Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kuny najlepiej z bankomatu?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KeraE
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) KeraE » 20.09.2013 15:16

To i ja na gorąco dorzucam kilka operacji bezgotówkowych. Może się komuś przyda:
GetIn Up i MasterCard wypukła ("promocja dla Kierowców")
Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2013-09-20 135749.bmp.jpg
GetIn Up

mBank i MasterCard Debit płaska
Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2013-09-20 135917.bmp.jpg
mBank

PKO BP i Visa płaska
Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2013-09-20 144335.bmp.jpg
PKO BP
ronnie
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 23.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ronnie » 21.09.2013 19:49

radpopl napisał(a):Ciąg dalszy mojego rankingu :)
Negatywne:
1. mBank, VISA debetowa - płatność w Chorwacji -- 0,599/kuna (drożej niż bankomat w Alliorze!!!)
2. AlliorSync, Mastercard debetowy - bankomat w Słowenii -- 4,39zł/euro


Potwierdzam z mBankiem, ta ich Visa i przewalutowanie to pomylenie "pewnej męskiej partii ciała" z ogórkiem..
CRO_S
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 20.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CRO_S » 25.09.2013 16:31

Również potwierdzam - mBank też ze mnie zdarł na przewalutowaniach w tym roku. A jeszcze oprócz tego zdzierania na walucie doliczyli prowizję 17zł za wypłatę 1000kun z bankomatu - do końca sierpnia usługa "Wypłaty ze wszystkich bankomatów" obejmowała też zagranicę, dopiero po wypłacie z bankomatu okazało się że od września zmienił się regulamin :|
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 25.09.2013 16:42

Z moich doświadczeń wynika,że najkorzystniej wziąć eurasie i zamieniać je w Chorwacji na kuny. Różnica jednak nie jest jakaś ogromna między tym, a wybraniem kun z bankomatu bez prowizji jeśli bank przelicza z PLN na eurasie i na kuny. Zakładając,że kurs euro bardzo się nie zmieni między jego kupnem w Polsce ,a wyjazdem do Cro.

Pozdrawiam.
Kobal66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 384
Dołączył(a): 12.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobal66 » 26.09.2013 09:22

W moim przypadku najlepiej opłacało się wypłacać z bankomatu.
Ranking prywatny:
1. Wypłata z bankomatu (zagrebacka banka) karta PeKaO S.A (płatnicza) - 1 Kn = 0,531 zł
2. Płatność kartą, karta PeKaO S.A (płatnicza) - 1 Kn = 0, 560 zł
3. Zakup euro w Polsce (428 zł = 100 Euro) - 1 Kn = 0,576 zł
4. Zakup kun w Polsce - 1 Kn = 0,600 zł
Zakup walut w dniu wyjazdu tj 05.09.2013. Przy płatności kartą przez cały wyjazd kurs utrzymywał sie na podobnym poziomie.
radpopl
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) radpopl » 26.09.2013 09:28

No i uzupełnienie rankingu o ostatnią kartę -- Raiffeisen Polbank VISA kredytowa.

Pozytywne:
1. Keep It Simple, VISA kredytowa - płatność w Chorwacji -- 0,557zł/kuna
1. Raiffeisen Polbank, VISA kredytowa - płatności w Chorwacji -- 0,557zł/kuna (tak samo jak KIS, kurs wymiany z tego samego dnia, potem było już nieco ponad 0,56zł/kuna)
2. Keep It Simple, VISA kredytowa - płatność na Słowenii -- 4,19zł/euro

Raczej pozytywne:
1. AlliorSync, Mastercard debetowy - bankomat w Chorwacji -- 0,585zł/kuna

Negatywne:
1. mBank, VISA debetowa - płatność w Chorwacji -- 0,599/kuna (drożej niż bankomat w Alliorze!!!)
2. AlliorSync, Mastercard debetowy - bankomat w Słowenii -- 4,39zł/euro

PS. Wszystkie karty kredytowe darmowe, konta i karty debetowe również bezpłatne w całości, bez żadnych pakietów itp.
sezamek1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sezamek1 » 05.07.2017 16:21

Witam, odgrzeję ten temat:

Podczas minionych pobytów w CRO korzystałem z bankomatów Zagrebacka Bank (włoska grupa Unicredit) celem wypłaty kun po korzystnym kursie - bez prowizji. Moja karta debetowa (Maestro) za pomocą której realizowałem wypłaty z bankomatów oraz płatności kartą jest dopięta do konta złotówkowego w banku Pekao S.A., który także podczas wakacji w 2016 r. należał do włoskiej grupy Unicredit.
Czy po przejęciu przez grupę PZU pakietu 32,8% akcji, bank Pekao S.A. pozostaje w grupie Unicredit podobnie jak Zagrebacka Bank, a co za tym idzie czy podczas wakacji 2017 dalej będzie można wypłacać kuny z bankomatu oraz realizować płatności za pomocą karty po korzystnym kursie?

Proszę o odpowiedź cromaniaków którzy dokonywali wypłat z bankomatów Zagrebacka Bank, oczywiście w 2017 r., posiadając jednocześnie złotówkowe konto w banku Pekao S.A. - to ten z żubrem. Czy wypłaty te były obciążone prowizją i jeśli pamiętacie to jaka była relacja wypłaconych kun do pobranych złotówek z konta?
radpopl
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) radpopl » 05.07.2017 16:56

Jako autor poprzedniego posta zauważę, że obecnie karta Alliora pewnie będzie skrajnie nieoptymalna ze względu na "złodziejskie" spready.

Natomiast Keep It Simple to obecnie karta Getinu i powinno być najlepsza ze wszystkich (a a pewno w ścisłej czołówce) ze względu na 0% prowizji oraz stosowanie kursów VIS-y (piszę o kredytówce, nie wiem jaką prowizję ma karta debetowa).
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 06.07.2017 10:11

lichy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 381
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lichy » 07.07.2017 13:23

Od niedzieli 2. lipca jestem na Pelješcu. Używam kart banku PeKaO S.A, który to bank nadal umożliwia pobieranie gotówki z bankomatów UniCredit bez prowizji.
karta Maestro (konto złotówkowe) - kurs ok. 0,56 - 0,57 PLN za kunę zarówno przy płatności, jak i przy wypłacie gotówki,
karty kredytowe MasterCard oraz Visa - kurs ok. 0,59 PLN za kunę przy płatności.

Polaków na Pelješcu całe mnóstwo.
martinb33
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 29.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) martinb33 » 23.04.2018 14:41

Czy ktoś ma jakieś aktualizacje do ostatniego posta? Czy w Pekao S.A nadal jest tak korzystnie? Post zbliża się już do rocznicy więc mogło się sporo pozmieniać.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 23.04.2018 14:51

Po majówce zapewne będą schodzić informację:). Jeśli ktoś skorzysta z opcji PKOSA niech nas poinformuję:). Też czekam gdyż jak dla mnie jest to obecnie najbardziej opłacalna i wygodna opcja płacenia w cro.
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 23.04.2018 15:27

Gdzieś czytałem, że w tym roku nic się nie zmieni i nadal będzie można płacić/wypłacać bez prowizji. Jak będę w banku to podejdę do "okienka" i zapytam.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 25.04.2018 07:58

Z tego co wyczytałem to Pekao się opłaca jeśli już masz tam konto założone i wypłata Ci wpływa, jeśli ktoś chce założyć tylko na wyjazd to są już dodatkowe opłaty tak wyczytałem z cennika i już nie jest tak fajnie.
martinb33
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 29.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) martinb33 » 25.04.2018 11:23

Dzwoniłem na infolinie Pekao S.A zapytać o konto walutowe, a i o koncie złotówkowym też mnie miła Pani konsultantka zagadała. Informacje jakie uzyskałem troche mnie zszkokowały po tym co tutaj piszecie jak to w Pekao jest korzystnie.
Konto walutowe w euro. Koszt prowadzenia 1 Euro miesięcznie, koszt kart 1,60 Euro miesięcznie. Przy płatności kartą przewalutowanie z euro -> dolary -> kuny po kursie operatora karty (MasterCard). Wypłaty z bankomatów schemat ten sam. Od płatności kartą jak i wypłatach w bankomacie prowizja 4%.
Teraz pytanie czy ja pytałem w Peakao nie o to, o czym wy mówicie czy konsultantka nie powiedziała wszystkiego? Czy coś innego namieszałem?
Konto złotówkowe podobnie z tym że dochodzi nam przewalutowanie jeszcze zł - > Euro
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Kuny najlepiej z bankomatu? - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone