Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kuny najlepiej z bankomatu?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sezamek1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sezamek1 » 18.07.2020 20:56

Witam,
gusia-s, w jakim banku posiadasz konto za pomocą którego realizujesz transakcje kartą i wypłaty z bankomatu Zagrebacka Banka?
lolekanabolek
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 31.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) lolekanabolek » 18.07.2020 21:15

sezamek1 napisał(a):Witam,
gusia-s, w jakim banku posiadasz konto za pomocą którego realizujesz transakcje kartą i wypłaty z bankomatu Zagrebacka Banka?

Rok temu za pomocą Curve i Revoluta bez problemu z Zagrebacka Banka wypłacałem.
Jukar
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 22.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jukar » 23.07.2020 19:49

lolekanabolek napisał(a):
sezamek1 napisał(a):Witam,
gusia-s, w jakim banku posiadasz konto za pomocą którego realizujesz transakcje kartą i wypłaty z bankomatu Zagrebacka Banka?

Rok temu za pomocą Curve i Revoluta bez problemu z Zagrebacka Banka wypłacałem.

Rok temu nie było koronawirusa, który jednak wiele zmienił.
lolekanabolek
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 31.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) lolekanabolek » 23.07.2020 22:35

W tym roku zagrebacka banka chce 22 Kunów prowizji od wypłaty z bankomatu za pomocą Curve i karty przekorzystnej Pekao. Revolut bez prowizji. Bankomat nawet nie pyta o żadne przewalutowanie. Od razu wypluwa papierki
Tomasz77
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 14.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz77 » 23.07.2020 23:44

W Zagrebacka Banka, w Sibeniku i Splicie płaciłem 25 kun prowizji. 1 Euro to 7,47 kuny - dane z 23.07.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 25.07.2020 11:34

sezamek1 napisał(a):Witam,
gusia-s, w jakim banku posiadasz konto za pomocą którego realizujesz transakcje kartą i wypłaty z bankomatu Zagrebacka Banka?
Pekao SA (z żubrem)
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 25.07.2020 12:05

gusia-s napisał(a):Na chwilę obecna mogę potwierdzić, transakcje kartą i wypłaty z bankomatu Zagrbacka Banka, bez prowizji i opłat.


gusia-s - sprawdź, bo Zagrebačka za każdym razem, niestety dolicza Ci 22 kuny jakiejś opłaty bankowej. Przerzuć się na bankomaty OTP Banka lub PBZ. 13 złociszy od każdej transakcji piechotą nie chodzi. :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 25.07.2020 15:18

Bravik napisał(a):
gusia-s napisał(a):Na chwilę obecna mogę potwierdzić, transakcje kartą i wypłaty z bankomatu Zagrbacka Banka, bez prowizji i opłat.


gusia-s - sprawdź, bo Zagrebačka za każdym razem, niestety dolicza Ci 22 kuny jakiejś opłaty bankowej...
Pierwszy lepszy wyciąg, wypłata 500 kun, nie ma żadnej prowizji do niego. Zdjęło mi tyle z konta i ani grosza więcej po 15.07.
IMG_20200725_150926.jpg


Podczas pobierania tam był jakiś komunikat o prowizji 22 kun, wyświetlał się po lewej stronie ekranu ale ja wcisnęłam po prawej (nie pamiętam co tam było napisane :mrgreen: ) potem następny komunikat był czy w Hrk czy PLN, więc wybrałam Hrk.
Następnym razem sprawdzę co tam się wyświetla.

Przerzuć się na bankomaty OTP Banka lub PBZ.
A jak jest w tych?
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 25.07.2020 16:14

A tu mi droga koleżanko, dałaś do myślenia. Człowiek się uczy całe życie. Brałem gotówkę nocą w Đurmanec zaraz za granicą SLO-CRO, żeby mieć kasę na autostrady. Wypłaciło 500, w złociszach pobrało za 522. Następnym razem wycofałem się z transakcji i tyle. Dzisiaj skorzystam Z Twojej podpowiedzi.
Co do moich sugestii , jest tak jak w ZB w ubiegłym roku. Jest wybór - z DCC lub bez i tyle. Średni kurs z MasterCard i gotówka do ręki.
Gorącego słoneczka :oczko_usmiech:
sezamek1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sezamek1 » 25.07.2020 22:07

gusia-s napisał(a):
Bravik napisał(a):
gusia-s napisał(a):Na chwilę obecna mogę potwierdzić, transakcje kartą i wypłaty z bankomatu Zagrbacka Banka, bez prowizji i opłat.


Podczas pobierania tam był jakiś komunikat o prowizji 22 kun, wyświetlał się po lewej stronie ekranu ale ja wcisnęłam po prawej (nie pamiętam co tam było napisane :mrgreen: ) potem następny komunikat był czy w Hrk czy PLN, więc wybrałam Hrk.
Następnym razem sprawdzę co tam się wyświetla.

gusia-s, dziękuję Ci bardzo za odp.
W kwestii wspomnianego przez Ciebie komunikatu wyświetlanego przez bankomat nt. prowizji 22 kuny, może udałoby Ci się zrobić fotki ekranów wyświetlanych przez bankomat Zagrebacka Banka wraz z opisem co należy naciskać, aby uniknąć wspomnianej prowizji 22 kun oraz oczywiście DCC tj. czy w HRK czy w PLN.
Pozdrawiam serdecznie i życzę Ci wspaniałego wypoczynku w słonecznej Cro.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 25.07.2020 23:24

W HRK to napewno.
Narazie nie potrzebuje gotówki bo co się da płacimy kartą a kuny to na duperele i jeszcze je mam, ale jeśli będę brała to zrobię.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 26.07.2020 09:37

gusia-s napisał(a):W HRK to napewno.
Narazie nie potrzebuje gotówki bo co się da płacimy kartą a kuny to na duperele i jeszcze je mam, ale jeśli będę brała to zrobię.


I dalej nie wiem, jak zrobiłaś ten myk z ZB. Tak jak sugerowałaś, wybrałem prawą stronę , bez opłaty. Czekałem na następne okno...i doczekałem się automatycznej wypłaty gotówki po... :cry: 0,66 złocisza za kunę.
fotech
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 17.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fotech » 26.07.2020 09:46

Bravik napisał(a):
gusia-s napisał(a):W HRK to napewno.
Narazie nie potrzebuje gotówki bo co się da płacimy kartą a kuny to na duperele i jeszcze je mam, ale jeśli będę brała to zrobię.


I dalej nie wiem, jak zrobiłaś ten myk z ZB. Tak jak sugerowałaś, wybrałem prawą stronę , bez opłaty. Czekałem na następne okno...i doczekałem się automatycznej wypłaty gotówki po... :cry: 0,66 złocisza za kunę.


To przecież zależy głównie od konstrukcji taryf Twojego Banku!
Cropidło
Croentuzjasta
Posty: 397
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 26.07.2020 10:41

Witam.
W piątek na próbę pobrałem 100 kun z bankomatu Zagrebacka Banka.
Pobrało 122 kuny mam konto z żubrem.
W sobotę poszedłem rano na targowisko i przy okazji zapytałem sprzedawcę gdzie jest kantor.
Szybka odpowiedź ile chcę wymienić.
Zaproponował po 7.4 itak zostało.
Sprawdziłem kantor skupuje po 6.5 sprzedaje po 7.55.
Jesteśmy w Tribunj.
Pozdrawiam.
Marek P.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 26.07.2020 11:52

Bravik napisał(a):
I dalej nie wiem, jak zrobiłaś ten myk z ZB. Tak jak sugerowałaś, wybrałem prawą stronę , bez opłaty. Czekałem na następne okno...i doczekałem się automatycznej wypłaty gotówki po... :cry: 0,66 złocisza za kunę.

W zeszłym roku miałem dokładnie tak samo.
Wypłata bez prowizji ale kunę policzyło po 0,63.
Ten sam bank, ten sam bankomat.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Kuny najlepiej z bankomatu? - strona 33
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone