Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandat za granicą (Węgry)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gaceq
Croentuzjasta
Posty: 206
Dołączył(a): 13.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaceq » 18.07.2011 07:42

GrzesiekBstok napisał(a):ja zapłaciłem przelewem, po powrocie do domu

w ich bazie figuruje, ze kierując takim to o takim pojazdem, z takimi numeremi, dostałeś mandat

na granicych HU-HR, albo podczas kontroli, albo zatrzymają Cię znów za prędkość :) może być, że np. policjant wbije w system Twój numer i mu wyskoczy, ze mandat masz nieopłacony
chodzi o to, że po nazwisku raczej każdego nie sprawdzają, łatwiej wbić sam nr rej
za marne 300 zł wolałem nie mieć problemu, dlatego zapłaciłem

jakieś pół roku temu znajoma z pracy dostała mandat bodajże z austrii, z fotoradaru
z tego co wiem przysłali list po ok 8 miesiącach
jutro się dopytam, czy zaplaciła


Mandat był niewielki ale go zgubiłe a auta, którym mnie złapali już nie posiadam.

Gaceq
zq_lbn
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 02.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zq_lbn » 18.07.2011 09:44

A jak wygląda kwestia odcinkowego pomiaru prędkości za Budapesztem? Załóżmy, że rok temu przesadziłem z tempem podróży, a w tym roku wybieram się tym samym autem i będę opłacał winietkę na autostradę w budzie przy granicy SVK-HUN. Czy mam się liczyć z tym, że dostanę bonusa?
Miał ktoś podobną sytuację?
gaceq
Croentuzjasta
Posty: 206
Dołączył(a): 13.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaceq » 18.07.2011 11:47

zq_lbn napisał(a):A jak wygląda kwestia odcinkowego pomiaru prędkości za Budapesztem? Załóżmy, że rok temu przesadziłem z tempem podróży, a w tym roku wybieram się tym samym autem i będę opłacał winietkę na autostradę w budzie przy granicy SVK-HUN. Czy mam się liczyć z tym, że dostanę bonusa?
Miał ktoś podobną sytuację?


A gdzie jest ta buda. Możesz coś dokłądniej napisać ? jakoś nigdy nie zauważyłem. Oczywiście jedziesz Barwinek-Presow-Koszyce-Budapeszt ?

Gaceq
zq_lbn
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 02.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zq_lbn » 18.07.2011 14:11

gaceq napisał(a):A gdzie jest ta buda. Możesz coś dokłądniej napisać ? jakoś nigdy nie zauważyłem. Oczywiście jedziesz Barwinek-Presow-Koszyce-Budapeszt ?

Gaceq


Budka zaraz po przejechaniu granicy SVK-HUN (jakieś 50m). Nie wiem, czy można płacić kartą - ja miałem wymienione forinty na winietkę (w E wychodziło drożej - porównywałem z innymi krajanami). W tym roku znajomi jechali do Budapesztu i o ile dobrze pamiętam mówili, że budka z żarciem i winietami była zamknięta, ale dało się kupić winietkę w jakimś innym punkcie przy przejściu granicznym.

To jak z tym ewentualnym bonusem za przekroczenie prędkości poprzednim razem - miał ktoś taką niespodziankę?
jmew
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jmew » 18.07.2011 16:36

zq_lbn napisał(a):A jak wygląda kwestia odcinkowego pomiaru prędkości za Budapesztem? Załóżmy, że rok temu przesadziłem z tempem podróży, a w tym roku wybieram się tym samym autem i będę opłacał winietkę na autostradę w budzie przy granicy SVK-HUN. Czy mam się liczyć z tym, że dostanę bonusa?
Miał ktoś podobną sytuację?

A gdzie jest pomiar odcinkowy?Do odcinkowego pomiaru prędkości muszą być dwa odczyty czasu np godzina zakupu winietki i kontrola czasu po przejechaniu pewnego odcinka drogi.Czy na autostradach Węgierskich jest taka możliwość?
zq_lbn
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 02.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zq_lbn » 18.07.2011 17:30

jmew napisał(a):A gdzie jest pomiar odcinkowy?Do odcinkowego pomiaru prędkości muszą być dwa odczyty czasu np godzina zakupu winietki i kontrola czasu po przejechaniu pewnego odcinka drogi.Czy na autostradach Węgierskich jest taka możliwość?


Tutaj masz przykładową lokalizację:
http://img217.imageshack.us/img217/4441/zq1y.jpg
A odbywa się to tak, że cykają Ci dwa fotosy z detekcją numeru rejestracyjnego, różnica czasu, odległość między punktami pomiarowymi i niespodzianka gotowa...
pawel.777
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel.777 » 18.07.2011 18:00

zq_lbn napisał(a):A jak wygląda kwestia odcinkowego pomiaru prędkości za Budapesztem? Załóżmy, że rok temu przesadziłem z tempem podróży, a w tym roku wybieram się tym samym autem i będę opłacał winietkę na autostradę w budzie przy granicy SVK-HUN. Czy mam się liczyć z tym, że dostanę bonusa?
Miał ktoś podobną sytuację?
A co ma zakup winietki do mandatu za przekroczenie prędkości, bo jakoś nie dostrzegam związku.
zq_lbn
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 02.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zq_lbn » 18.07.2011 18:04

pawel.777 napisał(a):A co ma zakup winietki do mandatu za przekroczenie prędkości, bo jakoś nie dostrzegam związku.


A czy tam przypadkiem nie wpisują na winietce danych właściciela pojazdu i numeru rejestracyjnego? Wystarczy, ze ten sam delikwent (czyli auto o tym samym numerze zarejestrowane na tą samą osobę) pojawi się z chęcią zakupu winiet.
Może wyolbrzymiam, ale dla chcącego nie ma nic trudnego. Gdyby chcieli na tej zasadzie egzekwować to mają narzędzia.
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 18.07.2011 22:25

zq_lbn napisał(a):
pawel.777 napisał(a):A co ma zakup winietki do mandatu za przekroczenie prędkości, bo jakoś nie dostrzegam związku.


A czy tam przypadkiem nie wpisują na winietce danych właściciela pojazdu i numeru rejestracyjnego? .


Bez przesady, tylko numery blach. Poza tym, czy pompiarz na stacji benzynowej będzie miał egzekwować mandat?
linux33
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 29.01.2014
Mandat WĘGRY

Nieprzeczytany postnapisał(a) linux33 » 29.06.2015 14:29

Dzisiaj przyszła mi pamiątka z wakacji do Chorwacji - autostrada na Węgrzech -30000 forintów =( 100 eur.) - (156 km.). Jechałem zgodnie z przepisami całą Słowację i na autostradzie nadrabiałem - gdzieś mnie namierzyli. Mam pytanie? Płacić ,czy olać? Dane mieli z numeru rej. = e- matricy . Przyszedł mandat na mój adres domowy w Polsce, tak ,że mają system identyfikacji danych dzięki nr.tablic rej. . Co robić- Płacić, czy nie? Miał ktoś do czynienia z takim przypadkiem?
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Mandat WĘGRY

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 29.06.2015 14:52

linux33 napisał(a):Dzisiaj przyszła mi pamiątka z wakacji do Chorwacji - autostrada na Węgrzech -30000 forintów =( 100 eur.) - (156 km.). Mam pytanie? Płacić ,czy olać?


Po pierwsze to wstydziłbym się zadać publiczne takie pytanie ...
Ostatnio edytowano 29.06.2015 14:59 przez bluesman, łącznie edytowano 1 raz
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011
Re: Mandat WĘGRY

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 29.06.2015 14:59

bluesman napisał(a):
linux33 napisał(a):Dzisiaj przyszła mi pamiątka z wakacji do Chorwacji - autostrada na Węgrzech -30000 forintów =( 100 eur.) - (156 km.). Jechałem zgodnie z przepisami całą Słowację i na autostradzie nadrabiałem - gdzieś mnie namierzyli. Mam pytanie? Płacić ,czy olać? Dane mieli z numeru rej. = e- matricy . Przyszedł mandat na mój adres domowy w Polsce, tak ,że mają system identyfikacji danych dzięki nr.tablic rej. . Co robić- Płacić, czy nie? Miał ktoś do czynienia z takim przypadkiem?


Po pierwsze to wstydziłbym się zadać publiczne takie pytanie ...


Wstyd, że się waha, czy zapłacić? Czy wstyd, że dopuszcza taką możliwość w
ogóle?
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: Mandat WĘGRY

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 29.06.2015 15:12

linux33 napisał(a):Dzisiaj przyszła mi pamiątka z wakacji do Chorwacji - autostrada na Węgrzech -30000 forintów =( 100 eur.) - (156 km.). Jechałem zgodnie z przepisami całą Słowację i na autostradzie nadrabiałem - gdzieś mnie namierzyli. Mam pytanie? Płacić ,czy olać? Dane mieli z numeru rej. = e- matricy . Przyszedł mandat na mój adres domowy w Polsce, tak ,że mają system identyfikacji danych dzięki nr.tablic rej. . Co robić- Płacić, czy nie? Miał ktoś do czynienia z takim przypadkiem?

Jak chcesz zobaczyć co się stanie to nie płać .... będziemy wszyscy wiedzieli ile tych odsetek Ci nałożyli .... :roll:
bo osobiście wątpię, żeby przepadło gdzieś w kosmosie
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 29.06.2015 15:29

linux33
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 29.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) linux33 » 29.06.2015 16:21

(Po pierwsze to wstydziłbym się zadać publiczne takie pytanie)=cytat ... Forum nie jest publiczne ,znam prawo ...., ale dzwoniłem na 997 i niby ok ,w kwestii= ( płacenia) , dowiem się w skarbówce= ewentualny komornik , jak również w urzędzie rejestr. Myślę ,że temat jest ciekawy Panie bluesman .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Mandat za granicą (Węgry) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone