Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandat za granicą (Węgry)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Wawo4
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 04.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wawo4 » 26.08.2020 22:24

Możesz przelać. Przelew to przelew.
Zacheusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacheusz » 26.08.2020 22:30

Wawo4 napisał(a):Możesz przelać. Przelew to przelew.


Oszczędność przy Revolucie w stosunku do przelewu zagranicznego w PKO BP to jakieś 45zl, przy kwocie 30000 forintów.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 27.08.2020 07:02

Ja robiłem przelew międzynarodowy i policzyło mnie normalnie po kursie z danego dnia, bez dodatkowych kosztów, dokładnie tak, jakbym kupił walutę w kantorze online. Sorki sprawdziłem 5 PLN zapłaciłem :) .
zag
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 09.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 27.08.2020 19:05

Dawno nie zaglądałem, dzisiaj z lenistwa sobie czytam i takiego zwrotu "nie zapłaciłem i niech się srają" nigdy nie miałem przyjemności zobaczyć czegoś w takim wydaniu.
Kilka miesięcy temu, nie mówiąc o latach mnie i Kolegów za mniejsze przewiny niż ten prostacki wpis już dawno by zablokowali, no cóż i to forum pomalusieńku chamieje.

Pozdrawiam
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018
Re: czeski mandat

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 16.10.2020 19:12

Powiem wam z autopsji. W 2017 lub 2018 dostałem mandat z Węgier i konsultowałem się z moim prawnikiem. Ponieważ dokument był przetłumaczony na polski (dość nieudolnie wprawdzie) powiedział, że mandat muszę zapłacić. W przypadku, gdyby przyszedł tylko w języku węgierskim, takiego obowiązku już nie ma. Innymi słowy, ktoś kto ma roszczenia wobec drugiej osoby, musi je sprecyzować w formie dla tej osoby zrozumiałej, w tym przypadku w danym języku.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: czeski mandat

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 16.10.2020 19:17

SebastianM napisał(a):Powiem wam z autopsji. w 2017 lub 2018 dostałem mandat z Węgier i konsultowałem się z moim prawnikiem. Ponieważ dokument był przetłumaczony na polski (dość nieudolnie wprawdzie) powiedział, że mandat muszę zapłacić. W przypadku, gdyby przyszedł tylko w jeżyku węgierskim, takiego obowiązku już nie ma. Innymi słowy, ktoś kto ma roszczenia wobec drugiej osoby, musi je sprecyzować w formie dla tej osoby zrozumiałej, w tym przypadku w danym języku.

A pamiętasz może jego formę-treść. Czy wyglądał podobnie do tego austriackiego?
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018
Re: czeski mandat

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 16.10.2020 19:18

Poszukaj na forum, wstawiałem scan, gdzieś w temacie o mandatach z Węgier.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.10.2020 19:23

Jest na stronie 6. :wink:
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 16.10.2020 19:33

Janusz Bajcer napisał(a):Jest na stronie 6. :wink:
Dziękuję. :)
Treść inna od treści pisma czeskiego.
romman
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 20.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) romman » 11.08.2021 11:37

Hello,

Dostałem też mandat z HU, ale bez zdjęcia - czy nie powinni go załączyć?

R.
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 16.08.2021 20:29

Cytat z forum węgierskiego:
"Na decyzji jest kod, na jego podstawie powinnaś mieć wgląd do fotki pstrykniętej przez radar na tej stronie > https://kozigbirsag.police.hu/"
KOMENTARZ MODERACJI
KOMENTARZ MODERACJI:
Kilka postów przeniesiono do mandatów.
Moderator Janusz Bajcer

mtopka
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 22.06.2016
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) mtopka » 09.05.2022 15:00

Witam,

Mam pytanie z innej beczki. Czy ktoś z Was przerabiał mandaty za przejazd przez Węgry po autostardzie z winietą wykupioną na zły typ pojazdu?
Już tłumaczę o co dokładnie chodzi. Od 3 lat jeżdzę tym samym samochodem przez węgry na Chorwację. Od 3 lat kupowałem taką samą winietę D1. W dniu dzisiejszym dostałem 2 mandaty z sierpnia 2021( dojazd do Chorwacji i powrót) z informacją, że jechałem bez ważnej winiety. Na początku byłem pewny, że to jakaś bzdura, ale teraz już taki pewny nie jestem . Otóż mój samochód to Peugeot Expert 5 os i oczywiście jest poniżej 3.5 t. Ale jak się wczytałem w dowodzie rejestracyjnym w pozycji J ma wpisane N1, czyli wedlug tego powinien mieć wykupioną winietę D2.

Czy ktoś z Was przerabiał coś podobnego? Zamierzam do nich i tak napisac, może o jakieś złagodzenie mandatu.

Wychodzi na to, że w 2019 i 2020 po prostu mi się poszczęściło, że wcześniej nic nie dostałem.

Będę wdzięczy, za każde sugestię.

Pozdrawiam,
Marek.
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 08.11.2016
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 09.05.2022 15:34

mtopka napisał(a):Witam,

Mam pytanie z innej beczki. Czy ktoś z Was przerabiał mandaty za przejazd przez Węgry po autostardzie z winietą wykupioną na zły typ pojazdu?
Już tłumaczę o co dokładnie chodzi. Od 3 lat jeżdzę tym samym samochodem przez węgry na Chorwację. Od 3 lat kupowałem taką samą winietę D1. W dniu dzisiejszym dostałem 2 mandaty z sierpnia 2021( dojazd do Chorwacji i powrót) z informacją, że jechałem bez ważnej winiety. Na początku byłem pewny, że to jakaś bzdura, ale teraz już taki pewny nie jestem . Otóż mój samochód to Peugeot Expert 5 os i oczywiście jest poniżej 3.5 t. Ale jak się wczytałem w dowodzie rejestracyjnym w pozycji J ma wpisane N1, czyli wedlug tego powinien mieć wykupioną winietę D2.

Czy ktoś z Was przerabiał coś podobnego? Zamierzam do nich i tak napisac, może o jakieś złagodzenie mandatu.

Wychodzi na to, że w 2019 i 2020 po prostu mi się poszczęściło, że wcześniej nic nie dostałem.

Będę wdzięczy, za każde sugestię.

Pozdrawiam,
Marek.


A ile osób jest zarejestrowany?
mtopka
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 22.06.2016
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) mtopka » 09.05.2022 15:38

Zbigniew74 napisał(a):
mtopka napisał(a):Witam,

Mam pytanie z innej beczki. Czy ktoś z Was przerabiał mandaty za przejazd przez Węgry po autostardzie z winietą wykupioną na zły typ pojazdu?
Już tłumaczę o co dokładnie chodzi. Od 3 lat jeżdzę tym samym samochodem przez węgry na Chorwację. Od 3 lat kupowałem taką samą winietę D1. W dniu dzisiejszym dostałem 2 mandaty z sierpnia 2021( dojazd do Chorwacji i powrót) z informacją, że jechałem bez ważnej winiety. Na początku byłem pewny, że to jakaś bzdura, ale teraz już taki pewny nie jestem . Otóż mój samochód to Peugeot Expert 5 os i oczywiście jest poniżej 3.5 t. Ale jak się wczytałem w dowodzie rejestracyjnym w pozycji J ma wpisane N1, czyli wedlug tego powinien mieć wykupioną winietę D2.

Czy ktoś z Was przerabiał coś podobnego? Zamierzam do nich i tak napisac, może o jakieś złagodzenie mandatu.

Wychodzi na to, że w 2019 i 2020 po prostu mi się poszczęściło, że wcześniej nic nie dostałem.

Będę wdzięczy, za każde sugestię.

Pozdrawiam,
Marek.


A ile osób jest zarejestrowany?


Na 5 os.
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 08.11.2016
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 09.05.2022 15:46

mtopka napisał(a):
Zbigniew74 napisał(a):
mtopka napisał(a):Witam,

Mam pytanie z innej beczki. Czy ktoś z Was przerabiał mandaty za przejazd przez Węgry po autostardzie z winietą wykupioną na zły typ pojazdu?
Już tłumaczę o co dokładnie chodzi. Od 3 lat jeżdzę tym samym samochodem przez węgry na Chorwację. Od 3 lat kupowałem taką samą winietę D1. W dniu dzisiejszym dostałem 2 mandaty z sierpnia 2021( dojazd do Chorwacji i powrót) z informacją, że jechałem bez ważnej winiety. Na początku byłem pewny, że to jakaś bzdura, ale teraz już taki pewny nie jestem . Otóż mój samochód to Peugeot Expert 5 os i oczywiście jest poniżej 3.5 t. Ale jak się wczytałem w dowodzie rejestracyjnym w pozycji J ma wpisane N1, czyli wedlug tego powinien mieć wykupioną winietę D2.

Czy ktoś z Was przerabiał coś podobnego? Zamierzam do nich i tak napisac, może o jakieś złagodzenie mandatu.

Wychodzi na to, że w 2019 i 2020 po prostu mi się poszczęściło, że wcześniej nic nie dostałem.

Będę wdzięczy, za każde sugestię.

Pozdrawiam,
Marek.


A ile osób jest zarejestrowany?


Na 5 os.


To chyba nie podstaw do mandatu D2 jest od 8 osób, jak jest poniżej 3,5 tony i 5oso zrobiłbym skan dowodu i odesłałbym. Ma jakiej podstawie twierdzisz, że masz mieć D2?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Mandat za granicą (Węgry) - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone