Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kuny najlepiej z bankomatu?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Alek70
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 18.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alek70 » 16.07.2019 21:40

endryu napisał(a):
Alek70 napisał(a):Witam
Posiada ktoś w Alior konto jakże osobiste z aktywną korzyścią - bankomaty za granicą 0zł? Ile tak naprawdę zeszło z konta po pobraniu z bankomatu, nie chodzi mi o płatność kartą. Z góry dziękuję.

Możesz to sprawdzić po zaksięgowaniu kwot (po kilku dniach od transakcji) na swoim koncie.


Tak też zrobię i dam znać, ale to dopiero za ponad tydzień, więc gdyby ktoś coś wiedział w tym temacie niech napisze.
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 21.07.2019 15:48

Hej. Ja korzystam z karty alior w Czarnogórze i Chorwacji. Funkcja bankomaty za granicą bezpłatne działa bez problemu. Żadnej prowizji nie pobiera, kurs dobry. Jedynie trzeba uważać na przewalutowanie. Niektóre bankomaty mają do wyboru opcje z przewalutowaniem i bez. Wybieram No conversion. Jeśli nadal pisze o jakiejś prowizji to rezygnuje i szukam innego. Jak na razie udało się bez problemu.
czarna.perla
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 24.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) czarna.perla » 25.07.2019 00:44

mam konto w pko BP, do konta mam podpięta kartę wielowalutową, płacenie kartą to prosta sprawa i kursy też ok ale nie ogarniam wyplat z bankomatów. Niestety za wypłaty jest opłata (3%-minimum 10zł). Czy wiecie może czy przy wypłaceniu ściąga z konta walutowego czy złotówkowego?
Czy wśród chorwackich bankomatów są takie w których wypłacanie tą konkretną kartą (konto za zero w pko bp z funkcją wielowalutową) jest bardziej korzystne niż z innych?
Ekspert PKO BP
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ekspert PKO BP » 25.07.2019 17:18

czarna.perla napisał(a):mam konto w pko BP, do konta mam podpięta kartę wielowalutową, płacenie kartą to prosta sprawa i kursy też ok ale nie ogarniam wyplat z bankomatów. Niestety za wypłaty jest opłata (3%-minimum 10zł). Czy wiecie może czy przy wypłaceniu ściąga z konta walutowego czy złotówkowego?

Jeśli na rachunku walutowym będą wystarczające środki na dokonanie transakcji, prowizja za wypłatę gotówki też będzie pobrana z rachunku walutowego (3% min. równowartość 10 zł). Jeśli zabraknie środków na rachunku walutowym, transakcja i prowizja będą rozliczone na rachunku w PLN.
Alek70
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 18.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alek70 » 26.07.2019 15:29

beagm napisał(a):Hej. Ja korzystam z karty alior w Czarnogórze i Chorwacji. Funkcja bankomaty za granicą bezpłatne działa bez problemu. Żadnej prowizji nie pobiera, kurs dobry. Jedynie trzeba uważać na przewalutowanie. Niektóre bankomaty mają do wyboru opcje z przewalutowaniem i bez. Wybieram No conversion. Jeśli nadal pisze o jakiejś prowizji to rezygnuje i szukam innego. Jak na razie udało się bez problemu.

Potwierdzam, korzyść bankomaty za granicą bezpłatne do konta jakże osobiste w Alior faktycznie bez żadnej prowizji i kosztów... kurs niecałe 0,58gr. za kunę. Pozdrawiam
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 26.07.2019 16:20

beagm napisał(a):Hej. Ja korzystam z karty alior w Czarnogórze i Chorwacji. Funkcja bankomaty za granicą bezpłatne działa bez problemu. Żadnej prowizji nie pobiera, kurs dobry. Jedynie trzeba uważać na przewalutowanie. Niektóre bankomaty mają do wyboru opcje z przewalutowaniem i bez. Wybieram No conversion. Jeśli nadal pisze o jakiejś prowizji to rezygnuje i szukam innego. Jak na razie udało się bez problemu.


No własnie, a nie zawsze jest czas żeby latać i szukać tego właściwego bankomatu. Kartę Aliora zabieram wyłącznie jako backup. Po tym jak nas w Sorrento kasowali po 4,77 zł za 1 EUR to podziękowałem. Co lepsze, płacąc w terminalu w lobby hotelowym za pokój, kurs był podobnie szalony. O co chodzi?!
Załączniki:
world.jpg
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 26.07.2019 17:51

Alior przelicza na PLN po kursie bankowym waluty https://www.aliorbank.pl/dodatkowe-info ... walut.html :!: Nie po kursie kantorowym.
sezamek1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sezamek1 » 29.07.2019 20:51

sezamek1 napisał(a):15.07.2019 wypłaciłem kuny z bankomatu Zagrebacka bank po kursie 0,57 zł / 1 kuna. Posiadam 20-sto letnie konto o nazwie o ile dobrze pamiętam eurokonto standard w banku Pekao S.A. (to ten z żubrem). Wypłata oczywiście bez DCC czyli przeliczenie w HRK - bankomat pytał dwukrotnie. Z DCC przeliczenie w PLN po kursie 0,63 zł / 1 kuna.


Podsumowanie wyjazdu (1-wszy wpis w temacie powyżej) - kilka wypłat z bankomatu Zagrebacka bank - oczywiście bez DCC (Dynamic Currency Conversion), kilkanaście płatności kartą (stacje benzynowe, sklepy, knajpy, autostrady) - wszystkie transakcje po kursie 0,57 zł / 1 kuna. Nie stwierdziłem na koncie z tego tytułu żadnych dodatkowych opłat, prowizji itd. Co ciekawe terminale przy płatnością kartą domyślnie przeliczają w HRK i nie "namawiają" na przeliczenie w PLN.
Ruch1920
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 28.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ruch1920 » 30.07.2019 14:48

Witam.Mam konto Aurum w PKO BP i założyłem konto walutowe w kunach i teraz mam pytanie ponieważ chcę je zasilić w kunach to czy będąc już w Chorwacji i chcąc wypłacić gotówkę w bankomacie będę placił prowizję.(karta debetowa mastercard).
Dzięki z góry za informację.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 30.07.2019 15:05

Ruch1920 napisał(a):Witam.Mam konto Aurum w PKO BP i założyłem konto walutowe w kunach i teraz mam pytanie ponieważ chcę je zasilić w kunach to czy będąc już w Chorwacji i chcąc wypłacić gotówkę w bankomacie będę placił prowizję.(karta debetowa mastercard).
Dzięki z góry za informację.

Znajomy ma konto Aurum i posiada osobistego doradcę. Może popytać swojego doradcę. Rzadko kto posiada takie konto.
Ruch1920
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 28.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ruch1920 » 30.07.2019 15:18

Dzięki wikol za szybką odpowiedź zrobię tak jak piszesz bo dzwoniłem na infolinię prędzej i oczywiście nic tam nie wiedzą bo powiedzieli mi tylko tyle że oni nie biorą prowizji ale nie wiedzą jak to jest z bankami w Chorwacji.
czarna.perla
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 24.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) czarna.perla » 30.07.2019 23:00

Mam konto za zero w pko bp. W aplikacji iko konta walutowe między innymi w kunach. Kurs taki sobie, na pewno lepszy niż w kantorach. Zakup walut i płacenie kartą jest bardzo proste ale niestety nie mogę wypłacić pieniędzy z bankomatu. Wczoraj byłam zmuszona sprzedać w kantorze euro by mieć jakiekolwiek kuny choćby na lody czy parking.

Próbowałam wypłacać w bankomatach Euronet ale nie zakonczyłam transakcji bo bankomat policzył ponad 670 zł za 1000 kun.

W innych bankomatach liczyło 640 zł za 1000 min.

Zgodnie z informacją z banku jedyny koszt jaki powinnam ponieść to prowizja 3% czyli przy 1000 kun powinno to być ok 18 zł. W takim razie nie powinno to być więcej niż 610 zł. Aktualny kurs 5.90.

Próbowałam wypłacić w zagrebacka banka ale nie dość że liczyło 640 zł (nie mam pojęcia czy w tym była już ta prowizja czy nie) to finalnie dostałam komunikat, że nie wypłaci bo nie mam środków na koncie. Środki oczywiście były.

W jakich bankach wypłacacie kuny kartą visa pko bp?

Już nie mam walut które mogłabym sprzedać w kantorze a kuny będą potrzebne bo jest wiele miejsc, w których nie można płacić gotówką. Szczerze powiem, że bardzo mnie to martwi bo taniej wyszłoby gdybym kupiła kuny w kantorze w Polsce.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 31.07.2019 06:45

czarna.perla napisał(a):
Próbowałam wypłacić w zagrebacka banka ale nie dość że liczyło 640 zł (nie mam pojęcia czy w tym była już ta prowizja czy nie) to finalnie dostałam komunikat, że nie wypłaci bo nie mam środków na koncie

A czy masz aktywną swoją kartę jako wielowalutową ?
Jasiek82
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 21.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jasiek82 » 31.07.2019 10:31

E-mail z dnia 26.07.2019 Eurokonto mobilne Bank Pekao S.A.
"Szanowny Panie,
informuję, że:
1/ płatności karta zarówno w kraju jak i za granica są bezprowizyjne,
2/ wypłaty z bankomatów grupy UniCredit w Europie są bez prowizji; listę tych bankomatów znajdzie Pan na stronie https://www.unicreditgroup.eu/en/worldw ... sence.html
W przypadku dodatkowych pytań zachęcam do ponownego kontaktu z nami.
Z wyrazami szacunku
Bank Pekao S.A."
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 31.07.2019 10:43

czarna.perla napisał(a):Mam konto za zero w pko bp.

Jasiek82 napisał(a):E-mail z dnia 26.07.2019 Eurokonto mobilne Bank Pekao S.A.
"Szanowny Panie,
informuję, że:
1/ płatności karta zarówno w kraju jak i za granica są bezprowizyjne,
2/ wypłaty z bankomatów grupy UniCredit w Europie są bez prowizji; listę tych bankomatów znajdzie Pan na stronie https://www.unicreditgroup.eu/en/worldw ... sence.html
W przypadku dodatkowych pytań zachęcam do ponownego kontaktu z nami.
Z wyrazami szacunku
Bank Pekao S.A."

@czarna.perla ma konto PKO BP
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Kuny najlepiej z bankomatu? - strona 27
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone