Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże niebałkańskie podróże :-)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 12.07.2012 07:07

DarCro napisał(a):
Podoba mi się to zdjęcie, bo pod fajnym kątem tę wieżę ujęliście (W sumie nie wiem które z Was więc wolę użyć liczbę mnogą. :-) )
Zegar wyszedł nieproporcjonalnie wielki, dzięki czemu widać jak bardzo czas nas przygniata...
.......
To jest fajnie geometrycznie rozwiązane, z osią przechodząca od rogu do rogu.
Jakby ściemnić tło i podkręcić żółte i czerwone, to kolarze jeszcze bardziej by z tłem kontrastowali.


Trzeba przyznać, że masz oko. Znajdujesz, podobnie jak ja w robieniu zdjęć, przyjemność w ich odbiorze. Dzięki :D
To ja wykazuję większe ciągoty do fotografowania szczegółów i wszystkiego dookoła siebie :wink:
Skorzystam z podpowiedzi korekcji zdjęcia z kolarzami ale dopiero późno po południu gdy powrócę ponownie do komputera. :)

Mariuszu, wyjeżdżamy w tym samym terminie - tylko jeden dzień wcześniej, wyruszamy tradycyjnie już w piątek :)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 12.07.2012 09:45

4 maja, piątek c.d.

Schodzimy na dół, kolarze odjechali...

Obrazek

A my wędrujemy wzdłuż miasta zaglądając to tu, to tam :) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kościół i klasztor San Francesco

Obrazek

Obrazek

I widoki sprzed niego.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 30.07.2012 07:54 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 12.07.2012 09:46

Dlaczego ja ciągle idę z przodu :roll: :? :wink:

Obrazek

Tu też poprzycinali drzewa....

Obrazek

Chiesa di Santa Lucia, kościół zbudowany w 1653 roku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 30.07.2012 07:55 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 12.07.2012 09:46

Wieża kościoła SantAgostino

Obrazek

Obrazek

Fasada tego, pochodzącego z 1427 roku kościoła.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oczywiście zaglądamy do wnętrza, które okazuje się bardzo ładne.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 30.07.2012 07:55 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 12.07.2012 09:47

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tuż obok kościoła znajduje się wieża z zegarem... jak widać minęła już 13 :wink: . W Montepulciano nie potrzeba mieć ze sobą zegarka :) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jesteśmy teraz w północnej części starówki, cały czas schodzimy lekko w dół. Ten budynek był ciekawy, bo nie dość, że lekko wygięty, to tworzyły go kamienie z różnymi symbolami i znakami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

c.d.n.
Ostatnio edytowano 30.07.2012 07:56 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 12.07.2012 10:10

kulka53 napisał(a):Dlaczego ja ciągle idę z przodu :roll: :? :wink:

Z autopsji wiem, że nie "idziesz z przodu", tylko "włazisz w kadr" :lol:

kulka53 napisał(a):Jesteśmy teraz w północnej części starówki ...

Podoba mi się to rozprzestrzenienie warszawskiej gwary niemal na cały świat.
Aczkolwiek znam kilka miejsc w Polsce, gdzie bym uważał z tym słowem ;)

:D

Czy mi się wydaje, czy to zdjęcie jest w lustrzanym odbiciu?
Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 12.07.2012 10:52

weldon napisał(a): "włazisz w kadr"

To też :cool: , ale faktycznie często bywa tak, że idę przodem, jako ten "przewodnik" :lol: . A może też bardziej ciekawi mnie co będzie "za kolejnym zakrętem"? :roll: .

weldon napisał(a):Podoba mi się to rozprzestrzenienie warszawskiej gwary niemal na cały świat.

8O
To mnie zaskoczyłeś :idea:
W życiu bym nie przypuszczał że to słowo z jakiejś gwary pochodzi...
Ale skoro tak jest, to rzeczywiście się rozpowszechniło, bo my z okolicami Mazowsza rodzinnie żadnej styczności nie mamy.

weldon napisał(a):Czy mi się wydaje, czy to zdjęcie jest w lustrzanym odbiciu?

Że niby ten napis jakoś tak odwrotnie?
Nie, nie jest to lustrzane odbicie. Ten fragment muru można zobaczyć na zdjęciu powyżej - to pierwsza część tuż za drzwiami, pod pierwszym z trzech okien. A ten budynek na pewno widzieliśmy tak jak jest na zdjęciu.

Myślę, że te kamienie to z jakichś bardziej antycznych budowli pochodzą, w Grecji i Albanii często widzieliśmy głazy z np teatrów czy innych gmachów wkomponowane w średniowieczne kościoły albo rezydencje władców.

Pozdrawiam
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 12.07.2012 11:19

kulka53 napisał(a):Dlaczego ja ciągle idę z przodu :roll: :? :wink:

Przeważnie ten, kto robi więcej zdjęć, zostaje z tyłu. Coś o tym wiem. :roll: :lol:

Dzięki za piękną Toskanię. :)



Serdecznie pozdrawiam
Jola
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 12.07.2012 11:30

kulka53 napisał(a):To mnie zaskoczyłeś :idea:

E tam. Spróbuj się spytać krakowiaka, gdzie jest Starówka :lool:


kulka53 napisał(a):Myślę, że te kamienie to z jakichś bardziej antycznych budowli pochodzą, w Grecji i Albanii często widzieliśmy głazy z np teatrów czy innych gmachów wkomponowane w średniowieczne kościoły albo rezydencje władców.

A to faktycznie w wielu miejscach, choćby w Solin, spotykane, tylko nie tłumaczy napisów lustrzanych.

Chyba, że to jakiś antyczny graficiarz, dla żartu, zostawił, żeby sobie ktoś w przyszłości głowę łamał :D

Spróbuję sobie odbić i może uda mi się coś odczytać, co zaspokoi moją ciekawość :)
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 12.07.2012 18:39

DarCro napisał(a):Obrazek

To jest fajnie geometrycznie rozwiązane, z osią przechodząca od rogu do rogu.
Jakby ściemnić tło i podkręcić żółte i czerwone, to kolarze jeszcze bardziej by z tłem kontrastowali.


Obrazek

Próbowałam ściemniać ale jednak wydaje mi się, że lepszy efekt wyszedł gdy je rozjaśniłam, dodałam czerwieni i żółci, cegłom niestety też :( no i lekko zmieniłam kadr. Kolarze są na drugim zdjęciu lepiej wyeksponowani. Tak myślę.

Jolanta M napisał(a):Przeważnie ten, kto robi więcej zdjęć, zostaje z tyłu. Coś o tym wiem. :roll: :lol:

Mam trudniejszy aparat do obsługi :wink: Zawsze muszę oko do wizjera przyłożyć, ocenić sytuacje, podgląd live nie jest tak wygodny do podglądania jak w kompaktach. Lekko nie jest.
A wokół tyle jest nowego, tyle ciekawego, jak nie kwiatki, ogrody, to ściany, okna, zegary, kominy i w błyskawicznym tempie zapełniam 4 razy większe karty, no i się okazuje że robię 2-3 razy więcej zdjęć.
Poza tym wspominaliśmy w relacji, że mam problem z bolącym kolanem. Mocno się ociągałam z chodzeniem. Wizytę u ortopedy mam umówioną na 1 października. Może do tego czasu samo przestanie mi już dokuczać. :)

Jolanta M napisał(a):Dzięki za piękną Toskanię. :)

Mogę dodać, że my ją tylko odtwarzamy to Toskania piękną jest.
Miło nam że zaglądnęłaś.

weldon napisał(a):Chyba, że to jakiś antyczny graficiarz, dla żartu, zostawił, żeby sobie ktoś w przyszłości głowę łamał :D

Spróbuję sobie odbić i może uda mi się coś odczytać, co zaspokoi moją ciekawość :)


Masz rację, można odbić, literki na greckie wyglądają i dają się przeczytać. Tylko co miałyby te wyrazy znaczyć?
Myśmy się zastanawiali czy rzeczywiście te kamienie są antyczne. Według mnie tak. Średniowieczni mieszkańcy Italii nie mieli takiego przekonania jak Grecy, że w starożytnych ruinach mieszkają duchy i że straszy. Bez skrupułów rozbierali niepotrzebne już stare świątynie i budowle i wznosili nowe chrześcijańskie świątynie, komunalne budowle, pałace i fortece.
Ostatnio edytowano 15.07.2012 14:14 przez Lidia K, łącznie edytowano 1 raz
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 12.07.2012 18:50

Lidia K napisał(a):Próbowałam ściemniać ale jednak wydaje mi się, że lepszy efekt wyszedł gdy je rozjaśniłam, dodałam czerwieni i żółci, cegłom niestety też :( no i lekko zmieniłam kadr. Kolarze są na drugim zdjęciu lepiej wyeksponowani. Tak myślę.


Myślałem o czymś innym, ale to byłaby strasznie pracochłonna obróbka z wyodrębnianiem strojów kolarzy, tak aby cała reszta dała się ściemnić.
Trochę pech, że chodnik też zawiera żółć i czerwień. :)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 13.07.2012 10:10

4 maja, piątek c.d.


Jeszcze parę kroków i dochodzimy do samego krańca Starego Miasta, do północnej bramy Porta al Prato. Tu, przy Corso jest zlokalizowanych wiele winiarni, niektóre są teraz zamknięte z racji sjesty. Można wybierać bez końca, można kosztować różnych rodzajów win, już od samego widoku może zakręcić się w głowie :lol: . No ale ja jako kierowca muszę odmówić sobie tej przyjemności a sama Małgosia pić nie będzie :) .

Na Piazza Savonarola stoi kolumna z lwem, to herb Florencji pod której wpływami było Montepulciano.

Obrazek

Obrazek

Brama jest wielka i wygląda imponująco :) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widoczek sprzed bramy

Obrazek

Wracamy nieco inną drogą, choć w Montepulciano nie jest to takie proste i oczywiste, starówka jest bardzo długa, ale wąska. Nawet tu, w tak turystycznym miejscu, gdy zejdzie się z głównego szlaku jest się w trochę innym świecie...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To kościół SantAgnese, już za murami po północnej stronie miasta.

Obrazek
Ostatnio edytowano 30.07.2012 07:57 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 13.07.2012 10:11

Już po drugiej :wink:

Obrazek

Obrazek

Palazzo Cervini, tylko fragment bo oczywiście cały się nie zmieścił w kadrze.

Obrazek

Obrazek

Malutki kościółek Chiesa del Gesu (1691 r.). Także i on jest pozbawiony fasady :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Montepulciańskie zaułki.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 30.07.2012 07:57 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 13.07.2012 10:12

W drodze powrotnej zaglądamy jeszcze raz na Piazza Grande, niestety, informacja turystyczna jest o tej porze zamknięta. Za to studnia tuż przed nią jest inaczej oświetlona :cool:

Obrazek

Pamiątki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do auta wracamy nieco inną drogą, krótszą, schodkami.

Trzecie :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nasz kolejny cel widać na ostatnim zdjęciu w wielkiej oddali :)

I tak dobiegła końca wizyta w zalanym słońcem Montepulciano. Jedna z bardziej hitowych miejscowości Toskanii podobała się nam, choć chyba nie tak jak Volterra, czy San Gimignano. Z malutkiej Pienzy były znacznie ładniejsze widoki. Jednak zdecydowanie warto tu zaglądnąć, zwłaszcza, że w porównaniu z wcześniej wymienionymi dwoma "hitami" było tu znacznie :idea: mniej ludzi.

c.d.n.
Ostatnio edytowano 30.07.2012 07:58 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 13.07.2012 11:01

kulka53 napisał(a):Obrazek


Tak lubię :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - strona 43
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone