Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kto ma większy (bak) i kto może dłużej (jechać)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zag
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 09.10.2015
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 09.10.2018 14:53

Kolego "Marsallah", przecież wyraźnie napisałem "z Polski do Dalmacji ( jeszcze zależy której części) ", takie trudne.
Jak już tak drążysz temat, to z Zadaru do Dubrownika jest kolejne 350 km. też Dalmacja, czy nie?
Życzę powodzenia z kalkulatorem lub bez.

Poz
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 10.10.2018 08:23

zag
Pisałeś w tym wątku takie mądrości jak:
- "po przejechaniu 550 km to już jest mocna spinka"
- sugerowałeś, że posiadam jakiś supersamochód, bo tylko wtedy moja argumentacja ma sens
- sugerowałeś, że nie jeżdżę benzyniakiem (od razu dodam, że instalacji gazowej nie posiadam)
- napisałeś (post z 9.10.2018, godz. 11:39), cytuję: "na benzynie jak już napisałem ni hu,hu z Polski do Dalmacji nie dojedziesz, bo może nie zauważyłeś, ja cały swój trud opisywania przejazdu z Polski do Chorwacji poświęcam samochodom zasilanym benzyną."
- kiedy potwierdziłem, że jak najbardziej się da dojechać z południowej Polski do Dalmacji normalnym benzyniakiem, zacząłeś się dopytywać, jakim to samochodem się da pokonać 900 km (widocznie nie znalazłeś takowego w tabelkach na stronach motoryzacyjnych)
- a na sam koniec asekurujesz się, że WYRAŹNIE napisałeś, że zależy, z której części i do której również.

Widzę, że ciężko przemówić ci do rozsądku, a ja nie zamierzam kopać się z koniem. Przecież zawsze możesz powiedzieć, że "to zależy, jak ciężką masz nogę, a w ogóle, to mi się nigdy nie zdarzyło trafić na taki silnik, a przecież jeździłem wartburgiem dziadka, paskiem wujka, a kolega to miał taki samochód...". Grunt to umieć przyznać się do błędu. Ty nie umiesz. Z kimś takim nie będę dalej rozmawiał, bo...wróć do początku niniejszego akapitu :boss:

P.S. Mam nadzieję, że wrócimy do tematu głównego wątku, bo nam się niezły OT zrobił...
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 10.10.2018 09:04

Marsallah napisał(a):... Mam nadzieję, że wrócimy do tematu głównego wątku, bo nam się niezły OT zrobił...

Złote słowa :!: :lol:
darekvideo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 227
Dołączył(a): 21.08.2012
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekvideo » 10.10.2018 10:13

Zawsze uzupełniam benzynkę w Nagykanitza, gdzie nocuję. Jadę na LPG i jak się skończy to jadę na benzynie do najbliższej stacji.
Ale jak się ktoś uprze, to nawet w obie strony bez tankowania przeleci :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
kanistry.jpeg
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 10.10.2018 10:26

Tu możecie na temat pojemności, rozmiarów, zasięgu i kto dłużej może.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 10.10.2018 10:52

anakin napisał(a):Tu możecie na temat pojemności, rozmiarów, zasięgu i kto dłużej może.


Oooo dzięki Ci złotousty :mrgreen: masz również w tym temacie pojemnościowo/zasięgowy, rozliczeniowy in minus dlaCiebie niestety finansowo przyczynek
Ostatnio edytowano 10.10.2018 11:07 przez bluesman, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.10.2018 10:53

Zużycie paliwa
Średnie spalanie (cykl mieszany)
8,7 l/100km
Spalanie w trasie (na autostradzie)
7,2 l/100km
Spalanie w mieście
11,3 l/100km
Zasięg
Pojemność zbiornika paliwa
60 l
Zasięg (cykl mieszany)
690 km
Zasięg (autostrada)
833 km
Zasięg (miasto)
531 km

:)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 10.10.2018 11:17

bluesman napisał(a):Oooo dzięki Ci złotousty :mrgreen: masz również w tym temacie pojemnościowo/zasięgowy, rozliczeniowy in minus dlaCiebie niestety finansowo przyczynek

Jak już chcesz być taki bardzo precyzyjny, to mój post dotyczył ceny LPG na Węgrzech, a więc był jak najbardziej na temat.
Czego nie można powiedzieć o Twojej maupie, która Ci uszła płazem.
Więc doceń to zamiast syczeć.

Ja na LPG (w trasie) robię jakieś 320-340 km, więc najpierw PL, potem S, następne zaś w Cro.
Pojemność ok. 45 l.
Pb95 mam pełen bak, więc nie muszę kombinować w razie czego.
Z powrotem niestety przegapiłem tankowanie w Cro, stąd te Węgry.

A w temacie LPG, powiem tyle, że słowacki to szajs, w przeciwieństwie do węgierskiego.
Mimo, że ten ostatni sporo droższy.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 10.10.2018 11:31

anakin napisał(a):Jak już chcesz być taki bardzo precyzyjny, to mój post dotyczył ceny LPG na Węgrzech, a więc był jak najbardziej na temat.
Czego nie można powiedzieć o Twojej maupie, która Ci uszła płazem.Więc doceń to zamiast syczeć.

Toż nic innego przecież nie napisałem 8O Nie doczytałeś, że napisałem może w skomplikowany sposób ale jednak, ze poniosłeś straty ?
Gwoli ścisłości "maupa" nie odnosiła się do nikogo konkretnego jeżeli byłeś łaskaw zauważyć ! Nie zamierzam nic doceniać bo jakoś powodu do żadnej łaski nie stwierdzam. Podobno ma być miło więc po co ten wpis "zamiast syczeć ? Sądziłem, że po prostu napisałem Panie Moderatorze :papa:

p.s. tytuł tego wątku jest niesamowicie merytoryczny :mrgreen: i w żadnym razie nie ma zabarwienia seksistowskiego :) Warto przenieść do działu fak.

cyt. z reg. Do innych forumowiczów zwracaj się z szacunkiem, nawet jeśli cię denerwują

Mój bak.. fuj mojego auta to 60l benzyna, zasięg bezpieczny w cyklu mieszanym to ok. 700km

Bigredone czyli dane wychodzą nam podobnie, max zasięg to ponad 850km ale bezpieczny liczę tak jw. chcąc mieć rezerwę :) Jakim jeździsz autem ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.10.2018 11:59

Moje dane skopiowałem z internetu i nijak się mają do rzeczywistości. Na autostradzie zaczynam się rozglądać za stacją po jakichś 400 kilometrach. Ale silnik ma ponad 200 KM.
Aa, i nie podskakuj moderatorowi, bo to mój somsiad i wiem, że lubi naciskać czerwony guzik :)
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 10.10.2018 12:01

anakin napisał(a):Ja na LPG (w trasie) robię jakieś 320-340 km, więc najpierw PL, potem S, następne zaś w Cro.
Pojemność ok. 45 l.
Pb95 mam pełen bak, więc nie muszę kombinować w razie czego.
Z powrotem niestety przegapiłem tankowanie w Cro, stąd te Węgry.

A w temacie LPG, powiem tyle, że słowacki to szajs, w przeciwieństwie do węgierskiego.
Mimo, że ten ostatni sporo droższy.


Jakim samochodem się przemieszczasz ?

O widzisz, do tej pory nie odważyłem się dobijać gazu na Węgrzech. Zazwyczaj jednak robię te 470-500 na baku (również 45l) chociaż mam wrażenie, że w tamtym roku na Chorwackim gazie robiłem więcej km, mimo bardziej doładowanego samochodu niż teraz. Jeżeli w przyszłym roku również będzie Chorwacja to zatankuje z ciekawości na Węgrzech i będę miał porównanie zarówno do słowackiego gazu jak i tego w Chorwacji.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 10.10.2018 12:13

bigredone napisał(a):Moje dane skopiowałem z internetu i nijak się mają do rzeczywistości. Na autostradzie zaczynam się rozglądać za stacją po jakichś 400 kilometrach. Ale silnik ma ponad 200 KM.


No to u mnie ino 132 kucyki :)

Natomiast przy tankowaniu zauważyłem ciekawe zjawisko zwłaszcza w drugim aucie Suzuki Ignis i nie wiem jak to się ma do ogólnej pojemności baku. Jeżeli tankuję tzw pod korek i benzyna jest nalana do oporu czyli prawie równo z wlewem, kończę nalewać. Po chwili, część benzyny z wlewu znika ! Tak po troszku dolewając co zajęło mi chyba z 10 min dolałem półtora litra paliwa 8O .
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 10.10.2018 12:27

ApropoDefacto napisał(a):Jakim samochodem się przemieszczasz ?

Honda CR-V, 2.0 z 2005r
ApropoDefacto napisał(a):zatankuje z ciekawości na Węgrzech i będę miał porównanie zarówno do słowackiego gazu jak i tego w Chorwacji.

Kiedyś jechałem Vectrą, 1.8, 2000r i po zatankowaniu 40 l zrobiłem.......560 km!
Ale to było jednorazowe zdarzenie.
Oczywiście mowa o Węgrzech.

Inna sprawa, że stacja stacji nierówna.
Ja nie wyszukuję informacji na temat, która ma takie paliwo, a która inne.
Po prostu tankuję tam gdzie muszę.

Więc wg mnie węgierski gaz jest jakościowo lepszy.
A, że droższy to inna sprawa.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 10.10.2018 12:52

bluesman napisał(a):
bigredone napisał(a):Moje dane skopiowałem z internetu i nijak się mają do rzeczywistości. Na autostradzie zaczynam się rozglądać za stacją po jakichś 400 kilometrach. Ale silnik ma ponad 200 KM.


No to u mnie ino 132 kucyki :)

Natomiast przy tankowaniu zauważyłem ciekawe zjawisko zwłaszcza w drugim aucie Suzuki Ignis i nie wiem jak to się ma do ogólnej pojemności baku. Jeżeli tankuję tzw pod korek i benzyna jest nalana do oporu czyli prawie równo z wlewem, kończę nalewać. Po chwili, część benzyny z wlewu znika ! Tak po troszku dolewając co zajęło mi chyba z 10 min dolałem półtora litra paliwa 8O .

Dlatego Suzuki sprytnie zrobiło odpowietrzenie zbiornika aby nie lać pod korek.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 10.10.2018 13:01

bigredone napisał(a):Aa, i nie podskakuj moderatorowi, bo to mój somsiad i wiem, że lubi naciskać czerwony guzik :)

To się może pochwal gdzie mam nie jechać, bo opony mam nowe i trochę by mi szkoda było. :mrgreen:
I nie lubi, tylko musi, jak już.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Kto ma większy (bak) i kto może dłużej (jechać) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone