Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandat- uwaga łapią w Austrii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.04.2019 10:17

Nie chce mi się przeglądać całego tematu ale stare czasy poszły w zapomnienie. W moim odczuciu teraz lepiej płacić mandaty, szczególnie te z Austrii bo jakie to ma znaczenie to przekonał się bardzo nieprzyjemnie mój kolega, który cwaniakował i po trzech latach od kiedy dostał mandat z Austrii, którego nie zapłacił ponownie jechał do Chorwacji. Może to już było ale przypominam tylko, że obowiązuje dyrektywa Nie chce mi się przeglądać całego tematu ale stare czasy poszły w zapomnienie. W moim odczuciu teraz lepiej płacić mandaty, szczególnie te z Austrii bo jakie to ma znaczenie to przekonał się bardzo nieprzyjemnie mój kolega, który cwaniakował i po trzech latach od kiedy dostał mandat z Austrii, którego nie zapłacił ponownie jechał do Chorwacji. Może to już było ale przypominam tylko, że obowiązuje Dyrektywa CBE tj. dyrektywa 2011/82/UE.
Dla swojego spokoju, jak dostaniecie mandat w Austrii to lepiej go zapłaćcie.

Austriacy są pamiętliwi i są służbistami, nie strugajcie cwaniaków chyba, że już stale będziecie omijali ten kraj.
Acha...popieram zresztą Austriaków w tej kwestii, u nas powinni podchodzić do tematu tak jak Austriacy to byłoby bezpieczniej na drogach. Jak komuś się to nie podoba to przez Austrię nie musi jeździć, im właśnie o to chodzi aby ograniczyć u siebie ruch bo są krajem tranzytowym. Dopiero co było narzekanie na Słoweńców, że wprowadzili winiety. U nas tymczasem robią co chcą czy to Polacy czy Litwini czy Niemcy - blokują lewy pas, wyprzedzają na chama, w Austrii tego nie ma.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 03.04.2019 12:04

alechandro napisał(a):Nie chce mi się przeglądać całego tematu ale stare czasy poszły w zapomnienie. W moim odczuciu teraz lepiej płacić mandaty, szczególnie te z Austrii bo jakie to ma znaczenie to przekonał się bardzo nieprzyjemnie mój kolega, który cwaniakował i po trzech latach od kiedy dostał mandat z Austrii, którego nie zapłacił ponownie jechał do Chorwacji. Może to już było ale przypominam tylko, że obowiązuje dyrektywa Nie chce mi się przeglądać całego tematu ale stare czasy poszły w zapomnienie. W moim odczuciu teraz lepiej płacić mandaty, szczególnie te z Austrii bo jakie to ma znaczenie to przekonał się bardzo nieprzyjemnie mój kolega, który cwaniakował i po trzech latach od kiedy dostał mandat z Austrii, którego nie zapłacił ponownie jechał do Chorwacji. Może to już było ale przypominam tylko, że obowiązuje Dyrektywa CBE tj. dyrektywa 2011/82/UE.
Dla swojego spokoju, jak dostaniecie mandat w Austrii to lepiej go zapłaćcie.

Austriacy są pamiętliwi i są służbistami, nie strugajcie cwaniaków chyba, że już stale będziecie omijali ten kraj.
Acha...popieram zresztą Austriaków w tej kwestii, u nas powinni podchodzić do tematu tak jak Austriacy to byłoby bezpieczniej na drogach. Jak komuś się to nie podoba to przez Austrię nie musi jeździć, im właśnie o to chodzi aby ograniczyć u siebie ruch bo są krajem tranzytowym. Dopiero co było narzekanie na Słoweńców, że wprowadzili winiety. U nas tymczasem robią co chcą czy to Polacy czy Litwini czy Niemcy - blokują lewy pas, wyprzedzają na chama, w Austrii tego nie ma.



Jezu co za chaos.
Opisz co się stało temu Twojemu koledze ?

PS. jeden z naszych forumowiczów również przeskrobał kilka lat temu w A i jeździ tylko przez HU :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.04.2019 20:14

W sumie nic takiego, że 3 lata później wpadł i go ściągnęli na dołek przy granicy ze SLO z żoną i dwójką dzieci. Prędko dalej nie pojechał ale nie chcę nic więcej pisać co by nie wywoływać gównoburzy. W każdym razie początkowo miał zapłacić 50 E, żałował, że tego nie zrobił :!:

Poza tym co jest chaosem, niech każdy robi co chce ale jeżeli ktoś ma zamiar olać Austriaków ( Szwajcarów jeszcze gorzej ) to niech lepiej omija te kraje choć teraz już i tak zapłata mandatu to jest kwestia czasu.
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9107
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 03.04.2019 20:48

alechandro napisał(a):Poza tym co jest chaosem,

Początek poprzedniego postu. Przeczytaj sam jeszcze raz, a sam dojdziesz do tego.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.04.2019 21:11

