Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Mandat za granicą (Węgry)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
elka21
Mistrzyni Euro 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 17.09.2019 20:50

Tak z ciekawości. Twoje auto, to to na prawym, czy na lewym pasie?
wikol
Cromaniak
Re: Co was dzisiaj ucieszyło, co zasmuciło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 17.09.2019 20:53

karin74 napisał(a):Mandacik z Węgier przyszedł szybciej niż my wrociliśmy...wiem nie ma czym sie szczycić. :oops: :oops:

Dziś do mnie też przyszedł. Gdy wracałem już do PL.
30 000 HUF.
krempak
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) krempak » 17.09.2019 21:05

Wydaje się, że moje auto na lewym - poznaję po boksie na dachu :)
elka21 napisał(a):Tak z ciekawości. Twoje auto, to to na prawym, czy na lewym pasie?
elka21
Mistrzyni Euro 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 17.09.2019 21:20

No to raczej, (chociaż nie koniecznie), nie jechałeś wolniej, od auta na sąsiednim pasie.
karin74
Cromaniak
Re: Co was dzisiaj ucieszyło, co zasmuciło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 17.09.2019 21:24

wikol napisał(a):
karin74 napisał(a):Mandacik z Węgier przyszedł szybciej niż my wrociliśmy...wiem nie ma czym sie szczycić. :oops: :oops:

Dziś do mnie też przyszedł. Gdy wracałem już do PL.
30 000 HUF.

Też 30 000 HUF...teraz zastanawiamy sie czy tez jeszcze coś nie przyjdzie z drogi powrotnej...
wikol
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 17.09.2019 21:34

Kolega jakiś czas temu płacił w ratach. Dwie płatności po 10000HUF, o reszcie zapomniał i chyba mu darowali trzecią ratę gdyż nic nie przyszło od 3 lat. Sam sobie raty wymyślił.
karin74
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 17.09.2019 22:03

wikol napisał(a):Kolega jakiś czas temu płacił w ratach. Dwie płatności po 10000HUF, o reszcie zapomniał i chyba mu darowali trzecią ratę gdyż nic nie przyszło od 3 lat. Sam sobie raty wymyślił.

Ja dzisiaj zrobiłam przelew...może i 4 stowki piechotą nie chodzą, ale wolę miec spokój.
wikol
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 18.09.2019 06:38

Miejscowość Zalabaksa obok Lenti.
Uważajcie. Jest oznaczenie.
Załączniki:
węgry.jpg
Kowal38
Cromaniak
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 27.07.2020 19:07

Hejka 8O :roll: :papa: :hut:
Obrazek

..jezdzojcie , my wrocili po pewnych perypetiach 8O :D , Leon s nami , naprawiony w serwisie audi w Zadarze , nic sie nie bojcie som my zdrowi :wink: ino łod braci hawrankow dzisio listonos pzinios mi mandat s wegrow 30000 forintow 8O , okolo 400 zł :[i]hm , jak nas muchy nie pzisrajom to wracomy zas we wzesniu :wink: :papa: :hut:

pzekrocylem o 13 km/h na 86 :cry:

było piknie , pocontek lipca my byli ,nie zachorowali my i cekomy na wzesien , bo zaś jadymy :mrgreen: :wink: :?

aha , mandat zapłace :!:

chyba co nie dej .. pozamykajom granice to lecemy motolotniom :D

pozdrowiom syckich , kapke humoru do kapsy i w droge...:lol: :papa:

aha , co by było o contravidzie , to kapke kzipiymy , ale my kuzymy po pacce cygaretli codziennie , innych objawow ni momy 8O

pierwsy roz byłem cinqecentto 700 w Dubrowniku downo i tez my wrocili zdrowi :wink: :wink: :papa:

:wink: :papa: :lol: :hut:
robertms
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 27.07.2020 19:30

Kowal38 napisał(a):Hejka 8O :roll: :papa: :hut:

#Kowal38, gdzie tak "suszą"? Na autostradach/ekspresowkach, czy lokalnych?
Moze chca sobie odbic mniej sprzedanych winiet... Bratanki... ;)

Ciekawe, ze "kwit" przyszedl tak bezposrednio do PL.
Pytanie do zorientowanych - czy do tej pory nie "przechodzilo" to przez PL-administracje?
A jesli nie znasz węgierskiego? Skad wiadomo, ze to mandat...?
robertms
Cromaniak
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 27.07.2020 19:51

SebastianM napisał(a):Wszędzie możesz dostać fotkę, nie ma reguły. Ja dostałem poza terenem zabudowanym, na 90, na prostym odcinku drogi (podejrzewam, że wyprzedzałem wtedy) ale ludzie dostawali z autostrady, z miejscowości. Poszukam przed wyjazdem jakiejś app węgierskiej, może jest takowa. W Niemczech używam Blizzer, w Polsce Janosika, może i Węgry mają coś podobnego?..

Na innym watku, #Kowal38 zamiecil fotke takiego mandatu, ale wynika, ze w jezyku węgierskim - znasz węgierski?
Czy jest jakies plus-info po polsku?

Tak z ciekawosci pytam, nie, zebym sie prosil o mandat... ;)
SebastianM
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 27.07.2020 20:02

robertms napisał(a):
SebastianM napisał(a):Wszędzie możesz dostać fotkę, nie ma reguły. Ja dostałem poza terenem zabudowanym, na 90, na prostym odcinku drogi (podejrzewam, że wyprzedzałem wtedy) ale ludzie dostawali z autostrady, z miejscowości. Poszukam przed wyjazdem jakiejś app węgierskiej, może jest takowa. W Niemczech używam Blizzer, w Polsce Janosika, może i Węgry mają coś podobnego?..

Na innym watku, #Kowal38 zamiecil fotke takiego mandatu, ale wynika, ze w jezyku węgierskim - znasz węgierski?
Czy jest jakies plus-info po polsku?

Tak z ciekawosci pytam, nie, zebym sie prosil o mandat... ;)

Ja otrzymałem przetłumaczony na język polski, to zdaje się jest bezwzględnie wymagane, żeby roszczenie było skuteczne (w kopercie był oryginał + tłumaczenie).
Jukar
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jukar » 27.07.2020 20:04

SebastianM napisał(a):Na Węgrzech radzę uważać, bo nawet nie wiesz, kiedy ci fotkę strzelą , a karzą równo. W zeszłym roku mnóstwo ludzi z forum dostało mandaty. Czy przekroczysz o 20 km, czy o 40 km jesteś lżejszy o ponad 400 PLN. Mi przyszło 105 km/h na 90 , czyli przekroczyłem o 25 km/h i ponad 400 PLN. Nie ma żadnego oznakowania, że mierzą. W tym roku przez Węgry ze spokojem pojadę.

Coś w tych rachunkach się nie zgadza 8)
SebastianM
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 27.07.2020 20:06

Jukar napisał(a):
SebastianM napisał(a):Na Węgrzech radzę uważać, bo nawet nie wiesz, kiedy ci fotkę strzelą , a karzą równo. W zeszłym roku mnóstwo ludzi z forum dostało mandaty. Czy przekroczysz o 20 km, czy o 40 km jesteś lżejszy o ponad 400 PLN. Mi przyszło 105 km/h na 90 , czyli przekroczyłem o 25 km/h i ponad 400 PLN. Nie ma żadnego oznakowania, że mierzą. W tym roku przez Węgry ze spokojem pojadę.

Coś w tych rachunkach się nie zgadza 8)

Masz rację, powinno być 115, ale zdaje mi się, że na mandacie było 105....to może o 25 km/h przekroczyłem?.., ale mam wgląd w konto i płatność i znalazłem sam mandat, podsyłam pierwszą stronę, oryginalnie tak to otrzymałem, 117/90....
Załączniki:
mandat 2019.jpg
Ostatnio edytowano 27.07.2020 20:24 przez SebastianM, łącznie edytowano 1 raz
Kowal38
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 27.07.2020 20:10

#Kowal38, gdzie tak "suszą"? Na autostradach/ekspresowkach, czy lokalnych?
Moze chca sobie odbic mniej sprzedanych winiet... Bratanki... ;)

Ciekawe, ze "kwit" przyszedl tak bezposrednio do PL.
Pytanie do zorientowanych - czy do tej pory nie "przechodzilo" to przez PL-administracje?
A jesli nie znasz węgierskiego? Skad wiadomo, ze to mandat...?

..nie wiem w którym miejscu 8O :wink: :papa:

byłem tez pore razy nad balatonem , w eger i miszkolcu , ale to dawne czasy :wink: po madziarsku ino .. igen .. i kesemen..

Obrazek

hejka bydzcie zdrowi i syckigo dobrego :papa: :hut:

juz Wom zazdrosce , pijomy se tera winko po lampce i zaś mazymy .. aha i po pacce cygaretli kuzymy :roll:

juz zas odlicomy ...50 dni

:wink: :wink: :papa:

..w Pakostane .. piatek , sobota , niedziela..KLAPA :)

tego mi brakuje :wink: :papa: :hut:
Ostatnio edytowano 27.07.2020 20:31 przez Kowal38, łącznie edytowano 2 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Mandat za granicą (Węgry) - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019