Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże niebałkańskie podróże :-)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 28.05.2015 21:10

kulka53 napisał(a):Tłumów nie ma, mimo że słońce już nieźle przygrzewa – jest około 30 stopni.

Tylko pozazdrościć u nas takie temperatury były zupełnie nieosiągalne 8)

kulka53 napisał(a):Jako, że przed wyjazdem nie naoglądaliśmy się zdjęć w internecie, praktycznie wszystko co zastawaliśmy było dla nas niespodzianką, w tym przypadku można powiedzieć, że na plus :) .


Muszę przyznać, że nie brałem nigdy Sardynii pod uwagę ze względu na ceny przewyższające nasz budżet wakacyjny. Szczególnie w naszym przypadku ceny noclegów :roll:
A i ilość osób tam wypoczywających nas nie zachęcała, ale widać przed sezonem to inna bajka :)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.05.2015 10:01

ajdadi napisał(a):Na fotkach zauważyłem więcej bomb...

Mam nadzieję, że jeszcze trochę zauważysz... bo my tak :cool:
MarDomi napisał(a):
kulka53 napisał(a):Tłumów nie ma, mimo że słońce już nieźle przygrzewa – jest około 30 stopni.

Tylko pozazdrościć u nas takie temperatury były zupełnie nieosiągalne 8)

W tym roku mamy jak w piosence "wyjątkowo zimny maj" :roll:
Niestety, Sardynia widać leży zbyt blisko Polski, bo pewien chłód dotarł i tam... ale dopiero kilka dni później.

MarDomi napisał(a):Muszę przyznać, że nie brałem nigdy Sardynii pod uwagę ze względu na ceny przewyższające nasz budżet wakacyjny. Szczególnie w naszym przypadku ceny noclegów :roll:
A i ilość osób tam wypoczywających nas nie zachęcała, ale widać przed sezonem to inna bajka :)

Nie mam pojęcia jaki mogą być ceny noclegów na wyspie, ale może wcale nie jest tak źle?
Widzieliśmy tam sporo gospodarstw agroturystycznych, w miejscach może nieszczególnie atrakcyjnych, bo gdzieś kawałek od morza, ale wiadomo, że mając auto nie jest to problem.
A może też jest tak jak na Santorini? gdzie spotkani Anglicy opowiadali, że mają wynajęty już hotel w Oia za 25 euro. Fakt, że na początku maja i pewnie nie z widokiem na zachód, ale.... :)

Pozdrawiam
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 29.05.2015 10:45

kulka53 napisał(a):
Zupełnie przypadkiem trafiliśmy do kościoła. Stella Maris nie jest żadnym zabytkiem, ale bardzo przypomniał nam Cyklady :) (przynajmniej z zewnątrz).

Obrazek


Prawda.

Wdzieliście Mater Dolorosę El Greco?
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.05.2015 11:30

maxredaktor napisał(a):Wdzieliście Mater Dolorosę El Greco?

Nie.
Nie byliśmy ani we Francji, ani w Hiszpanii jak dotąd.
Odległość trochę przeraża, ale na półwysep Iberyjski nas ciągnie. Zapewne wcześniej czy później się tam wybierzemy, może częściowo drogą morską :roll: .

Mimo, że nie jesteśmy historykami ani znawcami sztuki, staramy się odwiedzać muzea, zaglądać do kościołów, zawsze przy tej okazji można się czegoś ciekawego dowiedzieć czy wypatrzyć.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.05.2015 11:33

10 maja, niedziela – cd

Piękna pogoda dopisuje, upał także doskwiera, ale my, jak zawsze podczas pierwszych dni wakacji, jesteśmy głodni nowego :wink: . Powolutku przemieszamy się wzdłuż wybrzeża chłonąc coraz to nowe widoki, na przykład takie:

Obrazek

Duże WOW wyrwało się nam z gardeł zobaczywszy tę zatokę – Golfo di Saline – a także leżący z drugiej jej strony przyladek Capo d'Orso....

Obrazek

W zatoce, kolejna NIEZŁA plażyczka :)

Obrazek

Zatrzymawszy się, by popstrykać powyższe, zauważyliśmy, ze niektórzy chyba wolą skałki :wink:

Obrazek

Jeszcze jeden widoczek na plażę Saline:

Obrazek

Podjechaliśmy na Capo d'Orso...

Obrazek

Obrazek

Na końcu drogi jest parking (płatny) i wyznaczone ścieżki po skałach, widać było wędrujących amatorów ładnych widoków. Nas jednak nie skusiły, tu głównie oponowała zniechęcona panującym upałem Małgosia. Dlatego pojechaliśmy dalej – do Palau.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.05.2015 11:34

Widok na miasteczko...

Obrazek

Obrazek

… i na leżącą niedaleko wyspę La Maddalena.....

Obrazek

Obrazek

...no i rzecz jasna na ładne kwiatki :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.05.2015 11:34

Palau to nieduży port, w sezonie pływają tu promy z kontynentu i z Korsyki. Przez cały rok można przedostać się na wspomnianą La Maddalenę połączoną z inną wyspą – Caprerą. Początkowo mieliśmy rzecz jasna zamiar by się tam wybrać i zostać na noc :wink: , jednak odpuściliśmy ten pomysł – głównie z powodu widocznego nawet z oddali zabudowania niewielkiej wysepki. Na Caprerze miał wielką posiadłość Giuseppe Garibaldi i spędził tam wiele lat swojego życia. Można tam zwiedzić jego dom oraz grobowiec, gdyż właśnie na tej niedużej wyspie został pochowany. Nie zachęciły nas, a zwłaszcza mnie, do tego informacje, że znaczna część Caprery jest poligonem wojskowym...

Ale w Palau na chwilę się zatrzymaliśmy. Miasteczko jest zupełnie nieciekawe, chciałem jednak dowiedzieć się czegoś o przeprawie promowej, może tak na przyszłość? :roll: . Bilety można nabyć w kilku miejscach, co ciekawe cena nie jest stała, zależy od dnia, pory dnia i miejsca w którym się je kupuje... widać taka jest w tym względzie włoska specyfika. W każdym razie, za rejs w obie strony dla 2 osób z autem trzeba zapłacić około 30 euro.

La Maddalenę pozwiedzaliśmy na odległość :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Charakterystyczne dla tej części wybrzeża skały w Palau:

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.05.2015 11:35

A ta ścieżeczka dokąd prowadzi? 8O

Obrazek

Co, znowu plaża? :roll:

Obrazek

W tym właśnie momencie przekonaliśmy się już na pewno, że ta zmiana decyzji i to, że znaleźliśmy się właśnie na Sardynii, to nie był w żadnym wypadku błąd, a BARDZO DOBRA DECYZJA :D :D :D .

Obrazek

Obrazek

To miejsce leży parę km od Palau i nosi nazwę Porto Liscia. Po drugiej stronie cypelka i wysepki L'Insuledda leży druga, mniejsza ale bardziej popularna (prawdopodobnie ze względu na kilka stojących na niej i już otwartych barów) plaża Porto Pollo.

Obrazek

Grobla na wysepkę i widok na obie NIEZŁE plaże :)

Obrazek

Na wysepce był kiedyś kemping, podeszliśmy na koniec, do szlabanu. Widać było wyraźnie, że to miejsce jest opuszczone i nie działa przynajmniej od paru lat.

Tę formę aktywności nad wodą widzieliśmy już kilkukrotnie :)

Obrazek

Ulubione roślinki :)

Obrazek

Obrazek

Było wczesne, upalne popołudnie. Sardynia powoli zaczynała pokazywać, odkrywać przed nami swoje skarby... Bardzo, naprawdę bardzo cieszyliśmy się, że udało się nam dotrzeć także i tutaj :idea: .

c.d.n.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 29.05.2015 11:42

kulka53 napisał(a):ze niektórzy chyba wolą skałki


... Pani w sukience chyba będzie skakała ... :wink: ...

kulka53 napisał(a):W każdym razie, za rejs w obie strony dla 2 osób z autem trzeba zapłacić około 30 euro.


... w sumie cena rozsądna ... :) ...

kulka53 napisał(a):W tym właśnie momencie przekonaliśmy się już na pewno, że ta zmiana decyzji i to, że znaleźliśmy się właśnie na Sardynii, to nie był w żadnym wypadku błąd, a BARDZO DOBRA DECYZJA .


... My również ... :mrgreen: ...
Pozdrawiam.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 29.05.2015 12:31

kulka53 napisał(a):
maxredaktor napisał(a):Wdzieliście Mater Dolorosę El Greco?

Nie.
Nie byliśmy ani we Francji, ani w Hiszpanii jak dotąd.
Odległość trochę przeraża, ale na półwysep Iberyjski nas ciągnie. Zapewne wcześniej czy później się tam wybierzemy, może częściowo drogą morską :roll: .

Mimo, że nie jesteśmy historykami ani znawcami sztuki, staramy się odwiedzać muzea, zaglądać do kościołów, zawsze przy tej okazji można się czegoś ciekawego dowiedzieć czy wypatrzyć.


Ten obraz jest właśnie w tym kościele :)
Przyznam, że byłem w lekkim szoku, jak go zobaczyłem. A sprezentował go jakiś bogacz, który odwiedza(ł) Costa Smeralda.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.05.2015 13:16

kmichal napisał(a):... w sumie cena rozsądna ... :) ...

Przewodnik podawał około 20 euro, ale nawet 30 nie jest sumą zaporową.
Tu większą rolę odegrał czas :roll: .
maxredaktor napisał(a):Ten obraz jest właśnie w tym kościele :)
Przyznam, że byłem w lekkim szoku, jak go zobaczyłem. A sprezentował go jakiś bogacz, który odwiedza(ł) Costa Smeralda.

Rzeczywiście :roll: , też jestem w szoku :)
Nie widzieliśmy go, na pewno nie wisiał ot tak na ścianie, zresztą nie widać go na naszych zdjęciach. Być może był przy ołtarzu, albo w jakiejś zamkniętej kapliczce.
Do kościoła trafiliśmy przypadkiem, więc limit przypadków na ten dzień chyba wyczerpaliśmy...
Następnym razem z pewnością poszukamy :cool: (i nie będziemy musieli jechać do Madrytu :wink: )
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 29.05.2015 19:12

Lazury mocno APULIJSKIE rzekłbym! :)
janusz07
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 260
Dołączył(a): 20.03.2008
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz07 » 29.05.2015 19:58

Fajnie, Kilka lat temu myslałem o Sardynii, ale ceny w sezonie a ja moge tylko wtedy mnie zniechęciły. Poogladam z wami. Pozdrawiam
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21043
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 30.05.2015 16:13

Z Waszych fotek wychodzi na to,że...Sardynia to bardzo bombowa wyspa jest...

Pozdrawiam
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 30.05.2015 16:52

ajdadi napisał(a):Z Waszych fotek wychodzi na to,że...Sardynia to bardzo bombowa wyspa jest...

Możesz sobie też rzucić okiem tutaj - zanim poznika reszta fotek.
Między innymi tam jest słynny niedźwiedź z Capo d'Orso.

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - strona 106
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone