Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kuny najlepiej z bankomatu?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 20.08.2021 11:42

Można jeszcze spróbować zmienić miesiąc rozliczeniowy tak aby "zmiana" następowała podczas wyjazdu. Wtedy jest szansa na podwojenie limitu czyli 400E. Osobiście nie próbowałem, wyjazd dopiero przede mną. :papa:
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 20.08.2021 12:35

Lawliet napisał(a):Można jeszcze spróbować zmienić miesiąc rozliczeniowy tak aby "zmiana" następowała podczas wyjazdu. Wtedy jest szansa na podwojenie limitu czyli 400E. Osobiście nie próbowałem, wyjazd dopiero przede mną. :papa:

Już był ten pomysł na forum, ale chyba poza jednym forumowiczem wszyscy inni dyskutanci stwierdzili, że to niemożliwe, a żadnej odpowiedzi od niego już potem nie było chyba. Masz jakieś potwierdzone źródło, że tak się da? Bo chętnie też bym skorzystał, ale póki co nie znalazlem takiej możliwości.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1950
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 20.08.2021 13:15

rocker napisał(a):
empire13 napisał(a):Można korzystać z obu kart.
Ja w tym roku używam revoluta i Curve.


to że można to ja wiem :) tylko Revolut jeśli masz wersję darmową to limit wypłat z bankomatów to 800zł na miesiąc, potem dobija już prowizja, to samo z płaceniem w weekendy tą kartą. (na tych transakcja właśnie zarabiają i dlatego jest darmowy).
Pozostaje mi samemu się przekonać

Ja mam 2 karty więc i 2 limity. W tym roku wziąłem z PL więcej euro więc tylko 3x wypłaciłem gotówkę. Może dzisiaj czwarty raz wypłacę. W limitach raczej się zmieszczę. Jeśli nie to i tak jest taniej z prowizją w porównaniu do większości banków.
Co do płatności w weekendy to ja mam w revolucie kilka subkont walutowych więc prowizji w weekendy nie płacę.
Wygodne rozwiązanie.
CroLaguna
Croentuzjasta
Posty: 135
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroLaguna » 20.08.2021 15:18

buona sera napisał(a):PKO BP, w apce na tel otworzyłem konto wielowalutowe w kunach.
Wszystkie bankomaty w tym wskazany erste bank doliczały wczoraj prowizję za wypłatę.

Najniższa prowizja wyszła w raifaisen - 22 kn. W innych ok 30 kn.

Każdy bankomat proponuje przeliczenie na złotówki - tu się nie zgadzamy i wypłacamy bez przeliczenia na złotówki. W przypadku 1000 kn różnica to 60 zł i więcej.

Przy okazji dziękuję za polecenie wskazanego powyżej konta wielowalutowego i kantoru do konta w PKO BP - nie wiedziałem że jest taka opcja, a już zaoszczędzone 300 zł dzięki temu.

Edit: Nie próbowałem w OTP bo akurat był nieczynny - jak spróbuje to dam znać.


Konto również wielowalutowe w PKO BP.
Wypłata z bankomatu OTP w Makarskiej w kwocie 1000 kun - bez prowizji przy wyborze waluty lokalnej.
W oddziale banku OTP również w Makarskiej doliczają do wymiany euro na kuny kwotę 30 kun za obsługę.
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 23.08.2021 06:01

vin napisał(a):Już był ten pomysł na forum, ale chyba poza jednym forumowiczem wszyscy inni dyskutanci stwierdzili, że to niemożliwe, a żadnej odpowiedzi od niego już potem nie było chyba. Masz jakieś potwierdzone źródło, że tak się da? Bo chętnie też bym skorzystał, ale póki co nie znalazlem takiej możliwości.


Powiem Ci po powrocie czy działa.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 16.09.2021 06:38

Lawliet napisał(a):
vin napisał(a):Już był ten pomysł na forum, ale chyba poza jednym forumowiczem wszyscy inni dyskutanci stwierdzili, że to niemożliwe, a żadnej odpowiedzi od niego już potem nie było chyba. Masz jakieś potwierdzone źródło, że tak się da? Bo chętnie też bym skorzystał, ale póki co nie znalazlem takiej możliwości.


Powiem Ci po powrocie czy działa.

I jak, udało się?
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 25.09.2021 09:36

Pięknie się wątek rozwija...
Na tegorocznych wakacjach wrześniowych kuny wybierałem z bankomatu OTP w Jelsie tu: https://goo.gl/maps/G6RXBLrvwYc3SW6m8
Karta debetową INGu. Kurs wymiany 0.60815. Oczywiście rezygnacja z DCC i obciążenie w HRK.
Aha: zawsze przed wakacjami wykupuję chyba za 15 zł pakiet na 30 dni bezprowizyjnych wypłat gotówki za granicą (mam zwykłe konto i kartę).
Oprócz gotówki płatności kartą (Revolut oraz ING), żadnych niespodzianek...

Do zobaczenia za rok.
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Kuny najlepiej z bankomatu? - strona 37
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone