Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Murter i okolice 2020 - powrót syna marnotrawnego ;)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 03.09.2020 15:08

tony montana napisał(a):To o ktorej na PAG z powrotem dotarliście?

... przed północą byliśmy na miejscu ... 8) ... za długo w Trogirze nie zabawiliśmy, wieczorne tłumy zdecydowanie nie zachęcały do spacerów ... :roll: ...
Pozdrawiam.
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 04.09.2020 15:15

tony montana napisał(a):
A kto nie lubi Ciovo??

:papa:


Co jakiś czas spotykam się z taką opinią na forum :P Ja się nie wypowiem, ja tylko parkowałam na Ciovo.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 07.09.2020 12:40

pomorzanka zachodnia napisał(a):
tony montana napisał(a):
A kto nie lubi Ciovo??

:papa:


Co jakiś czas spotykam się z taką opinią na forum :P Ja się nie wypowiem, ja tylko parkowałam na Ciovo.


Mi tam Ciovo nie przeszkadza :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 07.09.2020 15:02

Ostatniego dnia w Cro rano jadę wykąpać się na Kosirina Beach
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Woda jest zimna, ale cudownie przejrzysta
Obrazek

Obrazek

Jest tu długo płytko
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Potem, po śniadaniu plażujemy po raz trzeci na naszej Put Gradine
Obrazek

Obrazek

Obrazek

idę znów na drugą stronę półwyspu
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jest tu zero ludzi
Obrazek

Obrazek

Właściwie to żegnamy się już z Murter i wakacjami
Obrazek

Na ostatni nocleg przenosimy się do apartamentu na dachu, bo dokupiliśmy jedną noc, ale nasz już był zarezerwowany
Obrazek

Dachy Betiny
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeszcze jedna uliczka w Betinie
Obrazek

Obrazek

Sveti Frane z dachu
Obrazek

Ostatni posiłek w Cro
Obrazek

I wróciliśmy do domu
Obrazek

Ps. Będzie tutaj jeszcze obiecany suplement w postaci 5 odcinków Varażdinu (nocowaliśmy po raz trzeci w tym mieście jadąc TAM)

:papa: :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 07.09.2020 15:44

Pięknie! :D I jak pusto! 8O

Czekam na Varażdin :D

:papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.09.2020 17:24

Tą płycizne na Kosirina to potwierdzam

Tony, a gdzie na Murter najlepsze wg Ciebie miejsce ndo snurkowania? Dużo ciekawego życia podwodnego...
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 07.09.2020 17:55

Wszystko co dobre szybko się kończy :( Widzę, że kto pojechał w lipcu, wygrał życie
Trochę zazdroszczę pustych plaż. Czekam na Varazdin. Dla mnie całkiem nieznany.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.09.2020 21:27

ruzica napisał(a):Wszystko co dobre szybko się kończy :( Widzę, że kto pojechał w lipcu, wygrał życie
Trochę zazdroszczę pustych plaż. Czekam na Varazdin. Dla mnie całkiem nieznany.
Teraz nawet lepiej niż w lipcu. Wyższa temp i powietrza i morza, a ceny apartamentów spro niższe. Na plaży też pustki. :papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18304
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 07.09.2020 22:53

piekara114 napisał(a):
ruzica napisał(a):Wszystko co dobre szybko się kończy :( Widzę, że kto pojechał w lipcu, wygrał życie
Trochę zazdroszczę pustych plaż. Czekam na Varazdin. Dla mnie całkiem nieznany.
Teraz nawet lepiej niż w lipcu. Wyższa temp i powietrza i morza, a ceny apartamentów spro niższe. Na plaży też pustki. :papa:


To jest argumentacja , tylko urlopu teraz otrzymać nie mogę , a w październiku zapewne granice pozamykane będą ( mam nadzieję , że nie wszystkie ) :roll:

Varazdin - wielka ciekawość , podobnie jak okolica ( np. zamek Čakovec ) będące w planach od jakiegoś czasu , ale jakoś czasu brak :wink:


Pozdrawiam
Piotr
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 08.09.2020 08:21

Odkopuję się po urlopie i nadganiam relacje. Zaczęłam myśleć też o Murterze i to, co u Ciebie widzę, bardzo mi się podoba. Planuję następnym razem wziąć rowery i wygląda na to, że Murter może się nadać na rowerowanie. Na przykład dojazdy do zatoczek. Zobaczymy, na razie to tylko plany.
Ps. szacun za udział w wyborach.

piekara114 napisał(a):
ruzica napisał(a):Wszystko co dobre szybko się kończy :( Widzę, że kto pojechał w lipcu, wygrał życie
Trochę zazdroszczę pustych plaż. Czekam na Varazdin. Dla mnie całkiem nieznany.
Teraz nawet lepiej niż w lipcu. Wyższa temp i powietrza i morza, a ceny apartamentów spro niższe. Na plaży też pustki. :papa:


Racja, pod koniec sierpnia woda była cieplutka i pogoda cudowna. Mieliśmy tylko jeden brzydki dzień - ostatni :wink: To nam nawet pasowało :)
Varaždin... byliśmy w tym roku pierwszy raz. Zatrzymaliśmy się na śniadanie i żeby wypłacić kuny. Niestety, bankomat kun nie wypluł, a bank pieniądze zablokował :roll: Przez tą historię potraktowaliśmy Varaždin nieco "po łebkach" i nawet nie wiem, czy mi się podobało...
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 08.09.2020 12:40

piotrf napisał(a):w październiku zapewne granice pozamykane będą ( mam nadzieję , że nie wszystkie ) :roll:


Eee, bo ja wiem? W sierpniu też mówili, że od 1 września na pewno pozamykają. Wtedy byłam gotowa iść na kolanach do Częstochowy w podzięce za urlop w sierpniu :P :oczko_usmiech: . Tymczasem wrzesień się zaczął i ci co mieli wyjechać wyjechali i to bez większych przeszkód.


Magda O. napisał(a):. Mieliśmy tylko jeden brzydki dzień - ostatni :wink: To nam nawet pasowało :)

My tego dnia chyba już wracaliśmy do domu(31 sierpnia). Też nam pasowało :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 11.09.2020 09:11

maslinka napisał(a):Pięknie! :D I jak pusto! 8O

Czekam na Varażdin :D

:papa:


Będzie :)

piekara114 napisał(a):Tą płycizne na Kosirina to potwierdzam

Tony, a gdzie na Murter najlepsze wg Ciebie miejsce ndo snurkowania? Dużo ciekawego życia podwodnego...


Jak bylismy za drugim razem na Koromašna uvala to przyjechała ekipa Polaków z bazy Nautilus w Jezerach, zatem pewnie jest tam co oglądać, skoro nurkowali :boss:

ruzica napisał(a):Wszystko co dobre szybko się kończy :( Widzę, że kto pojechał w lipcu, wygrał życie
Trochę zazdroszczę pustych plaż. Czekam na Varazdin. Dla mnie całkiem nieznany.


Tak, plaże w większości były niezatłoczone, oprócz Slanicy ale nie od razu, tylko później się nieco zapełniła, ale to i tak nic w porównaniu z tym, co widziałem na zdjęcia i fllmach z innych lat :papa:

piekara114 napisał(a):
ruzica napisał(a):Wszystko co dobre szybko się kończy :( Widzę, że kto pojechał w lipcu, wygrał życie
Trochę zazdroszczę pustych plaż. Czekam na Varazdin. Dla mnie całkiem nieznany.
Teraz nawet lepiej niż w lipcu. Wyższa temp i powietrza i morza, a ceny apartamentów spro niższe. Na plaży też pustki. :papa:


A TY NA MURTERZE????
Tacy to i pożyjo....

:papa:

piotrf napisał(a):
Varazdin - wielka ciekawość , podobnie jak okolica ( np. zamek Čakovec ) będące w planach od jakiegoś czasu , ale jakoś czasu brak :wink:

Pozdrawiam
Piotr


Dawna stolica Chorwacji zdecydowanie warta spędzenia tam jednego dnia (albo choćby wieczora i poranka)
8)

Magda O. napisał(a):Odkopuję się po urlopie i nadganiam relacje. Zaczęłam myśleć też o Murterze i to, co u Ciebie widzę, bardzo mi się podoba. Planuję następnym razem wziąć rowery i wygląda na to, że Murter może się nadać na rowerowanie. Na przykład dojazdy do zatoczek. Zobaczymy, na razie to tylko plany.
Ps. szacun za udział w wyborach.


Dzięki za szacun :)
Rowery to fajna sprawa byłaby na Murterze, natomiast wydaje mi się, że trzeba mieć trochę kondycji, niby wyspa nie ma mega wzniesień ale na drodze między Jezerami a Tisno, Jezerami a Murterem jest parę ostrych podjazdów

No i plaże.... też się trzeba będzie wspiać z powrotem z nim, np z takiej Kosiriny

:papa:


Magda O. napisał(a):Varaždin... byliśmy w tym roku pierwszy raz. Zatrzymaliśmy się na śniadanie i żeby wypłacić kuny. Niestety, bankomat kun nie wypluł, a bank pieniądze zablokował :roll: Przez tą historię potraktowaliśmy Varaždin nieco "po łebkach" i nawet nie wiem, czy mi się podobało...


Zdecydowanie za mało czasu chyba aby ocenić miasto, jest ono szczególnie piękne i klimatyczne wieczorem
:papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 11.09.2020 09:22

Varaždin

W dawnej XVIII wiecznej stolicy Chorwacji jesteśmy już trzeci raz. Za każdym razem noclegowo, przyjeżdżamy ok 19, aby po śniadaniu wyjechać. Mamy zatem wieczór oraz poranek przed śniadaniem (to ja) dla siebie.
Dwa razy nocowaliśmy w Pensionie Maltar - blisko historycznego centrum, który pamiętam nie był mega tani, ale miał dobre śniadanie. Tym razem nocowaliśmy za ok 180 PLN w innym miejscu - ok 1 km od Zamku. Było to duże mieszkanie w dużej kamienicy, nieco ciemne, ale miało wszystko czego potrzeba.

Wieczorny spacer
Obrazek

Zaraz wchodzimy na Old Town
Obrazek

Obrazek

Bardzo lubię Varaždin, jego nienachalną architekturę...
Obrazek

momentami przypominającą polskie miasta....
Obrazek

Obrazek

Raiff, u nas wchłonięty przez BNP Paribas, co skończyło się zniknięciem dobrej stawki na koncie oszczędnościowym (a potem to już w ogólne obniżyli wszystko)
Obrazek

Dochodzimy do Rynku
Obrazek

Mimo Covid jest tu trochę ludzi, nie tyle co w poprzednich latach ale zawsze
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po tej stronie bardziej pusto
Obrazek

20.15
Obrazek

Złota pora dnia
Obrazek

20.25!
Obrazek

Obrazek

Czyż nie jest tu "egelancko"?
Obrazek

Obrazek

Uprzedzam, że pokażę także sporo zdjęć, podobnych ale rano ;)

:papa: :papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18304
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 12.09.2020 04:16

Tony , już jest rano :mrgreen:


Pozdrawiam
Piotr
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 12.09.2020 11:40

Parę dni wcześniej chodziliśmy podobnymi drogami. :) Varażdin to bardzo dobre miejsce na początek wakacji.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Murter i okolice 2020 - powrót syna marnotrawnego ;) - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone