Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mazury 2010 czyli ...

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 22.06.2010 08:13

Jacek S napisał(a):Prorok jaki ....czy albumy przegląda?

Przeceniasz mnie. Wystarczy na mapę popatrzeć ... wiesz, tak bez pozwolenia? :evil:

Widać, że mnie nie znasz.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 22.06.2010 09:02

Piramida.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

cdn.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 22.06.2010 11:14

Piramida(cz. 2)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 22.06.2010 11:22

Super relacja, tyle ciekawych i nieznanych miejsc. Chyba zaplanuję na jesień wycieczkę szlakiem Jacka S. :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 22.06.2010 14:12

Na tej śluzie uczyłem się podstaw wysokościówki :) Zjeżdżało się na dół na sznurkach , na dole był ponton i przechodziło się na drugą stronę i bez zabezpieczenia wchodziło po drabince... Gdzieś dalej na tym szlaku jest śluza gdzie jeszcze nad wrotami jest ślad po faszystowskiej gapie. Czy do Gniazda Goeringa też trafiłeś? Ta piramida ciągle bez zmian od lat, jak tam byłem kiedyś to tej kraty nie było i można było wejść do środka...
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 22.06.2010 14:42

Gniazdo Goeringa czyli buknier obok Wilczego Szańca?
Nie - tam trzeba się wybrać w porze bez komarów.

Przy piramidzie też pierwszy raz byłem kiedy nie było jeszcze krat a i trumien było więcej (patrz Rapa cz. 1) i można było wejść (jakoś nie czułem potrzeby...)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 22.06.2010 15:18

Chodziło mi o Mamerki... Tam tez jest ta śluza z gapą. A z tym Goeringiem to coś mi się chyba pomyliło ale tak kiedyś nam to przedstawiał. Miałem tu zajęcia.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 22.06.2010 15:33

Aż dziw bierze, że do tej pory jakoś nikt nie zadbał o spokój lokatorów tego grobowca...

Pozdrawiam,
Wojtek
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 22.06.2010 15:39

Ciekawe miejsca pokazujesz - aż żal, że one ode mnie tak daleko :( . Za daleko, nawet na majowy czy bożociałowy długi weekend, bo połowa wolnego przypadłaby na :? podróż do... lub z...
Czyli - zostaje normalny urlop! Tylko z czego dla Mazur zrezygnować??? Odpuścić sobie Kaszuby, czy też Cro lub inne takie? Roztocze od lat czeka na podobną decyzję i jakoś nadal mnie tam nie było...
Ten rok już na rewolucyjne zmiany stracony :wink: , ale jak w Twojej relacji znajdzie się jeszcze więcej równie atrakcyjnych miejsc :arrow: to kto wie, może trzeba pomyśleć o takim szlaku za rok?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 22.06.2010 16:12

Franz napisał(a):Aż dziw bierze, że do tej pory jakoś nikt nie zadbał o spokój lokatorów tego grobowca...

Pozdrawiam,
Wojtek


Jak to nikt nie zadbał?
Przecież zamurowali wejście...no i po 200 latach kratę wstawili - poza tym pamiętaj z kim oni się wtedy kumali...


Bocian napisał(a):Chodziło mi o Mamerki...


Żeby tak naprawdę zwiedzać tego typu budowle trzeba by zadbać o odpowiedni ekwipunek no i raczej bez kobiet i dzieci... :wink: (żadnych jeńców).


dangol napisał(a):Ciekawe miejsca pokazujesz...


Dlatego zawsze staram się żeby być troszkę dłużej niż trwa sam rajd (piątek, sobota, niedziela).
Ciekawostki są na każdym kroku, dosłownie na wyciągnięcie ręki tylko czasu zawsze za mało.


Pozdrawiam
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 22.06.2010 19:56

Niezależnie od wszystkiego, nieciekawie to wygląda , że te trumny takie rozbebeszone leżały i to jeszcze nie tak dawno przecież! - jakoś to na tych aktualnych zdjęciach bardziej przyzwoicie się prezentuje...



Niecały rok temu miałam okazję zwiedzać podziemia Kolegiaty w Wiślicy. W całej krypcie działała jedna czy dwie żarówki (ale światło ledwo, ledwo) tylko nad Płytą Orantów, dalej szło się przy latarce pani kustosz - jak zwykle brak funduszy na każdym kroku się kłania (ponoć miało się to zmienić w tym roku - że niby zdobyli pieniądze na oświetlenie! 8O )

(ale miało to też swój, że tak powiem niepowtarzalny klimat, jak tak zaświeciła człowiekowi koło ramienia a tam właśnie takie kości wystawały... brrry)... - sorki za OT ale tak mi się przypomniało jak zobaczyłam te Twoje zdjęcia...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 22.06.2010 20:26

Żeby tak naprawdę zwiedzać tego typu budowle trzeba by zadbać o odpowiedni ekwipunek no i raczej bez kobiet i dzieci... icon_wink.gif (żadnych jeńców).

Wydaje mi się , że tam na spoko można w sandałach i skarpetach pochodzić... :):)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 23.06.2010 08:59

Giżycko i ten wspaniały most


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



c.d.n.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 23.06.2010 09:13

Jacek S napisał(a):Jak to nikt nie zadbał?
Przecież zamurowali wejście...no i po 200 latach kratę wstawili

Pootwierane, porozwalane trumny...
Na tym zdjęciu sprzed sześciu lat - ta noga nieboszczyka wystająca z trumny, jakby właśnie wstawał...
Takie przygnębiające wrażenie we mnie to pozostawiło.

Ale faraonom tez spokoju nie dawano. Czasem rabusie wdzierali się krótko po zakończeniu uroczystości pogrzebowych...

Pozdrawiam,
Wojtek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 23.06.2010 09:48

Franz napisał(a):
Jacek S napisał(a):Jak to nikt nie zadbał?
Przecież zamurowali wejście...no i po 200 latach kratę wstawili

Pootwierane, porozwalane trumny...
Na tym zdjęciu sprzed sześciu lat - ta noga nieboszczyka wystająca z trumny, jakby właśnie wstawał...
Takie przygnębiające wrażenie we mnie to pozostawiło.

Ale faraonom tez spokoju nie dawano. Czasem rabusie wdzierali się krótko po zakończeniu uroczystości pogrzebowych...

Pozdrawiam,
Wojtek


A Armia Radziecka dwa razy tędy przechodziła...teraz braki budżetowe czyli jak nie urok to...

Pzdr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska



cron
Mazury 2010 czyli ... - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone