEL, z którym mamy pozytywne doświadczenia na trasie Stavros–Chania.


Nie warto przepłacać! :) Ja na Balos dojechałem maleńkim Citroenem C1. Na parkingu najwięcej było właśnie tego typu autek z wypożyczalni. 4x4 zdecydowanie niepotrzebne. Droga jest całkiem niezła, tyle że szutrowa.
Ostatnio edytowano 20.11.2014 23:26 przez Krzychooo, łącznie edytowano 1 raz
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 20.11.2014 22:55

dangol napisał(a):Kreta jest tak rozległa, że :roll: nie ma szans na zobaczenie wszystkiego za pierwszym razem, nawet jeśli są to dwa tygodnie. Nam się zresztą nie udało tego dokonać nawet na maleńkiej Milos :wink: … A Kretę cztery lata temu ledwie liznęliśmy, w zasadzie tylko część zachodnią i troszkę południowo-zachodniej.

Absolutnie się zgadzam, tym bardziej, że auto mieliśmy na 5 dni pod rząd tylko, no, Heraklkion i pobliskie Knossos "zrobiliśmy" KTEL-em

dangol napisał(a):Jeśli wypali plan na następny wrzesień :) , to zapewne również wiele nie uda nam się zobaczyć, bo polecimy tylko na tydzień :( . Z racji wyboru lotu Wrocław-Chania, znów będzie to tylko zachodnia część wyspy… Być może :idea: powtórzymy Elafonissos, bo za pierwszym razem też nas urzekła :D 8) . Chociaż... Balos chyba bardziej 8)


Życzę Wam z całego serca realizacji planów i powtórki tej pięknej, górzystej wyspy


dangol napisał(a):Krzysiek milczy, ale ja potwierdzam :!: Nie tylko kolor wody, ale i nieba :) .
Miałam podać linka do mojej starej relacji, ale… :? fotek tam nie zobaczycie, bo były wstawiane z „żaby”, a ta jakiś czas temu zbuntowała się, że nie chcę zapłacić za korzystanie z serwera.
Mam nadzieję, że :idea: nie pogniewasz się za wstawienie kilku zdjęć do Twojej relacji? W razie protestów - skasuję.


W życiu! Nic nie kasuj, jak najbardziej aktywne uczestnictwo w relacji wskazane, foty też!! :)


piotrmks napisał(a):Filtr najwyraźniej polaryzacyjny. Jeżeli już dojedziemy na Elafonisis polecam udac się kilka kilometrow na wschod. samochdem lub wzdłuż brzegu wtedy będzie z 2 km na plaże Kedrodasos. Na szczęście niewiele osob zna to miejsce i raczej turyści z AI tu nie zagladaja. Mogliby się zmeczyc :-)))).


Dzięki z ainfo może następnym razem się przyda, aczkolwiek, jak pisałem, też sobie znalazłem odludne miejsce na Eli :)

Tak, filtr polaryzacyjny miałem założony na Soniacza :papa:
Ale zdjęć nie trzeba było rasować

Krzychooo napisał(a):
Jestem, jestem :). Potwierdzam! Zdjęcia zrobiłem kilka dni wcześniej niż Tony. Kolory wody oszałamiające, serio. Elafonisi spodobała mi się tak, że w ciągu zaledwie 8-dniowego pobytu byłem tam dwa razy!


Dwa razy, no to nieźle, i na balos byłeś, a na Falasarnie? Tym bardziej CZEKAM na Twoją relację - bedę Cie dopingował!

dangol napisał(a):Marzy mi się powtórna wizyta na Balos


Krzychooo napisał(a):Nie warto przepłacać! :) Ja na Balos dojechałem maleńkim Citroenem C1. Na parkingu najwięcej było właśnie tego typu autek z wypożyczalni. 4x4 zdecydowanie niepotrzebne. Droga jest całkiem niezła, tyle że szutrowa.
[/quote]

No właśnie, my finalnie nie popłynęliśmy, bo po wydatkach tego lata ta wycieczka statkiem jednak dośc drogo wychodziła - teraz trochę żałuje, bo przecież możemy juz tam nie wrócić - tyle jest pięknych destynacji...
Natomiast z tym C1 to nie ustrzeliłeś - to mogliśmy nasza Pandą skoczyc też??? 8O 8O

:boss:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 20.11.2014 23:09

Elafonissos - vol.2

No i tak siedzę sobie i patrzę, zaraz oczywiście będę wracać na Kretę 8)
Obrazek

Dwie laski zaczynają piszczeć, okazuję się, że przez drogę przekoczył im wąż gigant. Ja DŻIANTA nie widzę, może to większa dżdżownica była ? ;)
Obrazek

Woda nadal ładna, skałki tez niczego sobie
Obrazek

Obrazek

Obrazek

No, ale ile można takie same foty pokazywać? ;)
Obrazek

Z tymi samymi skałami?
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Powoli zaczynam wracac na lagunę
Obrazek

Momentami woda robi się głębsza 8O 8O 8O do piersi ;)
Obrazek

O, tu było głęboko
Obrazek

Obrazek

Już tylko 200 metrów do "cywilizacji"
Obrazek

Obrazek

Ludzie, coraz liczniejsi....
Obrazek

BARDZO LICZNI....
Obrazek

Z powrotem na czymś w rodzaju Zlatniego Ratu
Obrazek

I juz na "naszej" plaży z lewej strony laguny
Obrazek

Obiecuje, że to już ostatnia seria fot - leżąc na różowym piasku bądź spacerując wokół naszych ręczników
Obrazek

Obrazek

Jednak te ostatnie foty są chyba najfajniejsze ;)

O to, to na ten przykład
Obrazek

Aż mi obiektyw zaparowało... a może to tylko filtr?
Obrazek

Czy trzeba lecieć na Karaiby?
Obrazek

Żegnamy się z Elafonissi - jeśli ktoś będzie miał okazję - nie zastanawiajcie się ani chwili - kawał drogi zewsząd tam jest , no najbliżej z Chanii, ale warto!
Obrazek

pa
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.11.2014 23:36

No, bardzo fajne miejsce 8)

Kreta zapunktowała u mnie :D
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21043
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 21.11.2014 09:07

Witam

Elafonissi robi wrażenie...pozdrawiam
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 21.11.2014 09:56

REWELACJA !
Jak kiedyś wybudują most na Kretę tę plażę odwiedzę z pewnością !

PS. A Ty znowu w wodzie w okularach przeciwsłonecznych :roll: ?! :wink:
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 21.11.2014 10:51

tony montana napisał(a):Czy trzeba lecieć na Karaiby?
Obrazek


To jest niepodważalny powód,aby wrócić na Kretę ... :hut:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 21.11.2014 11:35

tony montana napisał(a):Woda nadal ładna, ...


Wczoraj rozmawiałem ze znajomą i doszliśmy do wspólnego wniosku, że taka chlorowana woda na pływalni ma kolor jak na greckiej plaży. Gorzej z zapachem. :D

pzdr :wink:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 21.11.2014 15:20

tony montana napisał(a):Dwie laski zaczynają piszczeć, okazuję się, że przez drogę przekoczył im wąż gigant. Ja DŻIANTA nie widzę, może to większa dżdżownica była ? ;)

Może taka dżdżowężnica, jak na przedostatniej fotce tutaj. ;)
Przy okazji - ten różowy piasek bardzo dobrze widać na czwartej fotce tamże.

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα

cron
Odpoczynek i relaks po Italii - Kreta 2014 - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone