Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Labrador na wodzie i wakacjach. Betina - Murter 2020.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Labrador na wodzie i wakacjach. Betina - Murter 2020.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.08.2020 22:44

Witam wszystkich :D Można by zacząć od :




Pod koniec tamtego roku pełen dobrych nadziei zarezerwowałem wyjazd w Draće na sierpień 2020. Człowiek strzela, a Pan Bóg kule nosi podobnie jest z planami. Na początku roku spotkała mnie choroba trwająca prawie cztery miesiące i pewnie powiązana z dzisiejszymi sensacjami. Ale dość narzekania. :D

Nastąpiło obserwowanie forum i wiadomości o "koronie" z różnych źródeł. Bujane nastroje które przeżywaliśmy pewnie prawie wszyscy. Jechać , nie jechać, zamkną granice? A może nie? Przeważyły informacje z mojego powiatu o "koronie" i doszedłem do wniosku, że prędzej zarażę się w domu niż w Chorwacji. Dwa tygodnie przed dniem dzisiejszym rezerwuję, pada na wyspę Murter.

Znajomi się boją jedziemy we dwójkę i labradorzyca. Założę się o słoik fig, że nikt na forum nie ma takiej średniej pobytu w Chorwacji jak ona. Szósty rok życia i piąty raz w Chorwacji. :mrgreen:
Dla bezpieczeństwa (możliwe, że złudnego ) kupuję winiety w PZM Warszawa na A, CZ, SLO. Pakujemy samochód i przyczepkę z małą motorówką i 09,08,2020 o 2,00 wyruszamy spod Warszawy.

O dziwo droga w porównaniu do zeszłych lat bardzo pusta. Trasa z domu przez Kielce, Olkusz, Gliwice, Wiedeń do Karlovaca jako pierwszy etap około 1100 km bez opisywanych na forum korków w Wiedniu i granicy SLO-HR. Kilka przerw na siusianie psa, jakaś godzinna drzemka przed granicą SLO. Na stacjach i parkingach oczywiście maseczka i rękawiczki.

Parę kilometrów za Karlovacem mamy swoją "metę" w której się zatrzymujemy od prawie dziesięciu lat. Wygodnie stawiamy tam
u naszych gospodarzy samochód z przyczepką.

Przepraszam za brak zdjęć, ale na razie z powodów marnego internetu .......


CDN,

ps. Jeśli ktoś nie zna naszej dziewczyny, a zna ją sporo osób ponieważ była już na paru zlotach ostatnio nieoficjalnych cro.pl Wygląda tak Whisky:



Pozdrawiam wszystkich smoki3
Ostatnio edytowano 14.08.2020 10:51 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
zumila
Odkrywca
Posty: 115
Dołączył(a): 03.01.2017
Re: Labrador na wakacjach Murter 2020.

Nieprzeczytany postnapisał(a) zumila » 10.08.2020 23:18

Jestem :) Pierwsza chyba :)
Labek świetny :)
Użytkownik usunięty
Re: Labrador na wakacjach Murter 2020.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.08.2020 05:31

zumila napisał(a):Jestem :) Pierwsza chyba :)
Labek świetny :)



Witaj serdecznie, podróżuje się z nią świetnie.

Poranny spacer przed dalszą drogą.

Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010
Re: Labrador na wakacjach Murter 2020.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 11.08.2020 08:58

Jak relacja z psem to ja się melduję :D
No i Murter też mnie interesuje :wink:
olcia85
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 11.08.2012
Re: Labrador na wakacjach Murter 2020.

Nieprzeczytany postnapisał(a) olcia85 » 11.08.2020 21:21

zasiadam i ja :papa: byłam w tej okolicy w 2012 roku 8O
Użytkownik usunięty
Re: Labrador na wakacjach Murter 2020.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.08.2020 22:25

Magda O. napisał(a):Jak relacja z psem to ja się melduję :D
No i Murter też mnie interesuje :wink:




Witaj serdecznie, czworonóg dzisiaj padł po szaleństwach na wodzie.

olcia85 napisał(a):zasiadam i ja :papa: byłam w tej okolicy w 2012 roku 8O


Cześć. Nasz na Murter (okolice)to zdaje się piaty raz po trzy letniej przerwie. Niestety z obrzydzeniem stwierdziliśmy dzisiaj , iż nasz ulubiony kemping Jazina "wzbogacił" się o masę kontenerów budowlanych z przeznaczeniem pod wynajem dla turystów.


Pozdrawiam smoki3
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Labrador na wakacjach Murter 2020.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 11.08.2020 22:37

Whisky i Chorwacja,... będę tu stałym gościem :P :papa:
Użytkownik usunięty
Re: Labrador na wakacjach Murter 2020.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.08.2020 08:38

Habanero napisał(a):Whisky i Chorwacja,... będę tu stałym gościem :P :papa:


Serdecznie Pozdrawiam :)


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

10,08 Po spokojnej drodze dojechaliśmy do kwatery w Betinie. Betina jest wsią, a Murter miastem. Fizycznie jadąc , czy idąc na piechotę nie rozróżnimy geograficznie granicy miejscowości.
Zajęliśmy kwartę i dowiedzieliśmy się, iż gospodarz nie załatwił nam miejsca cumowania łódki :( .
Zaczęliśmy sami szukać począwszy od kapitanatu w Murter i kupienia winiety. Skierowano nas do marin których jest w Murter kilka w tym jedna duża,a dodatkowo podobna w Betinie. Tam dowiedzieliśmy się o cenie dobowej cumowania łodzi do 8 metrów około 50 euro...... 8O i wymiękliśmy.Szukamy dalej .... przy prywatnych kwaterach tylko dla gości. Aż napotykamy serwis silników, który okazał się strzałem w dziesiątkę. Mamy miejsce za 36 zł za dobę.
Jednak trzeba przyznać ,że w Murter i Betinie nie widać pandemia na wodzie w przeciwieństwie do Tisno.

Wieczorna przechadzka po Murter.

Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: Labrador na wakacjach Murter 2020.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 12.08.2020 10:48

Nie mogło mnie tutaj zabraknąć. :mrgreen:

Niezła przygoda z tym miejscem do cumowania. My mieliśmy miejsce za 360kn na dwa tygodnie, ale jeszcze trzeba dodać 100 za slipowanie. :wink: Okazało się zresztą, że mieliśmy trochę szczęścia, bo w "normalnym" sezonie bez rezerwacji byłoby o miejsce ciężko... nauka na następny raz. :wink:

Mały OT z mojej strony... ale wakacje z łódką to najlepsze wakacje na świecie. :hearts:, przez dwa tygodnie praktycznie nie ruszyliśmy samochodu. :mrgreen:
Użytkownik usunięty
Re: Labrador na wakacjach Murter 2020.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.08.2020 17:38

Roxi napisał(a):Nie mogło mnie tutaj zabraknąć. :mrgreen:
Dopiero kilka pytań do
Niezła przygoda z tym miejscem do cumowania. My mieliśmy miejsce za 360kn na dwa tygodnie, ale jeszcze trzeba dodać 100 za slipowanie. :wink: Okazało się zresztą, że mieliśmy trochę szczęścia, bo w "normalnym" sezonie bez rezerwacji byłoby o miejsce ciężko... nauka na następny raz. :wink:

Mały OT z mojej strony... ale wakacje z łódką to najlepsze wakacje na świecie. :hearts:, przez dwa tygodnie praktycznie nie ruszyliśmy samochodu. :mrgreen:


Strasznie się cieszę, że wpadłaś na moją stronę. Nie mogę doczekać się Twojej "wodnej" relacji. U nas był jeszcze "cyrk" z wodowaniem łodzi. Czego zupełnie się nie spodziewałem.W Murter i Betinie nie istnieją darmowe slipy. Są prywatne lub w marinach. Prywatni ...tylko dla gości j/w, w marinach zaśpiewali mi 670 kun w jedna stronę 8O . Masakra !

Kilka pytań do kilku "tubylców"i okazało się, iż takowi korzystają ze slipu na kempingu Plitka Vala Autocamping. Niestety lub stety od mojej kwatery jest tam 3,5 km, a nie mam zastępczego kierowcy. Więc musiałem jedną stronę odbyć z "buta". :D
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Labrador na wakacjach Murter 2020.

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 12.08.2020 19:01

Widzę że byliśmy w podobnym czasie w Betinuszkinie :)
My od 5.07 do 14.07 (rano wyjazd)
Czyżby Kolega też stacjonował na Old Town niedaleko kościółka?:)
Użytkownik usunięty
Re: Labrador na wakacjach Murter 2020.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.08.2020 19:25

tony montana napisał(a):Widzę że byliśmy w podobnym czasie w Betinuszkinie :)
My od 5.07 do 14.07 (rano wyjazd)
Czyżby Kolega też stacjonował na Old Town niedaleko kościółka?:)



Cześć :D My raczej trochę na wschód ponieważ " Tam musi być jakieś życie" , a pisane jest w czasie rzeczywistym :D - Betina :)

Cieszę się z twoich odwiedzin :D

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>.

Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: Labrador na wakacjach Murter 2020.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 12.08.2020 20:59

smoki3 napisał(a):Strasznie się cieszę, że wpadłaś na moją stronę. Nie mogę doczekać się Twojej "wodnej" relacji. U nas był jeszcze "cyrk" z wodowaniem łodzi. Czego zupełnie się nie spodziewałem.W Murter i Betinie nie istnieją darmowe slipy. Są prywatne lub w marinach. Prywatni ...tylko dla gości j/w, w marinach zaśpiewali mi 670 kun w jedna stronę 8O . Masakra !


Cena zwala z nóg. 8O A ja marudziłam, że 100 kun to dużo za slipowanie. :roll:

Zamieszania z tymi łodziami mnóstwo, ale cała reszta pobytu jest tego warta. :hearts:

No i mnie zmobilizowałeś i pojawił się już pierwszy odcinek relacji z Cresu. :mrgreen:
Użytkownik usunięty
Re: Labrador na wakacjach Murter 2020.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2020 08:48

Roxi napisał(a):
smoki3 napisał(a):Strasznie się cieszę, że wpadłaś na moją stronę. Nie mogę doczekać się Twojej "wodnej" relacji. U nas był jeszcze "cyrk" z wodowaniem łodzi. Czego zupełnie się nie spodziewałem.W Murter i Betinie nie istnieją darmowe slipy. Są prywatne lub w marinach. Prywatni ...tylko dla gości j/w, w marinach zaśpiewali mi 670 kun w jedna stronę 8O . Masakra !


Cena zwala z nóg. 8O A ja marudziłam, że 100 kun to dużo za slipowanie. :roll:

Zamieszania z tymi łodziami mnóstwo, ale cała reszta pobytu jest tego warta. :hearts:

No i mnie zmobilizowałeś i pojawił się już pierwszy odcinek relacji z Cresu. :mrgreen:


Tak "siostry" potrafią uprzyjemnić życie cenami 8O . Dla tego wodowałem sam, potem sama przyjemność :D . Bryza, zapach morza, cykady na wyspach i te bezludne widoki.
Użytkownik usunięty
Re: Labrador na wakacjach Murter 2020.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2020 08:48

Roxi napisał(a):
smoki3 napisał(a):Strasznie się cieszę, że wpadłaś na moją stronę. Nie mogę doczekać się Twojej "wodnej" relacji. U nas był jeszcze "cyrk" z wodowaniem łodzi. Czego zupełnie się nie spodziewałem.W Murter i Betinie nie istnieją darmowe slipy. Są prywatne lub w marinach. Prywatni ...tylko dla gości j/w, w marinach zaśpiewali mi 670 kun w jedna stronę 8O . Masakra !


Cena zwala z nóg. 8O A ja marudziłam, że 100 kun to dużo za slipowanie. :roll:

Zamieszania z tymi łodziami mnóstwo, ale cała reszta pobytu jest tego warta. :hearts:

No i mnie zmobilizowałeś i pojawił się już pierwszy odcinek relacji z Cresu. :mrgreen:


Tak "siostry" potrafią uprzyjemnić życie cenami 8O . Dla tego wodowałem sam, potem sama przyjemność :D . Bryza, zapach morza, cykady na wyspach i te bezludne widoki.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Po wodowaniu udaliśmy się na krótką wycieczkę po wodzie do Tisno. Miasteczko dalej ma sporo swojego uroku jednak widać ,że tu "koron" zrobiła trochę spustoszenia. Przy nabrzeżach bardzo dużo miejsc do cumowania, na parkingach samochodowych 3/4 miejsc pustych. A nigdy jak do tej pory gdy tam bywałem w sezonie nie można było znaleźć miejsca na auto.



Po mile spędzonym dniu czas na kolację :P

Film tylko dla dorosłych!

Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Labrador na wodzie i wakacjach. Betina - Murter 2020.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone