Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandat za granicą (Węgry)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
munnecabrava
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 25.09.2017
Mandat Wegry

Nieprzeczytany postnapisał(a) munnecabrava » 25.09.2017 07:08

Czesc kochani.

Pierwsza podroz do Cro... i pierwszy mandat. Zyjemy na krawedzi... ograniczenie do 50 a my 70...(zalabaksa) :(:(30000forintow). Troche boli.... pytanko...czy ktos dostal moze z was fotki i ma doswiadczenia. Placic nie placic? Jakie sa konsekwencje nie placenia,czy i jak sciagaja kase?. Czy oplata jest wtedy wyzsza? juz wiem ze mandat przedawni sie dopiero za 5 lat. i ze nie moglabym wjechac na terytorium wegier bo sciagaja od razu.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: Mandat Wegry

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 25.09.2017 08:13

Na Węgrzech prędkość w terenie zabudowanym to rzecz "święta".. poza terenem zabud. można sobie pozwalać ale tam gdzie jest "50" to niestety trzeba się pilnować. Przekroczyłeś tolerancję i dlatego masz pamiątkę z wakacji.. :wink:
Czy płacić? poczekaj chwilę, jak nie przyjdzie przypomnienie to olejesz. Ja zignorowałem liścik od kasztanów ale po 2 miesiącach przysłali 'przypomnienie' więc im zrobiłem przelew (żadnego zdjęcia nie otrzymałem)..
munnecabrava
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 25.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) munnecabrava » 25.09.2017 11:45

hej zdjecie mozna zobaczyc na stronie wegierskiej policji wpisujac ten kod z liscika i tablice. heh madry polak po szkodzie juz teraz bede bardziej uwazac. ...z pewnoscia. a przy przypomnieniu nie miales juz wiecej do zaplaty? czy ta sama kwota? dzieki w ogole za odp. :)
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 25.09.2017 12:13

munnecabrava napisał(a):hej zdjecie mozna zobaczyc na stronie wegierskiej policji wpisujac ten kod z liscika i tablice. heh madry polak po szkodzie juz teraz bede bardziej uwazac. ...z pewnoscia. a przy przypomnieniu nie miales juz wiecej do zaplaty? czy ta sama kwota? dzieki w ogole za odp. :)

Nie, przypomnienie nic mnie nie kosztowało. :oczko_usmiech:
tolek1
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 04.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tolek1 » 30.09.2017 15:29

A tak z ciekawości. Po jakim czasie dostajecie mandaty z zagranicy? Przyznam, że za każdym razem kiedy wracam z Chorwacji do domu, to pierwszy miesiąc jest niepewnością, czy przyjdzie jakaś "pamiątka". Jak do tej pory jest ok.
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 30.09.2017 20:55

munnecabrava kiedy jechałeś przez te Węgry?
MiszaWal
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 12.08.2018
Mandat z zeszłego roku WĘGRY, pytanko

Nieprzeczytany postnapisał(a) MiszaWal » 12.08.2018 16:19

Witam,
Za tydzień wyjeżdżamy do Chorwacji. Nie jest to nasz pierwszy wyjazd samochodem. Jeździmy tam regularnie. Natomiast nasuwa się jedno pytanie. W tym roku jadę nie swoim samochodem, a właściciel tego auta ma nie zapłacony mandat z Węgier z zeszłego roku. Pytanie do Was forumowicze, czy macie wiedzę na ten temat czy warto pchać się przez Węgry bez opłaconego mandatu ? Czy olać temat i jechać normalnie ?

Gorąco pozdrawiam
bartos79
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 05.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartos79 » 19.08.2018 11:40

Niestety z tegorocznych wakacji mam już pamiątkowe zdjęcie z Węgier w postaci 45000 forintów :evil: :evil: :evil: - po tygodniu mandat był już przesłany do mojej firmy(auto służbowe), szybko działają w tej materii
creep22
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) creep22 » 26.07.2019 11:33

Jesteśmy właśnie w Fazanie i z domu dostałem wiadomość o otrzymaniu przykre przesyłki z Wegier: 30000 forintow za przekroczenie prędkości. Czy orientujecie sie jak jest z płatnością takich mandatów? Czy mogę mieć jakieś problemy przy powrocie do domu przez Węgry jeśli nie zapłacę go do tego czasu?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.07.2019 11:41

A jaki masz termin płatności ?
creep22
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) creep22 » 26.07.2019 22:01

Z tego co wyczytałem w tym drobnym maczku 15 dni od uprawomocnienia, cokolwiek to znaczy
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010
Re: Co was dzisiaj ucieszyło, co zasmuciło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 16.09.2019 19:47

Mandacik z Węgier przyszedł szybciej niż my wrociliśmy...wiem nie ma czym sie szczycić. :oops: :oops:
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 17.09.2019 21:03

Dziś przyszedł mandacik 30 000HUF za jazdę 69km/h na 50-tce akurat w drodze powrotnej kilka km za Lenti. Dostał ktoś w tym roku mandat z Węgier ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.09.2019 21:12

wikol napisał(a):Dziś przyszedł mandacik 30 000HUF za jazdę 69km/h na 50-tce akurat w drodze powrotnej kilka km za Lenti. Dostał ktoś w tym roku mandat z Węgier ?

co-was-dzisiaj-ucieszylo-co-zasmucilo-t13929-13005.html#p2098791
krempak
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 09.08.2012
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) krempak » 17.09.2019 21:29

Dostał, dostał. 72km/h/50 km/h, okolice Szekesfehervar, krótka wyprawa po kiszonki i Soproni IPA do tamtejszego Tesco zakończyła się zwiększeniem ceny w/w o 30.000 HUFów. Mandat przyszedł przed naszym powrotem z wakacji (był szybszy :D ), 23 sierpnia wieczorem zrobione zdjęcie, 6 września korespondencja była już u mnie, ja wróciłem dzień później :) Od 2011 r. co roku jeżdżę przez Węgry i po raz pierwszy taki prezent.
Zajrzałem do internetu na stronę ichniejszej policji, celem obejrzenia sobie zdjęć: dwie foty to zbliżenie na moje blachy, trzecia to rzut na sytuację na drodze. W PL nie przyjąłbym takiego mandatu - na zdjęciu są dwa pojazdy na dwóch pasach w tym samym kierunku, w jednej linii. Nie sposób powiedzieć, któremu mierzona była prędkość.
węgry_2.jpg

Z kalecznego tłumaczenia na polski, jakie przyszło razem z węgierskimi dokumentami wynika, że jeśli chciałbym się odwołać, to muszę na wejście zapłacić 5.000 HUFów, do tego ponoszę koszty wszelkich tłumaczeń (mogę odwołanie po polsku napisać). Obawiam się, że jakkolwiek słuszne będą moje argumenty, to i tak nic nie ugram, a tylko podwyższę sobie wymiar kary - sądzić się u nich będzie niezmiernie trudno, a cała impreza będzie nie warta zachodu. Miał ktoś podobny przypadek? Warto się awanturować?
wikol napisał(a):Dziś przyszedł mandacik 30 000HUF za jazdę 69km/h na 50-tce akurat w drodze powrotnej kilka km za Lenti. Dostał ktoś w tym roku mandat z Węgier ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Mandat za granicą (Węgry) - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone