Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kuny najlepiej z bankomatu?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
darkdivinity
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 22.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) darkdivinity » 06.08.2019 20:10

To nie wiem, w banku podczas zakładania konta facet mówił że pierwszy miesiąc liczy się tak jakby była zniżka. Pytałem później na czacie w zakladce banku i napisała mi że wg jej informacji nie powinna zostać pobrana opata, niemniej jak zostanie pobrana mogę złożyć reklamacje ?
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 06.08.2019 20:13

Wypłać pieniądze z obcego w bankomatu w PL i zobacz czy pobierze prowizję.
Jeśli nie pobierze to znaczy że warunek został spełniony i zagraniczne też będą bez prowizji.
darkdivinity
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 22.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) darkdivinity » 06.08.2019 20:23

Właśnie dostałem odpowiedź z banku z chatu, są one rejestrowane więc podstawa do gwarancji jest.
Tak, pierwszy miesiąc jest traktowany tak, jakby warunki były spełnione

Także rewelka :D
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 07.08.2019 18:03

No i fajnie. Wg mnie konto Przekorzystne może konkurować z Revolutem.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 07.08.2019 19:50

wikol napisał(a):No i fajnie. Wg mnie konto Przekorzystne może konkurować z Revolutem.


Wikol, wypadałoby powiedzieć sorry, no nie :mrgreen:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.08.2019 20:28

wikol napisał(a):No i fajnie. Wg mnie konto Przekorzystne może konkurować z Revolutem.

Całkiem możliwe, że to Revolut uruchomił Konto Przekorzystne ... :wink:
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 07.08.2019 20:42

Eurokonto Aktywne Plus. Pekao S.A. Płatność kartą 0, 59 hrk. Wypłata w bankomacie 0,63 PLN/1 HRK :!:
Szok! W życiu nie było takiego przelicznika. Wypłata oczywiście w Zagrebacka Banka (Novalja).
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 07.08.2019 21:25

anakin napisał(a):Eurokonto Aktywne Plus. Pekao S.A. Płatność kartą 0, 59 hrk. Wypłata w bankomacie 0,63 PLN/1 HRK :!:
Szok! W życiu nie było takiego przelicznika. Wypłata oczywiście w Zagrebacka Banka (Novalja).


A przypadkiem nie wybrałeś przeliczenia w PLN, bo bankomat takie właśnie kursy w tym przypadku pokazuje. Wybierać trzeba przeliczenie w HRK i potwierdzić to przeliczenie. Wypłacam aktualnie w Chorwacji z ZaBa cały czas cash i kursy mam te same jak przy płatnościach kartą. Tylko nie zgadzać się na DCC
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 07.08.2019 21:30

Janusz Bajcer napisał(a):
wikol napisał(a):No i fajnie. Wg mnie konto Przekorzystne może konkurować z Revolutem.

Całkiem możliwe, że to Revolut uruchomił Konto Przekorzystne ... :wink:


Konto Przekorzystne mam już parę lat. Revolut był chyba tylko inspiracją do nazwania nowej karty do tego konta Rewolucyjną.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 13.08.2019 11:40

Wczorajsze kursy - karta MasterCard do konta Przekorzystnego w Pekao SA .
kuna z bankomatu ZaBa w Metkovič - 0,586 PLN
bośniacka marka BAM z bankomatów UniCredit w Čaplijnie i w Sarajewie - 2,21 PLN.
Nic dodać , nic ująć. :oczko_usmiech:

Notabene - bank UniCredit jest bardzo popularny w BiH - wszędzie pełno ich bankomatów.
Cropidło
Croentuzjasta
Posty: 397
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 13.08.2019 12:27

Witam.
Dla osób udających się na wyspę Korcula.
Na wyspie nie ma ani jednego bankomatu ZaBa.
Pozostałe oferują przelicznik ok.0,65.
Pozdrawiam.
Marek P.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 13.08.2019 19:37

Cropidło napisał(a):Witam.
Dla osób udających się na wyspę Korcula.
Na wyspie nie ma ani jednego bankomatu ZaBa.
Pozostałe oferują przelicznik ok.0,65.
Pozdrawiam.
Marek P.


Wg strony banku bankomat masz np. w Korčuli na przeciwko Velikogo Ravelina. Bynajmniej był w ubiegłym roku, bo sam z niego wygarniałem kasę.
Jest też bankomat w Vela Luka przy Obala 2 w Konzumie przy kościele ewangelickim

Zainstaluj sobie apkę Adria ATM. Pomaga znaleźć bankomaty banków w basenie Morza Adriatyckiego
Druga apka to NOVA m-zaba - firmowa aplikacja banku. Ta ma zakładkę z placówkami i bankomatami
August
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 27.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) August » 19.08.2019 20:54

Posiadam konto wyższej jakości w Aliorze. Niby wypłaty z bankomatów na całym świecie za darmo. Co prawda wszelkie transakcje bezgotówkowe po korzystnym kursie +/- 0.585 za kunę. W bankomatach PBZ natomiast kurs 0.65 za kunę + prowizja. Ostatecznie wypłacałem w bankomacie Karlovacka Banka i wyszło bez prowizji 0.588 za kunę.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.08.2019 23:20

Bravik napisał(a):Wczorajsze kursy - karta MasterCard do konta Przekorzystnego w Pekao SA .
kuna z bankomatu ZaBa w Metkovič - 0,586 PLN
bośniacka marka BAM z bankomatów UniCredit w Čaplijnie i w Sarajewie - 2,21 PLN.
Nic dodać , nic ująć. :oczko_usmiech:

Notabene - bank UniCredit jest bardzo popularny w BiH - wszędzie pełno ich bankomatów.


Też karta MasterCard - konto Przekorzystne w Pekao SA. W Orebicu najtaniej w w bankomacie ZaBa przy dużym Konzumie, ale aż 0,63 PLN za kunę. Wybierałem opcję bez konwersji. Nie wiem skąd takie tanie przeliczenia w innych miejscach. Generalnie większość bankomatów w Orebiciu oferowała kunę po 0,65 PLN, a bankomat przy markecie Tommy bandycki przelicznik 0,75 PLN.
Następnym razem nie będę słuchał bajek o korzyściach kont walutowych, ale zakupię dużą ilość kun na wyjazd w kantorach w Polsce. Trochę oldschool, ale chyba pewniejsze niż jakieś lewe bankomaty w Chorwacji.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 19.08.2019 23:54

sergiuszchojnacki napisał(a):
Bravik napisał(a):Wczorajsze kursy - karta MasterCard do konta Przekorzystnego w Pekao SA .
kuna z bankomatu ZaBa w Metkovič - 0,586 PLN
bośniacka marka BAM z bankomatów UniCredit w Čaplijnie i w Sarajewie - 2,21 PLN.
Nic dodać , nic ująć. :oczko_usmiech:

Notabene - bank UniCredit jest bardzo popularny w BiH - wszędzie pełno ich bankomatów.


Też karta MasterCard - konto Przekorzystne w Pekao SA. W Orebicu najtaniej w w bankomacie ZaBa przy dużym Konzumie, ale aż 0,63 PLN za kunę. Wybierałem opcję bez konwersji. Nie wiem skąd takie tanie przeliczenia w innych miejscach. Generalnie większość bankomatów w Orebiciu oferowała kunę po 0,65 PLN, a bankomat przy markecie Tommy bandycki przelicznik 0,75 PLN.
Następnym razem nie będę słuchał bajek o korzyściach kont walutowych, ale zakupię dużą ilość kun na wyjazd w kantorach w Polsce. Trochę oldschool, ale chyba pewniejsze niż jakieś lewe bankomaty w Chorwacji.



Dzisiejsze kursy
Split - bankomat ZaBa przy Pałacu Dioklecjana - 0,5888
Komiža - to samo Riva Sv. Mikule - 0,5889

Wszystkie bankomaty ZaBa z których wyciągałem gotówkę proponowały przeliczenie na PLN po kursie 0,63.
Jeżeli bankomat zaproponuje ci takie przeliczenie , to masz dwie opcje: albo się zgadzasz i klikasz prawy dolny przycisk, albo wybierasz opcje bez konwersji i naciskasz lewy dolny przycisk. W następnym oknie dostajesz zapytanie czy jesteś pewien, że chcesz bez konwersji na PLN. Jeszcze raz naciskasz lewy dolny. I masz kurs taki jaki podałem wyżej. Niektóre bankomaty już po pierwszym potwierdzeniu, że nie chcesz konwersji nie pytają o ponowne potwierdzenie. Tak było np. w Splicie.
Musisz robić coś nie tak. Spróbuj tego o czym piszę i zobaczysz jaki będziesz miał kurs. Powodzonka. :oczko_usmiech:

Ps. A sprawdzałeś co zdjęło z konta??
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Kuny najlepiej z bankomatu? - strona 30
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone