Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kuny najlepiej z bankomatu?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jasiek82
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 21.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jasiek82 » 31.07.2019 09:49

wikol napisał(a):
czarna.perla napisał(a):Mam konto za zero w pko bp.

Jasiek82 napisał(a):E-mail z dnia 26.07.2019 Eurokonto mobilne Bank Pekao S.A.
"Szanowny Panie,
informuję, że:
1/ płatności karta zarówno w kraju jak i za granica są bezprowizyjne,
2/ wypłaty z bankomatów grupy UniCredit w Europie są bez prowizji; listę tych bankomatów znajdzie Pan na stronie https://www.unicreditgroup.eu/en/worldw ... sence.html
W przypadku dodatkowych pytań zachęcam do ponownego kontaktu z nami.
Z wyrazami szacunku
Bank Pekao S.A."

@czarna.perla ma konto PKO BP


To była informacja dla osób które pisały w postach "powyżej".
czarna.perla
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 24.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) czarna.perla » 31.07.2019 14:43

Dzwoniłam na infolinię i już wiem dlaczego mi nie wypłaciło- za mały limit na karcie.

Niestety nie dowiedziałam się w jakich bankomatach w Chorwacji mogę wypłacać najtaniej- na infolinii nie mają takich informacji.

Może ktoś z Państwa wie z jakich bankomatów korzystać żeby nie płacić kroci (visa PKO Bp)?
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 31.07.2019 14:51

czarna.perla napisał(a):Dzwoniłam na infolinię i już wiem dlaczego mi nie wypłaciło- za mały limit na karcie.

Niestety nie dowiedziałam się w jakich bankomatach w Chorwacji mogę wypłacać najtaniej- na infolinii nie mają takich informacji.

Może ktoś z Państwa wie z jakich bankomatów korzystać żeby nie płacić kroci (visa PKO Bp)?

W Tabeli Opłat i Prowizji jeżeli chodzi o konto PKO BP Konto za Zero -prowiza wynosi 3% minimum 10zł we wszystkich bankomatach zagranicą. Wiem bo mam też takie konto.
czarna.perla
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 24.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) czarna.perla » 31.07.2019 15:12

No wszystko się zgadza ale bankomaty w których próbowałam wypłacać liczyły mi 640-670 zł za 1000 kun. W jakich bankomatach wypłacać więc żeby było jak najtaniej i żeby jest im kosztem była prowizja 3%?
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 31.07.2019 18:22

czarna.perla napisał(a):No wszystko się zgadza ale bankomaty w których próbowałam wypłacać liczyły mi 640-670 zł za 1000 kun. W jakich bankomatach wypłacać więc żeby było jak najtaniej i żeby jest im kosztem była prowizja 3%?



A nie wybierasz czasem obciążenia konta w PLN? Wybierz obciążenie bez DCC z wypłatą w kunach.
czarna.perla
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 24.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) czarna.perla » 31.07.2019 22:16

Wybieram opcję bez przewalutowania. Na infolinii poinformowano mnie, że pko bp nie pobiera opłat poza prowizją o której mowa wyżej ale co i ile sobie życzą sobie inne banki (właściciele bankomatów) tego pko bp nie wie i za to nie odpowiada.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 03.08.2019 07:45

czarna.perla napisał(a):Wybieram opcję bez przewalutowania. Na infolinii poinformowano mnie, że pko bp nie pobiera opłat poza prowizją o której mowa wyżej ale co i ile sobie życzą sobie inne banki (właściciele bankomatów) tego pko bp nie wie i za to nie odpowiada.


I tu robi się konkretna różnica pomiędzy PKO BP a Pekao SA. Euro wyciągane wczoraj po południu z bankomatu Austria Bank w Wiedniu - kurs 4,2924. Kuna wyciągana wczoraj w nocy z bankomatu ZaBa w Zagrzebiu - kurs 0,5806. Konto Przekorzystne, karta debetowa MasterCard.
czarna.perla
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 24.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) czarna.perla » 03.08.2019 15:14

jestem w Chorwacji i nie założę teraz konta w pekao sa.
Sytuacja z dziś. Bankomat ATM, wypłata 600 kun, z konta pobrał 629 kun, do tego dojdzie jeszcze prowizja 3% PKO BP.

Czy naprawdę nikt nie nie wypłaca z chorwackich bankomatów visą pko bp?
makono
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 02.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) makono » 03.08.2019 17:47

czarna.perla napisał(a):Czy naprawdę nikt nie nie wypłaca z chorwackich bankomatów visą pko bp?


Wypłaciliśmy raz, ale z powodu prowizji teraz używamy tylko do płacenia w sklepach. Z Revoluta już wykorzystaliśmy limit wypłat bez opłat więc teraz wypłacimy kartą mBanku (MC), bo prowizja niższa. Wypłaty robimy z bankomatu Raiffeisen Bank, bo nie pobiera swojej prowizji od wypłaty, a np. PBZ już tak (w ub. roku chyba tego nie było).
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 04.08.2019 07:21

czarna.perla napisał(a):jestem w Chorwacji i nie założę teraz konta w pekao sa.
Sytuacja z dziś. Bankomat ATM, wypłata 600 kun, z konta pobrał 629 kun, do tego dojdzie jeszcze prowizja 3% PKO BP.

Czy naprawdę nikt nie nie wypłaca z chorwackich bankomatów visą pko bp?


A dlaczego nie. Teraz w Pekao S.A. możesz założyć konto on-line, a kasę wypłacać smartfonem aplikacją PeoPay

https://oferta.pekao24.pl/otworz-konto/ ... kao.com.pl
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 04.08.2019 07:47

Żeby mieć darmowe bankomaty itd w PEKAO SA należy w poprzednim miesiącu zasilić konto kwotą 500zł i wykonać płatność kartą lub Peo Pay. Teraz już za późno.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 04.08.2019 08:07

wikol napisał(a):Żeby mieć darmowe bankomaty itd w PEKAO SA należy w poprzednim miesiącu zasilić konto kwotą 500zł i wykonać płatność kartą lub Peo Pay. Teraz już za późno.


Wikol , ty chyba z logiką jesteś na bakier? Jak mogę zasilić konto , którego nie miałem w zeszłym miesiącu. Heloł :papa:
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 04.08.2019 08:50

Sugerujesz czemu ma nie założyć teraz konta.

Jeżeli jest TERAZ w Chorwacji to jaki sens zakładania TERAZ konta w PEKAO SA. Żeby mieć TERAZ darmowe usługi musiałaby konto założyć w lipcu i najpóźniej do 31.07 przelać 500zł i wykonać operację kartą lub przez Peo Pay.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 04.08.2019 09:52

wikol napisał(a):Sugerujesz czemu ma nie założyć teraz konta.

Jeżeli jest TERAZ w Chorwacji to jaki sens zakładania TERAZ konta w PEKAO SA. Żeby mieć TERAZ darmowe usługi musiałaby konto założyć w lipcu i najpóźniej do 31.07 przelać 500zł i wykonać operację kartą lub przez Peo Pay.


Ale konto zakłada w sierpniu i jeżeli wykona te dwie czynności w sierpniu też będzie miała darmowe konto od dziś. Czy to tak trudno zrozumieć? To o czym piszesz dotyczy hipotetycznej przyszłości, w której będzie chciała to konto utrzymać bez kosztów. Wtedy warunkiem jest właśnie ta wpłata i jedna płatność w poprzednik miesiącu. Notabene, a ile wynosi opłata za konto bez tych dwóch czynności - 5 czy 6 PLN? A ile czarna perła traci na wypłacie 100 kun. Czy nie też 5 PLN. Logika chłopie, logika....
Wikol, ty to chyba się lubisz z każdym kłócić. Ale jak się chcesz wykłócać to chociaż musisz mieć pewność swoich racji.
Ruch1920
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 28.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ruch1920 » 04.08.2019 10:34

Witam.Ja forumowicze też miałem wczoraj przygodę z bankomatem mając konto w Pko BP przy wypłacie gotówki z bankomatu Zagrebacka banka,mając konto Aurum.Mój przypadek był taki że wypłacałem kuny mając zasilone konto w tej walucie a ściągło mi z konta w euro.Jedyny plus że policzyło bez prowizji,dodam jeszcze że prędzej pobierałem z banku Karlovacko i zeszło bez problemu z konta w kunach i bez prowizji ale obecnie jestem na Hvar i niestety w pobliżu mam jedynie bankomat z Zagrebacka.Może wiecie co robię źle z tym bankiem?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Kuny najlepiej z bankomatu? - strona 28
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone