Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kuny najlepiej z bankomatu?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 04.08.2019 11:53

Bravik napisał(a):
Ale konto zakłada w sierpniu i jeżeli wykona te dwie czynności w sierpniu też będzie miała darmowe konto od dziś. Czy to tak trudno zrozumieć?

Jej chodzi o darmowe bezprowizyjne wypłaty z bankomatów więc założenie teraz konta w niczym nie rozwiązuje problemu. Może mieć darmowe od 1 września.
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 04.08.2019 13:15

PKO BP konto bez granic, zero prowizji z bankomatu. Bez przewalutowania 0,59 gr za kunę.
Artur
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 04.08.2019 16:30

wikol napisał(a):
Bravik napisał(a):
Ale konto zakłada w sierpniu i jeżeli wykona te dwie czynności w sierpniu też będzie miała darmowe konto od dziś. Czy to tak trudno zrozumieć?

Jej chodzi o darmowe bezprowizyjne wypłaty z bankomatów więc założenie teraz konta w niczym nie rozwiązuje problemu. Może mieć darmowe od 1 września.

Nie, nie od września, ale od momentu założenia konta. Od chwili założenia konta ma te same prawa. Info z BOK-u banku. Jeśli bankomat obsługuje wypłaty Blikiem jest w domu. Nie wprowadzaj ludzi w błąd, panie Besserwisser. I proszę, nie odpisuj.
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 05.08.2019 10:32

Bahama napisał(a):PKO BP konto bez granic, zero prowizji z bankomatu. Bez przewalutowania 0,59 gr za kunę.
Artur


Bahama, rzeknij jeszcze, z jakiej ściany korzystałeś. Dzięki.
Rudiok
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 28.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rudiok » 05.08.2019 21:58

Euronet ma coraz lepiej rozwiniętą sieć bankomatów na wybrzeżu. Sporo Polaków idzie tam w pierwszej kolejności bo znajomo wygląda, ale wielu też nacina się albo na prowizję, albo na przeliczenie po kursie Euronetowym (DCC). Warto edukować znajomych, czy też nawet napotkanych turystów - nigdy nie wybierać DCC, a przy Revolucie uważać na prowizję od wypłaty (30 zł).
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 06.08.2019 10:34

Rudiok napisał(a): nigdy nie wybierać DCC, a przy Revolucie uważać na prowizję od wypłaty (30 zł).


możesz rozwinąć o co chodzi z tym Revolutem, jeśli masz wersję standard to pierwsze 800zł wypłat masz za darmo potem płacisz 2% prowizji ( w przypadku premium masz 1600zł), natmiast transakcje kartą masz po kursach między bankowych bez prowizji? chyba że coś przeoczyłem?
w zeszłym roku zmieniłem bank na mbank z kontem intensive i zastanawiam się nad funkcją wielowalutową, jest tu ktoś kto może pomóc w podjęciu decyzji?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.08.2019 10:52

Euronet pobiera swoją prowizję przy revolucie. Nie z każdej karty.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 06.08.2019 11:18

I wychodzi że Revolut nie jest tak dobry jak go malują. Ograniczenia, prowizje itd.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.08.2019 11:28

rocker napisał(a):
Rudiok napisał(a): nigdy nie wybierać DCC, a przy Revolucie uważać na prowizję od wypłaty (30 zł).


możesz rozwinąć o co chodzi z tym Revolutem, jeśli masz wersję standard to pierwsze 800zł wypłat masz za darmo potem płacisz 2% prowizji ( w przypadku premium masz 1600zł), natmiast transakcje kartą masz po kursach między bankowych bez prowizji? chyba że coś przeoczyłem?
w zeszłym roku zmieniłem bank na mbank z kontem intensive i zastanawiam się nad funkcją wielowalutową, jest tu ktoś kto może pomóc w podjęciu decyzji?

W mB teraz wychodzi jakieś 4,30 za E i 0,61 za Kunę.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 06.08.2019 11:33

wikol napisał(a):I wychodzi że Revolut nie jest tak dobry jak go malują. Ograniczenia, prowizje itd.

a czego się spodziewałeś, że za darmo wszystko będzie? na czymś muszą zarabiać, tak samo w weekendy nie warto płacić revolutem, poza tym jest rewelacyjnym narzędziem. Ja mam metalową kartę (za darmo) i jestem bardzo zadowolony.

bigredone napisał(a):W mB teraz wychodzi jakieś 4,30 za E i 0,61 za Kunę.


masz opcję wielowalutową?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.08.2019 11:35

Tak. Te ceny to za płatność kartą sprzed 2-3 dni. Nie wyjmowałem nic z bankomatu i nie kojarzę czy jest wtedy inaczej.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 06.08.2019 14:46

chyba po prostu w tym roku przetestuje mBank oraz Revoluta równolegle - skoro jedno i drugie samo w sobie jest darmowe
DominikI
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 21.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) DominikI » 06.08.2019 15:00

Posiadam revoluta i to bardzo dobre narzędzie. Za wszystko płaciłem ta karta w ubiegłym roku, czyli paliwo zakupy, żywiłem się w knajpach które miały terminale. Wyszło to bardzo spoko,taniej niż bym kupił kuny w kantorze. Raz była potrzeba wyjęcia pieniędzy z bankomatu i przewalutowalo po swojemu czyli jakoś na funta i dopiero na kunę. Jak przeliczyłem na szybkości, to kosztowało mnie to tyle co wymiana w kantorze. Jedyny minus jaki dostrzegłem, to taki że w bankomatach nie da się wypłacić relatywnie malych kwot ale to już nie była wina karty, bo sprawdzałem również inna. W tym roku biorę również kartę wielowalutowa Alior banku. Jak by ktoś przetestował proszę o opinie.
darkdivinity
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 22.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) darkdivinity » 06.08.2019 19:26

To i ja się podepnę,
Założyłem konto w pekao SA przekorzystne specjalnie na wyjazd, czyli jak założyłem je teraz w sierpniu mam aktywne bonusy gratisowe jak pisał Bravik ?
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 06.08.2019 20:05

darkdivinity napisał(a):To i ja się podepnę,
Założyłem konto w pekao SA przekorzystne specjalnie na wyjazd, czyli jak założyłem je teraz w sierpniu mam aktywne bonusy gratisowe jak pisał Bravik ?

Ja też założyłem specjalnie konto Przekorzystne w PEKAO SA ale w lipcu. W banku powiedziano mi że najpóźniej do 31.07 muszę spełnić dwa warunki by mieć konto za 0zł oraz bezpłatne wypłaty z bankomatów zagranicznych w sierpniu.
Tak też mówi Tabela Opłat i Prowizji pkt. 11 pod tabelą. Jadę w tym miesiącu.
W sumie fajnie się bankuje tym kontem i raczej z nim zostanę jako dodatkowe / podpięcie pod booking i płatności w necie /
Albo @Bravik albo Bank się myli. Nie wiem :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Kuny najlepiej z bankomatu? - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone