Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandat za granicą (Węgry)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 27.07.2020 21:17

Miejscowość Zalabaksa. We wrześniu 2019 też mnie tam upolowali.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 27.07.2020 21:17

szczaw napisał(a):
SebastianM napisał(a):Na Węgrzech radzę uważać, bo nawet nie wiesz, kiedy ci fotkę strzelą , a karzą równo. W zeszłym roku mnóstwo ludzi z forum dostało mandaty. Czy przekroczysz o 20 km, czy o 40 km jesteś lżejszy o ponad 400 PLN. Mi przyszło 105 km/h na 90 , czyli przekroczyłem o 25 km/h i ponad 400 PLN. Nie ma żadnego oznakowania, że mierzą. W tym roku przez Węgry ze spokojem pojadę.

czy możesz napisać , gdzie można spotkać policjantów , lub czy masz namiar gdzie takowe maszynki i Panowie wyłapują? będę wdzięczny , jadę od Miszkolca , Budapeszt , Letenye.

właśnie "tam", od granicy ze Słowacją do Miszkolca...nie wjeżdżaj pierwszy w teren zabudowany (do podstawa)...chyba że 50...
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 27.07.2020 21:49

SebastianM napisał(a):
robertms napisał(a):
SebastianM napisał(a):Wszędzie możesz dostać fotkę, nie ma reguły. Ja dostałem poza terenem zabudowanym, na 90, na prostym odcinku drogi (podejrzewam, że wyprzedzałem wtedy) ale ludzie dostawali z autostrady, z miejscowości. Poszukam przed wyjazdem jakiejś app węgierskiej, może jest takowa. W Niemczech używam Blizzer, w Polsce Janosika, może i Węgry mają coś podobnego?..


Na innym watku, #Kowal38 zamiecil fotke takiego mandatu, ale wynika, ze w jezyku węgierskim - znasz węgierski?
Czy jest jakies plus-info po polsku?

Tak z ciekawosci pytam, nie, zebym sie prosil o mandat... ;)

Ja otrzymałem przetłumaczony na język polski, to zdaje się jest bezwzględnie wymagane, żeby roszczenie było skuteczne (w kopercie był oryginał + tłumaczenie).


Dzieki za info. Szkoda 4 stów... ;)
axlgks
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 19.11.2016
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) axlgks » 27.07.2020 21:57

wikol napisał(a):Miejscowość Zalabaksa. We wrześniu 2019 też mnie tam upolowali.

mi przyszło 3 lata temu z okolic Gyor, teren niby zabudowany, mialem niecałe 70, obliczyli na jakieś 400 na nasze, nawet tłumaczenie dostałem, nie zapłaciłem i niech się srają ;) do dziś dnia cisza
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 27.07.2020 22:12

axlgks napisał(a):
wikol napisał(a):Miejscowość Zalabaksa. We wrześniu 2019 też mnie tam upolowali.

mi przyszło 3 lata temu z okolic Gyor, teren niby zabudowany, mialem niecałe 70, obliczyli na jakieś 400 na nasze, nawet tłumaczenie dostałem, nie zapłaciłem i niech się srają ;) do dziś dnia cisza


Co kraj, to "obyczaj"... 30 tys. FT musi byc... Brathanki, pożal sie Boże...

p.s.
Ktos na tym forumie chcial za stawki winiet bojkotowac SLO... Co na to "użytkownicy" HUN?
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 21.11.2017
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 27.07.2020 22:28

robertms napisał(a):
Co kraj, to "obyczaj"... 30 tys. FT musi byc... Brathanki, pożal sie Boże...

p.s.
Ktos na tym forumie chcial za stawki winiet bojkotowac SLO... Co na to "użytownicy" HUN za pokuty...?


Jestem za tym żebyś bojkotował HUN. Ograniczenia prędkości są po to żebyś dojechał bezpiecznie i dał korzystać bezpiecznie z drogi innym. ( Tak, domyślam się, że Ty wiesz lepiej jakie powinny być ograniczenia ). Twój bojkot to mniej o jednego potencjalnego mordercy w samochodzie.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.07.2020 22:44

Przepisy drogowe na Węgrzech. Mandaty, ograniczenia prędkości;

https://www.kawiarniany.pl/2019/06/06/w ... predkosci/
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 28.07.2020 06:31

Bidon napisał(a):
robertms napisał(a):
Co kraj, to "obyczaj"... 30 tys. FT musi byc... Brathanki, pożal sie Boże...

p.s.
Ktos na tym forumie chcial za stawki winiet bojkotowac SLO... Co na to "użytownicy" HUN za pokuty...?


Jestem za tym żebyś bojkotował HUN. Ograniczenia prędkości są po to żebyś dojechał bezpiecznie i dał korzystać bezpiecznie z drogi innym. ( Tak, domyślam się, że Ty wiesz lepiej jakie powinny być ograniczenia ). Twój bojkot to mniej o jednego potencjalnego mordercy w samochodzie.

W terenie zabudowanym zgadzam się, ale poza? Przekroczenie prędkości już o 15 km/h karane jest mandatem w wysokości 30 000 a potrafią stać na prostym odcinku drogi w krzakach, gdzie podczas wyprzedzania maruderów (a tych na Węgrzech nie brakuje, co toczą się 60-70 km/h, jak można jechać 90) łatwo jest osiągnąć prędkość 100-110 km/h. Mało tego, mam wrażenie, że Węgrzy celowo źle oznakowują swoje drogi, żeby zarobić. Na M86 był zjazd na inną drogę ekspresową (nie pamiętam numeru) Po prawej stronie, mniej więcej w miejscu, w którym zaczynał się zjazd, umieścili tablicę ograniczającą prędkość do 90 km/h. Każdy jeden, kto choć trochę jeździ po Europie wie, że takie umiejscowienie znaku, tylko po jednej stronie drogi, powinno odnosić się tylko do pasa zjazdowego. Nic z tego, tuż za węzłem, w zatoczce stoi nieoznakowane auto i wali wszystkim fotki. Mnie się upiekło, bo na lewym pasie przyhamował mnie miejscowy maruda, ale ci, co wyprzedzali z prawej.....
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 28.07.2020 07:24

Bidon napisał(a):
robertms napisał(a):
Co kraj, to "obyczaj"... 30 tys. FT musi byc... Brathanki, pożal sie Boże...

p.s.
Ktos na tym forumie chcial za stawki winiet bojkotowac SLO... Co na to "użytownicy" HUN za pokuty...?


Jestem za tym żebyś bojkotował HUN. Ograniczenia prędkości są po to żebyś dojechał bezpiecznie i dał korzystać bezpiecznie z drogi innym. ( Tak, domyślam się, że Ty wiesz lepiej jakie powinny być ograniczenia ). Twój bojkot to mniej o jednego potencjalnego mordercy w samochodzie.


Hmm... Z kims mnie pomyliles - przeczytaj raz jeszcze, co napisalem... I nie daj się zwariować... ;)
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 28.07.2020 07:31

SebastianM napisał(a):Mało tego, mam wrażenie, że Węgrzy celowo źle oznakowują swoje drogi, żeby zarobić. Na M86 był zjazd na inną drogę ekspresową (nie pamiętam numeru) Po prawej stronie, mniej więcej w miejscu, w którym zaczynał się zjazd, umieścili tablicę ograniczającą prędkość do 90 km/h. Każdy jeden, kto choć trochę jeździ po Europie wie, że takie umiejscowienie znaku, tylko po jednej stronie drogi, powinno odnosić się tylko do pasa zjazdowego. Nic z tego, tuż za węzłem, w zatoczce stoi nieoznakowane auto i wali wszystkim fotki. Mnie się upiekło, bo na lewym pasie przyhamował mnie miejscowy maruda, ale ci, co wyprzedzali z prawej.....


Moze nie maja tylu znakow na wyposazeniu... ;)
Ciągłe nakazy, ograniczenia, kwarantanny i zero dystansu (nie tylko społecznego)... - świat zwariował... ;)
kret66
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 05.11.2016
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) kret66 » 28.07.2020 17:11

Chyba przekroczenie o 15 km/h kosztuje 30000 forint ja dostałem za 69 na 50 w tamtym roku
pejter1
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 25.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) pejter1 » 25.08.2020 13:45

Cześć,

Węgierskie fotoradary dopadły i mnie. Mandat sprzed 2 lat, nieopłacony i (póki co) nie egzekwowany. W najbliższym czasie wybieram się ponownie do Chorwacji, tyle że nie jadę już swoim samochodem i zastanawiam się czy na granicy przy kontroli i skanowaniu mojego paszportu może pojawić się informacja o nieopłaconym mandacie? Ktoś z Was miał podobne doświadczenie i wie czy system jest w stanie powiązać moje dane i adres z paszportem?
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 25.08.2020 14:21

Ja bym jechał, w razie czego możesz zasłonić się niepamięcią a jak trzeba będzie, to skrucha i zapłacisz.
Wawo4
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 04.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wawo4 » 25.08.2020 19:30

Po prostu go zapłać a nie "Januszujesz" byleby się wymigac od konsekwencji łamania przepisów.
Jeszcze rozumiem próbować coś ugrać jak Cie łapią rendery ale jak masz czarno na białym a tu jeszcze pytasz czy innym autem możesz...
"Typowy pjoter" z memow.
Zacheusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacheusz » 26.08.2020 22:05

No i ja dziś 9 dni po powrocie dostałem pamiątkę z wakacji w postaci 30k forintów. Fotoradar w Budapeszcie - 70 km/h na ograniczeniu do 50km/H.
Ale pismo wygenerowano już dzień po zrobieniu fotografii.
Pytanie moje brzmi, żeby ograniczyć kwotę przelewu - czy moge przelac na węgierskie konto Revolutem?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Mandat za granicą (Węgry) - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone