Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże niebałkańskie podróże :-)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 11.07.2012 10:35

Ładny zestaw kolorów :)
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 11.07.2012 10:49

kulka53 napisał(a):Na rynek zajechała grupa kolarzy... zresztą z tego co zaobserwowaliśmy, wyczynowe kolarstwo szosowe jest bardzo we Włoszech popularne :) .

... w końcu Giro d'Italia istnieje od 1909 roku i jest to drugi po Tour de France wyścig kolarski świata. 8)

weldon napisał(a):Nie otwiera się :(

... większość zdjęć (tylko w tym wątku) muszę otwierać za pomocą "odśwież obrazek". :evil:

Pozdrawiam.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 11.07.2012 11:01

mariusz-w napisał(a):... większość zdjęć (tylko w tym wątku) muszę otwierać za pomocą "odśwież obrazek". :evil:

Mi tylko te jedno. Nie pomogło nawet skopiowanie i wklejenie adresu - po prostu nie znalazł zdjęcia.

mariusz-w napisał(a): ... w końcu Giro d'Italia istnieje od 1909 roku i jest to drugi po Tour de France wyścig kolarski świata. 8)

No to mam trochę wspólnego w tym zakresie z Włochami i Francuzami :D

W końcu to w Warszawie istnieje najstarsze Towarzystwo Cyklistów w Polsce :)
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 11.07.2012 11:11

weldon napisał(a):No to mam trochę wspólnego w tym zakresie z Włochami i Francuzami :D

W końcu to w Warszawie istnieje najstarsze Towarzystwo Cyklistów w Polsce :)

... i od 1928 Tour de Pologne, który w 2005 r. został włączony do cyklu imprez nazwanych UCI ProTour, tak jak dwa powyższe. :)
Dzięki doskonałym relacjom EUROSPORTU ... oglądając te wyścigi doskonale się "zwiedza" te kraje.
Nie wiem czy nie jest to bardziej widowiskowe niż same wyścigi ! ;) :)

Pozdrawiam.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 11.07.2012 11:22

A wiesz, że coś w tym jest ...

Z olimpiady w Pekinie najbardziej zapadły mi w pamięć widoki z wyścigu kolarskiego kobiet.

Stary Pekin, mury ... Nie zapomnę, jak jedna z dziewczyn wpadła do fosy biegnącej tuż przy drodze :/

Niedawno widziałem relację z jakiejś miejscowości na trasie Tour de France - cały dzień przygotowań, piknik, krzesełka, grille, świetna zabawa i ... 30 sekundowy peleton, który jak burza przejechał przez wioskę :D

Pod tym względem Małgosia z Pawłem mieli szczęście, że trafili na końcówkę etapu, a nie na lotną premię :D





Mam nadzieję, ze w ten sposób nawiązałem naszym OT do treści wątku :D
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 11.07.2012 11:35

weldon napisał(a):Ładny zestaw kolorów :)


To nie moja wina a Fuji bo tak je zazielenił, że spróbowałam najprostszego pomysłu - automatycznie dopasuj kolory, zwiększenia kontrastu i nasycenia korzystając z darmowego programu (irfanview)

mariusz-w napisał(a):
kulka53 napisał(a):Na rynek zajechała grupa kolarzy... zresztą z tego co zaobserwowaliśmy, wyczynowe kolarstwo szosowe jest bardzo we Włoszech popularne :) .

... w końcu Giro d'Italia istnieje od 1909 roku i jest to drugi po Tour de France wyścig kolarski świata. 8)


My mamy swoje wyścigi kolarskie :wink: do pracy i z pracy :D
Mój jest całoroczny. Na palcach jednej ręki mogę policzyć dni w ciągu roku(poza urlopem) kiedy nie wyruszam o 7:10 na trasę mojego wyścigu.

Wczoraj wygrał Włoch i się nie zdziwię, jak to któryś z nich wygra polski wyścig.
http://www.sport.pl/kolarstwo/1,93765,1 ... sera_.html

mariusz-w napisał(a):
weldon napisał(a):Nie otwiera się :(

... większość zdjęć (tylko w tym wątku) muszę otwierać za pomocą "odśwież obrazek". :evil:


W tym wątku, czy na niektórych stronach w tym wątku?

Może to dlatego, że niektóre strony są bardzo naładowane zdjęciami. Z imageshackiem jest i tak nie najgorzej bo można właśnie odświeżyć stronę internetową i to co już jest pokazane zostanie uzupełnione o kolejne porcje ściągnięte z imageshacka.
Ale na pewno najważniejsza jest szybkość internetu. Mam w domu 1Mb i czasami są problemy ze zdjęciami w różnych wątkach. Ale rzadko, nie to co było w poprzednich kilku latach gdy miałam 256kb :(
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 11.07.2012 11:50

To zdjęcie z naszego wjazdu autem na Monte Amiata i z mało udanego zdjęcia dwóch kolarzy zjeżdżających tą akurat drogą.
Obrazek


Mieliśmy okazję spotkać w maju kilka małych i większych grupek kolarzy na drogach Toskanii. Widać było jak bardzo jest kolarstwo szosowe popularne we Włoszech.
Ostatnio edytowano 15.07.2012 15:12 przez Lidia K, łącznie edytowano 1 raz
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 11.07.2012 11:54

Lidia K napisał(a):
Wczoraj wygrał Włoch i się nie zdziwię, jak to któryś z nich wygra polski wyścig.
http://www.sport.pl/kolarstwo/1,93765,1 ... sera_.html

Oglądam ... na ile czas pozwoli ! :) ... choć jednak najbardziej lubię jak jadą przez Dolomity i Alpy ! :)

Lidia K napisał(a):Może to dlatego, że niektóre strony są bardzo naładowane zdjęciami.

Pewnie tak ... i to, że z "żaby" ... internet mam ok.
Damy radę ! ;) :)

Pozdrawiam.
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 11.07.2012 11:57

Lidia K napisał(a):Widać było jak bardzo jest kolarstwo szosowe popularne we Włoszech.

Turystyczne i górskie też !
W Dolomitach aż gęsto ! :)
... a i my mamy w tym roku apartament z gratisem w postaci górskich rowerów. 8)

Pozdrawiam.
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 11.07.2012 12:08

mariusz-w napisał(a):
Lidia K napisał(a):Może to dlatego, że niektóre strony są bardzo naładowane zdjęciami.

Pewnie tak ... i to, że z "żaby" ... internet mam ok.
Damy radę ! ;) :)


I tym optymistycznym akcentem fajnie byłoby zakończyć :D. (relację)

Ale jeszcze nie dzisiaj.
Do końca relacji zostało już niewiele do pokazania, zostańcie z nami jeszcze troszeczkę. :)

mariusz-w napisał(a):
Lidia K napisał(a):Widać było jak bardzo jest kolarstwo szosowe popularne we Włoszech.

Turystyczne i górskie też !
W Dolomitach aż gęsto ! :)
... a i my mamy w tym roku apartament z gratisem w postaci górskich rowerów. 8)


Trudno nam sobie wyobrazić podjazdy na dolomitowe przełęcza, ale skoro dają tam rowery w gratisie to koniecznie musicie spróbować i opisać, co łatwiejsze, pieszo czy rowerem :wink: i czym szybciej :?
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 11.07.2012 12:15

Lidia K napisał(a):...ają tam rowery w gratisie to koniecznie musicie spróbować i opisać, co łatwiejsze, pieszo czy rowerem :wink: i czym szybciej :?

To zależy w którą stronę.

Pod, czy z górki :D




Z górki ważniejsze są mocne ręce (do hamulców), a pod górkę nogi ;)
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 11.07.2012 13:14

Lidia K napisał(a):Trudno nam sobie wyobrazić podjazdy na dolomitowe przełęcza, ale skoro dają tam rowery w gratisie to koniecznie musicie spróbować i opisać, co łatwiejsze, pieszo czy rowerem :wink: i czym szybciej :?

Nam też ! :) :lol:
Podejrzewam że pieszo. 8)
Na szczęście są doliny, przy wlocie do jednej z ładniejszych (podobno) będziemy mieszkać. Co dalej zobaczymy. :?
Treningi w każdym bądź razie rozpoczęte, mamy na nie jeszcze 1,5 miesiąca.

weldon napisał(a):Pod, czy z górki :D

... nooo tak ... w razie co zawsze można pogodzić spacer z jazdą ! ;)

pozdrawiam.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 11.07.2012 13:25

mariusz-w napisał(a):Treningi w każdym bądź razie rozpoczęte, mamy na nie jeszcze 1,5 miesiąca.

Chyba znowu wyjeżdżamy w tym samym terminie :roll: :lol:

Tylko, że my tym razem na trochę dłużej :cool:
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 11.07.2012 13:31

kulka53 napisał(a):Chyba znowu wyjeżdżamy w tym samym terminie :roll: :lol:

Tylko, że my tym razem na trochę dłużej :cool:

Prawie tradycyjnie ... pierwszy wrzesień ! ... do 22-drugiego. 8)
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 11.07.2012 21:33

Obrazek

Podoba mi się to zdjęcie, bo pod fajnym kątem tę wieżę ujęliście (W sumie nie wiem które z Was więc wolę użyć liczbę mnogą. :-) )
Zegar wyszedł nieproporcjonajnie wielki, dzięki czemu widać jak bardzo czas nas przygniata...

Obrazek

To jest fajnie geometrycznie rozwiązane, z osią przechodząca od rogu do rogu.
Jakby ściemnić tło i podkręcić żółte i czerwone, to kolarze jeszcze bardziej by z tłem kontrastowali.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - strona 42
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone