Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Kuny najlepiej z bankomatu?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
darkdivinity
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) darkdivinity » 06.08.2019 20:10

To nie wiem, w banku podczas zakładania konta facet mówił że pierwszy miesiąc liczy się tak jakby była zniżka. Pytałem później na czacie w zakladce banku i napisała mi że wg jej informacji nie powinna zostać pobrana opata, niemniej jak zostanie pobrana mogę złożyć reklamacje ?
wikol
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 06.08.2019 20:13

Wypłać pieniądze z obcego w bankomatu w PL i zobacz czy pobierze prowizję.
Jeśli nie pobierze to znaczy że warunek został spełniony i zagraniczne też będą bez prowizji.
darkdivinity
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) darkdivinity » 06.08.2019 20:23

Właśnie dostałem odpowiedź z banku z chatu, są one rejestrowane więc podstawa do gwarancji jest.
Tak, pierwszy miesiąc jest traktowany tak, jakby warunki były spełnione

Także rewelka :D
wikol
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 07.08.2019 18:03

No i fajnie. Wg mnie konto Przekorzystne może konkurować z Revolutem.
Bravik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 07.08.2019 19:50

wikol napisał(a):No i fajnie. Wg mnie konto Przekorzystne może konkurować z Revolutem.

Wikol, wypadałoby powiedzieć sorry, no nie :mrgreen:
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.08.2019 20:28

wikol napisał(a):No i fajnie. Wg mnie konto Przekorzystne może konkurować z Revolutem.

Całkiem możliwe, że to Revolut uruchomił Konto Przekorzystne ... :wink:
anakin
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 07.08.2019 20:42

Eurokonto Aktywne Plus. Pekao S.A. Płatność kartą 0, 59 hrk. Wypłata w bankomacie 0,63 PLN/1 HRK :!:
Szok! W życiu nie było takiego przelicznika. Wypłata oczywiście w Zagrebacka Banka (Novalja).
Bravik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 07.08.2019 21:25

anakin napisał(a):Eurokonto Aktywne Plus. Pekao S.A. Płatność kartą 0, 59 hrk. Wypłata w bankomacie 0,63 PLN/1 HRK :!:
Szok! W życiu nie było takiego przelicznika. Wypłata oczywiście w Zagrebacka Banka (Novalja).

A przypadkiem nie wybrałeś przeliczenia w PLN, bo bankomat takie właśnie kursy w tym przypadku pokazuje. Wybierać trzeba przeliczenie w HRK i potwierdzić to przeliczenie. Wypłacam aktualnie w Chorwacji z ZaBa cały czas cash i kursy mam te same jak przy płatnościach kartą. Tylko nie zgadzać się na DCC
Bravik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 07.08.2019 21:30

Janusz Bajcer napisał(a):

Całkiem możliwe, że to Revolut uruchomił Konto Przekorzystne ... :wink:

Konto Przekorzystne mam już parę lat. Revolut był chyba tylko inspiracją do nazwania nowej karty do tego konta Rewolucyjną.
Bravik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 13.08.2019 11:40

Wczorajsze kursy - karta MasterCard do konta Przekorzystnego w Pekao SA .
kuna z bankomatu ZaBa w Metkovič - 0,586 PLN
bośniacka marka BAM z bankomatów UniCredit w Čaplijnie i w Sarajewie - 2,21 PLN.
Nic dodać , nic ująć. :oczko_usmiech:

Notabene - bank UniCredit jest bardzo popularny w BiH - wszędzie pełno ich bankomatów.
Cropidło
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 13.08.2019 12:27

Witam.
Dla osób udających się na wyspę Korcula.
Na wyspie nie ma ani jednego bankomatu ZaBa.
Pozostałe oferują przelicznik ok.0,65.
Pozdrawiam.
Marek P.
Bravik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 13.08.2019 19:37

Cropidło napisał(a):Witam.
Dla osób udających się na wyspę Korcula.
Na wyspie nie ma ani jednego bankomatu ZaBa.
Pozostałe oferują przelicznik ok.0,65.
Pozdrawiam.
Marek P.

Wg strony banku bankomat masz np. w Korčuli na przeciwko Velikogo Ravelina. Bynajmniej był w ubiegłym roku, bo sam z niego wygarniałem kasę.
Jest też bankomat w Vela Luka przy Obala 2 w Konzumie przy kościele ewangelickim

Zainstaluj sobie apkę Adria ATM. Pomaga znaleźć bankomaty banków w basenie Morza Adriatyckiego
Druga apka to NOVA m-zaba - firmowa aplikacja banku. Ta ma zakładkę z placówkami i bankomatami
August
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) August » 19.08.2019 20:54

Posiadam konto wyższej jakości w Aliorze. Niby wypłaty z bankomatów na całym świecie za darmo. Co prawda wszelkie transakcje bezgotówkowe po korzystnym kursie +/- 0.585 za kunę. W bankomatach PBZ natomiast kurs 0.65 za kunę + prowizja. Ostatecznie wypłacałem w bankomacie Karlovacka Banka i wyszło bez prowizji 0.588 za kunę.
sergiuszchojnacki
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) sergiuszchojnacki » 19.08.2019 23:20

Bravik napisał(a):Wczorajsze kursy - karta MasterCard do konta Przekorzystnego w Pekao SA .
bośniacka marka BAM z bankomatów UniCredit w Čaplijnie i w Sarajewie - 2,21 PLN.

Notabene - bank UniCredit jest bardzo popularny w BiH - wszędzie pełno ich bankomatów.

Też karta MasterCard - konto Przekorzystne w Pekao SA. W Orebicu najtaniej w w bankomacie ZaBa przy dużym Konzumie, ale aż 0,63 PLN za kunę. Wybierałem opcję bez konwersji. Nie wiem skąd takie tanie przeliczenia w innych miejscach. Generalnie większość bankomatów w Orebiciu oferowała kunę po 0,65 PLN, a bankomat przy markecie Tommy bandycki przelicznik 0,75 PLN.
Następnym razem nie będę słuchał bajek o korzyściach kont walutowych, ale zakupię dużą ilość kun na wyjazd w kantorach w Polsce. Trochę oldschool, ale chyba pewniejsze niż jakieś lewe bankomaty w Chorwacji.
Bravik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 19.08.2019 23:54

sergiuszchojnacki napisał(a):
Bravik napisał(a):Wczorajsze kursy - karta MasterCard do konta Przekorzystnego w Pekao SA .

Też karta MasterCard - konto Przekorzystne w Pekao SA. W Orebicu najtaniej w w bankomacie ZaBa przy dużym Konzumie, ale aż 0,63 PLN za kunę. Wybierałem opcję bez konwersji. Nie wiem skąd takie tanie przeliczenia w innych miejscach. Generalnie większość bankomatów w Orebiciu oferowała kunę po 0,65 PLN, a bankomat przy markecie Tommy bandycki przelicznik 0,75 PLN.
Następnym razem nie będę słuchał bajek o korzyściach kont walutowych, ale zakupię dużą ilość kun na wyjazd w kantorach w Polsce. Trochę oldschool, ale chyba pewniejsze niż jakieś lewe bankomaty w Chorwacji.

Dzisiejsze kursy
Split - bankomat ZaBa przy Pałacu Dioklecjana - 0,5888
Komiža - to samo Riva Sv. Mikule - 0,5889

Wszystkie bankomaty ZaBa z których wyciągałem gotówkę proponowały przeliczenie na PLN po kursie 0,63.
Jeżeli bankomat zaproponuje ci takie przeliczenie , to masz dwie opcje: albo się zgadzasz i klikasz prawy dolny przycisk, albo wybierasz opcje bez konwersji i naciskasz lewy dolny przycisk. W następnym oknie dostajesz zapytanie czy jesteś pewien, że chcesz bez konwersji na PLN. Jeszcze raz naciskasz lewy dolny. I masz kurs taki jaki podałem wyżej. Niektóre bankomaty już po pierwszym potwierdzeniu, że nie chcesz konwersji nie pytają o ponowne potwierdzenie. Tak było np. w Splicie.
Musisz robić coś nie tak. Spróbuj tego o czym piszę i zobaczysz jaki będziesz miał kurs. Powodzonka. :oczko_usmiech:

Ps. A sprawdzałeś co zdjęło z konta??
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.

Kuny najlepiej z bankomatu? - strona 30
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019