Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kuny najlepiej z bankomatu?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Alauda
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 11.03.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alauda » 14.06.2021 08:45

Odświeżam delikatnie temat. Jak w tym roku wygląda sprawa z PKO konto wielowalutowe w kunach? Nie ma żadnych istotnych zmian?
pluton
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 12.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) pluton » 30.06.2021 10:46

Wypłacałem wczoraj 500 kun z bankomatu ERSTE bank kartą debetową mBanku. Bank zaproponował przeliczenie po swoim kursie plus prowizja. Kwota 330 zł, lub bez przeliczenia. Wybrałem 2 opcję.
Z konta ubyło mi 313 zł, czyli kurs 0,62gr za kunę.
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 30.06.2021 11:00

Alauda napisał(a):Odświeżam delikatnie temat. Jak w tym roku wygląda sprawa z PKO konto wielowalutowe w kunach? Nie ma żadnych istotnych zmian?


Co to za konto wielowalutowe w banku PKO?
Zygi007
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 23.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zygi007 » 01.07.2021 22:46

W sumie fajna rzecz. W IKO czy ipko otwierasz konto walutowe do waluty np. Kuna Chorwacja i tworzy Ci się dodatkowe konto w kunach i jedyne co trzeba zrobić to przy zakładaniu podpiąć swoją kartę debetową do tego konta. Twoja karta staje się wielowalutowa i płacisz. Np. Kupujesz w internetowym kantorze np. 100 kun i płacąc w sklepie 100 kun ściąga Ci z Kanta Chorwackiego te 100 kun bez żadnej prowizji. Jeśli musisz zapłacić 150 kun to te 100 ku bierze Ci z Chorwackiego a resztę 50 przelicza Ci po kursie banku i prowizji jeśli dana karta ma. Poza tym w internetowym kantorze jest lepszy kurs niż przeliczenie więc w zasadzie nawet przed płatnością w sklepie czy restauracji możesz na szybko wymienić tyle ile potrzebujesz. Jedyny minus to że do każdej waluty trzeba otworzyć oddzielne konto. Do euro oddzieleń do dolarów oddzielne.
Crofanki
zbanowany
Posty: 7
Dołączył(a): 02.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crofanki » 02.07.2021 12:40

tak najlepiej z bankomatu
semen74
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 02.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) semen74 » 17.07.2021 00:38

Jedna wazna rzecz dla konta wielowalutowego w pkobp, przy otwarciu większej ilości walut (w moim przypadku euro, korony i kuny) trzeba ustawić walutę główną, u mnie pomimo tego, że miałem konto zasilone kunami, ściagalo w bankomacie z polskiego. Inaczej to się ustawia w IOS i Androidzie. Przecwiczylem wiele bankomatów i tylko z Erste Bańka bez prowizji Stari Grad w Marinie, ZB prowizja 22kuny.
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 17.07.2021 08:48

semen74 napisał(a):Jedna wazna rzecz dla konta wielowalutowego w pkobp, przy otwarciu większej ilości walut (w moim przypadku euro, korony i kuny) trzeba ustawić walutę główną, u mnie pomimo tego, że miałem konto zasilone kunami, ściagalo w bankomacie z polskiego. Inaczej to się ustawia w IOS i Androidzie. Przecwiczylem wiele bankomatów i tylko z Erste Bańka bez prowizji Stari Grad w Marinie, ZB prowizja 22kuny.

Mam te same konto i nic nie ustawiałem i przy dzisiejszej wypłacie z OPTBanka pobrało normalnie z konta z kunami i bez żadnej prowizji.
lolekanabolek
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 31.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) lolekanabolek » 17.07.2021 22:13

Bank Pekao - karta wielowalutowa - Baśka Voda - bankomat Erste Bank - brak prowizji
matio_turbo
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 26.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) matio_turbo » 25.07.2021 13:48

Bravik napisał(a):
niuniek napisał(a):
Bravik napisał(a):
Ludzie, przecież dostaliście alternatywne wyjścia jak na tacy. Tym bardziej, że bankomaty np. OTP Banka są praktycznie wszędzie. Jak takowego nie ma, są inne bankomaty bez tej dopłaty.


Wczoraj wypłacałem z Raiffeisenbank Hrvatska, policzyło bez prowizji, po 0,588. Dzięki kolego.


Nie ma za co. :wink: Sprawdziłem jeszcze te bankomaty: OTP Banka, Angram Banka, SperBank i Hrvatska poštanska banka (HPB) oraz bankomaty MoneyGet. Jeszcze tydzień temu nie pobierały żadnej dodatkowej opłaty. Jak jest dzisiaj - na to muszą odpowiedzieć inni. Ja już swoją Chorwację w tym roku zaliczyłem. :papa:


Mapy bankomatów:
Greg3136
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 13.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Greg3136 » 25.07.2021 20:31

semen74 napisał(a):Jedna wazna rzecz dla konta wielowalutowego w pkobp, przy otwarciu większej ilości walut (w moim przypadku euro, korony i kuny) trzeba ustawić walutę główną, u mnie pomimo tego, że miałem konto zasilone kunami, ściagalo w bankomacie z polskiego. Inaczej to się ustawia w IOS i Androidzie. Przecwiczylem wiele bankomatów i tylko z Erste Bańka bez prowizji Stari Grad w Marinie, ZB prowizja 22kuny.


Szukam gdzie to zmienić ale nie widzę takiej opcji ani a IPKO ani IKO. pomożesz?
buona sera
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 14.08.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) buona sera » 18.08.2021 21:22

PKO BP, w apce na tel otworzyłem konto wielowalutowe w kunach.
Wszystkie bankomaty w tym wskazany erste bank doliczały wczoraj prowizję za wypłatę.

Najniższa prowizja wyszła w raifaisen - 22 kn. W innych ok 30 kn.

Każdy bankomat proponuje przeliczenie na złotówki - tu się nie zgadzamy i wypłacamy bez przeliczenia na złotówki. W przypadku 1000 kn różnica to 60 zł i więcej.

Przy okazji dziękuję za polecenie wskazanego powyżej konta wielowalutowego i kantoru do konta w PKO BP - nie wiedziałem że jest taka opcja, a już zaoszczędzone 300 zł dzięki temu.

Edit: Nie próbowałem w OTP bo akurat był nieczynny - jak spróbuje to dam znać.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 19.08.2021 10:12

zbliża się czas wyjazdu i zastanawiam się nad sposobem płacenia i wypłacenia pieniędzy.
posiadam konto mBank i otworzone konto w Kunach ( w chwili obecnej kurs 0,61zł) dodatkowo mam Revolut'a z kontem w HRK(kurs dziś 0,60zł). I tu się zastanawiam co robić? czym płacić? ma ktoś może podobne opcje i testował? jeśli nie pozostaje mi przetestować za tydzień
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1966
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 19.08.2021 17:38

rocker napisał(a):zbliża się czas wyjazdu i zastanawiam się nad sposobem płacenia i wypłacenia pieniędzy.
posiadam konto mBank i otworzone konto w Kunach ( w chwili obecnej kurs 0,61zł) dodatkowo mam Revolut'a z kontem w HRK(kurs dziś 0,60zł). I tu się zastanawiam co robić? czym płacić? ma ktoś może podobne opcje i testował? jeśli nie pozostaje mi przetestować za tydzień

Można korzystać z obu kart.
Ja w tym roku używam revoluta i Curve.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 20.08.2021 09:50

empire13 napisał(a):Można korzystać z obu kart.
Ja w tym roku używam revoluta i Curve.


to że można to ja wiem :) tylko Revolut jeśli masz wersję darmową to limit wypłat z bankomatów to 800zł na miesiąc, potem dobija już prowizja, to samo z płaceniem w weekendy tą kartą. (na tych transakcja właśnie zarabiają i dlatego jest darmowy).
Pozostaje mi samemu się przekonać
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 20.08.2021 10:13

Kup w Revolucie HRK przed weekendem, wtedy płacąc w weekend ściągnie Ci z konta kuny, a nie złotówki po wyższym kursie. Limitu wypłat nie przeskoczysz niestety, albo Revolut u drugiej osoby, albo np. ZEN do kompletu, wtedy dochodzi drugi limit wypłat - 300 EUR.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Kuny najlepiej z bankomatu? - strona 36
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone