Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandat- uwaga łapią w Austrii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.07.2018 22:40

spit napisał(a):W wielu wątkach jest mowa o dołączonych zdjęciach. Czy w moim przypadku nie powinno tak być?


Austriacy nie dołączają zdjęć. Te zobaczysz dopiero w sądzie.
karoka65
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 14.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoka65 » 24.07.2018 15:05

Spit głowa do góry, ja w niedzielę przelałem 5 dyszek tyle że z tego bardziej sławnego na forum:
Gemeinde Murfeld, auf der B69, StrKm 79.255, Richtung Bad Radkersburg
Na 10 wyjazdów 5 dych to nie ma tak źle, trzeba bardziej myśleć ile mogło by przyjść, hehe
Możecie przypomnieć gdzie ta zaraza stoi bo końcem sierpnia chyba znowu pojadę i nie chcę podnosić średniej :)
Aha i była chyba 3.41 w nocy.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 24.07.2018 16:05

spit
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 04.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) spit » 24.07.2018 21:59

karoka65 napisał(a):Spit głowa do góry, ja w niedzielę przelałem 5 dyszek tyle że z tego bardziej sławnego na forum:
Gemeinde Murfeld, auf der B69, StrKm 79.255, Richtung Bad Radkersburg
Na 10 wyjazdów 5 dych to nie ma tak źle, trzeba bardziej myśleć ile mogło by przyjść, hehe
Możecie przypomnieć gdzie ta zaraza stoi bo końcem sierpnia chyba znowu pojadę i nie chcę podnosić średniej :)
Aha i była chyba 3.41 w nocy.

No to ta sama miejscówka, niestety niezbyt czytelne wydruki zamieściłem na poprzedniej stronie. Ja mam czas do 07.08 na przelew, ale nie będę czekać do ostatniej chwili i w tym tygodniu zasiądę nad przelewami
wrozbita
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 09.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) wrozbita » 09.08.2018 10:38

Jak lub gdzie mogę sprawdzić będąc w Polsce, czy wpłynęła kasa za mandat do Austrii i mam czyste konto?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.08.2018 10:56

wrozbita napisał(a):Jak lub gdzie mogę sprawdzić będąc w Polsce, czy wpłynęła kasa za mandat do Austrii i mam czyste konto?


Na swoim kompie. Pisząc maila do wystawcy mandatu - na nim z reguły jest namiar na "skrzynkę podawczą" albo osobę kontaktową.
pki
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 21.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) pki » 21.08.2018 11:32

Witam,

Wakacje w Chorwacji minęły szybko i nawet pamiątka z Austrii zdążyła przyjść :wink:
Czy ktoś z Was spotkał się z takim pismem? Nie mam tutaj mowy o żadnym przekroczeniu prędkości, nie ma żadnych kwot, a jedynie prośba o udzielenie informacji o kierującym.

Jak potraktować takie pismo?
Załączniki:
informacja o kierowcy- austria.jpg
Klara197575
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 16.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Klara197575 » 21.08.2018 11:56

Hej,
wygląda na to ,że chcą wlepić Ci mandat,ale mają nieostre zdjęcie lub nie są dokładnie pewni kto jechał.Ja bym z tym pismem udała się do prawnika tzw."verkehrsrecht“ prawnik od spraw drogowych. Nie odpowiadać samemu spontanicznie ! Każda,duża firma ubezpieczeniowa (taka np.gdzie masz Ty auto ubezpieczone) posiadać powinna takich prawników.W Niemczech np. ADAC załatwia takie sprawy za Ciebie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.08.2018 12:15

Zapewne wszystkiego nie wiem...Ale jaki polski ubezpieczyciel załatwia za swoich klientów sprawy mandatów ?
Klara197575
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 16.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Klara197575 » 21.08.2018 12:26

Poszukaj prawnika z tzw.Kancelari Prawa ruchu drogowego. lecz wpierw zadzwoniłabym do swojego ubezpieczyciela od auta i zapytała czy mają coś takiego.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.08.2018 12:32

Klara197575 napisał(a):Poszukaj prawnika z tzw.Kancelari Prawa ruchu drogowego. lecz wpierw zadzwoniłabym do swojego ubezpieczyciela od auta i zapytała czy mają coś takiego.


To jest polskie forum i polskie realia, a ty piszesz o Niemczech.
Dodam, że skorzystanie z pomocy prawnika podwoi koszt mandatu.
pki
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 21.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) pki » 21.08.2018 12:43

A od kiedy to Austria wysyła dokumenty w języku polskim?
Klara197575
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 16.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Klara197575 » 21.08.2018 12:51

pki napisał(a):A od kiedy to Austria wysyła dokumenty w języku polskim?



Spryciaże,mają te pisma automatycznie tłumaczone na wiele języków.Zrobisz jak zechcesz,olej,zakabluj na siebie,ale ja (jako Ja :D ) upewniłabym się czy to nie #fake lub jak należy takie pismo potraktować
Pozdrawiam
aisa80
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 12.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) aisa80 » 21.08.2018 13:03

Pki, my dostaliśmy takie samo pismo w zeszłym roku.
Najpierw dostaliśmy pismo z mandatem. A że olaliśmy (czyt: mąż olał) to wysłali własnie pismo z prośbą o wskazanie kierowcy ponieważ auto ma dwóch właścicieli.
Na to pismo które Ty masz również nie dostarczyliśmy odpowiedzi, więc do drzwi zadzwoniła policja która musiała ustalić kierowcę i oni wysłali ta informacje do Austrii.
Po tej wizycie przyszło pismo z mandatem - i to już zostało zapłacone. ;)
pki
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 21.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) pki » 21.08.2018 13:07

Również mam wątpliwości co do autetyczności tego pisma, ponieważ przez całą Austrię jechałem na tempomacie i zawsze zwalniałem jak były jakieś ograniczenia. Jedyne co mam na sumieniu to przyklejenie winiety w złym miejscu na szybie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Mandat- uwaga łapią w Austrii - strona 61
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone