Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kuny najlepiej z bankomatu?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jackq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 135
Dołączył(a): 21.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackq » 01.08.2020 09:49

Ja mam kartę wielowalutową alior kantor, zasiloną euro i pln, kumpel ing też wielowalutowa - pln.
Próbowaliśmy zagrebacki, otp, euronet, auro domus. W każdym była opłata 20 parę (~28) kun prowizji za wypłatę, niezależnie od kwoty.
Może ktoś wie gdzie np wypłacać mastercard z aliora żeby żadnej opłaty nie było?

ps. w Breli tylko w 1 knajpie na 5, w których byliśmy, dało się zapłacić kartą. Finalnie zapytałem miłej kelnerki o co chodzi. Wytłumaczyła mi dosyć dokładnie a wniosek był jeden - kartą nie dasz napiwku.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 02.08.2020 11:56

Dajcie już spokój, wypłacić raz większą kwotę i przeboleć te 22 kuny, to nie majątek.
Po powrocie znalazłam w domu 30 kun, o których zapomniałam i ich nie zabrałam do Cro :mrgreen: a to 3 kugle by były :mrgreen:
Pewnie zostaną na pamiątkę bo chyba Cro w euro wchodzi w przyszłym roku?
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1959
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 02.08.2020 12:05

gusia-s napisał(a):Pewnie zostaną na pamiątkę bo chyba Cro w euro wchodzi w przyszłym roku?

To tak szybko nie działa.
Jeśli Chorwacja na początku przyszłego roku dołączy do ERM II (europejski mechanizm kursów walutowych) to Euro będą mieć w 2023r.



gusia-s napisał(a):Dajcie już spokój, wypłacić raz większą kwotę i przeboleć te 22 kuny, to nie majątek.

Raz czy dwa nie zaboli ale jak ma się nawyki z Polski i wypłaca małe kwoty co 2 dni to po 2 tygodniach koszt wygląda inaczej ;)
lolekanabolek
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 31.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) lolekanabolek » 02.08.2020 12:13

jackq napisał(a):ps. w Breli tylko w 1 knajpie na 5, w których byliśmy, dało się zapłacić kartą. Finalnie zapytałem miłej kelnerki o co chodzi. Wytłumaczyła mi dosyć dokładnie a wniosek był jeden - kartą nie dasz napiwku.
w Baśka Voda, rzut beretem od Breli, tylko w jednej knajpie przyjmowali only cash. W pozostałych płaciłem kartą. A co do napiwku, płacąc kartą, jeśli mam jakąś gotówkę w portfelu to daje napiwek.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 02.08.2020 12:24

empire13 napisał(a):Raz czy dwa nie zaboli ale jak ma się nawyki z Polski i wypłaca małe kwoty co 2 dni to po 2 tygodniach koszt wygląda inaczej ;)


Ludzie, przecież dostaliście alternatywne wyjścia jak na tacy. Tym bardziej, że bankomaty np. OTP Banka są praktycznie wszędzie. Jak takowego nie ma, są inne bankomaty bez tej dopłaty.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1959
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 02.08.2020 12:46

Bravik napisał(a):
empire13 napisał(a):Raz czy dwa nie zaboli ale jak ma się nawyki z Polski i wypłaca małe kwoty co 2 dni to po 2 tygodniach koszt wygląda inaczej ;)


Ludzie, przecież dostaliście alternatywne wyjścia jak na tacy. Tym bardziej, że bankomaty np. OTP Banka są praktycznie wszędzie. Jak takowego nie ma, są inne bankomaty bez tej dopłaty.

Nie dąsaj się.
mareksrybnik
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 24.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mareksrybnik » 02.08.2020 12:47

Ja też próbowałem wypłacać z Euronet i prowizja 3% a z bankomatu poczty Chorwackiej 29 kun. Co do płatności kartą to w kilku knobach przy płatności gotówką rabat 5% w sam raz na napiwek.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 02.08.2020 13:26

empire13 napisał(a):
Bravik napisał(a):
empire13 napisał(a):Raz czy dwa nie zaboli ale jak ma się nawyki z Polski i wypłaca małe kwoty co 2 dni to po 2 tygodniach koszt wygląda inaczej ;)


Ludzie, przecież dostaliście alternatywne wyjścia jak na tacy. Tym bardziej, że bankomaty np. OTP Banka są praktycznie wszędzie. Jak takowego nie ma, są inne bankomaty bez tej dopłaty.

Nie dąsaj się.


Jakie tam dąsanie, po prostu podpowiedzi. Jak ZaBa kroi nas na kasę, olać go i tyle. Gdzie się da płacić kartą, gotówkę pobrać jednorazowo tak jak radzi gusia-s z bankomatów sprawdzonych, nie pobierających opłat. :papa:
gringostar
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 05.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) gringostar » 02.08.2020 20:48

Wypłacałem z kantor alior w bankomacie w Plodine w Pag i wydaje się bez prowizji ;)

Zabijcie mnie ale nie pamiętam jaki bankomat...
milosz78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 15.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) milosz78 » 02.08.2020 21:20

Po wizycie w kantorze w bdg stwierdziłem że będę żył jak zapłacę 22 kuny. Cena w kantorze 0.64 PLN a w wirtualnym kantorze poniżej 0.6 PLN.
Na miejscu w Splicie sprawdzałem kilka bankomatów. ATM i Euronet chciały ode mnie chyba 29 kun niezależnie od kwoty. Bankomat bodajże Erste wyświetlił inny komunikat, z którego wynikało, że albo z przeliczeniem i prowizja albo bezprzeliczenia i chyba ;) bez prowizji.
Njemanja
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 04.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Njemanja » 05.08.2020 14:04

Witam, czy ktoś z Państwa korzystał z karty wielowalutowej z PKO BP i podpiętej do niej rachunku w Kunach, czy są jakieś prowizje przy wybraniu pieniędzy lub płatnością karty oraz czy miał ktoś problem że karta nie zadziałała?
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 08.08.2020 07:00

Bravik napisał(a):
Ludzie, przecież dostaliście alternatywne wyjścia jak na tacy. Tym bardziej, że bankomaty np. OTP Banka są praktycznie wszędzie. Jak takowego nie ma, są inne bankomaty bez tej dopłaty.


Wczoraj wypłacałem z Raiffeisenbank Hrvatska, policzyło bez prowizji, po 0,588. Dzięki kolego.
milosz78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 15.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) milosz78 » 08.08.2020 08:01

Njemanja napisał(a):Witam, czy ktoś z Państwa korzystał z karty wielowalutowej z PKO BP i podpiętej do niej rachunku w Kunach, czy są jakieś prowizje przy wybraniu pieniędzy lub płatnością karty oraz czy miał ktoś problem że karta nie zadziałała?

Tak. Ja. Mój post powyżej Twojego dotyczy właśnie karty z PKO BP. Konkretnie Mastercard do konta aurum z darmowymi bankomatami na całym świecie ;) Skuteczność karty 100 %. Nie było żadnych problemów z płatnościami. Pisali niektórzy, że mieli kłopot z płatnością na granicy w innym wątku. Mnie nic takiego nie spotkało. Nie wiem też czy wszyscy w PKO mają mastercard czy dotyczy to może innych kart niż moja.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 08.08.2020 10:17

niuniek napisał(a):
Bravik napisał(a):
Ludzie, przecież dostaliście alternatywne wyjścia jak na tacy. Tym bardziej, że bankomaty np. OTP Banka są praktycznie wszędzie. Jak takowego nie ma, są inne bankomaty bez tej dopłaty.


Wczoraj wypłacałem z Raiffeisenbank Hrvatska, policzyło bez prowizji, po 0,588. Dzięki kolego.


Nie ma za co. :wink: Sprawdziłem jeszcze te bankomaty: OTP Banka, Angram Banka, SperBank i Hrvatska poštanska banka (HPB) oraz bankomaty MoneyGet. Jeszcze tydzień temu nie pobierały żadnej dodatkowej opłaty. Jak jest dzisiaj - na to muszą odpowiedzieć inni. Ja już swoją Chorwację w tym roku zaliczyłem. :papa:
karolekw
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 05.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolekw » 08.08.2020 19:50

Karta MBank Visa Świat Intensive, wypłata dziś po południu
w bankomacie Erste w Silo na Krku bez żadnego haraczu. Kurs 0,5934
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Kuny najlepiej z bankomatu? - strona 35
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone