Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Mandat za granicą (Węgry)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Wawo4
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wawo4 » 26.08.2020 21:24

Możesz przelać. Przelew to przelew.
Zacheusz
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacheusz » 26.08.2020 21:30

Wawo4 napisał(a):Możesz przelać. Przelew to przelew.

Oszczędność przy Revolucie w stosunku do przelewu zagranicznego w PKO BP to jakieś 45zl, przy kwocie 30000 forintów.
SebastianM
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 27.08.2020 06:02

Ja robiłem przelew międzynarodowy i policzyło mnie normalnie po kursie z danego dnia, bez dodatkowych kosztów, dokładnie tak, jakbym kupił walutę w kantorze online. Sorki sprawdziłem 5 PLN zapłaciłem :) .
zag
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 27.08.2020 18:05

Dawno nie zaglądałem, dzisiaj z lenistwa sobie czytam i takiego zwrotu "nie zapłaciłem i niech się srają" nigdy nie miałem przyjemności zobaczyć czegoś w takim wydaniu.
Kilka miesięcy temu, nie mówiąc o latach mnie i Kolegów za mniejsze przewiny niż ten prostacki wpis już dawno by zablokowali, no cóż i to forum pomalusieńku chamieje.

Pozdrawiam
SebastianM
Croentuzjasta
Re: czeski mandat

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 16.10.2020 18:12

Powiem wam z autopsji. W 2017 lub 2018 dostałem mandat z Węgier i konsultowałem się z moim prawnikiem. Ponieważ dokument był przetłumaczony na polski (dość nieudolnie wprawdzie) powiedział, że mandat muszę zapłacić. W przypadku, gdyby przyszedł tylko w języku węgierskim, takiego obowiązku już nie ma. Innymi słowy, ktoś kto ma roszczenia wobec drugiej osoby, musi je sprecyzować w formie dla tej osoby zrozumiałej, w tym przypadku w danym języku.
endryu
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 16.10.2020 18:17

SebastianM napisał(a):Powiem wam z autopsji. w 2017 lub 2018 dostałem mandat z Węgier i konsultowałem się z moim prawnikiem. Ponieważ dokument był przetłumaczony na polski (dość nieudolnie wprawdzie) powiedział, że mandat muszę zapłacić. W przypadku, gdyby przyszedł tylko w jeżyku węgierskim, takiego obowiązku już nie ma. Innymi słowy, ktoś kto ma roszczenia wobec drugiej osoby, musi je sprecyzować w formie dla tej osoby zrozumiałej, w tym przypadku w danym języku.

A pamiętasz może jego formę-treść. Czy wyglądał podobnie do tego austriackiego?
SebastianM
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 16.10.2020 18:18

Poszukaj na forum, wstawiałem scan, gdzieś w temacie o mandatach z Węgier.
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.10.2020 18:23

Jest na stronie 6. :wink:
endryu
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 16.10.2020 18:33

Janusz Bajcer napisał(a):Jest na stronie 6. :wink:
Dziękuję. :)
Treść inna od treści pisma czeskiego.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Mandat za granicą (Węgry) - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019