Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandat za granicą (Węgry)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 17.09.2019 20:50

Tak z ciekawości. Twoje auto, to to na prawym, czy na lewym pasie?
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Co was dzisiaj ucieszyło, co zasmuciło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 17.09.2019 20:53

karin74 napisał(a):Mandacik z Węgier przyszedł szybciej niż my wrociliśmy...wiem nie ma czym sie szczycić. :oops: :oops:

Dziś do mnie też przyszedł. Gdy wracałem już do PL.
30 000 HUF.
krempak
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 09.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) krempak » 17.09.2019 21:05

Wydaje się, że moje auto na lewym - poznaję po boksie na dachu :)
elka21 napisał(a):Tak z ciekawości. Twoje auto, to to na prawym, czy na lewym pasie?
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 17.09.2019 21:20

No to raczej, (chociaż nie koniecznie), nie jechałeś wolniej, od auta na sąsiednim pasie.
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010
Re: Co was dzisiaj ucieszyło, co zasmuciło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 17.09.2019 21:24

wikol napisał(a):
karin74 napisał(a):Mandacik z Węgier przyszedł szybciej niż my wrociliśmy...wiem nie ma czym sie szczycić. :oops: :oops:

Dziś do mnie też przyszedł. Gdy wracałem już do PL.
30 000 HUF.

Też 30 000 HUF...teraz zastanawiamy sie czy tez jeszcze coś nie przyjdzie z drogi powrotnej...
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 17.09.2019 21:34

Kolega jakiś czas temu płacił w ratach. Dwie płatności po 10000HUF, o reszcie zapomniał i chyba mu darowali trzecią ratę gdyż nic nie przyszło od 3 lat. Sam sobie raty wymyślił.
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 17.09.2019 22:03

wikol napisał(a):Kolega jakiś czas temu płacił w ratach. Dwie płatności po 10000HUF, o reszcie zapomniał i chyba mu darowali trzecią ratę gdyż nic nie przyszło od 3 lat. Sam sobie raty wymyślił.

Ja dzisiaj zrobiłam przelew...może i 4 stowki piechotą nie chodzą, ale wolę miec spokój.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 18.09.2019 06:38

Miejscowość Zalabaksa obok Lenti.
Uważajcie. Jest oznaczenie.
Załączniki:
węgry.jpg
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 27.07.2020 19:07

Hejka 8O :roll: :papa: :hut:
Obrazek

..jezdzojcie , my wrocili po pewnych perypetiach 8O :D , Leon s nami , naprawiony w serwisie audi w Zadarze , nic sie nie bojcie som my zdrowi :wink: ino łod braci hawrankow dzisio listonos pzinios mi mandat s wegrow 30000 forintow 8O , okolo 400 zł :[i]hm , jak nas muchy nie pzisrajom to wracomy zas we wzesniu :wink: :papa: :hut:

pzekrocylem o 13 km/h na 86 :cry:


było piknie , pocontek lipca my byli ,nie zachorowali my i cekomy na wzesien , bo zaś jadymy :mrgreen: :wink: :?

aha , mandat zapłace :!:

chyba co nie dej .. pozamykajom granice to lecemy motolotniom :D

pozdrowiom syckich , kapke humoru do kapsy i w droge...:lol: :papa:


aha , co by było o contravidzie , to kapke kzipiymy , ale my kuzymy po pacce cygaretli codziennie , innych objawow ni momy 8O



pierwsy roz byłem cinqecentto 700 w Dubrowniku downo i tez my wrocili zdrowi :wink: :wink: :papa:


:wink: :papa: :lol: :hut:
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 27.07.2020 19:30

Kowal38 napisał(a):Hejka 8O :roll: :papa: :hut:


#Kowal38, gdzie tak "suszą"? Na autostradach/ekspresowkach, czy lokalnych?
Moze chca sobie odbic mniej sprzedanych winiet... Bratanki... ;)

Ciekawe, ze "kwit" przyszedl tak bezposrednio do PL.
Pytanie do zorientowanych - czy do tej pory nie "przechodzilo" to przez PL-administracje?
A jesli nie znasz węgierskiego? Skad wiadomo, ze to mandat...?
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 27.07.2020 19:51

SebastianM napisał(a):Wszędzie możesz dostać fotkę, nie ma reguły. Ja dostałem poza terenem zabudowanym, na 90, na prostym odcinku drogi (podejrzewam, że wyprzedzałem wtedy) ale ludzie dostawali z autostrady, z miejscowości. Poszukam przed wyjazdem jakiejś app węgierskiej, może jest takowa. W Niemczech używam Blizzer, w Polsce Janosika, może i Węgry mają coś podobnego?..


Na innym watku, #Kowal38 zamiecil fotke takiego mandatu, ale wynika, ze w jezyku węgierskim - znasz węgierski?
Czy jest jakies plus-info po polsku?

Tak z ciekawosci pytam, nie, zebym sie prosil o mandat... ;)
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 708
Dołączył(a): 07.04.2018
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 27.07.2020 20:02

robertms napisał(a):
SebastianM napisał(a):Wszędzie możesz dostać fotkę, nie ma reguły. Ja dostałem poza terenem zabudowanym, na 90, na prostym odcinku drogi (podejrzewam, że wyprzedzałem wtedy) ale ludzie dostawali z autostrady, z miejscowości. Poszukam przed wyjazdem jakiejś app węgierskiej, może jest takowa. W Niemczech używam Blizzer, w Polsce Janosika, może i Węgry mają coś podobnego?..


Na innym watku, #Kowal38 zamiecil fotke takiego mandatu, ale wynika, ze w jezyku węgierskim - znasz węgierski?
Czy jest jakies plus-info po polsku?

Tak z ciekawosci pytam, nie, zebym sie prosil o mandat... ;)

Ja otrzymałem przetłumaczony na język polski, to zdaje się jest bezwzględnie wymagane, żeby roszczenie było skuteczne (w kopercie był oryginał + tłumaczenie).
Jukar
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 22.07.2020
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jukar » 27.07.2020 20:04

SebastianM napisał(a):Na Węgrzech radzę uważać, bo nawet nie wiesz, kiedy ci fotkę strzelą , a karzą równo. W zeszłym roku mnóstwo ludzi z forum dostało mandaty. Czy przekroczysz o 20 km, czy o 40 km jesteś lżejszy o ponad 400 PLN. Mi przyszło 105 km/h na 90 , czyli przekroczyłem o 25 km/h i ponad 400 PLN. Nie ma żadnego oznakowania, że mierzą. W tym roku przez Węgry ze spokojem pojadę.

Coś w tych rachunkach się nie zgadza 8)
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 708
Dołączył(a): 07.04.2018
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 27.07.2020 20:06

Jukar napisał(a):
SebastianM napisał(a):Na Węgrzech radzę uważać, bo nawet nie wiesz, kiedy ci fotkę strzelą , a karzą równo. W zeszłym roku mnóstwo ludzi z forum dostało mandaty. Czy przekroczysz o 20 km, czy o 40 km jesteś lżejszy o ponad 400 PLN. Mi przyszło 105 km/h na 90 , czyli przekroczyłem o 25 km/h i ponad 400 PLN. Nie ma żadnego oznakowania, że mierzą. W tym roku przez Węgry ze spokojem pojadę.

Coś w tych rachunkach się nie zgadza 8)

Masz rację, powinno być 115, ale zdaje mi się, że na mandacie było 105....to może o 25 km/h przekroczyłem?.., ale mam wgląd w konto i płatność i znalazłem sam mandat, podsyłam pierwszą stronę, oryginalnie tak to otrzymałem, 117/90....
Załączniki:
mandat 2019.jpg
Ostatnio edytowano 27.07.2020 20:24 przez SebastianM, łącznie edytowano 1 raz
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 27.07.2020 20:10

#Kowal38, gdzie tak "suszą"? Na autostradach/ekspresowkach, czy lokalnych?
Moze chca sobie odbic mniej sprzedanych winiet... Bratanki... ;)

Ciekawe, ze "kwit" przyszedl tak bezposrednio do PL.
Pytanie do zorientowanych - czy do tej pory nie "przechodzilo" to przez PL-administracje?
A jesli nie znasz węgierskiego? Skad wiadomo, ze to mandat...?



..nie wiem w którym miejscu 8O :wink: :papa:

byłem tez pore razy nad balatonem , w eger i miszkolcu , ale to dawne czasy :wink: po madziarsku ino .. igen .. i kesemen..

Obrazek




hejka bydzcie zdrowi i syckigo dobrego :papa: :hut:


juz Wom zazdrosce , pijomy se tera winko po lampce i zaś mazymy .. aha i po pacce cygaretli kuzymy :roll:




juz zas odlicomy ...50 dni




:wink: :wink: :papa:



..w Pakostane .. piatek , sobota , niedziela..KLAPA :)



tego mi brakuje :wink: :papa: :hut:
Ostatnio edytowano 27.07.2020 20:31 przez Kowal38, łącznie edytowano 2 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Mandat za granicą (Węgry) - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone