Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandat- uwaga łapią w Austrii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Icejojo
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 11.06.2018
Czy dostanę mandat?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Icejojo » 11.06.2018 18:40

Witam
Podczas podróży do Chorwacji, przegapiłem pierwsza stacje z winietami w Austrii i kupiłem ją dopiero 15 km przed Wiedniem. Nie zatrzymał mnie żaden patrol, czy mandat zostanie wysłany na adres domowy? Czy jak nie zostałem złapany przez policję to mi się upiecze? Jakiej wysokości mandat mi grozi?

Dziękuję
M
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Czy dostanę mandat?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 11.06.2018 18:45

Jak nie było kontroli to nic nie będzie. Chyba, że gdzieś fotoradar Cię złapał to będzie podwójna kara ;)
Icejojo
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 11.06.2018
Re: Czy dostanę mandat?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Icejojo » 11.06.2018 19:03

Do jakiego czasu może przyjść taki mandat?
coolibeer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 11.06.2018
Re: Czy dostanę mandat?

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolibeer » 11.06.2018 19:15

Witaj. Miałem podobną sytuację w Austrii i na Węgrzech. Austria kupiona winieta na drugiej stacji a w drugim przypadku autko z kamerą na dachu zrobiło mi zdjęcie podczas wjazdu na drogę expresową. Zawróciłem i kupiłem winietę na stacji. Rok minął i nic nie przyszło.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 12.06.2018 09:44

Zawróciłeś na ekspresówce? :O
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 12.06.2018 19:23

Marsallah napisał(a):Zawróciłeś na ekspresówce? :O


Pewnie na ślimaku :D
Użytkownik usunięty
Re: Czy dostanę mandat?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.06.2018 20:27

Icejojo napisał(a):Witam
Podczas podróży do Chorwacji, przegapiłem pierwsza stacje z winietami w Austrii i kupiłem ją dopiero 15 km przed Wiedniem. Nie zatrzymał mnie żaden patrol, czy mandat zostanie wysłany na adres domowy? Czy jak nie zostałem złapany przez policję to mi się upiecze? Jakiej wysokości mandat mi grozi?

Dziękuję
M


Oni wysylaja mandaty bardzo szybko,po tygodniu od zdarzenia
Dawno juz bys dostal :D
byq
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 05.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) byq » 12.06.2018 20:36

Z mojej strony radzę uważać, bo jak pod koniec 2016 kraje europejskie mają bezproblemowy dostęp do bazy danych właścicieli po nr rejestracyjnych to zaczęły się cyrki.
W zeszłym roku z Francji dostałem 3 mandaty, pierwszy przekroczenie o 1km/h - wskazanie było 134 albo 135 i odjęli błąd pomiarowy, drugi i trzeci przekroczenie o ok 4km/h - wskazanie 137km/h, przekroczenia na autostradzie. Podobnie z Niemcami, ojciec tam siedzi od 2000 roku i do tej pory nawet jak migało to nic nei przychodziło, w zeszłym roku przyszły pierwsze mandaty, najmniejsze przekroczenie coś koło 5km/h, największe niecałe 30km/h wszystko poza terenem zabudowanym.
Widać nei wszystkie kraje jeszcze to konsekwentnie wykorzystują, ale mogą się obudzić.
Mandaty, zarówno z Francji jak i z Niemiec przyszły elegancko przetłumaczone, ale listami zwykłymi.
Także lepiej mieć się na baczności.
pozdr
Użytkownik usunięty
Re: Czy dostanę mandat?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.06.2018 20:43

coolibeer napisał(a):Witaj. Miałem podobną sytuację w Austrii i na Węgrzech. Austria kupiona winieta na drugiej stacji a w drugim przypadku autko z kamerą na dachu zrobiło mi zdjęcie podczas wjazdu na drogę expresową. Zawróciłem i kupiłem winietę na stacji. Rok minął i nic nie przyszło.


Fotoradar w Austrii musialby cie po wjezdzie na autostrade od razu zlapac na przekroczeniu predkosci i przy okazji by odkryto brak winiety 8)
Nieszczescia chodza parami, ale tobie sie upieklo, bo juz dawno by ci wyslali mandat :D
W Austrii nie ma co kilometr fotoradaru na autostradzie :D
Sa tam, gdzie sa ograniczenia predkosci, stale ( np. autostrada w Wiedniu ) albo czasowe ( IG-L kolo Linz, Salzburg, Innsbruck, Graz, itd.... )
Zagrozenie dla srodowiska pokazywane jest jako IG-L
Jak nie ma IG-L, to i tak radary pracuja i kasuja ( wtedy najwiecej kasuja, bo kierowcy jada szybko myslac, ze fotoradar jest wlaczany tylko przy IG-L )
Ponadto czesto policjanci stoja z suszarka, gdzie ograniczenie jest, a stalego fotoradaru nie ma
aisa80
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 12.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) aisa80 » 19.06.2018 09:00

Witam Ponownie :)
No i po formalnościach naszej policji w zeszłym tygodniu przyszedł mandat na 40 euro.
Dziś puściłam przelew więc mąż przyszedł po rozum do głowy :)
Do zobaczenia na drogach chorwackich :) Już niedługo :)
spit
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 04.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) spit » 23.07.2018 18:15

Wrzucam fotkę świeżego mandatu z Austrii wraz z instrukcją obsługi. Jakość może nie najlepsza, bo "na kolanie" to zrobiłem, ale zależało mi na szybkim opublikowaniu. Co bardziej dociekliwi na pewno się wszystkiego doczytają. Mandat zapłacę, bo wszystko się zgadza, godzina, nr rej, dzień itp. Najlepszy jest tekst w ostatnim wersie "instrukcji"- to dla tych co niby nie wiedzą kto prowadził :wink:
Załączniki:
austria m1.jpg
20180723_172106-1 (3)_LI.jpg
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 23.07.2018 19:29

bardzo słabo widać ten pisemka
spit
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 04.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) spit » 23.07.2018 19:45

Na obszarze lokalnym przekroczono dopuszczalną prędkość maksymalną 50 km/h o 14 km/h. Tolerancja pomiaru została już odjęta na twoją korzyść. Grzywna w wysokości 50EUR.
Dość wysoki mandat, tym bardziej, że wykroczenie miało miejsce o godz. 1.40. Nie wiem jak to wygląda w Austrii z dozwoloną prędkością w godz. 22.00-5.00? Czy minimalna prędkość jest podniesiona o 10km/h jak u nas?
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 23.07.2018 19:59

spit napisał(a):Nie wiem jak to wygląda w Austrii z dozwoloną prędkością w godz. 22.00-5.00? Czy minimalna prędkość jest podniesiona o 10km/h jak u nas?
Nie, nie jest podniesiona. Lokalnie może być nawet obniżana do 30 kmh. W Niemczech to dość częste we wioskach.
I nie chodzi tu o bezpieczeństwo, a o hałas.
Ludzie w nocy chcą spać.
spit
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 04.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) spit » 23.07.2018 20:39

W wielu wątkach jest mowa o dołączonych zdjęciach. Czy w moim przypadku nie powinno tak być?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Mandat- uwaga łapią w Austrii - strona 60
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone