Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kuny najlepiej z bankomatu?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.08.2019 23:01

Bravik napisał(a):
sergiuszchojnacki napisał(a):
Bravik napisał(a):Wczorajsze kursy - karta MasterCard do konta Przekorzystnego w Pekao SA .
kuna z bankomatu ZaBa w Metkovič - 0,586 PLN
bośniacka marka BAM z bankomatów UniCredit w Čaplijnie i w Sarajewie - 2,21 PLN.
Nic dodać , nic ująć. :oczko_usmiech:

Notabene - bank UniCredit jest bardzo popularny w BiH - wszędzie pełno ich bankomatów.


Też karta MasterCard - konto Przekorzystne w Pekao SA. W Orebicu najtaniej w w bankomacie ZaBa przy dużym Konzumie, ale aż 0,63 PLN za kunę. Wybierałem opcję bez konwersji. Nie wiem skąd takie tanie przeliczenia w innych miejscach. Generalnie większość bankomatów w Orebiciu oferowała kunę po 0,65 PLN, a bankomat przy markecie Tommy bandycki przelicznik 0,75 PLN.
Następnym razem nie będę słuchał bajek o korzyściach kont walutowych, ale zakupię dużą ilość kun na wyjazd w kantorach w Polsce. Trochę oldschool, ale chyba pewniejsze niż jakieś lewe bankomaty w Chorwacji.



Dzisiejsze kursy
Split - bankomat ZaBa przy Pałacu Dioklecjana - 0,5888
Komiža - to samo Riva Sv. Mikule - 0,5889

Wszystkie bankomaty ZaBa z których wyciągałem gotówkę proponowały przeliczenie na PLN po kursie 0,63.
Jeżeli bankomat zaproponuje ci takie przeliczenie , to masz dwie opcje: albo się zgadzasz i klikasz prawy dolny przycisk, albo wybierasz opcje bez konwersji i naciskasz lewy dolny przycisk. W następnym oknie dostajesz zapytanie czy jesteś pewien, że chcesz bez konwersji na PLN. Jeszcze raz naciskasz lewy dolny. I masz kurs taki jaki podałem wyżej. Niektóre bankomaty już po pierwszym potwierdzeniu, że nie chcesz konwersji nie pytają o ponowne potwierdzenie. Tak było np. w Splicie.
Musisz robić coś nie tak. Spróbuj tego o czym piszę i zobaczysz jaki będziesz miał kurs. Powodzonka. :oczko_usmiech:

Ps. A sprawdzałeś co zdjęło z konta??


Dzięki. Robiłem tak, jak piszesz (odrzucając konwersję). Znam angielski, więc komunikaty rozumiałem. Jestem już w domu, więc "fizycznie" nie sprawdzę, ale tak jak sugerujesz, sprawdzę w zestawieniach transakcji banku jak ostatecznie wyszło.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 19.08.2019 23:08

Sergiusz, od lat korzystam z tej karty i tego konta (notabene po to założonego) i raz się oszukałem w Chorwacji, a drugi raz w czeskiej Pradze, ale obydwa przypadki były z mojej winy, bo mi się konwersji zachciało i obciążenia konta w PLN. Więcej razy nie było, a z sieci UniCredit korzystam dość często.
DominikI
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 21.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) DominikI » 19.08.2019 23:24

W weekend wyciągałem pieniądze z bankomatu erste Bank i wogole nie zapytało o konwersję itd. wymieniło po kursie 0,593 co uważam za bardzo dobry jak na weekend. Korzystam z karty revoluta. Przed wyjazdem kuny w kantorze to jakieś 65 groszy, słaby interes. Może to cebulactwo ale gdzie się da to place karta co bym nie musiał tracić na jakieś napiwki dla sztucznie uprzejmych obslugujacych, czy czekac na rozliczanie gotowki. Chyba że zrobią jak w USA i będą z automatu doliczać do rachunku napiwek, co jest moim zdaniem nie na miejscu.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 19.08.2019 23:52

DominikI napisał(a):W weekend wyciągałem pieniądze z bankomatu erste Bank i wogole nie zapytało o konwersję itd. wymieniło po kursie 0,593 co uważam za bardzo dobry jak na weekend. Korzystam z karty revoluta. Przed wyjazdem kuny w kantorze to jakieś 65 groszy, słaby interes. Może to cebulactwo ale gdzie się da to place karta co bym nie musiał tracić na jakieś napiwki dla sztucznie uprzejmych obslugujacych, czy czekac na rozliczanie gotowki. Chyba że zrobią jak w USA i będą z automatu doliczać do rachunku napiwek, co jest moim zdaniem nie na miejscu.


Kurs bardzo dobry jak na weekend??? A z czym to się je? 8O
antila
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) antila » 20.08.2019 09:14

Jeżeli dobrze zrozumiałam, bankomaty Euronetu w Chorwacji mogą pobierać opłatę transakcyjną, niezależnie od regulaminów macierzystego banku wydającego kartę?Pytam, bo wczoraj przy próbie wyciągnięcia raptem 600kn opłata transakcyjna wynosiła około 30kn.W regulaminie mojego banku mam wypłaty ze wszystkich bankomatów równiż zagranicznych za free
DominikI
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 21.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) DominikI » 20.08.2019 13:29

antila napisał(a):Jeżeli dobrze zrozumiałam, bankomaty Euronetu w Chorwacji mogą pobierać opłatę transakcyjną, niezależnie od regulaminów macierzystego banku wydającego kartę?Pytam, bo wczoraj przy próbie wyciągnięcia raptem 600kn opłata transakcyjna wynosiła około 30kn.W regulaminie mojego banku mam wypłaty ze wszystkich bankomatów równiż zagranicznych za free
tak, właściciel tego urządzenia pobiera takowa opłatę, twój bank nie ma z tym nic wspolnego.
Bravik, revolut zamraża kursy na weekend i mogą się troszkę różnic. Z kunami jest spoko, gorzej z EUR, USD.
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 17.02.2020 16:26

Zła wiadomość dla wszystkich korzystających z konta i karty w Pekao do wypłaty kun w Chorwacji. Skończyło się zaangażowanie włoskiego Unicredit w bank, skończyło się też wypłacanie w Zagrebacka Banka na super zasadach. Szkoda, 10 lat tak wypłacałem kuny z bankomatów i nie było lepszych kursów.
Mowa o generalnej zasadzie - nie wiem jak jest w nowych typach kont (sam mam stare) - podobno w koncie "Przekorzystnym" dalej są dobre zasady. Trzeba to rozkminić.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 17.02.2020 23:13

Hercklekot napisał(a):Zła wiadomość dla wszystkich korzystających z konta i karty w Pekao do wypłaty kun w Chorwacji. Skończyło się zaangażowanie włoskiego Unicredit w bank, skończyło się też wypłacanie w Zagrebacka Banka na super zasadach. Szkoda, 10 lat tak wypłacałem kuny z bankomatów i nie było lepszych kursów.
Mowa o generalnej zasadzie - nie wiem jak jest w nowych typach kont (sam mam stare) - podobno w koncie "Przekorzystnym" dalej są dobre zasady. Trzeba to rozkminić.


Nie wiem skąd masz te informacje, ale przy koncie Przekorzystnym nic się nie zmieniło. Informacje bezpośrednio z banku. Zmień po prostu konto.
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 17.02.2020 23:21

Czytaj ze zrozumieniem. Napisałem, że w koncie są dalej bezprowizyjne wypłaty, w przypadku innych kont już niestety nie. Ja miałem chyba eurokonto net - zakładane z 10 lat temu. Oczywiście zmienię sobie na "przekorzystne" - ale to już nie to samo, bo potrzeba zapewniać wpływy 500 zł itp. Generalnie kiedyś wystarczyła karta debetowa z Pekao SA i każdy typ konta, teraz już nie.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 18.02.2020 08:07

Hercklekot napisał(a):Czytaj ze zrozumieniem. Napisałem, że w koncie są dalej bezprowizyjne wypłaty, w przypadku innych kont już niestety nie. Ja miałem chyba eurokonto net - zakładane z 10 lat temu. Oczywiście zmienię sobie na "przekorzystne" - ale to już nie to samo, bo potrzeba zapewniać wpływy 500 zł itp. Generalnie kiedyś wystarczyła karta debetowa z Pekao SA i każdy typ konta, teraz już nie.



Czytam ze zrozumieniem. Sam przeczytaj jeszcze raz swój poprzedni post, bo siejesz defetyzm. Piszesz - zła wiadomość dla WSZYSTKICH. Nie, nie dla wszystkich. Tylko dla leniwych. Jak przerasta Cię zmian typu konta i automatyczne zasilenie konta przez pracodawcę lub z innego konta, to może lepiej zostać w kraju.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 18.02.2020 08:44

Bravik napisał(a):Informacje bezpośrednio z banku.

Nie ufałbym w 100% infomacjom z banku. Często gęsto mają totalny b na kółkach. Czas pokaże czy dalej nie będzie prowizji w Pekao SA w wypłatach z bankomatów ZB.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 18.02.2020 11:11

wikol napisał(a):
Bravik napisał(a):Informacje bezpośrednio z banku.

Nie ufałbym w 100% infomacjom z banku. Często gęsto mają totalny b na kółkach. Czas pokaże czy dalej nie będzie prowizji w Pekao SA w wypłatach z bankomatów ZB.


To dotyczy nie tylko ZB , ale wszystkie bankomatów. Informacje, które dostałem od mojej opiekunki mówią o średnim kursie MasterCard przy wypłatach ze wszystkich bankomatów.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 18.02.2020 12:31

Konto Przekorzystne:
https://www.najlepszekonto.pl/konto-prz ... anku-pekao
Sam mam Eurokonto Aktywne Plus, jednak w chwili obecnej wydaje się być ono przestarzałe.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5788
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 18.02.2020 23:16

anakin napisał(a):Konto Przekorzystne:
https://www.najlepszekonto.pl/konto-prz ... anku-pekao
Sam mam Eurokonto Aktywne Plus, jednak w chwili obecnej wydaje się być ono przestarzałe.

Dobrze to przemyśl. Jeśli masz Eurokonto Aktywne Plus to zapewne masz też bardzo szerokie ubezpieczenie od wielu różnorakich zdarzeń (holowanie po awarii, usterki w domu itp.). Nowe konta Pekao SA już tego nie oferują. Wyrób sobie kartę debetową Visa Debit Gold i też masz bezprowizyjną wypłatę ze wszystkich bankomatów na świecie.
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 19.02.2020 10:43

No właśnie. A koledze Bravik zalecam odrobinkę kultury osobistej.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Kuny najlepiej z bankomatu? - strona 31
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone