Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Lubię wracać tam, gdzie byłam już :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sroczka66
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sroczka66 » 28.10.2017 16:32

Jak to się zaczęło – odcinek 1

Długo zastanawiałam się, czy w ogóle pisać relację, bo przecież dawno mnie tu nie było i tyle pięknych i ciekawych miejsc w tym czasie opisaliście, że ja ze swoim skromnym powrotem w te same strony nikogo pewnie nie zainteresuję. Poza tym, nasze dwa ostanie wyjazdy to takie typowe chorwackie leniuchowanie z głównym naciskiem na ODPOCZYNEK.

Ale potem pomyślałam, że przecież wciąż pojawiają się tu nowi Cromaniacy, których, być może, w tych moich spokojnych wakacjach też coś zaciekawi :?: .

Poza tym, pisanie relacji, to przecież przeżycie na nowo tych wspaniałych chwil i swoista terapia na jesienne smuteczki :D .

Postanowiłam, że moje wypociny to będą dwie relacje w jednej (wyjazd w 2016 i 2017 roku), jednak pisząc ten post tak naprawdę nie wiem, jak to wszystko będzie wyglądać, ale spróbuję :D

Wyjazd w 2016 roku był wyjazdem jubileuszowym i rocznicowym, bo podczas tego naszego pobytu wypadały moje okrągłe urodzinki (lepiej nie pamiętać, które) i nasza 28 rocznica ślubu <3

Tak więc po ostatnich wakacjach w CRO w 2009 relacja tutaj i w 2010 – relacja tu, po 6 latach chudych, w których bardzo krótkie wakacje spędzaliśmy jedynie nad polskim morzem, przyszedł czas na powrót tam, gdzie parę lat temu zostawiłam moje serce.

Wakacje w 2016 roku to prezent od męża na moje okrągłe urodziny. Jeszcze 15 lipca nie miałam pojęcia, że za dwa tygodnie wszystkimi zmysłami będę chłonąć moja ukochaną Chorwację.

Natomiast wyjazd w 2017 roku to pobyt, nazwijmy to, „pożegnalny”, bo mąż, z racji wykonywanego zawodu, we wrześniu tego roku opuścił mnie na jakiś czas…

Tradycyjnie, kilka "zdjątek" na początek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam :D

Czuję się, jak debiutantka :mrgreen: :papa:
Ostatnio edytowano 29.10.2017 16:53 przez sroczka66, łącznie edytowano 4 razy
kibic hr
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 28.10.2017 16:39

Brela i Baska Voda-a więc już czekam na dalszy ciąg i pozdrawiam.
Igłą pinii
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Igłą pinii » 28.10.2017 16:54

Cieszy mnie każda nowa relacja, zwłaszcza w taką pogodę, jak dzisiaj. Z radością poczytam o wszystkich słonecznych miejscach Riwiery Makarskiej :)
loverosa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 28.10.2017 18:21

Super prezent od M to się ceni:) Czekam na dalszą część relacji :D
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.10.2017 19:18

sroczka66 napisał(a):Czuję się, jak debiutantka :mrgreen: :papa:

Lubię relacje debiutantów :wink: :lol:
Katerina
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 28.10.2017 20:45

I ja chętnie poczytam... już mi się łezka w oku zakręciła - jak zawsze, gdy w listopadzie czytam o początku czyichś wakacji :evil: :(
sroczka66
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sroczka66 » 29.10.2017 12:17

No to w drogę – odcinek 2

Skoro powiedziałam A, to chyba wypada powiedzieć B i „ciągnąć dalej ten wózek”, czyli dwie relacje w jednej.

Witam wszystkich, którzy tu zajrzeli, zagladaja lub będą zaglądać :hut:

Dziękuję tym, którzy sie odezwali i utwierdzili mnie w przekonaniu, że warto kontynuować relację :oops:

Terminy:
Wakacje 2016: 30 lipca – 13 sierpnia 2016
Wakacje 2017: 19 lipca – 1 sierpnia 2017

Trasa jak zwykle: Polska – Niemcy – Austria – Słowenia – Chorwacja

Mamy tak samo jak większość z Was, czyli początek wakacji czujemy już w tym momencie, kiedy ładujemy się do samochodu i ruszamy :lol:

Do upragnionego celu – nasza ukochana Baška Voda w Dalmacji :D - mamy 1846 km, zawsze po przekroczeniu połowy trasy, robimy wieczorno/nocne odpoczywanie.

Kilka zdjęć z trasy (jeśli chodzi o zdjęcia, to żaden ze mnie fotograf, zdjęcia robione wyłącznie komórkami przez cały czas naszego pobytu) – rozczarowanych z góry przepraszam :oops:

Jak zawsze w podróży towarzyszy nam nasza samochodowa maskotka - dziczek :mrgreen:

Jedziemy w 2016
Obrazek

Obrazek

Jedziemy w 2017
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak jak pisałam wcześniej, trasę dzielimy na dwa odcinki, zatrzymując się na odpoczynek i nocleg.

W 2016 roku odpoczywaliśmy w Graz :)
Nie rezerwowaliśmy wcześniej noclegu, bo przeglądając różnego rodzaju "bookingi", nie widzieliśmy zagrożenia, żeby takiego noclegu nie znaleźć. O tym, że nie była to do końca mądra decyzja, przekonaliśmy się juz na miejscu :?

Trochę nam zeszło, zanim znależliśmy wolny pokój w jednym z hoteli. Z tego też powodu spacer po Graz wypadł późną wieczorową porą i nie był zbyt długi :roll:

Krótki spacer
Obrazek

Obrazek

Krótkie odstresowanie
Obrazek

I powrót do hotelu
Obrazek

W 2017 roku przystanek zrobiliśmy sobie w austiackim miasteczku Bruck an der Mur.

Hotel rezerwowaliśmy wcześniej, toteż więcej czasu mieliśmy na spacer po tym urokliwym miasteczku :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W kolejnym odcinku dotrzemy do ukochanej CRO :lol:

Pozdrawiam :papa:
piotrf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 29.10.2017 12:44

Janusz Bajcer napisał(a):
sroczka66 napisał(a):Czuję się, jak debiutantka :mrgreen: :papa:

Lubię relacje debiutantów :wink: :lol:

Mam tak samo jak Janusz , szczególnie że znam Twoje poprzednie relacje :lol:

Pozdrawiam
Piotr
elka21
Mistrzyni Euro 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 29.10.2017 15:33

Chętnie będę tu zaglądać
piotrf napisał(a): szczególnie że znam Twoje poprzednie relacje

Wcześniejszych nie czytałam, a linki do nich, które podałaś w pierwszym poście nie chcą się otwierać, może tylko u mnie :roll:
sroczka66
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sroczka66 » 29.10.2017 15:47

elka21 napisał(a):Chętnie będę tu zaglądać
piotrf napisał(a): szczególnie że znam Twoje poprzednie relacje

Wcześniejszych nie czytałam, a linki do nich, które podałaś w pierwszym poście nie chcą się otwierać, może tylko u mnie :roll:

Nie mam pojęcia, dlaczego 8O

Wydaje mi się, że robiłam wszystko zgodnie z instrukcja zamieszczania linków, ale widocznie coś pomieszałam :?

Pomoże ktoś rozwiązać problem?
sroczka66
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sroczka66 » 29.10.2017 16:55

elka21 napisał(a): Wcześniejszych nie czytałam, a linki do nich, które podałaś w pierwszym poście nie chcą się otwierać, może tylko u mnie :roll:

Teraz działają - wkradł się mały błąd, ale już jest OK
janka.mik.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 29.10.2017 17:20

Witaj Jolu :lol:
Chętnie będę Twoim gościem :lol:
Brela i Baska Voda są na liście moich ulubionych, więc miło będzie przypomnieć sobie te miejsca i popatrzeć co się zmieniło.
pozdrawiam :papa:
Janka
majeczka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 29.10.2017 17:31

Uwielbiam powroty w miłe, znajome i sympatyczne miejsca. W naszym wypadku, powodów powrotu do takich zaprzyjaźnionych, ulubionych i cudownych miejsc w Cro, na pewno jest kilka...

Bardzo chętnie spojrzę Twoimi oczami :D
Jarek999
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 29.10.2017 21:53

I ja się przysiądę do znanych i lubianych zakątków... :D
beatabm
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) beatabm » 29.10.2017 21:54

Z przyjemnością dołączę do takich powrotów :D
Następna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019