Fakt, chaos i nie będę tego zmieniał bo kolega zacytował. Nie wiem jak to się stało ale zdarza się - wyszedł mi babol za którego przepraszam :oops:

Ło Jezuu, ale bełkot :mrgreen:
realista3
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 23.03.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) realista3 » 07.04.2019 03:24

Mandaty z fotoradaru z Austrii radzę płacić bez zwłoki. Z innych krajów tylko wtedy gdy będziemy je odwiedzać i możemy zostać zostać zatrzymani na drodze przez siłowe służby tych państw. Mandat z Niemiec.... mogą nam nafikać, chyba że ponownie odwiedzimy ten kraj i gdzieś w drodze nas skontrolują, wtedy mamy problem. Austriacki problem wynika z przyjęcia przez Austrię (dziki kraj, ojczyzna hitlera) systemu odpowiedzialności administracyjno-prawnej zamiast karno-prawnej jak to ma miejsce w cywilizowanej Europie.
Marc99
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 31.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marc99 » 31.05.2019 18:16

Dzisiaj jadąc na Chorwację przypadkowo zjechałem na Austrię na Kittsee. Przejechałem przez granicę i od razu na pierwszym rondzie zawróciłem wracając na Słowację. Czy mogę się spodziewać pisma z mandatem za brak winiety?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.05.2019 19:08

Rondo na autostradzie...? Jechales autostradą w Austrii czy na Słowacji...?
Marc99
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 31.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marc99 » 31.05.2019 22:21

48°04'54.4"N 17°01'50.5"E w tym miejscu robiłem nawrotkę. To była droga A6, więc założyłem, że autostrada :). Nie mogę dodać linku z Google Maps niestety. Jechałem przez Słowację drogą E75 i zamiast pojechać na wprost zjechałem na prawy pas i niestety za chwilę wyskoczyłem przy granicy z Austrią :/
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.05.2019 22:44

Z Austrii raczej nie, jak ze Słowacji to na pewno tak.
Marc99
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 31.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marc99 » 31.05.2019 22:56

Ok, czyli nastawiać się raczej na te mało przyjemne wieści. Oby nie były aż tak kosztowne
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.05.2019 23:17

Z grubsza wygląda to tak: Słowacja ma tylko elektroniczne winiety a co za tym idzie, monitoring tychże. Na wjazdach na autostradach są kamery rejestrujące pojazdy i jak na auto nie ma zarejestrowanej opłaty, to zarządca dróg ma czas do trzech lat wysłać informację o karze. W Austrii nie prowadzi się obserwacji tablic rejestracyjnych bo to pracownicy Asfinag wyrywkowo sprawdzają czy została wniesiona opłata za autostrady. Co do Slovenska - z tym, że jak się wjechało na płatny odcinek a nie chce się kupować winiety, to należy zjechać na najbliższym zjeździe:

Ak známku kupovať nechcete, opustite diaľnicu na najbližšom výjazde.
Marc99
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 31.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marc99 » 31.05.2019 23:40

Na Słowacji winietę mieliśmy zakupioną już przed granicą :) pozostaje mi czekać jak to wszystko się potoczy. Dzięki bardzo za informacje :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10897
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 01.06.2019 08:00

Pääkäyttäjä napisał(a):Ak známku kupovať nechcete, opustite diaľnicu na najbližšom výjazde.

Siostra miała jednak inaczej kole Liptovskego... jej nie uwaga, wjechała zupełnie niepotrzebnie na autostradę; brak znajomości tego przepisu/opisu i języka (po ang nie rozmawiali, po "słowiańsku" dogadać się nie chcieli) i 50E dostała. A miał być przyjemny wypoczynek w Beseniovej.

Także teges mandat czy to w SK, czy w A zależy od wielu czynników, ale planując jazdę autostradą nie wyobrażam sobie nie posiadać winiety i zawsze sprawdzam, które odcinki płatne.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2184
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 01.06.2019 10:22

te kiero napisał(a):Siostra miała jednak inaczej kole Liptovskego... jej nie uwaga, wjechała zupełnie niepotrzebnie na autostradę; brak znajomości tego przepisu/opisu i języka (po ang nie rozmawiali, po "słowiańsku" dogadać się nie chcieli) i 50E dostała. A miał być przyjemny wypoczynek w Beseniovej.

Także teges mandat czy to w SK, czy w A zależy od wielu czynników, ale planując jazdę autostradą nie wyobrażam sobie nie posiadać winiety i zawsze sprawdzam, które odcinki płatne.



Słowacka policja często stosuje przepisy jak jej się podoba, a szczególnie w odniesieniu do Polaków.

Z drugiej strony, skoro nasi odwalają takie cyrki jak jesienią pod Kubinem czy niedawno koło Żyliny, to też nie ma im się co dziwić... Tyle, że przez kilku idiotów cierpimy wszyscy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Mandat- uwaga łapią w Austrii - strona 63
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone