Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kuny najlepiej z bankomatu?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 26.07.2020 12:08

Może to jest tak, że koleżanka gusia- s wybierała, jak pisała 15.07. a pisano również , że ta prowizja weszła na dniach i mogła się jeszcze załapać na nienaliczanie 22 kun? Na szczęście, dzięki koledze Bravik, problem się rozwiązał, można przy naszym koncie wybrać inne bankomaty, które nie naliczają.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 26.07.2020 16:49

O kurde, to ja już naprawdę nie wiem jak to się stało ale sami widzieliście że pobrało tylko pińcet 8O
Mike12121
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 26.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mike12121 » 26.07.2020 18:00

A jak wygląda wypłata kun z bankomatów mając konto bez granic w Banku PKO?? Naliczala reż prowizję 22kun??
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 28.07.2020 10:13

No dobra, wczoraj ponownie atakowałam bankomat ZB i prowizje 22 kuny już pobrało bez względu na wybraną opcję, jednakże w obu przypadkach kurs taki sam przy Charge in HRK 0,5863 PLN.
IMG_20200727_212525_copy_1500x2000.jpg
IMG_20200727_212549_copy_1500x2000.jpg


niuniek napisał(a):Może to jest tak, że koleżanka gusia- s wybierała, jak pisała 15.07. a pisano również , że ta prowizja weszła na dniach i mogła się jeszcze załapać na nienaliczanie 22 kun?

To chyba jedyna możliwość :roll:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 31.07.2020 08:55

Odpowiedź z banku Pekao S.A.

Szanowny Panie,

przy "Koncie Przekorzystnym" w przypadku wpływu na rachunek w poprzednim miesiącu kalendarzowym wynagrodzenia lub innych regularnych zasileń na kwotę jednorazowo min 500 zł (z wyłączeniem wpłat gotówkowych, wpływów z tytułu rozliczenia depozytów terminowych lub udzielonych kredytów i pożyczek oraz przelewów pomiędzy rachunkami własnymi klientów) oraz dokonania w poprzednim miesiącu kalendarzowym minimum jednej transakcji bezgotówkowej kartą debetową wydaną przez Bank Pekao S.A. lub PeoPay, w kolejnym miesiącu kalendarzowym bank nie pobierze opłat za pierwsze 2 transakcje wypłaty gotówki z obcych bankomatów w kraju i za wszystkie wypłaty gotówki z bankomatów za granicą.

W przypadku Eurokonta Aktywnego Plus, wypłata gotówki kartą debetową z bankomatów banków grupy UniCredit za granicą wynosi 0 zł.


Pytałem o te dwa konta, bo syn ma Przekorzystne i zastanawiałem się czy nie przelać na czas urlopu kasy na jego konto.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 31.07.2020 09:30

anakin napisał(a):Odpowiedź z banku Pekao S.A.

Szanowny Panie,

przy "Koncie Przekorzystnym" w przypadku wpływu na rachunek w poprzednim miesiącu kalendarzowym wynagrodzenia lub innych regularnych zasileń na kwotę jednorazowo min 500 zł (z wyłączeniem wpłat gotówkowych, wpływów z tytułu rozliczenia depozytów terminowych lub udzielonych kredytów i pożyczek oraz przelewów pomiędzy rachunkami własnymi klientów) oraz dokonania w poprzednim miesiącu kalendarzowym minimum jednej transakcji bezgotówkowej kartą debetową wydaną przez Bank Pekao S.A. lub PeoPay, w kolejnym miesiącu kalendarzowym bank nie pobierze opłat za pierwsze 2 transakcje wypłaty gotówki z obcych bankomatów w kraju i za wszystkie wypłaty gotówki z bankomatów za granicą.

W przypadku Eurokonta Aktywnego Plus, wypłata gotówki kartą debetową z bankomatów banków grupy UniCredit za granicą wynosi 0 zł.


Pytałem o te dwa konta, bo syn ma Przekorzystne i zastanawiałem się czy nie przelać na czas urlopu kasy na jego konto.



Zagrebačka Banka, mimo że jest bankiem z grupy UniCredit, do każdej wypłaty dolicza 22 kuny. Mamy obydwa konta w Pekao SA i w obydwu przypadkach ZB dolicza te 22 kuny.
Korzystaj z bankomatów OTP Banka, Angram Banka, Hrvatska poštanska banka (HPB), bankomatów podpiętych pod Raiffeisenbank i bankomatów MoneyGet. Te wypłacają po kursie MasterCard bez żadnych dodatkowych opłat.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 31.07.2020 09:53

Rozumiem.
Dzięki za informację.
Niclaus
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niclaus » 31.07.2020 10:04

Bank Pekao S.A.
konto - Eurokonto 24 PLUS
karta - Maestro

Pani z infolinii pekao przed chwilą bez wątpliwości potwierdziła, że wypłaty w bankomatach grupy Unicredit (np. Zagrebacka Banka) ciągle nie podlegają prowizji.
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 31.07.2020 11:08

Niclaus napisał(a):Bank Pekao S.A.
konto - Eurokonto 24 PLUS
karta - Maestro

Pani z infolinii pekao przed chwilą bez wątpliwości potwierdziła, że wypłaty w bankomatach grupy Unicredit (np. Zagrebacka Banka) ciągle nie podlegają prowizji.

Dwa posty wyżej, jest napisane, że jednak pobiera. Mi też pani w banku tak powiedziała, ale jak widać życie pokazuje inaczej. Zresztą nie tylko kolega Bravik to potwierdza, ale inne osoby również.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1959
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 31.07.2020 11:21

No to ja bym sprawdził tabele prowizji itp. Jeśli gdziekolwiek jest napisane, że wypłaty z bankomatach grupy UniCredit są za free, to można składać reklamację.
Rozmowy infolinii też są nagrywane. Na tej podstawie też można składać reklamacje.
Niclaus
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niclaus » 31.07.2020 11:43

niuniek napisał(a):
Niclaus napisał(a):Bank Pekao S.A.
konto - Eurokonto 24 PLUS
karta - Maestro

Pani z infolinii pekao przed chwilą bez wątpliwości potwierdziła, że wypłaty w bankomatach grupy Unicredit (np. Zagrebacka Banka) ciągle nie podlegają prowizji.

Dwa posty wyżej, jest napisane, że jednak pobiera. Mi też pani w banku tak powiedziała, ale jak widać życie pokazuje inaczej. Zresztą nie tylko kolega Bravik to potwierdza, ale inne osoby również.


Może to kwestia rodzaju konta.
Moje ma pewnie z 10-15 lat, nie zmieniałem na te nowoczesne "bardzo korzystne".
marcello78
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 09.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcello78 » 31.07.2020 12:32

empire13 napisał(a):No to ja bym sprawdził tabele prowizji itp. Jeśli gdziekolwiek jest napisane, że wypłaty z bankomatach grupy UniCredit są za free, to można składać reklamację.
Rozmowy infolinii też są nagrywane. Na tej podstawie też można składać reklamacje.


Dokładnie, sporo kart w Pekao jest w obsłudze, wycofane itp... i to raczej kwestia nie tyle rachunku a konkretnie posiadanej karty...

Np: dla KARTY PŁATNICZE DEBETOWE MasterCard Debit Gold FX / Visa Debit Gold
pozostałe wypłaty w kraju i za granicą, w tym transgraniczne transakcje płatnicze* przy użyciu karty debetowej do
płatności gotówkowych (od kwoty transakcji) 5,00 zł przy wpływach na rachunek do 4.999,99 zł **
lub 0,00 zł przy wpływach na rachunek od 5.000,00 zł **

* transgraniczna transakcja płatnicza przy użyciu karty debetowej do płatności gotówkowych – wypłata gotówki z rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego konsumenta w bankomatach, na terytorium innego niż Polska kraju
należącego do EOG


** Suma wpływów w danym miesiącu kalendarzowym na rachunek, do którego wydano kartę debetową (z wyłączeniem wpłat gotówkowych, wpływów z tytułu rozliczenia depozytów terminowych lub udzielonych kredytów
i pożyczek oraz przelewów pomiędzy rachunkami własnymi klientów). Wysokość należnej prowizji od wypłat gotówki jest ustalana na podstawie wpływów na rachunek, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym dokonanych
w poprzednim miesiącu kalendarzowym. W pierwszych 2 miesiącach kalendarzowych - począwszy od miesiąca, w którym wydano kartę debetową – pobierana jest prowizja od wypłaty gotówki w wysokości ustalonej dla
wpływów na rachunek w kwocie od 5.000,00 zł
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 31.07.2020 18:22

Niclaus, empire 13, niuniek, marcello 78
Zastanawiam się po co są to dywagacje? Jestem w Chorwacji od dwóch tygodni, mam konto Przekorzystne w Pekao SA, kartę debetową MasterCard, ktoś, kto jest tu ze mną ma stare Eurokonto w tymże banku , kartę debetową MasterCard.
Przetrenowałem wyciąganie kasy z bankomatów ZB. Kosztowało mnie to parę groszy wydanych na próżno, gdyż posłuchałem podpowiedzi niedowiarków.
Opłata pobierana przez ZB zasadniczo nie jest prowizją, gdyż jest wielkością stałą, niezależną od kwoty wyciąganego cashu. Wynosi zawsze 22 kuny i tyle. To bardziej opłata manipulacyjna.
A że na opłatę tą żadnego wpływu nie ma Pekao SA oraz de facto nie jest to prowizja, to sobie możecie reklamować ten fakt gdzie chcecie. Tym bardziej, że w Austrii i Słowenii banki związane z UniCredit żadnej dodatkowej opłaty nie pobierają.
Dla zainteresowanych we wcześniejszych postach podałem nazwy kilku banków, w których nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty :papa:
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 31.07.2020 19:48

Dlatego pisałem, co innego kobitka na infolinii lub banku a co innego rzeczywistość! Z tego też powodu, korzystając z Twoich doświadczeń i podpowiedzi, poszukałem sobie w Jelsie wymienione przez Ciebie bankomaty za free. Za 6 dni wyjazd.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1959
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 31.07.2020 20:45

Bravik napisał(a):Niclaus, empire 13, niuniek, marcello 78
Zastanawiam się po co są to dywagacje?

Od tego są fora internetowe :D


Bravik napisał(a):Opłata pobierana przez ZB zasadniczo nie jest prowizją, gdyż jest wielkością stałą, niezależną od kwoty wyciąganego cashu. Wynosi zawsze 22 kuny i tyle. To bardziej opłata manipulacyjna.

Wcześniej pisano tu że prowizja no ale jeśli jest jak piszesz, to nie jest to prowizja.


Bravik napisał(a):A że na opłatę tą żadnego wpływu nie ma Pekao SA

No bo nie może mieć. Wpływ może mieć UniCredit.


Bravik napisał(a):Dla zainteresowanych we wcześniejszych postach podałem nazwy kilku banków, w których nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty :papa:

I to jest cenne info.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Kuny najlepiej z bankomatu? - strona 34
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone