Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Dodekaneskie TRIO 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.01.2018 14:43

Chciałbym móc za jakieś 30 lat sobie posiedzieć....
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Dodekaneskie TRIO 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 26.01.2018 20:21

Mikeee napisał(a):super ta plaża z trudnym zejściem. Spokój, intymność i fajne okoliczności przyrody 8) :hut: .

Dokładnie tak, wszystko się zgadza :cool:
Nie jest to może plaża ze złotym, miękkim piaseczkiem, palmami itp., ale taka plaża na pewno nie zapewniłaby takich warunków... a to one są dla nas bardzo cenne :)
Mikeee napisał(a):super zdjęcie 8)

Dziękuję w imieniu Małgosi :cool: :)
piekara114 napisał(a):Chciałbym móc za jakieś 30 lat sobie posiedzieć....

Wszystko przed Tobą (Wami... :) )
To właśnie była ta niemiecka para, z którą popłynęliśmy na następną wyspę i tam trochę porozmawialiśmy. Doświadczeni w takim siedzeniu... tak sądzę :)

Pozdrawiam
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Dodekaneskie TRIO 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 27.01.2018 09:39

Mnie również wzruszyła ta starsza para .... I też bym tak chciała posiedzieć .... Tyle, że niestety dużo szybciej niż za 30 lat :cry: :evil: :wink: .
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Dodekaneskie TRIO 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 27.01.2018 16:24

Potter napisał(a):Mnie również wzruszyła ta starsza para .... I też bym tak chciała posiedzieć .... Tyle, że niestety dużo szybciej niż za 30 lat :cry: :evil: :wink: .

My już powoli zaczynamy tak siedzieć (czasami, tyle że nikt nam fotek nie robi :roll: ), bo w naszym przypadku to nie bardzo jest na co czekać :cry: :oops: :evil:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Dodekaneskie TRIO 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 27.01.2018 16:29

22 września, piątek c.d.

Podczas gdy Małgosia w poszukiwaniu fotograficznych obiektów kręciła się bliżej samochodu, ja wybrałem się na nieco dalszą wycieczkę, jednak wciąż też byłem blisko :) . Kusiła mnie widziana już pierwszego dnia z antenowego szczytu odrębna od głównej Eristos czerwona plaża we wschodnim krańcu zatoki. Chciałem sprawdzić czy można w ogóle do niej dojść.

Idę więc niespiesznie przyglądając się okolicy. Na niebie po bezchmurnym poranku pojawiło się trochę chmur ale nie na tyle jest ich dużo by się tym przejmować. Poza tym jest przyjemnie ciepło, powiewa niezbyt mocny wiatr. W pobliżu zupełnie nikogo nie ma.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Osamotniony jachcik spędzający noc – i jak widać też poranek – w zatoce Eristos.

Obrazek

Obrazek

Jeden jedyny dom na wschodnim obrzeżu doliny.

Obrazek

Eristos.

Obrazek

Megalo Chorio

Obrazek

I górujące nad nim Kastro :cool: .

Obrazek

Spore fale :roll: zalewają prawie całą plażę .

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Dodekaneskie TRIO 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 27.01.2018 16:30

Szutrowa dróżka skręca w prawo, do tego osamotnionego czyjegoś domu na skraju doliny. Przy niedużym budyneczku z betonowych klocków widzę ogrodzenie, również mój cel znajduje się za nim, podobnie jak liczne owce i kozy :) . Ale jest furtka, a jak furtka, to znaczy że można wejść.

Idę jeszcze kawałek w kierunku morza, po chwili dostrzegam pierwszą, mniejszą zatoczkę.

Obrazek

A tuż obok niej – tę właściwą, całkowicie czerwoną bo otoczoną czerwonymi skałami 8O .

Obrazek

Obrazek

No i okazało się, że nie za bardzo wiem, którędy się tam dostać :roll: . Sądziłem nawet że jest to w ogóle nie bardzo możliwe, choć liczne ślady na piasku świadczyły coś zupełnie przeciwnego. Byłem zdecydowanie za wysoko, nad zatoczką, od tej strony absolutnie nie było szans na zejście. Musiałem zejść niżej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na samym krańcu zatoki, już pod skałami odkryłem jeszcze jedną, zupełnie już niedostępną plażyczkę.

Obrazek

Wracam, spróbuję zejść na tę główną.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Dodekaneskie TRIO 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 27.01.2018 16:30

Nie było to banalne, ale nie było to też w ogóle trudne. Lekki ślizg po kawałku skały i jestem :idea: .

Obrazek

Czerwono mi.... :wink:

Obrazek

Obrazek

Zielono trochę też 8O , w paru miejscach ze skał sączy się słodka woda powodując że są tam warunki by coś mogło urosnąć...

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Dodekaneskie TRIO 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 27.01.2018 16:31

Bardzo :idea: mi się tutaj podoba...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chwilami słońce skrywa się za jakimś obłokiem, wtedy czerwone skałki wyglądają nico inaczej :roll: , zresztą właściwości aparatu też swoje robią :lol:

Obrazek

O, teraz lepiej :D

Obrazek

Piękne warstewki 8O

Obrazek

Obrazek

Piach, efekt erozji wietrzno-wodnej, też niczego sobie :cool: .

Obrazek

Jestem zachwycony tą plażą. Oczywiście bardziej jako ciekawostką, do plażowania mamy przecież całą, ogromną i też przecież świetną Eristos. Zresztą dzisiaj, przy tak dużych falach (to chyba jeszcze efekt wczorajszego wiatru, dziś przecież już prawie nic nie dmucha) prawie cały czerwony piasek jest mokry, zalewany co chwilę i nie byłoby się gdzie rozłożyć. Ale przyjść i zobaczyć było warto :idea: .
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Dodekaneskie TRIO 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 27.01.2018 16:31

Wracam. Tym razem nie idę pod górkę oddalając się od morza do bramki którą wszedłem za ogrodzenie, a kieruję się bardziej wzdłuż brzegu natrafiając na inną bramkę. Parę kroków w dół za nią i już jestem na właściwej Eristos.

W międzyczasie na plaży pojawiło się kilka osób, widocznie przyjechał już pierwszy autobus. Wolno idę brzegiem ciesząc się ostatnimi chwilami na Eristos...

Na koniec jeszcze kilka zdjęć Art Kantyny :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

c.d.n.
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Dodekaneskie TRIO 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 27.01.2018 16:51

Pewnie gdzieś to przegapiłam :oops: .... Ale skąd sie bierze aż tak intensywna czerwień tych skał ? No bo chyba nie od żelaza tylko .....
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Dodekaneskie TRIO 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.01.2018 18:11

kulka53 napisał(a):My już powoli zaczynamy tak siedzieć (czasami, tyle że nikt nam fotek nie robi :roll: ), bo w naszym przypadku to nie bardzo jest na co czekać :cry: :oops: :evil:
Tylko się cieszyć, że możecie tak razem w spokoju posiedzieć... A co do reszty, to wiele osób chciałoby, aby im się tak chciało, jak Wam się chce i co ważne, że to realizujecie :D

Skały czerwone, ale plaża z góry wygląda jak czekoladowa.... Ten piasek też zabrałeś ze sobą?
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Dodekaneskie TRIO 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 27.01.2018 19:08

Potter napisał(a):skąd sie bierze aż tak intensywna czerwień tych skał ? No bo chyba nie od żelaza tylko .....

Niespecjalnie znam się na geologii... tu jak mi się wydaje longtom mógłby się bardziej autorytatywnie wypowiedzieć.
Wg mnie te czerwone skały to porfiry, magmowe skały wulkaniczne. Natomiast ten kolor to zdaje się od tlenków żelaza :roll: .
Same rudy żelaza widzieliśmy w jednym miejscu na Serifos... szok, jakby człowiek leżał na zardzewiałej plaży :lol:

piekara114 napisał(a):Tylko się cieszyć, że możecie tak razem w spokoju posiedzieć... A co do reszty, to wiele osób chciałoby, aby im się tak chciało, jak Wam się chce i co ważne, że to realizujecie :D

:cool:
piekara114 napisał(a):Skały czerwone, ale plaża z góry wygląda jak czekoladowa.... Ten piasek też zabrałeś ze sobą?

Ona tak wygląda bo jest mokra, a skały suche... zresztą może to i oświetlenie było inne?
Piach był czerwony, taki jak i w paru innych miejscach już widzieliśmy, tu jednak było go najwięcej. Nie zabrałem go, bo nie było do czego nabrać :) , ale tak naprawdę nie różnił się niczym od tego, który zebraliśmy już pierwszego dnia na Skafi.
W sumie przywieźliśmy 4 różne butelki. 3 z Tilos a jedną z kolejnej wyspy. Tamtejsza plaża :idea: autentycznie była brązowa i wyglądała z daleka jak czekoladowa :D

Pozdrawiam
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Dodekaneskie TRIO 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.01.2018 20:39

To czekam na czekoladową plaże.... Jako miłośnik czekolady, już mi się ona podoba :mrgreen:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21046
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Dodekaneskie TRIO 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 28.01.2018 12:18

kulka53 napisał(a):Bardzo :idea: mi się tutaj podoba...



Mi również .Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Dodekaneskie TRIO 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.01.2018 12:08

piekara114 napisał(a):To czekam na czekoladową plaże.... Jako miłośnik czekolady, już mi się ona podoba :mrgreen:

Bardzo fajne miejsce :idea: , znane m.in. z tego, że chętnie obozują tam "namiotowcy" :)
O tej porze roku jednak nikogo takiego już nie było.
Ale o tym za jakiś czas :)

ajdadi napisał(a):Mi również .

To jak dla mnie jedna z fajniejszych ciekawostek na Tilos, miałem nosa by się tam jeszcze na zakończenie wybrać :)

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 607
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone